Bebelusi de mai 2003 (25)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Buna, fetelor!! La Multi Ani la toti bebeii sarbatoriti!
Multam celor care mi-au lasat mesaje pe messenger, care au intrebat de noi....daca mai traim.... Imi pare bine ca nu am fost uitate...Facem bine, insa nu mai am timp, mai, sa mai stau pe net...Decat asa..cate putin...mai mult seara....apoi, pana sa scriu un mesaj, m-apuca somnu' si inchid calcu' Stau afara cel putin cinci ore pe zi cu asta mica (am stat o data si 7!!!!), cand sunt in casa nu stiu ce sa fac mai intai....Sa mananc...sa fac mancare...sa spal vasele...sa fac curatenie...sa fac dush...sa ma joc cu Emma...Criminal!!! La mine in casa totu' e vraiste, nu mai am pe unde sa calc de jucarii...
Emma mananca mai nou afara, vad ca are pofta mai mare la aer curat....Curat, vorba vine....Atat de "curat" cat poate fi aeru' in Bucuresti...
A propos de mers...Face si ea....cam 10 pasi singurica!!! In cateva zile cred ca-si da drumu' ca lumea!

Bebelusha, stai linistita, o sa mearga fetita! Nu o forta! Si Emma a mers destul de greu, nici acum nu merge mult singurica, dar oricum....si-a dat drumu'...Si ea tot asa , a mers mult de-a busilea...

Alycia, mult curaj si rabdare iti doresc! Bine ca ii ai langa tine pe baieti...mai ales pe asta micu', care te face sa uiti de toate supararile, ca e un dulce...

Parpa...da, flash-uri...am si eu uneori...cand am timp Imi amintesc de meternitate, de primul contact cu bb, de primele zile acasa...de colici...Hm! Parca nu s-ar fi intamplat niciodata! Parca au trecut 100 de ani! Ce ciudat! Cum se asterne uitarea asta!! O singura luna pare ca se dilata si se face cat un an...Stau si ma chinui sa-mi amintesc ce s-a intamplat luna trecuta si imi pare ca a trecut un an de atunci....Daramite de cand am nascut?? Au trecut secole!
Daca te consoleaza cu ceva...nici Emma nu face "pa!" Face doar in oglinda

Adita...nu ne-ai spus...sau ne-ai spus si nu stiu eu...e bb in burtica sau nu e ?

Lumy, ai intarcat-o deci...Sunt singura care inca isi mai alapteaza puiu' ? Eu vreau sa-i dau pana la 2 ani, daca am...Nu imi vine sa renunt la momentele astea...Nu am trait niciodata ceva mai frumos! Atata apropiere, atata dragoste, atata afectiune...Si asa o simt de aproape de mine, de dependenta de mine...asa o simt de...A MEA in acele momente...Cred ca o sa-mi fie un dor de alaptat mai tarziu!!! ...

Dana, tu ce mai zici? Sunteti ok? Nu ai mai scris nici tu...

Va pupam,

_Ella & Emma

http://community.webshots.com/album/137335800njwMrx
http://www.emmaandreea.3x.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Buna mamici,
Ma confrunt cu o problema, fetele mele nu mai stau sa le tai unghiile.
Ne chinuim pina le taiem.
Voi cum procedati?
Va pupam dulce.
Ionela si gemenutele Maria si Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Eu il tin pe Dori la mine in brate si ii explic la fiecare degetel ce facem, i-l pupacesc...il duc cu vorba. Asta cand are el chef si e linistit. Cand e mai agitat il iau pe tati prin preajma si el trebuie sa ii atraga atentia cu altceva cat ii tai eu unghiutele.

http://community.webshots.com/user/aalinador

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

MULTUMIM MULT PENTRU URARI!!!
Si OUA VA DORIM TOATA SANATATEA DIN LUME SI SA FITZI BUCUROSI SI FERICITZI!!
Din pacate am avut si ceva probleme cu calculatoerul..asa ca nu am reusit intra deloc!!!
La petrecere a fost foarte frumos..nu am facut decat strict in familie.Pozele le puteti vedea pe webshots.
Steu a ales asa:
1.o carioca+pachet marlboro
2.tel mobil
3.papiota cu ata alba cu un ac in ea
Dupa sambata asta epuizanta...duminca la ora 6 dim am plecat la tara la bunicii lui Cristi...gratare..iara oboseala..am ajuns seara pe la ora 8.Asa ca luni a fost zi de odihna!
Aalina..imi pare rau ca te ai de rau cu soacra ta.A mea e foarte tanara..are 48 ani.Neimpliniti.si ne intelegem f bine!
Parpalack.......nu am mai tinut regim cu toata p[regateala asta...si nu e terminata..ca pe 8 e ziua nasei noastre,,pe 15 e ziua lui Cristi ...pe 8 iulie e ziua nasului.Si in fine pe 23 iulie..a mea!!
Insa am sa stau si eu cumminte...nu ma bag la mancare prea tare!
Cristiana....imi cer scuze..insa am stat tare rau cu timpul....
Va pup si mai vvb1

KORINNA mamika x 2


http://community.webshots.com/user/korinnay

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Cu Antim era jale la taiat unghiile, abia spre 2 ani statea potolit daca vedea ca ii mai tai unghiile cuiva. In schimb Elena sta destul de cumintica, daca ii dau ceva de joaca sa nu se plictiseasca. Chiar ma gandeam ca ce diferita e fata, ii place sa o bibilesc asa, sa o motez, sa o gatesc.

quote:
Adita...nu ne-ai spus...sau ne-ai spus si nu stiu eu...e bb in burtica sau nu e ?

