Copilasii din 2002

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Nina si Mihaela. Va multumim frumos pentru urari.

Voi reveni cu povesti.

~~Adela &Julia 2 ani- 19. Iunie. 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Cu intarziere si scuze multe vreau si eu sa urez La Multzi Ani lui Julia cu oaczia aniversari celor 2 anishori.Sa fi sanatoasa , si sa ai o viatz aplnida de bucuri si impliniri. Adela sa itzi traiasc afata si sa cresca mare si plina de noroc.

Gabbriela & Julian web

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Oana, Symaco bine atzi venit la poveshti cu copii din 2002
Eu revin cu alte inf despre Julian si perioetziile lui in alta zi, acuma sunt fff obosita. In mare Julian este bine, sanatos, doarme bine, mamanca ffff bine si este cuminte marea parte a timpului

Gabbriela & Julian web

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

LA MULTI ANI JULIA!



Fetelor,de o saptamana Dragos nu mai are pampers decat cand doarme.Nu face la olita,face doar la WC,avem capac mic care se pune peste si e foarte incantat sa stea,plus ca-l las pe el sa traga apa si e foarte bucuros.Sa stiti ca nu e meritul meu ca am scapat de pampers,bona l-a invatat,l-a pus de foarte multe ori pe zi pe olita si pe WC si l-a lasat in chilotei.I-am mai zis si eu ca are chilotei cu HAM-HAM si se supara catelusul daca face pishu pe el.
Nu stiu cum vom scapa de pampers noaptea ca el bea multe lichide seara,de fapt bea 2 sticle de lapte pe care nu pot sa nu il dau ca face "urat".
Va doresc succes cu olita si nu va ingrijorati prea tare,dupa ce face de cateva ori pe olita sau WC nu mai face pe el.
Va pup mamici cu bb!

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebi spune:



Ma alatur si eu clubului mamicilor nascatoare in 2002.

Catalina (17.09.2002), are 94 cm si vreo 13kg. Dintre realizarile din ultimele luni ar fi cam asa:

- cere la olita (pana si in parc) de folosim 2 pampersi pe zi ( unul seara si altul dimineata)
- vorbeste de mi-au sarit creierii. Arata aproape toate animalele, fructele si legumele. I-am cumparat fructe+legume din plastic cu magnet si stau lipite pe frigider... toata ziulica le striga
- spune cum o cheama si ca are 2 ani, dar pare mai maricica
- ii place sa o tin in brate ca pe o bebitza si sa-i tin eu biberonul si sa-i povestesc cum facea ea cand era bebitza
- isi pupa fotografia de la 6 luni si se lauda ca e ea in poza
- am fost in w/e la Zoo si a fost extrem de incantata ; pana si in somn imi spunea animalele
- numara pana la 10 ca defecta de maica-sa a invatat-o
- vrea sa-i pun bani in geanta si nu pleaca de acasa fara geanta si agrafe in par
- are parul ondulat si s-a facut tare frumusica
- ii prevad un viitor luminos; kreka va manipula pe toata lumea, deja daca vrea sa obtina ceva isi pune capul pe umarul meu sau al lui Razvan sau pe al surorii mele si cere ce vrea
- o mai apuca istericalele cateodata si imi vine s-o bat; ma abtin la timp ca face ochii mari la mine si-si tzuguie buzele

- e tareee smechera si obtine cam tot ce vrea


Va pup si sper sa mai am timp sa va scriu!


ps Noi cand ne mai intalnim???

Love is all around

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Adela, cum a fost petrecerea ? Ce cadouri a primit Julia ? I-au placut ? Poze unde putem vedea ?

cgabriela, si noi stam prost cu mancatul. Cristina nu este o mancacioasa, niciodata nu a fost, dar tot creste. Are 94cm si aproape 13kg. Bea, in schimb, 1l de lapte de vaca(de casa)in fiecare zi.

Mihaela, vacanta placuta in Spania !

bebi, bine ati venit ! Chiar ca pare mai mare Catalina de 2 ani Catalina. Sa-ti traiasca !

