Bebelusi iunie-iulie 2003 (21)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bychi spune:

Fetelor, cum ramane: ne mai intalnim sau nu? Abia acum am ajuns acasa si am vazut ce ati postat. Please, dati-mi si mie un tel. sau sms (0722533445) ca sa nu bat bucurestiul si sa nu gasim pe nimeni. Sau putem sa ne intalnim doar asa sa ne cunoastem si cand pot Bibi si Andra si celelalte care nu pot azi, sa facem serbarea bb-ilor.
O sa incerc sa mai intru odata pe net sa vad ce ati hotarat.

Bychi si bb Tiberiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisotexa spune:

Fetelor,

Si io tre' sa fac un slalom urias sa fac rost de masina dar sper ca la 17:30 sa fiu acolo. Si eu sunt pro' amanare petrecere (cu toate ca am cumparat niste amandinute traznet) ca sa fim mai multe. Amandinele oricum le aduc ca doar nu le-oi manca singura sa ma fac cat casa. Poate o faceti cat sunt io plecata (23-30 iunie) ca va alerg cu facaletul. Dar astazi ne intalnim sa ne mai spunem una alta.

Elena, nici io nu viu cu sot ca nu e in Bucuresti dar il iau pe tata (sa-i dea Dumnezeu sanatate). Cred ca ti-e greu sa vii cu Mihai fara masina. M-as oferi sa te iau insa voi conduce un microbuz pe care l-am condus o singura data si drept sa spun nu stiu cum o sa fie. Te sun oricum.

Carmenutza, vad ca vrei sa te fofilezi cu Maya. Va e frica de atatia baietei? Sa nu va fie ca suntem tare cumintei!!! Poate ajungeti si voi.


Pup si abia stept sa ne vedem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_ltd spune:

Bychi, in caz ca se hotaraste ceva, te sun sau iti dau sms.
Problema este ca fiind perioada vacantei, de fiecare data va lipsi cineva. In privinta sarbatoririi cu picnic si cadouri, parerea mea este sa asteptam sa fim mai multe ca sa aiba sens. Nu vreau sa supar pe nimeni, dar Andra si Bibi au fost printre cele care au sustinut ideea acestei sarbatoriri. Ca lipsesc eu e una, dar ca nu-s ele prezente, io zic ca e alta.
Eu, ca s-o parafrazez pe Bibi, azi vin cu cadou, vin cu forneti, da' nu vin cu copilu si cu colegu. Carmenutza si-a pus sub semnul intrebarii prezenta ca-si face de cap la aniversare.
Asta a fost rezumatul penibil al ultimei tentative de intalnire.
Acuma, ziceti si voi ca mie totuna imi e. Crisaaaaaa!!!!
Zece negri mititei au ramas doar 7. (la socoteala Crisei mamici si copii).

Elena, mama Oanei si a lui bb Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_ltd spune:

Crisa, am postat in acelsi timp.
deci ne vedem.

Elena, mama Oanei si a lui bb Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_ltd spune:

Nu-ti face probleme cu masina, ca am parcat deja copilul la soacra-mea si vin sa va vad pe voi. O sun eu pe Bychi si ne vedem la 17,30 la Tineretului la intrarea Sincai.

Elena, mama Oanei si a lui bb Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pojogam spune:

Draga Romana iti doresc o nastere cat mai usoara si un bebe cat mai cuminte si linistit si sanatos. Nu pot sa te imaginez cu doi bebei si extrem de sprintena cum esti. De altfel nu am vazut poze cu tine. Trebui sa faci sa te vedem si cu burtica si cu rezultatele, nu?!
Fetelor vad ca sunteti in focuri cu intalnirile… eu regret ca nu sunt din bucuresti.
Am o intrebare care ar putea fi realizabila : noi o sa mergem in august (intre 1-10 aug) la Costinesti la vile Vox Amiral. Mai merge cineva la mare cam in aceeasi perioada?
Ma gandesc ca daca am fi 2 mamici ne-ar fi mai usor la mare…. Sau sper eu, multe?!
Azi a plouat in Bacau cu gheata mare de am crezut ca sparge masina… de cand sunt eu nu am vazut asa bulgari de gheata… vai de culturile de anul asta de pe aici, s-a compromise totul. Flaviu s-a speriat cand a auzit ropotul si tipa cat il tinea gura, crezand ca acopera sunetul.
Avem o jucarie care e simpla dar atractiva: o roata colorata cu un baston, care daca o impinge cu bastonul scoate un zgomot …

Va sarut si astept vesti de la voi cu intalnirea si poate poze…
Si va reamintesc de pozele noastre.