Dana, tu ce mai zici? Sunteti ok? Nu ai mai scris nici tu...


In cazul in care nu s-a inteles foarte clar, va anunt oficial ca o sa mai fac un bebe in ianuarie 2005, daca merge totul bine.
Dana e bine, dar are in continuare calculatorul virusat si nu poate intra pe internet

Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Adita felicitari draga mea si stam pe aproape sa ne povestesti cum te descurci ca poate ne vine si noua curajul pentru al doilea.
Transmitei salutari Danei si printeselor sale.

Korinna eu m-am obisnuit cu ideea si acum zau ca nu imi lipseste. Si eu sunt cu slabitul intr-o perioada de stagnare dar oricum nu ma plang. Ma gandesc cum va fi in concediu si cat o sa pun la loc :))))
V-am admirat in poze. Pupici multi si distractie placuta ca vad ca tot intr-un chef o tineti.




http://community.webshots.com/user/aalinador

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Adita....eu iti admir curajul sa mai faci un bb.eu am considerat ca 2 sunt de ajuns sa reusesc sa ii cresc pe astia 2..asa ca mi-am legat trompele.Insa in tara asta..e foarte greu cu mai multi.Statul..sta.!
Insa iti doresc tot binele din lume..sa duci sarcina cat mai usor!
Aalina..si eu as vrea la mare..imi vine sa plang ca nu merg si eu..da nu prea mai am cum.Da..cu sarbartorile astea m-am tampit..zau asa...pe 8 iun :nasul,pe 15 iunie Cristi..pe * iulie nasa,pe 23 iulie ziua mea..si tot asa...apoi nunta .
Ce sa mai..asta e!
Noutati despre Stefu..nu prea mai am...tot 6 dinti..nici o modificare...vaccinul l-am trecut cu greu.2 zile a facut febra si i-a fost rau.Bine ca a trecut.Insa luna asta mai are unul..off..Mi-e groaza de vaccinele astea!!
Hai va pup!

KORINNA mamika x 2


http://community.webshots.com/user/korinnay

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alycia spune:

Buna fetelor....am facut si noi uratul asta de vaccina...mai da urat mai reactioneaza Mircea la asta...febra 39,2 si tooot in brate de mi-a facut spatele praf...asa marait nu a fost niciodata...ma asteapta o nopate de cosmar.
Ieri de 1 iunie am fost in Cetatea Muresului...unde s-a amenajat un oras al copiilor...cu tot felul de masinarii de mancat banii parintilor...amandoi baieti au fost incantati...s-au tinut spectacole, baloane, artificii a fost super...ei las ca azi ne-am scos parleala...voi cum v-ati distrat pustii de ziua copilului?
Fetelor care nu ati mai scris de mult bine ati revenit.
Pissi...chiar 5 ore zau ca nu am rabdare sa stau pe afara...cum iti omori timpul asta? Ca eu abia astept sa vin in casa...afara nu prea am cu cine povesti...pe cand aici va am pe voi
Adita cum te mai simti? Cum iti mai imparti timpul cu plimbatul afara si restul prin gospodarie?
Ione...si eu il tin in brate pe Mircea si i distrage cineva atentia...dar sunt momente cand se uita curios la ce-i fac eu la degetel.
Aalina fericito...ce n-as da sa vad si eu marea...da acum am ramas singurica...Vio se tine tare pe pozitii si incearca sa faca zilnic naveta de la 80 km...e foarte obositor...nu stiu cat o sa reziste...tre sa ne luam masina ...banii facem credit la banca...asa ca ne-am lins pe bot de mare...suntem cu ratele in spate!

daca vreti sa ne vedeti da-ti clik aici:
http://community.webshots.com/user/penciu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Angi..o noapte linistita!!!Noi am scapat!!!

KORINNA mamika x 2


http://community.webshots.com/user/korinnay

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy spune:

Adita sarcina usoara si sa va bucurati de copii!!!! Chiar ca te admir!!!! Mie mi-e frica sa-L fac pe-al doilea.....))))

Iomela si o pacalesc pe-a mea la unghiute ....II spun ca ii arat ceva si tac o unghiuta....)))))

Korinna dar o sa o tineti intr-o distractie!!!!

Aalina cind vii pe la mare??? Poate ne intilnim....

Pisi_ella am intarcat-o!!! Cred ca as mai fi avut lapte dar asa am considerat eu ca-i mai bine pt amindoua! Nu stiu cum e la tine dar cind vroia sa suga tragea de mine si in public oriunde ma aflam! Se lasa cu tipete , urlete si intreg arsenalul!!! Iti urez sa ai lapte pina la doi anisori!!!

Parapalak ti-as trimite-o pe Francesca in Canada sa faca echipa cu Paul dar tare ma tem de parintii tai....))) Or sa vrea sa se intoarca in Romania...))))

Despre noi ...Francesca are patru dintisori, alearga toata ziulica si-a format un singur somnic de 2 ore jumatate pe timp de zi si am trecut cu bine de vaccinel! Nu a avut temperatura , nu a fost miriita ...De parca nimic nu s-a intimplat!

V-am pupat!

http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov

Lumy

Mergi la inceput