Bebelusi de mai 2003 (25)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Dragelor si dragilor ce mai faceti? Eu incep pregatirile de concediu si sunt tare nerabdatoare. Mai ales sa ma intalnesc cu prietenii.
In rest umblam toata ziua pe afara si Dori e tare incantat.

Lumy ce fetita harnica ai. Sa vezi cand o incepe sa te ajute :))

Alycia cum se mai simte Mircea?

Carrie felicitari pentru somnic.

http://community.webshots.com/user/aalinador

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Buna dim la fete!!
Mai..de Parpalack ce mai stiti???
aalina cred ca esti nerbdatoare..off..asa as pleca si eu undeva..oriunde.da nu am cum.O sa plecam o sapt la munte in "luna de miere"impreuna cu nasii
In rest ce sa va zic..Stefu merge tot mai bine.Insa a devenit un neastamparat..de zile mari.Nu sta o clipa locului.de patut nu se pune problema sa mai stea si nici macar pe jos in dormitor..se duce in toata casa..asda mergand ca un pinguin.Pb e ca ia caietele lui Mihai..le arunca..le mototoleste..penarul..ala tzipa...ala rade..Doamne e ca la nebuni!!
Oare cand or creste??
Cristiana..felicitari pt mika comoara!Si stefu a dormit mai bine azi noapte.Cand se trezeste ..noaptea..isi baga singur suzeta in gura si doarme mai departe...daca ati mai auzit asa ceva!
Sper ca macar azi sa putem iesi afara..ca ploua de cateva zile de rupe pamantul!!


KORINNA mamika x 2


http://community.webshots.com/user/korinnay

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alycia spune:

Buna fetelor....gata sa bat in lemn am scapat de febra dar i mai dau vreo trei zile antibiotic ca sa nu-l intoarca boala inapoi.
Mai fetelor Mircea ma dispera cu plimbatul lui daca il las sa colinde prin toata casa tre sa fiu cu ochii dupa el...ba sa nu-si prinda mana la usa sau la vreu sertar sau mai rau sa nu dea cu capul de gresie...

Lumy tu o lasi pe Francesca de capul ei prin casa sau esti si tu tot in spatele...io nu pot sta linistita intr-o camera ca asta mik vrea in alta.

Aalina baftoaso,cu concediul tau.... cum se comporta Dorian pe afara?
Vrea sa puna mana peste tot?...se lasa in fundulet pe jos?...cum va omorati timpul? Noi ne dam in leagane , pe topogan si il plimb in carucior...mai facem o repriza de mers pe jos...si cam atat...da mor de plictiseala mai fetelor....sunt tot cu ochii pe ceas...mai mult de 3 ore nu rezist nici cum!

Korinna imi dau seama cei pe la voi ca si pe la noi e cam aceeasi problema dar sunt haiosi tare mai cum se cearta asta miku cu ala mare pentru lucruri! De acum vrea si Mircea la calculator nu te poti pune pe scaun ca hop si el cu mersul lui de ratusca beata se infinteaza langa tastatura !

Mai nu stiu cum se joaca ai vostrii singurei ca asta tot timpul tre sa-l bagi in seama cu ceva...doar daca intalneste vreun lucru nou sta 10 minute si el linistit!...ufff iar trage de mine sa o luam la plimbare prin casa...hihihih...plecam sa vizitam baia...e vizibil atras de ea!

daca vreti sa ne vedeti da-ti clik aici:
http://community.webshots.com/user/penciu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

dragele mele
vestea buna e ca:
fata mea continua sa se culce singura...ii dau bibe de ceai, 2-3 tetinutze, se zbenguie prin pat intre 10 min si jumate de ora si nani.de la culcatul pe genunchi, apoi in carucior, apoi stat cu ea in urlete cate o ora sa adoarma pina la faza asta e un super progres si-s tare happy pentru ca de cand face asa doarme mai bine si mai profund si noaptea.sper sa-i tina naravul...

cea proasta e ca:
luni mergem la vaccinsi dupa cel de la 6 luni a fost horror asa ca mi-e cam groaza.
si ca:
eu am in continuare mari probleme cu spatele...spondiloza asta ma omoara de ani de zile si acu iar s-a agravat, ametesc si am migrene.am fost la al n-lea dr azi, iar analize si probabil ma apuc de gimnastica again...