La multi ani Vlad si Denisa. Sa aveti parte de anisori cat mai frumosi si cat mai multi. Sa fiti ascultatori si sa faceti multe nazbatii…sa va iubiti parintii

Mihaela si Flaviu
http://community.webshots.com/user/pojogao

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisotexa spune:

Pojo,

Nu esti cam bine pentru o mamica???? Unde sun5t ma rog kg alea din sarcina? Si am impresia ca ochiosul de Flaviu seamana cu tine, nu-i asa? Sa-ti traiasca flacaul, ca cum nu prea mai e mic.

Mai Andra, am uitat sa-ti spun, de fapt am realizat dupa ce m-am intalnit cu tine, tu ai slabit, nu gluma. Ce regim ziceai ca tii ? Io doar ma informez, ca te tinut regim, mi-e tare greu. Apropo, Dana, regimul disociat mi se pare foarte fain. Tre' sa fac rost de carete ca sa-i pricep filozofia, ca asa zice nenea Montignac.

De intalneala nu va spui nimic ca ii iau painea de la gura lu' scriitoarea noastra Elena. Nu vreau sa ma eclipseze. CUm zice sotu meu "Nimenea nu scrie mai bine ca ea". Acum am si un spectator. Pe fi-miu.
Pe scurt tot scriu cateva vorbe, ca nu ma pot abtine: am fost io, Carmenutza, Bychi, Adi si Elena (fara Micaita dar o iertam ca e mama dubla o intelegem).
Maya- o gogoasa de fetita. Si cand te gandesti ca i se trage de la tzatzica lu' mamica, te gandesti ca natura asta stie sa le aranjeze pe toate.
Tiberiu- un finut. Are un zambet de te da gata.
Maria - no comment. Merge si papa de nu-ti vine sa crezi. E prima din clasa, ce mai.

Daca voi va ganditi la intalneala cu gratare si alte alea, luati-va gandul. Pai cand sa mananci, sa stai si cu copii si sa mai si vorbesti???? Io, spre exemplu, am uitat sa iau amandinele din frigider (sa ma ingras numa eu, cum ar veni). Oricum trebuie sa o facem o data lata, sa avem ce arata la copii.

Pup ca nu ma mai lasa copiulu sa scriu, manca-l-ar mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisotexa spune:

La muti ani pentru Denisa si Vladut!!!!

Sa va dea Dumnezeu mult noroc, intelepciune si sanatate!!!!
Marta si Calina, la un an de zile de cand copii vostri au vazut lumina zilei, va doresc sa aveti parte de o viata frumoasa alaturi de ei. Nici acum nu-mi vine sa cred ca a trecut UN AN.



Pupa Crisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrueduard spune:

La multi, multi ani DENISA SI VLADUT! Sa cresteti mari, sanatosi si sa aveti tot norocul din lume!
Crisa, Bychi,Adi, Elena, Carmenutza: imi cer scuze ca nu am venit la intalnire, dar a trebuit sa plecam pe nepusa masa la socrii mei la tara, ca de-abia am avut timp sa incropesc un bagaj pt Alex si am zburat ca vantul. Mi-am uitat si mobilul acasa si abia acum cand am venit am vazut ca m-a sunat Crisa.
Imi cer inca o data mii de scuze si sper sa mi le acceptati, dar a fost ceva neprevazut si nu prea placut. De abia asteptam intalnrea si.....s-a dus.
Alex a mers de-a binelea vreo 2 metrii dupa care cred ca s-a speriat si s-a aruncat in fundulet. Observ ca are mai mult echilibru atunci cand are ceva in mana. Sper sa avanseze si sa inceapa sa paseasca mult mai bine. Deci a facut primii pasi la nici 10 luni si jumatate.

Magda si bb Alex puisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_ltd spune:

