Copilasii din 2002

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

micorint---- Radu-Alexandru--- 15.06.2002
La Multzi Ani Radu, sa creshti mare, sanatos si sa aduci numai bucuri parintzilor tai.
Micorint felicitari pt baiatu tau, acuma cum ai zis si tu, ai baiat mare, sa itzi traiasca


Gabbriela & Julian web

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

micorint---- Radu-Alexandru--- 15.06.2002
LA MULTI ANI FERICITI!

Oti are prima julitura in genunchi - zdravana si serioasa, nu ca cele de pina acum, apa de ploaie!Jale mare - 'bubu doaie' - 'pai te-o durea mama, da' asta e d'abia inceputu' zic eu - las' ca o sa te obisnuiesti tu.Peste o luna nici nu mai bagi in seama chestii de astea!'A cerut tratament fata, daaaa, ce stiti voi!'apa iece, piit'(tanti Nuti ii mai punea cite o compresa cu apa rece si spirt cind tragea cu capul prin mobile!)Rid - daca iti spun spirt, ne afla cartierul mami, las ca punem fis-fis!'(un spray cu aloe).Am urcat scarile pina acasa(et.4) asa:urcam doua trepte, se aseza jos sa-si admire genunchiul, mai urcam 2-3(in caz superfericit 4), iar mai poposeam sa admiram peisajul...si uite asa, in 15 minute cred ca am razbit!
Daaaaa si a venit Maria pe la ea si a uitat de 'bubu' - au gatit, intii au mincat cirese - mai cu simburi, mai fara, cum li se indemina, ca pe alea curatate de noi le-au refuzat!Apoi Oti a varsat cana cu apa jumate pe ea, jumate pe jos si restu' a baut!Apoi s-au certat pe scaunul fie-mii!Apoi Claudia a luat-o pe fie-sa si au plecat - s-a gindit ca e mai bine asa!!!

pupici la cei mari si la cei mici

DORIS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Alex, la multi ani ! Da bine te-ai mai distrat de ziua ta ! Felicitari, Mihaela ! Sa va traiasca si sa va bucure intotdeauna ! Trebuie sa fi fost un tort foarte gustos la cat de frumos arata !



Nina & Nina-Cristina (2 ani in ianuarie)
http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

La multi ani, Alex si Emilia!!!


Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 8 luni
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

La multi ani Alex si Emilia si de la noi!
Si ca sa ne laudam putin, va anuntam ca de o saptamana nu mai avem pampers, iar de azi am scos scutecul de pranz si peste o saptamana sper si pe cel de noapte mai ales ca astanoapte a cerut ea pisu in somn.

Anda si printesuca Carina (1 an si 6 luni)
http://community.webshots.com/user/andamihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

La Multzi Ani Emilia, multa sanatate si fericire...

Gabbriela & Julian web

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

La multi ani Alex si Emilia!
Felicitari carina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:

LA MULTI ANI,Alex si Emilia

Buna mamici si bebici,

Doarme puiu meu si am timp sa skriu si eu putin.
Sunt super fericitaaaaaaaaaaa,Kenutz isi face ordine singurel la
masinutze deja.Seara,inainte de a merge la nani-nani,eu ii tot
aratam cum sa faca ordine la jucariile lui.Mai bine zis ,la masinutze.Si......de saptamana asta,de luni seara,culege toate
jucariile din sufragerie si le pune la locul de parcare :))))))
Mi-au dat lacrimile.Parca ieri era o mogaldeatza de 3 kg care toata
ziua facea numai kaka,pishu si astepta laptiku.

O mama happy,Samurai-lady si bb Kenta.
Va pupa, cu drag pe toti.

Samurai-lady si bb Ken

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Samurai-lady

http://community.webshots.com/album/131524971hYaAPU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Buna !
Am si eu un baietel nascut in iulie 2002 (am vazut ca suntem trecuti in lista de la inceputul subiectului) Paul, pe 3 iulie vom face 2 anisori si vrem sa vedem cum sunt si alti copilasi de varsta noastra.
Problemele noastre la ora actuala sunt : mancarea si olita. Adica nu mancam destul, de fapt cam aproape deloc si nu vrem sa stam la olita. In rest e un baietel normal, vesel, jucaus, f. dragalas (normal!:))
Spuneti-ne si noua cum ati reusit cele care ati reusit sa va faceti copii sa manince mai mult si sa stea la olita. Please !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

quote:
Originally posted by Oana

Buna !
Am si eu un baietel nascut in iulie 2002 (am vazut ca suntem trecuti in lista de la inceputul subiectului) Paul, pe 3 iulie vom face 2 anisori si vrem sa vedem cum sunt si alti copilasi de varsta noastra.
Problemele noastre la ora actuala sunt : mancarea si olita. Adica nu mancam destul, de fapt cam aproape deloc si nu vrem sa stam la olita. In rest e un baietel normal, vesel, jucaus, f. dragalas (normal!:))
Spuneti-ne si noua cum ati reusit cele care ati reusit sa va faceti copii sa manince mai mult si sa stea la olita. Please !!!





Eu am inceput sa-l pun de la 8 luni pe olita. Facea si kaka uneori, il laudam, dar nu prea stia despre ce e vorba. E bine sa-l obisnuiesti din timp cu olita, ca sa nu refuze dupa aceea sa stea pe ea, sau s-o considere o jucarie. Daca n-a vrut sa stea, nu l-am fortat si daca a vrut sa se ridice l-am ridicat de pe olita. Acum are 1,5 ani si face kaka la olita, chiar si pipi, dar nu tot timpul. Oricum de f. multeori cere olita, ceea ce e un lucru bun. Este f. important ca de la inceput sa-l lauzi cind face kaka sau pipi, sa-l vezi ce fericit e (cel putin la noi asa e). Sa nu-i lasi olita la indemina, ca s-ar putea s-o considere obiect de joaca si n-o sa mai reusesti sa-l convingi sa faca ceva pe olita (cunosc un caz). Daca spune kaka, pune-l repede si imediat pe olita indiferent daca cu 5 minute inainte s-a sculat de pe olita, sa se obisnuiasca cu faptul ca daca spune kaka inseamna ca vrea pe olita. O alta smecherie: pune-l pe olita inainte sau dupa fiecare masa (inainte sa-i schimbi scutecele), asa se va obisnui mai repede. Sa stea mereu linga el cineva cit sta pe olita, eventual da-i si ceva jucarioare sa se joace ca sa nu se pliciseasca. Si nu uita sa-l lauzi daca are succes...
Oricum nu are sens sa astepti pina poate sa se ridice singur de pe olita, sa numai vorbim de trasul pantalonilor, ca s-ar putea sa faca citiva anisori buni pina atunci. Cu cit mai repede, cu atit mai bine. Fetitele in general invata mai repede, eu stiu fetite care de pe la un an si trei luni cereau olita, bine tot mai faceau si in scutec. Baietii sint mai lenesi, dar e importanta si consecventa mamei.
Uite si niste link-uri, poate te ajuta:

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=24825
si mai ales
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=14534

Karina+ Bogdanel

Mergi la inceput