Bebelusi de mai 2003 (25)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adita spune:

quote:
Originally posted by DanaMario


As vrea sa incerc si eu sa-i fac iaurtel acasa dar nu stiu cum se face.
Voi cum faceti iaurt acasa?



Eu fierb laptele si cand e caldut pun un pic de iaurt (cam 2 linguri mai cu varf la jumatate de litru de lapte)si il tin la caldurica. dupa ce se intareste poti sa pui si fructe pasate

Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

dragele mele, avem un anisor!!
va multumesc din suflet de urari si va dorim tot binele din lume si voua.

in ciuda mucishorilor persistenti am avut o aniversare ff frumoasa cu familia si nasii si o multime de telefoane de la prieteni.
asta mica a fost vedeta, imbracata intr-o rochitza eleganta si sandalutze a facut parada modei si a deschis toate cadourile razand in hohote.a pupat pe toata lumea.ce mai, ne-am topit dupa ea.pe la 3 dupa-masa a cazut de oboseala fericita.
saptamana viitoare sper ca episodul 2 cu micutzii.

sunt cam rupta de oboseala si probabil ca ne vom distra la noapte cu nas infundat dar ma simt asa fericita cu asa un ingerash!


va pupam

cristiana si gagalicea Theodora Alexia(11 luni)

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy spune:

LA MULTI ANI STEFAN!!! SA FII MEREU VESEL SI IUBARET!!! SA AI PARTE DE TOT NOROCUL DIN LUME!

http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov

Lumy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

La Multi Ani Maria, Elena, Anais, Jason, Theiuta, Stefu si Antonia!!! Vai ce de bebei s-au strins de cind n-am mai scris! :) Sa cresteti mari si frumosi si sanatosi si cumintei! :)

DanaMario, cu multa placere am veni in Toronto, numai ca nu stam prea pe roze cu timpul. Azi am reusit sa ne mobilizam cit de cit si-am ajuns la picnicul organizat de ARC, unde-am si mincat mititei! Afara a fost placut, dar in masina cred ca se facusera vreo suta de grade... Apropos, super site-ul ala cu torturi! :)

carrie, bafta la re-uri ! :)

Lumy, te inteleg, asa ii sfiriie calciiele si lui Paul :) O luam si pe Theiuta si facem echipa de alergatori :) Numai ca din deplasarea de azi am reusit sa ne intoarcem fara ham, asa ca am impresia ca Paul va trebui sa se invete sa mearga pe trotuar de mina! Cam tirzior, ce-i drept, dar trebuie, ca doar n-o sa-l tin cu ham pina intra la scoala! Vreau sa-ti spun ca nici nu mai tin minte cum era cind alaptam, si asa m-a pocnit nostalgia..:) Daca mai vorbesti cu ange, transmite-i pupicuri de la noi!

Bebelusha28, nu te panica, si Paul a avut o perioada cind nu mai voia lapte (praf), bea cam 2-300 pe toata ziua. Dupa care si-a revenit. Cind am trecut la lapte de vaca a trecut in extrema cealalta, bea cam 800 ml pe zi (pe linga mincarea-mincare). Acum cred ca bea cam 500. Stai calma si daca-i foarte cald incearca sa-i dai si niste apa. Si stai calma cu umblatul, sa vezi ce de cucuie apar dupa aia :)

ione, asa si Paul, acasa stau jucariile vraf, nici nu le baga in seama, dar cum vede ceva pe la alti copii, e in culmea incintarii.. :) Regula pare sa fie: tot ce nu-i al lui, vrea! :) Si unde-s neica pozele alea???????? :)

alycia, Paul a tinut minte cam doua luni faza cu prinsul degetelor, dupa care iar si le-a prins (saptamina trecuta). Daca ai nevoie de profesor de gradinarie de apartament ti-l trimit pe Paul! :) Sa stii ca chiar azi mi-a facut figura cu pusul in fund si biziit ca nu-l las pe unde vrea el, dar era si rupt de somn, asa ca asezatul in fund avea dublu scop, sa se si odihneasca un pic.

oLo, felicitari pentru maselute, la mai multe! :) Paul urca scarile din decembrie, iar acuma vrea sa le si coboare. Din fericire se tine bine de cite unul din noi, inca nu vrea de unul singur! :)

korinna, spor la slabit, eu ma necajesc de vreo doua saptamini si tot la 70 se incapatineaza cintarul sa ramina! Dar nu ma las! Acum, ca am scapat de tortulete, ar trebui sa fie mai usor! :) Oricum, incep sa incap tot mai usor in diversi blugi, asa ca, chiar daca la cintar nu se vede, la haine da!

Aalina, felicitari si pentru vaccin si pentru soacra! :) (ca ati scapat cu bine adica) :) Am facut si noi doua vinerea trecuta, si am "avansat" de la vaccin in piciorus, la vaccin in minuta! Si taman cind mi se parea ca am biruit numarul si numele vaccinurilor, ne-a zapacit tati de cap, ca i-a mai facut un vaccin optional, si acum iar e vraiste in capul meu. Vaccinul asta a fost primul in care l-a tinut tati in loc de mine :) Super pozicile de la iarba verde, cred ca abia asteptati sa mai fugiti o tura! :)

Paul continua sa vorbeasca pe limba lui, din ce in ce mai apropiat de limba romana, iar noi interpretam imediat! Ies niste situatii :))) L-au invatat bunicii sa faca "doua-doua", un soi de aplauze in relanti, cu semnificatia ca ne arata si noua ca are "doua-doua" minute. Restul de componente urmeaza. Cu tai-tai sau pa-pa n-avem succes deloc, desi facem exercitii de pe la 8 luni. Mai face el cu mina, dar nu maica-sii... :) Incepe sa ne cunoasca lumea pe strada, ca pe-afara sintem tot timpul, pacat numai ca bunicii nu vorbesc si ei engleza.. Azi, de exemplu, a avut intilnire in parc cu Michael, de doi ani, care sta la citeva case de noi - eu habar n-am.. :) Pina la urma o sa le bat oamenilor la usa (daca depistez usa) ca sa facem cunostinta si altfel decit prin semne :))
Va pupa mama pe toti de bebei frumosi si cuminti :) Voi aveti flashuri de genul.. anul trecut pe vremea asta.. etc..??

