Bebelusi de mai 2003 (25)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

Fetelor, n-am mai scris de mult, mes culpa, dar incerc sa ma ratrapez acu'...

Carevasazica KiKi face azi anisoru'! A trezit-o taica-su de dim sa-i zica LMA. Ea dormea tun! A luat-o in bratze, ea a mijit ochii, a pus capul pe umar, si-a luat deshtu'n gura, si a adormit la loc :D Auzi dom'le, nici de ziua ei sa nu doarma pe rupte :D

Ieri, la baitza, am observat 4 (PATRU) maselutze care stau sa iasa. Doua au spart deja gingia. Avem 8 dinti si 4 masele.
De mers, domnisoara merge de pe la 10 luni. De ceva timp,a inceput sa urce si scarile. Daca nu sunt atenta, Emma ii deschide usa la camera si KiKi urca scarila pana in sejur. Prima data am tras o spaima cand am vazut camera goala!!! pe urma m-am obisnuit cu nazbatiile lor.
A inceput sa si vorbeasca. Zice: Mama, mama, Bauuu! (a invatzat-o sor-sa). Ieri mi s-a parut ca a zis chiar si lolo(laptic in limbajul copiilor). Dar nu bag mana-n foc.
Don'soara e in continuare cuminte foc, scumpa foc (daca sunt impreuna, lumea o remarca mai mult pe KiKi, ceea ce e cam jenant pt Emma). De la 10 luni, merge la 'gradinitza'. Acolo merg numai copii mai mari de un an jumate. Pt KiKi au facut o derogare speciala. Ca e prea cuminte :D.
Speram sa avem loc la cresa din toamna. Si Emma sa mearga la scoala maternela, ca sa o lasam pe bunica sa mai respire. Ca e tare greu cu 2 copii pe kap.

Pupici,
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alycia spune:

...gata fetelor pot spune ...MIRCEA UMBLA SINGUR FARA SA MA MAI TIN DUPA EL!....merge singurel prin toata camera ca o ratusca... sau ca un mik turmentat...ma uit la el si nu-mi vine sa cred. Deocamdata vad ca nu-l intereseaza florile mele...sper sa o tina asa si pe mai departe!Hei...uite ca ne-a venit si noua radul sa umblam!
Acum ma tine de o mana si musca tot ce poate...eu ma fac ca plang dar el se uita la mine si rade...nici ca-i pasa....strengarul...
ieri am fost in parc la ...mai da e teroare daca nu-l duc pe unde vrea el...se pune in fund si plange...ai vostri fac asa?
Tot ieri si-a prins degetelele la sertarul de la birou...nu prea tare da tot a urlat...sper sa tina bine minte faza sa nu o repete.
mesaj de la el pentru toti bebei de mai ghc5hht.....va pupampe toti...

daca vreti sa ne vedeti da-ti clik aici:
http://community.webshots.com/user/penciu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Buna mamici,
Si fetele mele au inceput sa mearga singure, se indeamna la nebunii, se duce una int-un colt vine si celalta curioasa sa vada ce face. Se cearta pe jucarii, cu totusi ca au cite doua din fiecare.
Cin ies afara e bucuria lor, chiuie amandoua pana la parter noi stam la etajul 4.
La multi ani sarbatoritilor de astazi si care vor fi in weekend.
Un weekend placut.
Ionela si gemenutele Maria si Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Fetelor am scapat cu bine de vaccin si de soacra :))) Asa ca ne intram in ritmul firesc. Sper sa fie cald zilele astea sa iesim iar la verde.

Korinna distractie placuta maine si sa ne povestesti cum a fost.

Alycia sa vezi de acum griji. Pana acum puteam sa ies si singura cu Dori la plimbare. Acum insa pana sa desfac carutul si sa il asez el deja e departe si trebuie sa fug dupa el. Cu sertarul am patit-o si noi de cateva ori dupa care a inteles ca daca o mana e inauntru si cu cealalta impinge ...doare si apoi a fost foarte atent pe unde isi lasa degetelele.

Eu de cateva zile ma topesc pentru ca atunci cand ii zic "vino sa te pup" imi intinde capul si se pisiceste. Trebuie sa il mai invat sa ma si pupaceasca el. Deocamdata se pupa singur in orice oglinda prinde.

Ione cred ca e o mare distractie la voi :)))) Pe hol ii incanta ecoul fiindca si pititcul meu o tine intr-un chiot de la 3 la parter. La intoarcere insa vrea sa urce singur scarile si e o mare nebunie.

Olo cand mai vedem ceva poze cu frumoasele tale?

