Copilasii din 2002

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Karina, imi amintesc de tine pe forumul vechi.... cat ai asteptat sa-l ai pe Bogdanel...
Multumesc pt. sfaturile cu olita, am frunzarit si subiectele mai vechi pe aceasta tema, dar realitatea ne omoara, cred ca trebuie sa am o rabdare infinita cu aceasta operatiune si nu stiu daca am. Eu nu l-am pus prea devreme ca (bineinteles) nu a vrut si nici acum nu am succes. Doar de vreo 3 ori a facut, accidental. Acum ziua sta cu mama (ca eu am inceput serviciul) si sper sa aiba mama mai mult succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

quote:
Originally posted by Oana

Karina, imi amintesc de tine pe forumul vechi.... cat ai asteptat sa-l ai pe Bogdanel...
Multumesc pt. sfaturile cu olita, am frunzarit si subiectele mai vechi pe aceasta tema, dar realitatea ne omoara, cred ca trebuie sa am o rabdare infinita cu aceasta operatiune si nu stiu daca am. Eu nu l-am pus prea devreme ca (bineinteles) nu a vrut si nici acum nu am succes. Doar de vreo 3 ori a facut, accidental. Acum ziua sta cu mama (ca eu am inceput serviciul) si sper sa aiba mama mai mult succes.


Oana si Bogdanel sta cu mama acum si ea are intr-adevar mai mult succes. Spune-i sa-l puna pe olita la fiecare schimbat de scutec, chiar daca sta numai un minut, tot e ceva. Important e sa inteleaga ca olita e pt. pipi si kaka, nu pt. joaca. Pe noi ne-a ajutat mult laudatul, acum se aseaza pe olita si dupa ce face ceva bate singur din palme. Mai avem si rateuri: am facut pipi pe parket de 2 ori. Si inca un sfat. Acum ca e cald, daca face ceva la olita, sa-l lasati 15-20 minute fara scutec si sa-i explicati ca daca numai face in pampers il lasati fara.
Daca vrei mai putem "vorbi" oricind si pe mail: Karinam1965@yahoo.com

Pupici,

Karina+ Bogdanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symaco spune:

gabriela sybille a mea e pe 15.12.2002,vrem si noi pe listuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ella spune:

quote:
Originally posted by symaco

gabriela sybille a mea e pe 15.12.2002,vrem si noi pe listuta!





hallo..gabriela??
de cînd si gabriela??



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ella spune:

aaaaaaaaaaaaaaaaaa..acuma îmi dau seama..te adresai gabrielei...hehehe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

Offfff,olita!!!!
Exersam si noi zilnic,dar tot fara succes!
Karina,multumesc si eu pt link-uri,nu le-am citit,dar cind termin de citit pe aici o sa arunc un ochi...
Acum 2 zile Alexandros alearga fericit si ma striga...mama kaka!!! Eu fericita ca odorul mea in sfarsit a inteles ce vreau aduc repede olita,el tragea de pantaloni grabit,mie imi palpa inima de fericire,scotem scutecul in sfarsit...si kaka era acolo!!! El imi spunea ca A FACUT kaka,nu ca vrea sa faca!
Ieri dimineata,i-am lasat putin doar cu scutecele,aici e foarte cald si dupa ce s-au ridicat de pa olita,unde nu au facut nimic,s-au dus la ai in camera! Cind tata s-a dus la ei ca sa-i pupe pt ca pleca,Alexandros isi scosese scutecul si facuse kaka pe covor,din fericire nu era moale,si stateau amandoi si admirau creatia! Seara,aveau iar doar scutecul,dar un chilotel pa deasupra! Tot Alexandros s-a dus in camera lui si pt ca facuse kaka si-a tras chilotelul jos a scos scutecul plin de kaka care acum era mai moale si si-a bagat manuta in el. Nu i-a placut insa si a inceput sa strige...cind m-am dus si l-am gasit plin pana la urechi,va imaginati continuarea! Noroc ca era seara si tocmai pusesem boilerul sa le fac baie!!!
Cam atat! S-au trezit,asa ca fug!




