Bebelusi de iunie iulie 2003 (20)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tango spune:

Romana, mult spus ca sunt mai activa pe lista de aug-sept, dar e drept ca acolo mai povestesc depre noi. Puiuta mea acum este bine, dar am avut luni multe cand nu manca mai nimic, asa ca acum la 10 luni are doar 7 kg. Slava domnului ca este foarte sanatoasa si vioaie, vorbicioasa in limba ei, dormicioasa (de la 11 noaptea la 11 ziua si inca 2 ore dupa amiaza) si acum si mancacioasa. Tot mai suge titi dar este mare chin pentru ca inainte de ciclu nu am cine stie ce lapte iar ea nu bea nici un fel de alt lapte si nici biberonul nu il atinge. A invatat sa ne arate la ce etaj urcam cand suntem in lift, cunoaste toate jucariile dupa numele lor, imi arata cand vin porumbeii la fereastra,imi arata pompita sa-i scot mucisorii can mai are nasucul infundat, se ridica si ea pe marginea patului, il iubeste pe catoiul familiei mult, mult si....cam atat despre noi.
Pupam mult!
tango si minunea mea Daria (31.07.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzu spune:

Buna Fetelor,

In primul rand "La Multi Ani !" pt toti bebei sa ne traisca si sa se faca mari si frumosi.
Va admir din tot sufletul ca sunteti asa de active pe forum, spre rusinea mea eu nu mai apuc nici macar sa citesc, din cand in cand o data pe saptamana daca spicuiesc ceva. Dar ceva imi spune ca cele mai active sunt mamicile care au inceput serviciul. Irina e ca argintul viu, misuna prin casa, inspecteaza tot asa ca trebuie sa fiu cu ochii pe ea tot timpul. De cand merge de-a busilea, adica de vre-o luna jumate e intr-o permanenta agitatie. Noi tot cea mai mititica suntem adica 10 luni si 7 kg, asa ca Martta nu dispera se poate si mai rau.
Tango, vad ca suntem de-o seama
Fapt e ca si eu m-am agitat un picut, am dus-o la vre-o 2 alti doctori care mi-au spus ca asa e Irina s-o las in pace face parte din categoria copiilor vioi si slabuti care pe deasupra ca mananca putin se plictisesc si repede de acelasi fel de mancare asa ca trebuie tot timpul sa schimb, spre disperarea mea care nu sunt tocmai o fana a gatitului, ba din contra.
La intalnire din Buc poate reusim si noi sa ajungem, dar explicati-mi si mie cum faceti de masa de la ora 18, o luati cu voi in parc? E o idee, dar cand ma gandesc cum se face Irina la botic si pe manute ma apuca disperarea.

Va pupacim, Adi si Irinuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doinna spune:

Buna!Am si eu o rugaminte ptr fetele care au zburat cu bebelusii in ro cum a fost drumul?Ce ati luat ptr ei?Ati luat bilet si ptr bebe sau l-ati tinut in brate?Cu ce companie ati zburat?Daniel face pe 16iunie 1 an si vrem sa mergem acasa in iulie-august asa ca ar cam trebui sa caut bilete.Va multumesc!





Doina si bebe Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuta spune:

La multi ani de 1 iunie! Sa ne cresteti mari si frumosi copii scumpi, sa ne umpleti mereu viata de bucurie, de fericire, de dragoste si implinire!

La multi si fericiti anisori Alexandru- Eduard! (pui de mar_gia)

Citesc si revin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_ltd spune:

Fetelor, copilutul meu a facut de ieri febra mare si medicul vine abia azi dupa-amiaza. La telefon ne-a spus ca iar circula o viroza, asa ca aveti grija la bebei cu vantul. Eu nu stiu cum se intampla, dar s-au ingramadit cam multe probleme in ultima vreme la noi.
Daca rasare soarele si pe strada noastra in curand, sper sa venim si noi la intalnire, momentan operatia Oanei de polipi pare ca se amana. acuma doar piticul sa se faca bine.
Bag eu de seama ca se fac pregatiri serioase pentru picnic. So, fiecare vine cu o jucarica de 500.000 lei si cu cosuletul de picnic? Bauturile se cumpara din parc sau venim si cu ele?
Desi e posibil ca noi sa nu venim, ma gandeam totusi sa ma bag cu un comentariu, nu va suparati, please. S-ar putea ca intalnirea sa fie destul de costisitoare pentru unele dintre noi, poate si suma de cadouri sa nasca rezerve, habar n-am, dar ma gandesc ca ne uneste calitatea materna, nu situatia financiara comuna si poate si din acest motiv lista nu e prea mare. In fine, propun ca cine are motive de acest gen pentru care nu poate veni, sau altele, dar care se pot rezolva intre noi, sa spuna.
Va pup pe toate

Elena, mama Oanei si a lui bb Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_ltd spune:

.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Pt. ca sunt imprastiata si ieri am uitat:

La multi ani Alex (Mar_Gia), primul de un anisor din grupul nostru!