Thea s-a stabilizat la un nani pe zi si ca sa se culce dupa cum v-am descris trebe sa fie tare obosita.asta inseamna alergatura la greu si nu va spun ce rupta sunt si eu...nu va spun ca stiti

kori cred ca e maare veselie la voi in casa cu beietii tai:)nervi tari iti dorim.

Lumy, si Thea cara lucruri la disperare dar nu-mi barcaie prea mult in sertare si asta ma mai ajuta cat de cat.ma bucur ca iti vine sotul acasa!!cred ca se va topi cand o va vedea pe micutza...cat sta?

Alina, cand plecati in concediu?

va pupicim

cristiana si gagalicea Theodora Alexia(1 anisor)

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

alycia, si noi avem perioade cand ma calareste dar si zile intregi cand e adorabila, se joaca singura, cara lucruri dintr-o parte in alta si f important nu-mi prea cotrobaie in sertare.acu umbla bine si mai sta si eu la Tv sau lucrez in bucatarie , nu mai fug dupa ea.are tone de jucarii dar se joaca mult cu sosete, castroane si haine:)
o sa vezi ca dupa ce e f stapan pe picioruse te mai lasa sa sufli...

dar afara e dezastru, merge in toate partile, nu vrea de manutza, o atrag cu disperare scarile si daca o scot din carucior nu o mai pot pune la loc fara circ.vreau sa va spun ca vin ruuupta rau.la voi cum e ?am incercat s-o mai tin cu hamul dar fuge de mananca pamantul si s-a obisnuit sa se mai lase pe el cand oboseste ca o prind eu asa ca ar cam trebui sa renunt la el...

fetelor ce le mai dati de mancare, asa in plus fata de cele obisnuite?



cristiana si gagalicea Theodora Alexia(1 anisor)

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

Coucou!!!

Ne bagam si noi in seama. MURIM DE CALD! Fetele mele dor numai cu scutecul pe ele, ca altfel s-ar deshidrata complet! NASHPA rau!
O sa pun sambata in functiune si piscina fetelor in curte. Ca le place apa la nebunie! Se mai racoresc un pic, se mai si bronzeaza ;)

In rest... nimic nou. KiKi-i aia cuminte, Emma-i aia zvapaiata. Se cearta, se pupa, se joaca impreuna (Emma o invatza la prostii pe aia mica).

KiKi mananca orice, oricat. Ma gandesc ca o sa-i plezneasca stomacu de cat baga-n ea. Si tot susrica-i. Numai burta de ea. Ca-i numai muchi, nici un pic de sunculize. (ce-as vrea sa fac schimb cu ea , ca eu am din belsug :)) )

Pupici,
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alycia spune:

hihih...Carrie si noi suntem la faza cu scarile...ma omoara...numai acolo vrea...iar sa-l las sa colinde singur prin casa mie frica...cine stie ce face in cealalta camera...nu am curajul sa-l las.
Sanatate cu spatele...si pe mine m-a durut de a trebuit sa fac fizioterapie...vad ca s-a rezolvat dar cine stie pentru cat timp. Baile cu namol nu te ajuta?
Bafta la vaccin...noi am facut febra 2 zile...39 dar a trecut!

