Copilasii din 2002

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Stiti ce mi-a facut Sofia? Ca imi vina sa intru in pamant....Zilele astea a stat in casa de la rubeola, si am citit impreuna o groaza( imi zice mereu titim, titim).Si intr-o carte zicea ca ploua..asa ca donsoara a inceput vesela: p..la p...la....( scuze, sper ca nu se considera indecent, copilul crede ca spune ploua!)
Asa cu limbajul la un an si 9 luni...

Sabina & Sofia Galagia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

Dialog mami-mandarina
Mami: "al cui e nasucul?"
Mandarina ma priveste sagalnic, stie ca e un joc: "tati"
"si gurita?"
"tati"
Insiram noi toate partile anatomice si constat ca mie nu mi-a mai ramas nimic. O intreb (prefacut) indignata "pai, si mami nu are nimic?ia zi repede ce-i a lui mami?"
Mandarina "ete" (sosetele)
Pupici
Nadina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

quote:
Originally posted by nadina

Dialog mami-mandarina
Mami: "al cui e nasucul?"
Mandarina ma priveste sagalnic, stie ca e un joc: "tati"
"si gurita?"
"tati"
Insiram noi toate partile anatomice si constat ca mie nu mi-a mai ramas nimic. O intreb (prefacut) indignata "pai, si mami nu are nimic?ia zi repede ce-i a lui mami?"
Mandarina "ete" (sosetele)
Pupici
Nadina





Scumpa tare fetitza ta... am ras la poveste de mi-au dat lacrimile.

Gabbriela & Julian web

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisia spune:

Buna, mamicilor! N-am mai scris de mult pe aici.
La multi ani tuturor sarbatoritilor si sarbatoritelor, sa cresteti mari si frumosi si sa le faceti numai bucurii parintilor!
Am fost plecata 3 zile din Bucuresti, fara puiul meu, si ce dor mi-a fost de ea!! Cand m-am intors am gasit-o tunsa castronel, a tuns-o mama si n-a spus nici pas! E tare vorbareatza, zice mai nou cuca (ciocolata) si zice nu orice o intrebi, pana acum zicea da. In parc ia jucariile copiilor si se supara si ii impinge daca vreun copil nu vrea sa-i dea jucaria sau daca, si mai grav, vrea sa-i ia vreo jucarie de-a ei. Incercam sa o temperam, dar e destul de repezita, daca nu esti pe faza a si impins copilul. Se joaca numai cu copiii mai mari, ii ia de mana si pleaca cu ei, pe cei mici ii ignora sau ii bate...
In alta ordine de idei, mamicile din Bucuresti, pe cand o intalnire?
Eu propun parcul IOR, sambata sau duminica dimineata, ce ziceti?

Pupici,

Crisia & Iulia-Nicole (2.12.2002):
http://community.webshots.com/user/littleelda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micorint spune:

Hai se ne mai laudam si noi un pic: ieri am serbat cei doi anisori! Bine, ziua lui Alex e maine, dar cum noi plecam in concediu sambata, am zis sa-i facem ziua inainte, sa nu astepte copilul prea mult sa sufle in lumanari. A fost foarte frumos la petrecere, a avut si 2 copilasi invitati, ca sa aiba cu cine sa faca harmalaie, a primit cadouri si a suflat de doua ori in lumanari (a mai vrut o data ca prima oara a suflat repede si a stins imediat lumanaricile). Si ar ma fi vrut, dar trebuia sa si mancam din tort... A fost foarte incantat ca e atata lume in jur si ca e in centrul atentiei (asta de obicei se intampla), si ca a primit cadouri multe... ce mai , era in al 9-lea cer!
Ne puteti vedea la link-ul de mai jos, in albumul 'Alex-aniversare 2 ani'.