Pupici

http://community.webshots.com/user/aalinador

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusha28 spune:

Felicitari la toti bebeii care erg singurei! Noi cred ca am ramas singurii care inca nu mergem .Mai e totusi careva care inca nu merge singur(a)? In schimb in patru labe nici nu mai pot sa o prind prin casa,asa viteza are!
Mai am o problema - nu vrea sa mai bea lapte cu nici un pret! Mancare pot sa-i dau ce vreau eu ca mananca tot ce prinde, dar lapte nu mai vrea si pace! Traieste doar cu 200 ml pe zi! Voi aveti careva problema asta?
Zilele trecute i-a curs putin nasucul dar am pus picaturi si gata!
Sper sa fie frumos maine sa iesim in parc la leagane!
La multi sarbatoritilor care au mai ramas!


http://community.webshots.com/user/corinutza111

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMario spune:

Bebelusa28 incearca sa-i dau laptele cu canita cu supapa ca nici Joshua nu prea mai prefera laptele dar de cind ii dau cu canita este innebunit ar bea orice numai sa bea din cana.


As vrea sa incerc si eu sa-i fac iaurtel acasa dar nu stiu cum se face.
Voi cum faceti iaurt acasa?

Va pupici
Dana si Joshua
http://members.rogers.com/joshuas/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy spune:

Scriem si noi cite ceva ...

Am terminat cu alaptatul ...M-am tot chinuit de pe la noua luni si de-abia acuma mi-a acceptat laptele praf.(Milumil) Acuma bea cam un kilogram de lapte pe zi !!!
Mergem foarte bine , alergam chiar! De multe ori cind o vad ca alerga si are un obstacol in fata mi se face inima cit un purice! Reuseste sa frineze in ultimul moment ..))) Mai si cade uneori cind nu actioneaza la timp! ((((
I-am dat sa pape cirese si capsunele si tare i-au mai placut!
Afara iesim aproape toata ziua ..Ne dam in leagane si asteptam sa sa inaugureze un loc de joaca pentru copii facut de primarul Mazare! Am fost si l-am vizitat astazi dar inca nu e gata si ii vor da drumul pe 1 iunie. Locul de joaca este destul de mare si cu fel de fel de jocuri care mai de care! Mi-a placut cum l-au amenajat!

LA MULTI ANI THEODORA ALEXIA!!! SA CRESTI MARE , SA FII SANATOASA SI SA-TI BUCURI PARINTII!

V-am pupat!

http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov

Lumy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

buna fetelor,
LA MULTI ANI!!!!!!!!!si multa fericire sarbatoritilor saptamanii

noi suntem in febra pregatirilor chefului de un anisor al Theiutzei(maine, 30 mai).maine facem cu familia si sambata viitoare cu prietenii picei , vreo 6 la numar, pentru ca de doua zile e putin mucoasa si nu vreau sa racesca si ceilalti copii, desi 3 sunt racit deja:).maine va fi o gramada de lume la noi, avem prieteni asa buni ca vin si din Bucuresti sau Tg Mures sa o felicite dragii de ei.

Thea nu mai umbla ci fuge si afara trebuie s-o tin cu hamul ca altfel ar fi tot in nas la ce viteza prinde.a revenit din motive necunoscute la doua soamne pe zi dar unul e musai sa fie afara si in caruciorul vechi care e mai comod-deh toane de d-soara...in schimb luptele mari sunt la culcare probabil crede ca e o mare pierdere de timp toata asta...
e foarte sociabila, face"draga draga" la toti copiii, ieri era sa ia in brate un pui de cersetor.si a invatat sa dea pupici pe care ii da cu bucurie da numa cand are chef.

vreau sa va spun ca Thea nu scotoceste mult in dulapuri, adica am unele care pot sta muuult si bine deschise fara sa le ameteasca.ii place sa ia cate un obiect sa-l plimbe in toata casa si sa-l sudieze pe toate fetele.
cu baita am rezolvat-o adica fac cu ea si totul e minunat.

kori, cum ati petrecut?sper ca v-ati distrat bine.rusinica ca nu mai raspunzi la sms-uri:((si toata saptamana nu ai dat un semn de viata, sper ca sunteti bini toti.

eu mi-am ratat sesinuea, nu am apucat sa invat nimik dar ma duc la reuri(fac Masterul in PR)

trebe sa plec acu, revin maine,
va pupam



cristiana si gagalicea Theodora Alexia(11 luni)

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

LA MULTI ANI THEA!!!!Multi pupici de la noi!

http://community.webshots.com/user/aalinador

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alycia spune:

La multi ani Thea!!! Sa fi fericita si sa ai o viata frumoasa!

daca vreti sa ne vedeti da-ti clik aici:
http://community.webshots.com/user/penciu

Mergi la inceput