Bebelusi iunie-iulie 2003 (21)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns romana spune:

La multi ani bebelusilor care au implinit un an si care acum sint copilasi.

Hai sa va scriu si eu doar citeva cuvinte ca stau cam prost cu timpul liber. Ce-o sa ma fac cind o sa vina si bebe2? Deoarece Cristi nu ma slabeste o clipa. Oare cind o sa invete copilul astia sa se joace si singuri fara sa o vada pe mama linga el? Mai nou trebuie sa “pescuiesc” toata ziulica. Are o undita de jucarie cu doi pestisori de plastic si ii place la nebunie sa pescuim. Eu m-am saturat dar el nu da semne.

A inceput si el sa umble singurel. In patut mai intii apoi l-a pus si pe jos si il facem sa umble de la mine la sotu si invers . La inceput a fost cam fricos, dar apoi nu l-am mai putut opri decit cu plinsete. Rezultatul a fost ca a traspirat si desi l-am schimbat de haine de mai multe ori in aceea zi a racit un pic, a facut o usoara febra si tuseste si ii curge nasucul.

Ma tot pregatesc cu bagajul pentru spital si cu lucrusoarele pentru bebe2, fiert, calcat… poate va mai amintiti. Iar s-a facut cald si afara si in casa de-mi vine sa ma duc la polul nord.

Mai am cam 11 zile, daca nu se gindeste bebe2 sa mai stea in burtica la caldurica. Oricum sper sa nu nasc in weekendul care vine ca nu e doctorul in Bucuresti. Trebuie sa fiu cuminte. Nici pe afara nu ma mai aventurez departe deoarece mi-e tema sa nu ma apuce contractiile .

Ma bucur ca ati reusit sa va intilniti . O sa incerc sa ma uit si eu la poze, eventual sa selectez citeva sa pun pe site-ul nostru.

MIHAELA: Nu sint eu chiar asa de sprintena mai ales acum cu burtoiul tuguiat, daca vreti sa ma vedeti la fata o sa pun o poza aici pe profilul personal la album dar trebuie sa o caut.
Poze cu burtica nu am deoarece aparatul foto a fost dat imprumut si s-a stricat nu stiu ce si inca nu l-am primit acasa. Se pare ca mai dureaza pina o sa-l avem iar.

Va pup , aveti grija de voi. Ma duc ca s-a trezit Cristi si e cam suparat din cauza racelii.


http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003

si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol74 spune:

Elena pacat ca a trecut Pastele ca veneam cu mielu' !
Am ratat intalneala pe motiv de sot care a facut nazuri si
care a conditionat venirea in parc (de asta nu ne-am inscris nici
pe lista ) de vizita la niste prieteni ! Prin urmare la 17:30 eram motz la intrare Sincai si am gasit doar pe Elena, ne-am fatzait noi putin pe acolo, dar nu ati aparut, pe la 18 deja plecam ...

nu -i bai sigur or sa mai fie ocazii ...

pupici,
nicol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

salutare natiune..de mamici si bebici..

La multi ani pentru Denisa, Vladutz, Ruth si Alex!!!
Sa cresteti mari, frumosi si sanatosi...si voi, parintii lor, sa va bucurati de ei.
Ruth, sanatate multa pui mic, sa te faci repede bine!

Ce sa mai povestesc si io de la intalneala ca vad ca s-a sintetizat cam tot deja..da' nu pot sa nu va spun ca sunt inlemnita de admiratie in fatza Mariucai (Adi) ca merge ..merge ca un copil mare....ce mai, vorba lu' Moisescu.."ma inclin"
Tibi(Bychi) este un scump si jumatate...adorabil..ochi albastii..cumintel si vesel...ne cerem scuze ca Maya a fost un picut mai violenta..sper ca nu sunteti suparati pe noi...Bychi, multumim ptr.poze....le luam de pe site.
Tudor(Crisa) este baiat mare si frumos...nu mai este deloc bebelus, este barbatel...bronzat si cu ochi negri...ce mai macho va face Crisa din el...atunci sa te tii...
Sanatate multa tatalui tau care, de buna seama, este un bunicutz iubitor si implicat.
Si nu in ultimul rand a venit la intalnire si Elena....ca o floare...singurica...fara responsabilitati...da' cu Fornetti....io nu pot decat sa-ti multumesc ca ai baby-situit cu Maya, care s-a lipit de tine ca marca de scrisoare...lucru deloc usor....credeti-ma pe cuvant.
Una peste alta...intalnire reusita, vreme misto, copii cuminti...astept cu nerabdare urmatoarea intalnire.

