Bebelusi de iunie iulie 2003 (20)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andra_ spune:

Pufulet: www.papillon.com.tr

pup,
Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

Buna fetelor!

In primul rand La multi ani bebeilor care au deja 10 si 11 luni!
LA MULTI ANI LUI Alex(mami mar_gia) care azi implineste un anisor
Eu am cam lipsit de pe forum in ultimele zile deoarece am fost in sesiune.....am stiut la examenele pe care le-am dat ieri dar mai am de dat sambata si luni.....am mult de invatat.Paula este foarte cuminte(cand doarme).E foarte neastamparata si nu sta locului un minut.Ceea ce vreau eu sa va intreb pe voi este:Bb-eii vostri stau cuminti cand vreti sa ii schimbati?Eu cu Paula am un adevarat ritual caci trec ani lumina pana sa o schimb!Bebelina mea face progrese mari vazand cu ochii:
-face turul patutului in picioare
-sta putin timp in picioare fara ajutor
-merge destul de bine tinuta de o manuta



Sa va distrati bine la intalnire si sa-i pupati pe bb-ei din partea mea.

CRISA-bine ai revenit printre noi.ma bucur ca v-ati distrat in concediu.La bona cat i-ai dat?Te rog...lista cu medicamente....Eu te incurajez in ideea d a o incepe din nou cu sarcina...stai tu 9 luni cumintica dar rezultatul conteaza.Si eu cand am fost insarcinata cu Paula am stat cumine,cuminte 9 luni si acuma imi pare asa de bine.Iti tin pumnii

KEHLEYR-si noi am fost in Salonic acum cativa ani(2 mai precis),sper sa va simtiti bine.

ELENA-imi pare rau pentru sarcina pierduta.Doamne da ca operaia Oanei sa iasa bine

CORNELIA-Maria ta e tare draguta....noi nu am ajuns inca la astfel de performante.

TANGO-v-am sters de pe listuta cu bb de iunie-iulie 2003?Ne pare rau dar sa stii caci cu copi&paste se pierd multe informatii(eu am mai patit-o).....ne pare rau si promitem sa te punem pe listuta viitoare....sa ne dai data nasterii Dariei.

ROMANA-nastere usoare si succes pe ultima suta de metrii.

Va pup si la multi ani tuturor copiilor de azi!

maria, de Paula si Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisotexa spune:

Of mai dragelor,

E clar ca e tare greu sa stabilesti o intalnire cu atatia bebei. N-am nimic impotriva sa stabilim intalneala mai devreme de 17:00 si sa incerc sa-l culc pe Tudor in carucior. Ma gandeam insa ca de la 17:00 la 21:00 avem destula vreme (vorba vine). In Tineretului de mancare gasim numa pita. Bere in schimb e peste tot .
Am citit subiectul ala cu clinica Silhouette si tare ma bate gandul sa ma interesez de detalii..... Noroc ca mi-am luat niste nadragi din Grecia ca la noi daca ai peste masura 40 tre' sa te sinucizi.

De jucarele ziceam sa ia cineva pentru toata lumea si apoi sa dam noi banii. Ingenioasa idee, nu ?????

Mai ca mi-am adus aminte (cand am vazut mesajul lui Adi - ma bucur tare ca vii), de Aditzu mai stiti ceva?
Si Lya, tu de ce nu vii????

Pupa Crisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bychi spune:

La multi ani pt. toti copilasii nostrii care deja nu mai sunt bebei!!!

Ne-am intors si noi din concediu si vad ca ati stabilit deja intalnirea. Bine ca am ajuns la timp. Daca e duminica venim si noi ca tare vrem sa va cunoastem. Pe 5 avem o aniversare in familie si nu e chip sa lipsim. Poate doar daca e inainte de ora 16 ….

Mihaela, ma bucur ca ati avut vreme faina si ca ati putut colinda. Mi-a facut placere sa va cunosc.

Daca ramane intalnirea pe 6, contati si pe noi.

Revenim

Bychi si Tiberiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

La multi ani si sa dea Dumnezeu sa ne bucuram de ei!
Sa fie sanatosi, destepti, cuminti si norocosi ca rupti din soare sunt deja!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_ spune:

Buna fetele,

revenind la intilneala: mie una imi convine si mai devreme, ca abia apuc sa plec si eu pe seara la Breaza, deci sa fie pe la 15:00 (ca sa ne caram doar cu mincarea de ora 6 dupa noi, nu si cu prinzul)?

