Bebelusi de mai 2003 (25)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Buna mamici,
Saptamana asta ne-a cam lasat calculatorul.
Fetele mele sunt zvapaiate rau.
Ne-am facut un program iesim in fiecare dupamiaza afara. Dupa ce vin de la servici, ma iau de mana fiecare si ma duc la usa sa plecam pa pa.
Noutati, au inceput sa deschida usa singure, apasa pe clanta si o deschid.
Va pupam si un weekend placut.
Ionela si gemenutele Maria si Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alycia spune:

BINE ati venit Meme si Ancuta...si Mircea al meu e nascut pe 1 mai la 16,10 min. V-am admirat in poze..e tare draguta aia mika...mai ales cu bentita pe cap intre baloane....poza din gradina cu copaci e tare frumoasa si ea...stati la casa? De unde sunteti? Noi din TG.Mures. Se pare ca tuturor bebeilor le place la calculator...ce mai sunt generatia viitorului!
Cocediu placut la mare...sa aveti vreme frumoasa si va asteptam bronzate.

aalina mama, pai abia astept sa ne vedem...poate asa imi dai si tu sugestii ce sa fac cu una alta de pe aici ca zau ca eu nu am imaginatie oricat imi storc creierii. Nu pot sa-l las pe asta sa-mi colinde prin casa ca stie deja sa deschida usile , mie teama sa nu dea vreun cap de gresie...si groaza mea cea mare sunt sertarele desi si-a prins degetele de vreo doua ori...se pare ca nu se invata minte!

Ione pe cand poze cu gemenutele? Mai da tu esti tare pe pozitii...si servici si casa...plimbare cu micutele care te i-au de noua cand ajungi dupa o zi de lucru! Cine are grija de ele cat timp esti tu la servici?

Hai ca va las ca mi-a facut Mircea capul calendar...e la faza de "flamand dupa mami"nu se satura niciodata...tot cu el vrea sa ma joc...al meu nu se stie juca mai singurel...ma termina!

daca vreti sa ne vedeti da-ti clik aici:
http://community.webshots.com/user/penciu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Alycia eu cu mare drag as veni sa ne intalnim da vizita implica si una la socrii...si stii ca nu ma dau in vant.

Inca o fetita frumoasa intre bebeii de mai, meme. Ione arata-ne si tu poze cu printesele tale si zau ca daca mai vad multe ma apuc de facut o fata. Desi daca ma duc pe pozele lui Joshua parca imi trebuie iar baiat :))))

Meme voi unde stati la mare si cat? Si tu ti-ai planificat sa iti iei toata casa cum am si eu de gand? :))) Si Danad o alta mamica plecata deja la mare la fel imi spunea :)))
Cum se impaca Anca cu tricicleta? Pare foarte incantata. Tot stau in dubii daca sa ii iau lui Dori sau nu.

Aaaa am uitat sa va intreb cum ii faceti voi sa sta cu capul acoperit. Mie nu imi reuseste mereu. Cum isi aduce aminte cum isi da jos ce are pe cap. Si ma tot gandesc cum o sa ma descurc la mare cu asta.

http://community.webshots.com/user/aalinador

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

KiKi cea cuminte, a luat ieri prima bataitza :(. Ca a fost obraznica si neascultatoare. A dat iama in pamantul de la flori, desi stie ca nu-i voie. Dupa ce prima oara am luat-o si am dus-o la baie si am spalat-o din cap pana-n picioare, ca era neagra de pamant, a doua oara am certat-o, iar a treia oara, a primit palmutza peste scutec. Nu stiu ce a priceput (cred ca s-a prins ea despre cei vorba). Imi pare rau ca a primit bataita, dar altfel nu lasa florile in pace.
Domnisoara are un nou nume: Koala . Ca se lipeste de om ca Koala de copac. N-o mai desprinzi decat cu greu. Doamne cat lipici are!
Joia viitoare avem picnic la gradinitza. Parintii tre' sa aduca ceva dulce ptr totzi copii. Cum eu am 2 copii la gradinitza, vai si amar de capul meu! Dati-mi si mie o idee ce sa prepar. Rapid si Bun. Ma ganisem la o prajitura de mere cu glazura de ciocolata deasupra. Dar... nu stiu retzeta. Ar trebui s-o sun pe mama :D

Pupici la voinici si la pitici

Mihaelici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

quote:
Originally posted by Aalina

Alycia sa stii ca eu nu stau deloc dupa Dori. El colinda toata casa. De cand a inceput sa misune bine in 4 labute am luat cam toate lucrurile la care nu avea el voie si le-am pus pe unde nu ajunge. Asa ca acum poate cotrobai peste tot. Doar cand sta mai mult timp in liniste pe undeva ma duc sa vad ce minune face ca e clar ca nu e a buna.