Andra, felicitari pentru primii pasi....ca baiat mare ai.. si tu il tot acuzi ca sta langa fusta mamei....pai e frumos?!


Carmen si bb Maya Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuta spune:

La multi ani pentru Vlad, Denisa, Ruth si Alex Victor!

Sa cresteti mari, frumosi si sanatosi pui dragi!

Am vazut pozele de la intilnire si drept sa va spun fetelor nu-mi vine sa cred ce mari au crescut copiii nostri! Si Doamne cit sint de frumosi!

E bebelicioasa calare pemine si abia scriu. Revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martta spune:



La multi ani Ruth, Alex Victor, Sara, Tibi!
Sa fiti sanatosi,fericiti si sa aveti grija sa-i mentineti pe parinti in forma!

Multumim frumos pt urari!
Petrecerea a fost reusita! S-a dansat f.mult si a durat de la 6pm pana la 4am! Vladut a fost f.sociabil si extrem de incantat de faptul ca era in centrul atentiei.
Momentul culminant: taiatul motului!
Nasii au imbracat copilul cu hainute noi(am primit si noi celebrele sandale de 900 000lei),i-au prins motul si apoi nasa a tava cu obiecte in fata lui Vladut.
Un sfat prietenesc: consultati dom`le CAEN-ul inainte sa optati pt obiectele de pe tava!Altfel, riscati sa primiti 1000 de sfaturi pe ultima suta de metri, ca mine!
Dintre cele mai ciudate propuneri: sa punem ac cu ata sau sa punem si o floare pt ca ar putea deveni botanist etc.
Cred ca varianta finala a fost asta: pix, carte, mouse,avion(tata si nasii lucreaza in aviatie), masinuta, stetoscop(bunicii sunt medici), oglinda, pahar plin, cd, telefon mobil, ceas, bani... si cam atat, caci tava are si ea(din fericire)niste dimensiuni normale!
Vladut a ales: mobilul, stetoscopul si, in aclamatiile generale, banii!
La taierea propriu-zisa a motului a inceput sa planga(ulterior,am aflat ca e o superstitieca daca plange atunci va fi o persoana sanatoasa)pt ca atmosfera era aceea a unei conferinte de presa: camere de fimat si flash-urile ap.foto!
Imediat dupa taierea motului a urmat tortul si sampania pt copii. Am cantat "multi ani traiasca",Vladut a admirat lumanarea,caci de suflat au suflat-o nasul cu tata, apoi au urmat felicitarile si fotografiile cu invitatii.Tortul a fost taiat dimineata.
Pe la 11pm, Vladut s-a culcat. Am avut noroc pt ca a fost cald si a putut dormi o perioada pe terasa(nu dati cu pietre: si mie mi-a trecut prin cap ca, saracul copil, de ziua lui, doarme ca un aurolac sub cerul liber; din fericire nu au existat repercusiuni).M-a amuzat remarca unui invitat cu referire la faptul ca e prima petrecere la care participa unde sarbatoritul se culca inainte saa plece invitatii
M-am cam lungit cu povestirea...Sper ca nu v-am plictisit!


Va pupam,

Marta& Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol74 spune:

LA MULTI ANI Vlad, Denisa, Ruth, Alex !

Martta super petrecerea, felicitari inca odata pentru un anisor !

Adi ce mare s-a facut Maria si ce-a slabit, probabil din cauza mersului ! E asa de dragutza, felicitari tie si sotului aveti un copil tare reusit !

Maya e asa pufoasa si scumpa !