Cristinuca mea s-a ales cu o urticarie(numai pe gambe)de la inghetata de vanilie, banuim. In primavara facuse de la dulceata de zmeura. Am primi de la d-na. doctor o mixtura alba racoroasa si atat. Desi are doar cateva pete rosii(ca de la urzicatura) o mananca serios. Sper sa scapam cat mai curand de ele.

Sanatate si numai bine !

Nina & Nina-Cristina (2 ani in ianuarie)
http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

Emma a facut boacana lunara. La noi nu trece luna fara o boacana. Asadar, am fost la un magazin de bricolaj, si noi totzi ne uitam la tapete. Emma era langa noi si se invartea incolo-n coace. Cand o vad ca se urca pe o scara cu 2 trepte. I-am spus sa coboare, si cum scara nu era prea bine fixata, Emma a alunecat si a picat in picioare, pe urma in fund, pe urma s-a dat cu capul de dusumea. M-am gandit ca nu-i nimic grav, ca a fost destul de amortizat socul. Ea evident ca a inceput sa orle, si m-am repezit s-o iau. Cand... vad ca-i curge sange din gura :((. Am fugit cu ea la receptie si am cerut sa ma duc la punctul lor sanitar. A venit chiar directoarea magazinului s-o ingrijeasca. M-au intrebat daca sa cheme pompierii. Noroc ca nu era f f grav. Emma si-a muscar buza, pe dinauntru si pe dinafara. hemorahia s-a oprit destul de repede. Au uns-o cu totfelul de alifii. Le era frica sa nu depun plangere ca magazinul e impropriu copiilor. Dar de fapt era vina mea, ca n-am supravegheat-o f. atent pe Emma.


Va tzin la curent cu boacana de luna viitoare

Pupici,
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgabriela spune:

NINA merci de incurajari! Dar simt ca voi ceda nervos....
Ne certam la masa, adica ii spun Briana ne certam iar ea i-mi spune..."te og, te besc" (adica :terog si te iubesc"
si ...eu cedez.
Stie deja cantece si poezii, cantecele de pe casete si poezii de la cresa sau ce i-mi mai aduc eu aminte, dar nu vorbeste corect (pe "R" normal...c anu-l spune)
Avem 3 zile fara pampi, nici seara nu-l vrea dar trebuie pt ca se uda toata, bea inca lapte inainte de culcare (atat).
Cand ii pun pampi spune ca "doae"
Azi le-a prostit pe 'tanti" de l acresa ca este ziua ei. Au aucat-o pe scaunel si i-au cantat "la multi ani" si asteptau sa vina mama cu tortul ... dar mama nu a stiut. Deci copii le poveste parintiilor ca a fost ziua lui Briana si nu a avut tort... Tare nu?
(copii fiind pana la 3 ani si 8 luni cel mai maricel iar ea cea mai mica, inca)
Va pupam pe toti si numai bine
Ne puteti vedea aici:
http://community.webshots.com/user/cgabriela
Gabi si Briana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubi spune:

buna ziua si "La Multi Ani" sarbatoritilor, chiar daca cu intarziere.
Mara mai are putin si implineste 1 an si 9 luni si de cateva zile a intrat in faza fitzelor, nu-ului, crizelor. Hmm, cam devreme, nu-i asa?
Nu mai vrea sa faca nimic, sa manance, sa doarma, sa-i pun pampers, sa-i pun papucii in picioare, nimic. De unde era totul perfect si mergea uns, avem nevoie de parlamentari indelungate, povesti ample, scheme complicate.
Spuneti-mi,va rog, la voi tot asa devreme a inceput, cat a durat? Sa fie doar o faza trecatoare, dat fiind faptul ca am fost plecata din tara cateva zile si vrea sa ma pedepseasca???

Sanatate tuturor!

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=bubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

Bubi draga si noi suntem tot la faza de proteste. Daca cu mancarea o mai pacalesc eu cumva, cu cantecele si alte giumbuslucuri, la stersul de dupa baita ma enerveaza de mor. Nu sta nicicum, se rasuceste de parca a inghitit un sarpe, iar cand sa punem pampersul se lasa cu lacrimi. Nici la oala nu vrea sa faca, sta cateva minute si apoi o ia la fuga. Stie la ce foloseste dar pur si simplu nu vrea.
In rest e o dulcica smecheroasa.
Pupici,
Nadina

Mergi la inceput