Theodora, Alexandros, Yannis
POZELE NOASTRE: web3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=4480" target="_blank">Povestea-nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Ieri eram f. fericita. Mama imi spusese ca toata dimineata a cerut olita, zicea kaka si facea pipi. Bun si asa. Ma duc acasa, vine si puiul meu ca era afara cu cealalta bunica, ii dau sa pape, zice kaka, il pun pe olita, face si kaka si pipi, vine si tati acasa si hotarim sa-i punem baietelului chilotei, ca deh s-a facut mare. Ii pun chiloteii si niste pantalonasi pe deasupra, iar dupa 15 minute aud niste tipete groaznice. Se duce tati sa vada, baiatul meu linga usa de la balcon, se tragea de pantaloni, "îîîîî" si arata spre parchet. Facuse pipi.
Tati: "Ai facut pipi, obraznicule, ramii asa ud, daca n-ai stiut sa ceri olita"
Bogdan: tipete groaznice, fuga dupa tati, strimbat din nas.
Dupa 5 minute, zice iar kaka. Am crezut ca vrea sa ne pacaleasca, sa scape de chiloteii uzi. Il pun pe olita sceptica, dar el chiar a facut din nou kaka. Si mai tirziu a mai facut un pipi in pampers. Asa ca toata speranta mea s-a dus.
Dar, daca nu ma pot lauda cu olita, ieri puiul meu a raspuns la eternica mea intrebare "Citi ani ai ?", un fel de "nunu" ca la jumatate am renuntat ca e prea greu, si chiar si a ridicat un degetel si mi-a aratat. Eram tare mindra si i-am zis si "bravo, bravo" si a inceput sa bata din palmute...
O mama ffff fericita..

Karina+ Bogdanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Adela, felicitari, draga mami ! Petrecere frumoasa maine(sau duminica), la aniversarea celor 2 anisori ai Juliei ! La multi ani, scumpa Julie ! Sa-ti bucuri mereu parintii !



Nina & Nina-Cristina (2 ani in ianuarie)
http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgabriela spune:

Merci mult Gabriela, noi stam destul de des "pe aici" dar stam mai rau "cu comunicatul" (adica mai mult citesc decat sa scriu, traiesc si eu emotiile voastre si le compar cu ale noastre.
Si noi ne chinuim cu olita, dar daca este acasa face (daca o pun), daca nu nu stie , nu simte "cand vine pisu". Ne cracanam si dam drumul! Dupa care urlam "mami , nu pace!" La cresa la prans a dormit cu chilotei si nu a udat patul! Minune! Dar l-a udat dupa ce a facut pisu la olita, (a imbracat-o si ....a mai venit o tura pe care a lasat-o in chilotei) Si stiti cum zice...? "Ce usine mae, Biana a cut pipi in chiotei!" Asta a auzit la cresa! Noi stam f. rau cu mancatul! "Nu-mi pace, nu veau...." Acuma are 82 cm si 11,5Kg. Mai este cineva ca si noi?
Va pupam si sa auzim numai de BINE!
gabi si Briana
NE PUTE_TI VEDEA AICI! (am fost la mare luna aceasta):
http://community.webshots.com/user/cgabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micorint spune:

La multi ani, Julia!
Felicitam si restul copilasilor nascuti in iunie: Radu-Andrei, Briana, Patrick, Ana-Cristina si le dorim multe, multe bucurii si tot ce e mai bun in viata!
Noi plecam in concediu diseara, pentru doua saptamani si de aceea vom lipsi o vreme de pe forum.. Alex va ramane la bunici, e prea mic sa-l luam cu noi in Spania; ma gandesc demult ca-mi va fi tare dor de el, n-am stat niciodata atat de mult separati... dar simteam si noi nevoia de un concediu ca lumea. O sa va povestesc la intoarcere cum s-a comportat, noi speram sa fie totul bine.

Va pupam pe toti,

Mihaela si Alex (2 ani)

Pozele noastre aici:
http://community.webshots.com/user/micorint

Mergi la inceput