Teo mea are diaree, e prima oara, nu ni s-a mai intamplat, a inceput cam de vineri si alterneaza, am schimbat mancarea si sigur e de la laptele meu, uff n-as vrea s-o intarc .... nu stiu ce sa fac !

nicol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

Ce este cu leneveala asta pe aici?? Crisa, Andra, Elena..unde sunteti?
Martta pare ca ati avut o petrecere pe cinste...
Noi ne-am intors acum acasa pentru somnicul de dupa-amiaza , ne trezim,papam si plecam iar pe afara.

Carmen si bb Maya Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

La multi ani Daniel!

Nu prea am avut timp de internet, dar vad ca nici voi nu va inghesuiti la scris.

Lya, multa sanatate lui Ruth! Pupici. Saracuta, chiar la un anisor.

Am vazut pozele Denisei . Marta, bravo pt. petrecere. Asteptam si alte relatari de la mamici cu copilasi de 1 an.

Romana, tinem pumnii!!! Daca nu ne scrii o zi noi ne gandim ca ai nascut.

Felicitari si pt. Luca! Usor, usor, o iau din loc toti bb-ii nostri.

Cam telegrafic, mesajul meu, dar mai bine asa decat de loc

Cornelia

http://community.webshots.com/user/cornelianis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisotexa spune:

Mai fetelor,

La mine e clar daca nu scriu, inseamna ca am o masina pe mana ceea ce inseamna plimbari mai lungi in Tineretului (seara ne intoarcem pe la 21:30), vizite, cumparaturi, plati si alte alea. De azi insa sunt usa de biserica.

Noi am trecut prin mari emotii pentru ca sotul meu a avut un accident urat de masina (de la explozia unui cauciuc), noroc ca a scapat intreg. Azi iar pleaca pentru o saptamana asa ca vedeti voi io sunt mai mult singura pe acasa. Cred ca o sa plec si eu la tara ca incep sa ma termine caldurile astea.

Mai fetelor, cum dorm copii vostri? Al meu de vreo doua saptamani doarme noaptea f.f.f.f prost. Se zvarcoleste, nu-si gaseste locul, si nu stiu ce are. Nu cred ca e de la dinti. Doctorul a zis sa doarma mai putin ziua (trage vreo doua somnuri de doua ore) dar nu stiu cum sa fac. Sa nu-l culc nu pot ca nu ma mai inteleg cu el si sa-l trezesc nu-mi vine. Ce idei aveti?

Marta, multumim pentru detaliile de la mot. Sa-ti traiasca flacaul.

La multi ani de un anisor pentru daniel al Doinnnei.


Bychi, tare frumoase pozele de la intalnire .

Lya, sanatate multa lui Ruth. Ai trecut prin clipe tare grele. Of Doamne cred ca cel mai greu pentru parinte e sa-si vada copilul bolnavior.

Plec la datorie .

Pupa Crisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana spune:

Inca nu am nascut.

Cred ca asta va fi mesajul de inceput cind intru pe forum.

CORNELIA: O sa va anunt cind vine momentul. Daca pot chiar pe forum, daca nu o sa va sun pe careva caci mi-am notat numerele de mobil. Nu am mai scris in fiecare zi caci am fost cam obosita, dar cred ca ma intelegeti. Acum cu caldura asta care e aici in Bucuresti e si mai acuta senzatia de oboseala. Nici nu mai ies din casa.

CRISOTEXA: Lasa copilul sa doarma cind ii e somn. Poate ca noaptea ii e prea cald sau o fi totusi de la dinti si inca nu se vad.
Bine ca nu a patit nimic sotul tau.

A inceput si Cristi sa se trezeasca noaptea, dar el e acum un picut bolnavior. Ii fac un lapte si il adorm iar. Oricum aveam nevoie de antrenament ca azi –miine bebe2 o sa fie cel care dicteaza programul de somn in casa noastra.

Ce-mi doresc eu cel mai mult e sa ma pot duce si eu intr-un parc cu Cristi si sa stam linistiti la umbra. As prefera sa fie un parc mare, racaros si frumos. Dar asta nu se va intimpla curind. Dimineata trebuie sa fac de mincare pentru el iar la prinz si seara sint terminata de oboseala. O sa treaca si asta si pe la Craciun ce mindra o sa fiu cu doi baieti care asteapta mosu’.

Oare ce vreme are Bibi la mare?


http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003

si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

Mergi la inceput