Bebelusi iunie-iulie 2003 (21)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns romana spune:

Inca nu am nascut dar nu mai pot dormi bine. Ma trezesc nopatea si maninca, apoi mai stau o ora treaza... Ziua sint ocupata ca oricare dintre voi care stati cu bebe acasa, iar seara sint terminata de oboseala. Nu mai pot sta bine nici pe pat intinsa. De fapt nu prea ma lasa Cristi. Cind iesim afara am viteza de melc.

In sfirsit lui Cristi i-au spart gingiile si dintii de sus, amindoi in acelasi timp, ca din martie avea gingiile umflate.
S-a mai imprietenit cu mama dar cind il ia in brate urla, asa ca tot eu sint de baza.
Acum l-a pus pe jos si nu prea i-a convenit.
Ma duc sa fac pace. Va pup.



http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003

si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

nu,cornelia,nu i-am luat tricicleta.desi o atrag,nu are rabdare si astampar in ea decat 5 min dupa care se intoarce spre maner,isi muta picioarele,se ridica de pe scaun...teroare!

ne gandeam noi sa ii cumparam un cadou BIG de ziua ei,Princess-ul ala misto din magazinele chicco.dar am stat sa reflectam si ne-am razgandit.ea oricum nu ar folosi-o acum si ne-am mai incurca de ditamai motoreta prin casa noastra si asa micuta!asa ca i-o luam de craciun,cred!

nici alexandra nu vorbeste.spune mama cu dedicatie,cred,caci se uita la mine cand o face!in rest spune toate silabele posibile...dar nu striga anumite lucruri!intr-adevar imita si ea tusea,stranutul,strambatul,face ca masina lui tati,vorbeste la telefon,il ia din furca si il duce la ureche,deschide televizorul...umbla la dvd si baga degetele in toate gauricile...cauta in toate sertarele si usile...nu mai sta pe masa de infasat...nu mai sta sa o infas...

este scumpa de mor dupa ea!

Alexandra mare si Alexandra mica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_ spune:

Buna fetele,

o postare rapida inainte de w-e...

Bychi - pacat ca nu mergeti si voi la mare, poate data viitoare.

Nici Luca nu vorbeste, spune "ma-ma" clar cind vrea in brate, cind are vreo suparare, iar in ultima vreme e setat pe "tata": cind il vede imediat spune: "ta-ta", "ta-ti" - e tare haios! Altceva n-am depistat sa zica cu adresa, ne face capul mare insa cu vorbitul pe limba lui si cu "eeee" pe care il spune cu dictie, ascendent.
Ieri a mincat omleta cu cascaval si marar, fara probleme, vad ca am trecut cu bine pragul si la albus. Alte noutati n-avem, miine si poimiine avem 2 aniversari, mese, chestii - greu w-e m-asteapta

pup u,
Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martta spune:

Fetelor,peste 2 zile face Vladut 1 an! Nu-mi vine sa cred ce mare s-a facut!Maine seara avem petrecere!
Am aranjat la un bar si vor fi aprox. 25 de invitati plus cativa bb!
Exersam faza cu suflatul in lumanare. Deocamdata nu ne iese.
Cornelia, daca stiam ca Maria are aceasta preocupare, ne inscriam ca discipoli
Inca ma mai gandesc la ce obiecte sa punem pe tava la taiatul motului.Nu prea inteleg de ce trebuie pusa si foarfeca...
Zilele astea m-am surprins de cateva ori gandindu-ma la ce mi se intampla acum un an si, nu stiu de ce, de ziua lui,traiesc mai profund, decat la ziua mea, sentimentul ca imbatranesc
Felicitari celor care au avut curajul sa mearga singuri!
Sa aveti vreme frumoasa si sa va distrati la intalnire!
Si, bineinteles,cele mai frumoase ganduri pt Denisa.
La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martta spune:


Romana,mai ai cam 2 saptamani... Nastere usoara si profita sa te odihnesti cat mai mult, caci dupa...trebuie sa fii in plina forma!
Si eu tot pe 25 iun. aveam DPN.