Sanatate la bebei si mamici.
http://community.webshots.com/user/parpalak
http://home911.servebeer.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

LA MULTI ANI STEFU'

http://community.webshots.com/user/aalinador

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

La multi ani!
Sa fii sanatos si sa cresti frumos. E prima aniversare din viata ta, ne bucuram cu totii.
Gemenutele Maria si Elena - Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Fetelor ne-am mai adunat si noi pe acasa. Am fost plecati zilele astea la padure si tare a fost bine. Sambata am mers intr-un loc unde langa apa era nisip. Si Dori a fost foarte incantat. Asa ca m-am calmat cu marea...e clar ca o sa aiba o ocupatie. Cand am ajuns acasa nu cred ca avea un loc in care sa nu aiba nisip. Distractia cea mai mare a fost sa puna nisip in bagajul nostru.
A mancat foarte bine la aer si a si dormit. Ieri am reusit sa facem si ceva poze. A cules flori si s-a jucat cu apa. I-a placut sa arunce cu pietricele in apa.
Ca sa nu spun ca am reusit si eu sa ma mai relaxez dupa atata timp. Nu mi-am imaginat ca plecata cu un pui asa mic de acasa pot sa ma simt atat de bine.
Dori vorbeste non stop. E super incantat de animale. Calul il si imita.

Parpalak lasa ca o sa iti faca si tie Paul "pa". Poate nu e incantat sa vada ca pleci. Dori a prins o fixatie pe chestia asta si le face la toate vanzatoarele :))
Si mai are o fixatie. Ii place sa danseze dar cel mai mult ii place sa dea din cap cand aude muzica. Rocker il fac :)) Eu incep sa ma intristez pentru ca puiul meu e din ce in ce mai independent. Parca si singurel se joaca mai mult si ii place. Sa stii ca si eu ma gandesc cat de repede a trecut anul asta. Uneori nu imi vine sa cred cat de plin a fost.

Carrie sa va faceti repede repede bine.Distractie placuta si sambata viitoare. Si spor la invatat !!!

Lumy felicitari pentru laptic. Si distractie placuta in noul parc.

DanaMario din cate am citit eu pe aici reteta de iaurtel e cea data de adita. Dupa ce faci prima tura daca iti mai trebuie opresti un pic din iaurtelul tau si din acela pui pentru alta portie.

Bebelusa nu te necaji. Acusi o sa o ia si Corina la fuga si sa vezi atunci distractie si emotii la fiecare viraj brusc. Ce picaturi pui tu in nasuc?
Si ce lapte ii dai? Poate vrea sa il schimbi eu stiu...Am avut si noi cateva zile de astea mai demult dar si-a revenit singurel fara sa insist eu.

Fetelor ne-am sarbatorit toti puii de mai. Doamne ce mari s-au facut. Sa ne traiasca si sa ne bucure mereu.
Pupici



http://community.webshots.com/user/aalinador

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alycia spune:

Buna fetelor...mi-a facut noapte alba Mircea...nu stiu cred ca dintii, s-a trezit tot la juma de ora de am zis ca o iau razna pana dimineata...dar si-a luat revansa puiul ca a bagat pana la 11 si eu pe langa el...asa ca masa de dimineata a luat-o abia la 11...dar nu parea prea deranjat de chestia asta . La capitolul mestecat incepe sa se descurce...a papat o jumate de felie cu unt...facem progrese...vaccinul de un anisor tot nu l-am primit ca doctorita noastra e tot bolnava...asa ca suntem in stand-by.
Sunt tare ca sotul de maine pleaca la Turda cu serviciul...asta e cam la 80 km de noi si o sa cam ramanem singurei...si tare greu o sa fie....poate reuseste sa faca naveta...dar e destul de obositor si nasol...inca patru ani de acu incolo nu o sa ne fie prea moale!

aalina si Mircea imita calutul...dar la pisica si caine tot wau.wau zice...e super incantat de animale si el...

Parpa fleshurile astea ...anul trecut pe vremea asta...cred ca toate le avem....la mine s-au manifestat cel mai tare de ziua lui Mircea cand am retrait ora cu ora din acea memorabila zi...mai ales ca nici in ruptul capului nu ma asteptam sa nasc la 7 luni!

Sarbatoritul de azi : Stefu...sau mikul samurai cum i zic eu..sa cresti mare , sa fii sanatos si fericit! Sa ai o viata frumoasa si plina de realizari!

daca vreti sa ne vedeti da-ti clik aici:
http://community.webshots.com/user/penciu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

La multi ani! Copii
Astazi este ziua noastra.
Maria si Elena - gemenutele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

La multi ani tuturor copiilor!!!

Fetelor eu inca sunt sub stare de soc. Al meu copil m-a lasat azi sa dorm pana la ora 8. Nu mai tin minte de cand nu s-a mai intamplat asa ceva. Se pare ca ii prieste statul seara afara tare mult.
Pupici

http://community.webshots.com/user/aalinador

Mergi la inceput