daca in Tineretului nu e de mincare, atunci ce facem, aducem de-acasa fiecare, eventual putem impartii sarcinile, n-o sa fie gratar, dar putem face ciocanele prajite, chiftele sau alte-alea carnoase si care merg de picnic. La asa ceva ma ofer, ca am bagat de seama ca de cind tin regim, gatesc cu placere ptr ceilalti - imi tot spun ca e primul semn de anorexie, sint pe calea cea buna ... Ca altfel e mai greu sa facem gratar acolo, plus ca nu cred ca ne lasa gardienii in parc. Eu ma gindesc la un meniu de picnic gen: ciocanele, chiftele, cartofi prajiti (reci, sorry!), salata, oua umplute, pateuri; berea ziceti c-o luam de-acolo, eu cred ca cel mai bine e ca fiecare sa se ocupe sa-si aduca ce vrea - apa, sucuri, beri, si cine n-are chef de gatit sa se ocupe de farfurii, furculite, pahare de unica folosinta.
Mai dati-va si voi cu presupusul ca miine e deja miercuri si ar cam trebui sa decidem ce facem pina la urma.

despre cadou - jucarie, hai s-o batem in cuie: cumpara fiecare ceva in jurul a 500 mii si gata! Crisa: ma ofer sa cumpar eu si ptr tine daca vrei, ca tot imi place capitolul bb-shopping.

pup u,
Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana spune:

La multi ani bebelusilor de iunie - iulie 2003 si mai ales celor care azi au implinit un anisor... eee... prima luminarica pe tort.

Acuma sa ma pun sa citesc ce ati mai scris si sa va mai povestesc despre noi.

Revin



http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003

si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

Ma uit disperata pe toate site-urile cu vremea si vad acelasi lucru peste tot...duminica va ploua...ar fi super nasol sa ne apucam sa stabilim atatea detalii...si sa stam 10 min.

Nu as vrea sa-mi sariti in cap dar eu zic sa o programam saptamana viitoare..ca poate se incalzeste o data klumea.Daca nu subscrieti la propunere, noi venim oricum si dumininica asta..da' m-as oftica sa nu avem timp de stat din cauza vremii.

Carmen si bb Maya Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol74 spune:

Crisa si mie mi-ar conveni mai mult ora 15:00 !

ramane Tineretului pe 5 iunie ok ?

Kehleyr imi pare rau ca nu puteti veni !

nicol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana spune:

BIBI: Pai tu crezi ca David e ca Maya? Ai uitat ca fiecare bebe e unic? Lasa ca atunci cind va trebui sa mearga la gradi sau la scoala nu o sa-l mai poti scula si o sa vrea sa mai leneveasca in pat… si nu mai e mult pina atunci.

Bine ai revenit Crisotexa. Ma bucur ca v-ati simtit bine in vacanta…. Ce-mi doresc si eu una…. Ei poate la anu’..

MIHAELA: Lasa nu te supara pe Flaviu... pina miine nici nu-si mai aminteste ca ati fost plecati. In privinta boacanelor prin magazine... cred ca va trebui sa ne obisnuim si cu astea si sa gasim o stratesgie sa-i facem sa fie cuminti si ascultatori.

ELENA_LTD: Iti doresc sa-ti revi si sa fi sanatoasa. Ai grija de tine si de copilasi. E bine ca sint doi.

TANGO: Mi se pare mie sau esti mai activa la bebelusii de august-septembrie? Oricum ne bucuram ca ne mai vizitezi si mai da-ne vesti despre tine si

MARIA M M: Ce sa stea cuminte cind il schimb! Se trage de putulica si ride iar cind ii pun scutecul urla si vrea sa se ridice de pe masa de infasat. In plus trebuie sa-mi feresc burta ca altfel o confunda cu o minge de fotbal, parca n-ar fi destul ca ma loveste bebe2 mai da si Cristi. Vad ca deja au inceput sa se bata…Cind il imbrac iar tipete sau fuge prin pat. Cel mai rau e cind vreau sa-i pun in cap palariuta de soare. Are elastic si nu-l suporta. Dar nu-l mai bag in seama si sint foarte hotarita cind ii schimb scutecul sau il imbrac.

Miine mergem cu Cristi la dr. Jianu sa-l consulte ca ni se pare noua ca nu clca bine cu laba piciorului drept. Poate ca nu e nimic da mai bine sa fim siguri.

In rest Cristi e un dulce. Sint tot mai dragalsi copii nostri. Ieri cind a intrat tata pe usa si a auzit Cristi usa de la intrare a dat din minuta in semn de „tai tai“ . A crezut ca mergem afara la plimbare. Si lui sotu ii face tai-tai cu mina cind pleaca la servici si cind se intoarce seara acasa.
Face pasi fara sa se mai tina de nimic dar asta doar in patul lui sau in patul nostru.
Adoarme doar plimbat in brate, mai rar in carut. De fapt in carucior adorme cind e afara.

Puisorii vostri ce ritual de culcare au?

Bebe2 e bine, cel putin asa cred. Mi s-a scurtat un pic colul dar nu-i bai. Mai am cam 3 saptamini si “scap” de burta si apoi sa te ti. Va mai aduceti aminte cum era… nopti nedormite…etc. Bine ca macar anul asta nu au mai fost caldurile de anul trecut.


Va pupam pe toate

Romana saptamina 37 si Cristian

http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003

si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

Mergi la inceput