Bebelusi iunie-iulie 2003 (21)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Bravo, David! M-am emotionat si eu.

Bibi, de ieri dupa amiaza a iesit si la noi soarele. Aseara chiar a fost f. cald si astazi pare la fel. Acum vad si eu ca vii fara colegu'. Vorbim in week-end. Sa te gandesti si la propunerea cu gratarelul la mine.

Romana, asteptam vesti despre bb2 (Alin). Iti tinem pumnii. Termenul e asa de aproape.

Va pupam,
Cornelia si bb Mariuta



http://community.webshots.com/user/cornelianis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisotexa spune:

Mai, mai, ce realizari vad io acilea.... Mers in picioare singurel. David e un erou. Bibi, cred ca David a auzit mai demult ca erai 'invidioasa' pe oarece realizari ale bebelusilor nostri si a zis ca meriti un cadou. Merita sa trageti o . Dar nu singurei, ci cu noi.... iti doresc sa ai vreme frumoasa la mare si sa veniti negrotei. Aveti grija cu statul la soare (poate mai aveai nevoie de inca o soacra)!!!

Fetelor, ramane stabilota intalnirea pentru sambata ora 15:00 in parcul Tineretului. Nu preferati totusi ora 17:30 sa venim cu bebeii deja dormiti????

Pojo, ma bucur sa te "aud". Intalnirea de sambata trecuta a fost amanata pentru "vremuri" mai bune.

Magda, praslea al "nostru" e tare haios. Ne bucuram de realizarile lui si stai sa vezi cum ne-o ia inainte.

Mutumim de urari!!!

Elena, ce dar de a scrie ai. Cred ca in tine zace o mare scriitoare.

Parca scriu cifrat. Repede, ca Tudor e iar pe baricade.

Kehleyr, de unde aflu si eu ce si cum cu regimul disociat?

Pupa Crisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisotexa spune:

Cineva ma intreba de Grecia. Sotul meu are o agentie de turism si a avut o oferta pentru primele ture de Grecia cu 40 euro/transport si cazare 7 zile. Cel mai scump este 139 euro aceeleasi servicii dar in sezon (cand oricum e prea cald pentru bebei). Mai nasol este insa sa mergeti cu autocarul cu bebeii ca face prea mult (20 de ore). cu masina e OK insa costa mult benzina+carte verde+taxe+spagi politai bulkgari (in total cam 400 euro daca imi aduc bine aminte).

Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

CRISA: cel mai bine ar fi sa iti cumperi cartea lui: Michel Montignac: Ma hranesc deci slabesc. Cred ca o mai gasesti pe la tarabele din Universitate. Dar pentru o introducere generala, am gasit un link care pare OK;
http://www.idieta.ro/diete/shart.php?tid=52&uid=176&hh=Michel%20Montignac%20sau%20Disocierea%20Alimentelor
Iar pentru exemple de retete, sunt subiecte chiar aici pe forum la Femina itim, cu "montignac - ce am mancat azi".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_ spune:

Buna fetele,

Dana - nu ma supar, e ok ce spui tu, probabil ca de luni o sa o iau si eu cu regimul disociat, dar pina acum am tinut ceva mai in forta, ca la mine e mult de dat jos. Oricum sint incintata ca se vad rezultatele, adica am dat jos 7 kg (din cele 12 pe care le-am pus in noiembrie-decembrie)in 4 saptamini de regim. Sa vedem ce-am mai reusit saptamina asta, mai am pina vineri inclusiv, dar ma si asteapta un w-e greu: ziua unui amic care deja ne-a invitat la gratare la curte, ziua Tanticai, nasol - trebuie sa fiu cu mare bagare de seama .... Mersic oricum ptr intentie.

Despre intilnirea de simbata, nu prea stiu ce sa va zic mai mult decit ce-am scris deja ... nu stiu daca reusesc sa ajung, cel mai probabil ca nu. Crisa - sorry, poate facem cumva sa ne vedem sa-ti dau cadoul pina atunci, iti mai scriu pe PM.

Vroiam sa va intreb daca e cineva amator de mers la mare in w-e viitor cu bebe, ca noi mergem, vreau sa fac rezervare la Minihotel Vama Veche, care e ok, noi am fost acolo acum 2 ani, camerele sint mari, cu baie in camera, frigier, balcon-terasa care da spre mare, costa 820.000 (noapte de 19 spre 20, ca atita stam). Deci, daca sinteti amatoare, poate punem de-o gasca de bebei de iunie-iulie la mare.

