Copilasii din 2002

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Corina spune:

Si noi sintem la faza cu "NU" si facut totul pe dos!!
Astazi de exemplu ,eram in bucatarie si pregateam mincarea pentru prinz.
S-a urcat pe scaun si a apucat un borcan cu gem pe care l-a scapat pe jos,pe gresie!!Noroc ca nu s-a spart!
Cinci minute mai tirziu,eu pregateam peste sa pun la prajit ,a apucat punga de 1 kil de faina de malai,si a rasturnat-o toata pe masa si pe jos!!!
Sper sa iesim din faza asta cit mai repede,dar cum zice barbatu-meu,om intra pe urma in alta mai nasoala
Pupici

Corina si Anna nazdravana!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

noi stam prost la cap olitza pt ca am mers pe principiul ca mireasa cu pampersi nu s-a vazut. In schimb remarc incantata ca Maria a priceput faza ca tb sa zica si dupa ce face in pampers anuntza ca sa o putem schimba.La olitza inca nu am produs nimic dar daca fata e dornica de incercari ii dam bataie. Ne mai pacaleste si de 20 de ori pe zi cu kk si pipi dar incet incet sper sa invete mai ales ca ea a facut pasul nu lenesa de ma'sa.
De vorbit , imita ca papagalul tot ce spui si cea mai notabila faza e ca taica-su isi aranja hainele , ea il ajuta in sensul ca le trantea pe jos , el i-a spus lasa-ma in pace . dupa 10 min Maria scotea papucii din dulap (una din indeletnicirile ei preferate) , se duce taica'su la ea sa-i explice frumos ca nu e voie ca bla bla bla la care fie-sa cu cea mai serioasa mina ii tranteste "pace" adica sa o lase in pace si-i face semn sa plece. Asa ca ce sa mai zicem...ne-a bufnit rasu si am lasat copilul in pace sa-si faca damblaua


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgabriela spune:

Felicitari pt. progrese! Scapati si de faza cu NUuuuu, si vin altele..! Briana azi nu a facut pisu in chilotei iar pampi a folosit doar la somnul de pranz de la cresa (este o tanti de dupa. care nu vrea sa riste). Sunt mandra! Dar....nu spune intodeauna ca vrea olita, sau pisu, ci doar ii spun eu sa nu uda chilotei ca mama se supara, si "nu upala mama..., og, Adica nu se supara mama , te rog, si nu face! Tine chiar si o ora si , fiind si la joaca, dar in iarba nu face doar se screme , facem doar la olita iar cachi mai face si la wc. Cu mancatul avem in continuare probleme, dra am mai avut.... asta este.
gabi si Briana
Suntem aici:
http://community.webshots.com/user/cgabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

Azi am avut o mica victorie!
Ca in fiecare zi si azi ne-am jucat de-a olita!!!
De cite ori fac in olita,pina acum numai pipi,mergem la toaleta,aruncam pipi in buda si tragem apa...jocul asta le-a placut tare mult...
Fara sa exagerez,timp de aproape doua ore am facut acest drum de cel putin 20 de ori! Stateau pe olita si eu le dadeam sa bea apa,au baut aproape 1L,ca sa aibe ce sa scoata la olita,faceau putin pipi se sculau si alergam la toaleta sa golim.Trebuia sa fi-ti intr-un colt sa ne vedeti pe toti 3 mergind in rand spre toaleta...
Si nu numai faceau in olita,mai mult Yannis de citeva ori a simtit ca-i vine sa faca si a alergat la olita,nu a mai facut unde s-a nimerit...si Alexandros a reusit o data!
Am obosit putin cu acest maraton,dar rezultatul conteaza!
Si ce e mai frumos acum urmeaza!!!
La ora 14.00 le-am pus scutece curate si i-am pus la culcare.La ora 18.00 cind s-au trezitsi i-am pus din nou la olita,am avut o surpriza foarte placuta:Timp de 4 ore Yannis nu facuse nici o picatura de pipi in scutec in timpul somnului!!! Cum l-am pus la olita,s-a usurat si am reluat drumul...I-am pus acelas scutec si ne-am dus in parc!
Ne-am intors la ora 20.15 si iar la olita...Yannis avea din nou scutecul uscat,NICI O PICATURA DE PIPI!!!
Din nou cum l-am pus la olita,a facut!
Credeti ca maine dimineata voi gasi din nou scutecul curat!!!
Offf,sint fericita!!!




Theodora, Alexandros, Yannis
POZELE NOASTRE: web3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=4480" target="_blank">Povestea-nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

dede & denissa--- Radu-Andrei--- 26.06.2002
La multi ani, Raducu ! Petrecere frumoasa si cadouri multe ! Felicitari, dragi parinti ! Sa va traiasca si sa va bucure cat mai mult !

cgabriela--- Briana--- 27.06.2002

La multi ani, Briana ! Petrecere frumoasa si cadouri multe ! Felicitari, mami ! Sa va traiasca minunea mica !






Nina, mami de Nina-Cristina (10.01.2002) www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> web

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

dede & denissa--- Radu-Andrei--- 26.06.2002
La Multzi Ani Radu, multa sanatate si o viatza plina de bucuri si impliniri.
cgabriela--- Briana--- 27.06.2002
La Multzi Ani Briana, multa sanatate si fericire, sa aduci numai bucuri parintzilor tai si sa ai o viatz aplina de impliniri.


Gabbriela & Julian web

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

dede & denissa--- Radu-Andrei
cgabriela--- Briana

LA MULTI ANI PUILOR! - scuze pentru intirziere, sper ca nu va suparati pe mine...sa cresteti maaaaaari si fericiti.


narcisa--- Patrick Marian---29.06.2002
cristinutza--- Ana Cristina--- 29.06.2002


si voua LA MULTI ANI FERICITI! - daca miine iar nu ajung la net?e bine de azi?


Asaaaaa - Gabb, superimbunatatire?bravoooo....
Noi sintem relativ bine, asta daca nu bagam in seama prostiile din git - un fel de herpes care o impiedica sa inghita in voie hrana solida...dar ii dau cu iaurt, lapte, sucuri...si merge spre bine.
sper sa fiu mai libera si ralaxata saptamina asta si sa stau mai mult pe aici
pupici la cei mari si la cei mici

DORIS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

La multi ani Briana!!!!! Sa cresti mare , sanatoasa si plina de noroc!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petruta spune:

La multi ani , Briana !

Petruta & bb Mihai
http://community.webshots.com/user/gabrielmil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

narcisa--- Patrick Marian--- 29.06.2002

La multi ani, Patrick ! Petrecere frumoasa si daruri multe ! Sa te bucuri de o copilarie frumoasa alaturi de surioara ta, Vivien !
Narcisa, felicitari, mamico ! Sa va aduca numai bucurii !

cristinutza--- Ana Cristina--- 29.06.2002
La multi ani, Ana Cristina ! Petrecere frumoasa si daruri multe !
Felicitari, Cristinutza, sa va traiasca printesa !


Nina, mami de Nina-Cristina (10.01.2002) www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> web

Mergi la inceput