Va pupam pe toti,
Mihaela si Alex (2 ani pe 15 iunie 2004)

Pozele noastre aici:
http://community.webshots.com/user/micorint

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili spune:

Dragi prietene,
Andreea este ca un spiridus , nu sta o clipa locului, ii plac povestile si stie daca ii povestim altfel decat cu o seara inainte.
E prietenoasa cu toata lumea, pupa copii pe strada si noi ne chinuim sa o temperam caci plange daca un copil nu vrea sa se joace cu ea...E tare pofticioasa...si.. e la vremea celebrului " nu..."sau "vreauu..." .Am citit ca este o periada clasica prin care trec toti copii de varsta ei...desi pe noi ne ingrijoreaza un pic... caci pare rasfatata...De o saptamana se plimba cu tricicleta..si e tare incantata...
Asteptam cu nerabdare sa plecam la mare..pe 23..Vapupacim.
Lili si printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

Veste noua!
Azi am reusit sa termin cu inscrierea gemenilor la gradinita!!!!
Vor merge de la 1 octombrie! Luptam cu olita,dar inca fara rezultate.
Azi Yannis a facut putin pipi in olita si cind am plecat putin din camera,a inceput sa bage mainile inauntru si sa dea cu pipi prin cap si pe tot corpul!!!!!
Miroseau ca un scutec,noroc ca aveam apa calda si l-am pus repede sub dus!!!

Ieri in timp ce ne pregateam sa mergem la bunici,au disparut pentru putin si eu am crezut ca sint cu tatal lor...ei insa erau in baie si cind i-am gasit am ramas muta!
Erau gat imbracati cu hainute frumoase,"de duminica",si cind i-am gasit erau ca doi purcelusi! Au luat trusa mea de farduri si cred ca intelegeti ce a urmat si cum aratau,ca 2 mici clowni.
A trebuit sa-i spal,sa-i schimb si am intarziat jumate de ora sa plecam!

LA NOI SINT 36gC,AU INCEPUT CALDURILE!!!
Pupicei!
Mamicilor vreti sa va amintiti de vechiul forum? Eu citesc cite ceva in fiecare zi si amintirile sint tare frumoase!
ADRESA E :http://www.desprecopii.com/MSGboard/default.asp




Theodora, Alexandros, Yannis
POZELE NOASTRE: web3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=4480" target="_blank">Povestea-nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

In sfarsit facem kk la WC,nu la olita.Avem capac mic care se pune peste capacul de la WC si e mai "bine" decat pe olita.Dragos spune cand face kk,dar pipi inca nu,tot nu am scapat de pampers.
Teodora,ce fain ca la voi e cald,la noi in RO tare schimbatoare e vremea,dimineata frig,la amiaza cald si seara ploua.Mersi pentru adresa cu forumul vechi,eu sunt membra doar din octombrie 2003 si mi-ar place sa citesc subiectele si mesajele de la inceput.

LA MULTI ANI EMILIA (bidiloi) si RADU-ALEXANDRU (micorint)!





alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

micorint> LA MULTI ANI lui Raducu. Sa creasca mare, sanatos!
Petrecere frumoasa si va asteptam cu povesti.

~~Adela &Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micorint spune:

Multumesc, fetelor, de urari! Am baiat mare acum, nu-mi vine sa cred ca are 2 ani, parca mai ieri era o bucatica mica, mica...
I-am serbat ziua duminica pt ca noi plecam in concediu sambata si am zis sa-i facem ziua inainte, sa nu astepte copilul prea mult sa sufle in lumanari. A fost foarte frumos la petrecere, a avut si 2 copilasi invitati, ca sa aiba cu cine sa faca harmalaie, a primit cadouri si a suflat de doua ori in lumanari (a mai vrut o data ca prima oara a suflat repede si a stins imediat lumanaricile). Si ar mai fi vrut, dar trebuia sa si mancam din tort... A fost foarte incantat ca e atata lume in jur si ca e in centrul atentiei (asta de obicei se intampla), si ca a primit cadouri multe... ce mai , era in al 9-lea cer!
Ne puteti vedea la link-ul de mai jos, in albumul 'Alex-aniversare 2 ani'.

Va pupam pe toti,
Mihaela si Alex (2 ani pe 15 iunie 2004)



Pozele noastre aici:
http://community.webshots.com/user/micorint

Mergi la inceput