Si eu la fel fac cu Elena.
Pe afara era un chin, ca fugea in toate partile, pana cand a primit de ziua ei o pisica, o jucarie de-aia cu roti pe care o trage de sfoara si e foarte incantata. trage de ea foarte frumos, daca se rastoarna pisica se opreste si o aseaza la loc dupa ce o cearta si tot asa. Si imi da s-o tin de manuta si ne plimbam de drag asa cu mata.
Olo, eu in ultima vreme am facut de mai multe ori o prajitura buna, care se face foarte repede si usor: tarta cu cirese, dar banuiesc ca merge cu multe alte fructe: 4 oua, 7 linguri ulei, 7 linguri apa sau lapte, 200 gr zahar, 300 gr faina, 1 plic praf de copt, esente ; toate batute f bine la mixer, apoi puse in tava si presarati cirese fara simburi. lasati 30 min la foc potrivit



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Olo poti face un tort diplomat. Reteta e la bucatarie. Eu am facut pana acum de 2 ori si am fost foarte incantata de rezultat. Plus ca am pus numai lucruri bune de papat bebeii. Si am adaugat mai multe fructe decat in reteta (portocale, capsuni, kiwi, ananas). Eu de ziua lui Dori tot pentru copii am aranjat pe bete pentru frigarui diverse fructe taiate bucatele (portocale, banane si pere date prin suc de lamaie ca sa nu isi schimbe culoare, capsuni, cirese, kiwi, ananas si ce mai gasesti). Apoi le-am ornat cu ciocolata topita. Efectul a fost super.

Adita noi nu ne jucam cu jucarii nici in casa. Asa ca nu vad cum s-ar juca afara. Doar cand il asez in pat pentru somn isi ia o jucarie cu care se agita pana adoarme. In rest sculele lui tati, butoanele, cablurile au ramas preferatele lui.

http://community.webshots.com/user/aalinador

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alycia spune:

Adita, draga mea mi-ai facut pofta cu tarta de fructe...cred ca am sa o incerc in WE asta!
Mircea are o omida cu sapcuta si antene care zornaie dar se pare ca inca nu a descoperit placerea trasului dupa el...ce mandra tre sa fi cu Elena de manuta si cu mata dupa voi!

Ollo da de ce te mai complici fata...sunt si o gramada de produse de cumparat si inca foarte delicioase...asta daca nu cumva vrei sa faci ceva cu manuta ta! Eu una sunt cam comoda la facut prajituri...din an in pasti daca fac vreuna...totusi parca acum poftesc la tarta lui Adita...o sa vad eu ce imi iasa si va zic...

aalina...stiu care e treaba cu drumul ce trece prin Mures...totusi daca treci pe aici , nu ma ocoli!

daca vreti sa ne vedeti da-ti clik aici:
http://community.webshots.com/user/penciu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

noi am cam stat de ploaie astazi...nasol, am iesit afara intre doua ploi...ce fel de vara mai e si asta?

olo, si Thea are numa 9 kg si ceva ca nu mai sta la cantarit, da baga zdravan la ghiozdan, are muschi si burtica si nu sta o clipa.si s-a mai inaltat si in inaltime.lasa draga mea ca-s domnisoare.si Thea a luat-o peste manutze ca m-a zgariat pe fata.chiar vroiam sa va intreb...ati mai observat la bebei tendinte de agresivitate?la ea daca o enervez ca nu o las sa faca ceva ma mai musca sau ma zgaraie si tare ma enerveaza asta desi am citit ca e ceva normal vreau sa o tai din radacina...

Ancutza bine ai venit in clubul bebeilor de mai toti cuminti frumosi si destepti
alina si eu ma tot gandesc la tricicleta de-aia care se si impinge da am testat una a unui vecin.e ff atrasa de ea dar nu sta mai mult de 5 minute dupa care se suie cu genunchii pe scaun , o impinge tot felul de minuni si ma gandesc ca imi complic viata...

eu tocmai am fost la dr, din 26 incep kinetoterapie,masaj si alte minuni pentr spate...in 24 si in 28 am examene.maine dimineata ma duc la gine sa-mi cauterizez un semn intr-o zona intima care a cam crescut...

in rest Theiuta e cuminte, vesela ca de obicei, nazdravana si...se culca tot singura

maine seara o duc la ai mei si noi vom avea sper o seara cu diverse activitati casnice

pupicei



cristiana si gagalicea Theodora Alexia(1 anisor)

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

fetelor mai vroiam sa va intreb, voi i-ati trecut pe lapte de vaca?mai gras sau mai slab?si cum ati facut trecerea?

cristiana si gagalicea Theodora Alexia(1 anisor)

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meme spune:

Fetelor,va multumim pentru primirea calda pe care ne-ati facut-o.
Ne-am uitat si noi la pozele voastre.Ce de copilasi frumosi si toti nascuti in aceeasi luna!
Apropo de tricicleta,Anca a stricat-o deja.S-a intins sa-si dezlege sireturile(asta este o alta mare pasiune a ei,mai trist este ca nu dezleaga doar propriile sireturi,cand mergem in parc atenteaza si la sireturile oricarui bebeu pe care pune mana)si s-a rasturnat cu ea.
I-a rupt ,din fericire doar parasolarul.Acum i-am scos si tavita-suport pentru picioare,o plictisea teribil si se deplaseaza cam ca in "epoca de piatra"(cred ca va aduceti aminte de film),mergand cu piciorusele pe jos.Inca nu ajunge la pedale.
Noi suntem din Bucuresti.Poza cu Anca in leagan este facuta insa la tara,unde avem o casuta si mergem aproape in fiecare week-end.Acolo ii place Ancai foarte mult,alearga gainile,oile,culege flori si culmea,mananca cu pofta.Spre marele nostru noroc si la Bucuresti stam la curte(una foarte mica insa)si aici Anca nu poate sa fugareasca decat catelul care este supus unor adevarate torturi,suportate insa cu stoicism.

Pe curand,
Meme

Mergi la inceput