Da, da, Crisa, uite cum ma investesti tu cu talente indoielnice da' cu responsabilitati ferme. Da' las' ca io te investesc cu talent managerial si esti responsabila cu organizarile si mobilizarile ca-ti dovedisi calitatile.
Desi a mobilizat Crisa tot poporul anuntat la intalnire si chiar si pe deasupra, o sa incep cu marii absenti, asa, ca sa fie fruntasi la panoul de aratat cu degetul la "asa NU".
Pai bine, Nicol, sa vii tu cu copil si sot, sa dam noi nas in nas (eu eram, nu Magda, dar confuzia ma maguleste) si sa dispari inexpicabil fara drept de apel (si la propriu si la figurat ca erau la mobile prin buzunare...) . So, de moatza lui Nicol nush ce sa va zic ca nici n-am apucat s-o vad bine ca a disparut in contul lui "noi intram in parc". O inscriem la "fenomene paranormale" si o asteptam data aviatoare.
Magda? Pai cum ramane cu "tocmai noi sa lipsim?". Ne-ati lipsit, dar banuiesc io ca aveti scutire valabila.
Ei, surpriza a fost ca neanuntata dar prezenta a fost Adi cu moaca mica, Maria, cu sot cu tot si cu aparate foto. (retineti s-o bateti la cap pentru poze). Maria merge, mai, fetelor, dar nu asa oricum, merge ca lumea. Se ridica de jos, tine drumul drept si ferm, danseaza breakist dupa noile hituri de la claxoanele bicicletelor , insista sa vada tot ce exista in jur si daca e de mancare cu atat mai bine si nu in ultimul rand, papa branza cu paine si cu ceapa verde. E si cuminte, si fasneata. Laudam calduros pe tati al Mariei care s-a evidentiat prin rabdare si calm si bun insotitor pentru pitica umblatoare.
Aceeasi admiratie si pentru tati de Tiberiu (Bychi). Domne, eu le-as da lor premiul pentru "cel mai reusit cuplu cu vointa". Nu va uitati ciudat, dar cica Tibi a iesit cu ochii albastri pentru ei au vrut asa, a iesit baiat tot din acelasi motiv si s-a mai intamplat ceva tot pentru ca au vrut,dar am uitat. Acestea fiind zise, in seara asta o sa am meci cu barbati-miu ca inseamna ca el n-a vrut destul. Ca au vointa e una, dar ca mai sunt si norocosi e prea mult. Tibi e absolut adorabil. Cel mai mic de la intalnire dar nu cel din urma. Pai daca nu era el, cine ar mai fi studiat firicelele de iarba de pe trotuar, cine ar mai fi zgamuit cu degetelul cireasa strivita de pe asfalt, cine s-ar mai fi poticnit ca un bobocel mic aratand ca stie si el sa mearga? E evident ca are charisma, dat fiind ca ceilalti se opreau tot timpul sa-l traga de par. Generos si tolerant, a inghitit omul ce-a inghitit, pana cand donsoara Maya, intr-un exces de efuziune a intrecut masura, asa ca Tibi... a plans. Cu lacramioare si cu gurita in jos, adica pe bune. Noroc ca-i un finut si a iertat-o repede.
Eeeee, Maya (Carmenutza), ca vrei ori nu, ti se lipeste de suflet. E avantajos, pentru ca in acelasi timp isi exprima senina si disponibilitatea. "Io n-am mama, n-am tata, daca ma iei in brate si te tine coloana la paispe kile, io sa stii ca nu ma supar deloc." Ochi albastri ca cerul, buflica si pufoasa, sociabila, comunicativa si... cu agrafa in par. Ei? Pai aveti idee cine mai avea agrafa? Nimeni. (ma rog, doar fii-miu dar ma laud degeaba ca el n-a fost). E scumpa tare,ar fi ideala pentru reclame cu bebelusi, eventual gen "laptele matern e unic, Maya stie de ce". A facut chiar si o demonstratie discreta dupa copac de cum papa un bebe binecrescut.
Acelasi lucru l-a facut si Tudor (Crisa) de cum a venit, dar cu eleganta gentlemanului care ia masa in oras. Respectiv in carucior. Si respectiv cu iaurt. Nu stiu cate ati vazut in poze, dar anunt io acuma si semnez ca Tudor are ochii negri, negri. Si e deja baiat mare si il imbracase mami in consecinta cu maieu smecher cu desen. Desi e mult mai rezervat decat Maya, deh, asa-i sta bine unui barbat, pot sa afirm ca ne-am ras amandoi la cucu-bau, chestie pe care am s-o pastrez ca pe-o adevarata onoare. Nu m-am lamurit totusi care dintre ei, mama si fiu, graviteaza in jurul celuilalt. Nu e simbioza, este o mare iubire care nu se ascunde, nu se tempereaza, nu se disimuleaza. Amandoi radiaza cand se zaresc si din partea amandurora izbucnesc manifestarile de fericire. Recomandare de 5 stele: merita vazuti.
Nu inchei fara sa-l amintesc pe tatal Crisei, de pus pe rana si topit iremediabil de nepot. Si... of course... Bodo, senzatia zilei, care si-a dovedit eficienta in mod special la poze. "Aduceti, domne, cainele in fata pozarilor ca sa se uite la noi!". Nu va spun ca i-a lins pe toti piticii, care erau in extaz.
Ca sa fiu sigura de prezenta absoluta la intalnirea viitoare, inchei citand-o pe Crisa:
"Hai, cine vrea sa vizioneze cainele?"

Elena, mama Oanei si a lui bb Mihai

Mergi la inceput