Acum sa-mi laud si eu baietelul putin: a inceput sa-si dea drumul citiva pasi fara sprijin, de fapt se tine de ceva, ocheste alt posibil sprijin si isi da drumul - mare smecher. Pina acum daca il plimbam de minuta si ii dadeam drumul se lasa instantaneu in genunchi, acum ramine asa balanganindu-se o vreme si da sa plece. Abia astept sa mearga ca m-a cocosat. Am inceput sa-i dau Brinzica de casa (nu stiu cine o produce) si ii place, bine ca am scapat de facut brinza in casa. Baiat mare, ce sa mai! Si a mincat si ciocanelele marinate pregatite ptr intilnirea esuata de simbata trecuta, cu usturoi, miere, boia dulce... Si e fascinat de alti copii, avem niste prieteni cu o fetita de 4 luni, si de cite ori ne vedem se duce peste ea in carut, o trage de minute, le-am zis sa-i spuna cind mai creste ca el a fost primul tip care i-a pus mina pe picioare...

pup u,
Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

Multzumim din nou pentru felicitari!
M-a impresionat in mod deosebit entuziasmul vostru asa ca am dat un print si pun foitzele la Jurnalul lui David ca sa stie baiatu` ca l-au apreciat si matusicile de pe forumul DC.

Cred ca asta e ultima postare pana saptamana viitoare, asta daca nu o sa ma puna sa caut ca disperata un net caffe, ca deh, la asa dependentza mare orice e posibil.

Bagajele noastre sunt pe jumatate facute (de doua seri ma muncesc la ele si stau si ma intreb unde or sa incapa)si mai am o gramada de detalii de pus la punct.

Sa avetzi vreme buna la intalnire si sa va vedeti cat mai multe mamici si bebici! Mi-e o ciuda de mor ca nu pot venii si eu dar, asa cum spuneam, eu si cu Cornelia avem si noi intalneala noastra. Facem un duplex?

Si ca sa nu uit, nr. meu de telefon e 0722.676.224.

Va pup, sa fitzi cumintzi si ne revedem de azi intr-o saptamana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bychi spune:

Salutam mamicile si bebicii,

Cat poate sa te emotioneze un lucru nou pe care il face copilasul. Tin minte ca la primul dintisor al lui bb mi-au dat lacrimile, la primul ras la fel, la primii… pasi am plans de-a binelea. Duminica, 6 iunie Tiberiu ne-a facut surpriza si s-a pus pe mers. El e tare precaut, face 3 pasi, se opreste, isi cauta echilibrul, mai face 3 pasi, se opreste, studiaza mediul inconjurator, se aplauda singur, iar apoi o ia la sanatoasa in patru labute. E mai sigur asa. Si in parc a inceput sa umble asa catinel.

Felicitari Bibi, m-a distrat f. tare cum a inceput sa mearga David. Sa aveti vreme faina si apa calda!

Andra, imi place ideea ta. Daca nu imi conving sotul sa stam cel putin o saptamana la mare, cred ca ne multumim si cu un weekend. Pana cand iti trebuie raspunsul final?

Va pupam si asteptam sa ne vedem sambata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

Tot eu sunt.
N-am plecat nici acum de la birou caci colegu` mai are ceva de facut asa ca am mai dat o tura prin subiecte si necuratu m-a dus la anunturi si felicitari si iaca asa iar m-am pus pe bocit caci mi-am adus aminte ca anul trecut pe vremea asta deja tropaiam din picioare si asteptam cu sufletul la gura sa se nasca odata fetitza baietzel.

Am auzit cuvantul magic: Mergem acasa?

Am plecat, pa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catan spune:

La multi ani tuturor bebeilor care au implinit un anisor.SA ne traiasca frumosii si sa ne bucuram de ei.Va doresc multa fericire si noroc mult .Scuze ca am facut urarile cu intirziere.Intilneala frumoasa daca are loc.Bebita mea inca nu merge dar asteptam sa faca si ea pasul.Inca si noi mai sitnem plingacioase din cind in cind de la dintisorii care nu ne iarta.Si a venit si o caldura din aia de te moleseste ,nu mai avem chef de nimic.Va pupam. distractie placuta Bibi la mare.

http://community.webshots.com/user/catya106

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

Bibi, Bychi..felicitari pentru "bipezi"....

Noi am fost plecate din Bucuresti 2 zile, doar eu si Maya..am plecat cu masina si am avut ceva emotzii ca o sa maraie pe drum..da' a dormit fetita mea ca un ingeras tot drumul...de 90 km.

Sa inteleg ca ne vedem sambata in Tineretului, la 17.30??? Ar fi misto sa venim cat mai multe...

Crisa..e ok ora 17.30 mai ales ca anu anuntat vreme super calda in we...si putem sta lejer 2 - 3ore.
Andra, pacat ca nu poti veni. In Vama , am stat la hotelul de care zici tu....este ok. Distractie placuta!

Carmen si bb Maya Alexia

Mergi la inceput