Elena, asa m-ai facut sa plang de dimineata. M-am trezit intoarsa rau. Sper sa imi treaca pt. ca am treaba azi, dat tare as vrea sa ma duc la baie si sa plang.

Revin, mai in forma, sper.

Cornelia

http://community.webshots.com/user/cornelianis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madic spune:

Urez si eu, chiar daca mai cu intarziere, "LA MULTI ANI!" tuturor bbilor de iunie-iulie si mai ales celor care au implinit deja 1 anisor. Sa ne cresteti mari, sanatosi si norocosi, ca frumosi si destepti sinteti deja.

Bine te-ai intors, Crisa si sanatate multa Romana si curaj, ca mai ai un pic.

Eu n-am prea mai avut timp sa scriu, de-abia am timp sa citesc ce mai povestiti voi, pt ca o colega va deveni in curand mamica de iul-aug 2004 si eu trebuie sa preiau o parte din treburile ramase.

La intalnire nu ne-am inscris inca, desi tare mult ne-am dori sa venim si noi, pt ca sintem inca in zugraveli in casa noua si in w-e trebuie sa facem un pic de curatenie ca sa poata veni si parchetarul, pt ca pina pe 15 iunie trebuie sa ne mutam de unde stam acum, deci situatia nu e prea roza. Eu oricum sint la curent cu locul si ora intilnirii si daca reusim cumva, venim si noi, chiar si neanuntate.

In rest, Mariuca face progrese zi de zi, merge binisor tinuta de o minuta, nu mai sta o clipa locului si a inceput sa aiba vinatai de atitea buf-uri. Face "nu e voie" cu minuta (a invatat-o bona) si din cap, dar oricum face tot ca ea. "Fuge" cind ii spunem "ce cauti acolo", ii face "pa" lui mami cind pleaca la servici, face "brr" si "ssst" (asta de cit ii spun eu ssst cind tipa si nu se mai opreste).
De mincat mincam tot pasat, dar acum de la un dintisor o sa trecem direct la 4 (din care 2 incisivii laterali de sus, ca sa nu fim noi in rind cu lumea - prin urmare acum o alintam "vampirut").

Cam atit ca tre' sa ma intorc la treaba.

V-am pupat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_ltd spune:

Cornelia . N-as fi vrut in nici un caz asa ceva, imi pare tare, tare rau. Nu stiu ce naiba m-a apucat si pe mine de dimineata. Hai ca sterg mesajul.

Elena, mama Oanei si a lui bb Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisotexa spune:

Mai fetelor,

Daca prognoza Carmenutzei e buna am cam dat-o in bara cu intalnirea. Vom fi nevoite sa amanam cu o saptamana toata distractia.
Cu bautura alcoolica (respectiv berea) e mai greu in parc intucat nu ai voie sa consumi decat la terasa.
Hai sa mai micsoram suma de cadouri (250.000 lei) sa fie mai usor la toata lumea sa cumpere.
Cu propunerea Andrei (mancarea) sunt de acord cu mentiunea ca io as prefera sa cumpar ceva prajiturele (nu ma omor cu gatitul). Deci fiecare aduce ce poate, ce ziceti?

Andra, multam de oferta cu cumparatul cadoului, ca bona mea e plecata si e mai greu sa plec la cumparaturi.

Ca sa sintetizez:
- intalnirea e pe 5 iunie, ora 15:00 (daca ploua o amanam pe saptamana viitoare) in parcul Tineretului (la intrarea dinspre liceul Sincai)
- vine fiecare cu cate ceva de mancare sa prajituri si suc sau apa (berea va trebui sa o bem la o terasa)
- numai in cazuri exceptionale lipsesc barbatii (ca sa ne facem de cap)
- fiecare cumpara o jucarie de 250.000 lei (daca convenim asupra sumei) - io personal as fi preferat sa fie toate la fel
- fiecare aduce cate o patura

Azi ma duc sa iau rezultatele analizelor facute Marei. Sunt curioasa si speriata. Tineti-mi pumnii!!!!!

Pupa Crisa
-

Mergi la inceput