Va pup,

Marta& Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catan spune:

Martta La multi ani puiului si fericire ,o viata frumoasa plina de bucurii si noroc.
Romana iti doresc o nastere usoara si un bebe sanatos si tie mult curaj.Odihneste-te din plin ca sa ai putere ptr bebici.Te pup si ateptam vesti.
Noi sintem inca in stadiul de asteptare ,nu prea ne grabim cu mersul spre disperarea lui mami.Nici de -a busilea nu ne place>Dormim un pic mai bine si ne plimbam cit e ziulica de lunga ca avem o vreme superba.Va pupam cu drag >Catan si trupa de piticei.

http://community.webshots.com/user/catya106

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calina73 spune:

buna!Trebuie sa va povestesc,denisa este deja fata mare acum i-am rupt turta de o saptamana si este tare mandra cu noua ei pereche de cercei.si- a ales foarfeca,bani si inelul.nu stiu ce se fa face cand va fi mare???
va aratam si cateva poye de la turta.acum va dorim toate cele bune,felicitari pentru primii pasii si la multi ani!
http://community.webshots.com/user/calina73

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisotexa spune:

Vad ca suntem 5 la intalneala (adica 10 ):

1. Crisa - Tudor
2. Carmenutza - Maya
3. Bychi - Tiberiu
4. Elena - Mihai
5. Magda - Alexandru

He, he, Carmenutza, ati incurcat-o cu atatia baieti. Sa vezi ce curtata o sa fie Maya.

Bychi, cadourile se trag la sorti.

Calina, chiar ca sunteti mari!!! Dar ea face 1 an pe 13, nu? Hai ca mai ai un pic si o mariti!!!!!

Catanule, nu-s de ce ziceam io ca esti din Bucuresti si cand colo tu traiesti peste oceane.... Mintea mea cred ca ramane setata pe gravidutza, adica ametita rau.

Marta, sa-ti traiasca Vladut!!! E nascut in aceeasi zi cu Denisa. Ia sa luati contact, sa se cunoasca copii.

He,he, Pojo, ti-a facut-o Flaviu. Cred ca si-a zis ca asa o baie in bucatarie merita o bataita.

Pufulet, in concediu i-am pregatit masa de pranz in camera lui Tudor. am luat o gaina si un peste si i-am portionat. II facema legume fierte cu pui, peste sau ou. Seara ii dadeam iaurt si la ora 10:00 fructe. Tudor nu vrea mancare de la borcanele asa ca . Poate tu ai noroc.

Romana, iti tinem pumnii. Chiar mai ai un pic. Doamne ajuta.

Ne vedem azi, fetele. Pupa Crisa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_ltd spune:

Fetele, ma primiti fara plod? Noi nu mai avem masina, barbati-miu nu e disponibil sa vina sa ma ajute si sa fiu sincera preget sa ma incumet sa plec cu el, sa stau de poponeata lui sa nu apuc sa vorbesc cu voi. Oricum, ma mai gandesc io pana la 5.
Intrebare: mai facem picnic, ca nu m-am prins? Voi mai veniti cu sotii sau nu? Cu jucarica inteleg ca a ramas stabilit.
M-am tot gandit la Andra, care a initiat intanirea si serbarea, si care nu o sa fie. Si Bibi de asemenea.
Nu intentionez deloc, deloc sa schimb termenii intalnelii, dar hai sa ne gandim daca facem serbarea acum sau le asteptam si pe ele. De intalnit, ne intalnim noi azi, dar eu zic de picnic, jucarele etc. Nu stiu, voi ce ziceti?

Elena, mama Oanei si a lui bb Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

cred ca Elena are dreptate...ar fi misto sa ne intalnim si cu Bibi si cu Andra...oricum noi, am aflat ceva mai devreme, trebuie sa mergem la o aniversare..asa ca vom alerga dupa cadou si pe seara mergem la petrecere...daca totusi va intalniti poate trecem si noi un picut pe acolo....

Carmen si bb Maya Alexia

Mergi la inceput