Ollo la noi nu e inca asa de cald...sunt numai 24 de grade...da scumpicile tale o sa sa bronzeze de n-ai treaba cu piscina aia, plus ca e si sanatos soarele.

daca vreti sa ne vedeti da-ti clik aici:
http://community.webshots.com/user/penciu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meme spune:

Primiti-ne si pe noi in clubul vostru.Anca,fetita mea s-a nascut pe 1mai 2003.Este un copil extrem de sociabil,vesel,curajos.Obisnuiesc sa o numesc “copilul atomic”.Nu prea papa,este slabuta si mititica,nu prea doarme,in schimb nu sta locului nici o clipa.Toata lumea imi spune ca eu trebuie sa iau vitamine pentru a-I putea face fata si nu ea.Vorbeste tot timpul pe limba ei,ceva care suna cam asa”otlio totlio,gliu,etc…”Ba chiar si citeste povesti in aceasta maniera.Dar sa nu credeti ca nu stie si multe cuvinte:mama,tata,papa,apa,baba,caca(si atunci chiar face,nu gluma,eu percutez cu olita si se produce minunea),uite,gata,pa,cot-cot(gaina),tu-tu(masina),meme,dede(catel),par.Stapaneste destul de bine si limbajul semnelor.Stie sa faca “bravo”,”gata”,”bau”,arata parul,nasul,face gimnastica din manute “sus-jos,sus-jos”,face”pa”.La capitolul mers sta foarte bine.Deja se plimba “in libertate” prin toata casa si nu mai face deloc buuf.Cotrobaie prin sertare,prin prospecte,terorizeaza florile.Dar cum ma vede ca stau la calculator vrea imediat in brate pentru ca adora sa dea pumni tastaturii si sa dea cu mouse-ul de birou.Printre “pasiunile” ei se numara jucatul fotbalului cu tati si aruncatul mingii la cosul de baschet pus la inaltimea”mariei-sale”.Pana azi tinea “teleconferinte” la mobilul ei cu leduri dar in urma unei “discutii” cu un interlocutor nesuferit a dat cu el de pamant si gata,una din marile distractii a luat sfarsit. In cateva cuvinte asta este fata mea ,ea imi umple viata si ma face sa fiu cel mai fericit om din lume.Sau cel putin asa ma simt eu…

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Bun venit meme. Si multi pupici de la noi Ancai. Sa ne aratati si poze ca sa va admiram.

Korinna lasa mama ca tu ai o vara plina. Da o sa te revansezi dupa nunta.

Alycia sa stii ca eu nu stau deloc dupa Dori. El colinda toata casa. De cand a inceput sa misune bine in 4 labute am luat cam toate lucrurile la care nu avea el voie si le-am pus pe unde nu ajunge. Asa ca acum poate cotrobai peste tot. Doar cand sta mai mult timp in liniste pe undeva ma duc sa vad ce minune face ca e clar ca nu e a buna. Oricum in sertare imi face curatenie zilnic. Da eu nu ma plang pentru ca asa stau si eu relaxata. La tati in sertar era mereu ordine si la mine nu. Asa ca acum e la fel la amandoi:)) In baie cand ajunge are o fixatie sa imi ia toate si sa le arunce in vana. Ii place lui zgomotul. Oricum ma bucur ca inca nu a descoperit atractia wc-ului.

Afara noi iesim cu carutul. Si sta cuminte pana ajungem in parc. Daca avem de mers prin magazine el ramane in carut cat intram noi si se "cearta" cu tot ce prinde prin jur. In supermarket insa il punem in cos si e tare incantat. In parc il dam in leagan sau in topogan si tare ii mai place. Apoi il las pe jos si e atras ca un magnet de copii. Si el are uneori tendinta sa ia tot ce prinde pe jos. Acum parca i-a mai trecut. Dupa ce oboseste bine de indepartam de locul cu leagane si abia apoi il punem in carut ca sa nu comenteze. Si ne continuam plimarea. Noi iesim de obicei de doua ori. De pe la 14.30 pana pe la 16.30 cand venim acasa sa papam iaurtel si sa dormim si apoi de la 18 pana pe la 21 cand venim acasa, ne spalam, papam si cade copilul lat.

Eu pe Dori nu l-am tinut de manuta. A inceput sa plece singurel cand s-a simtit el sigur. Intotdeauna a gasit o metoda sa se deplaseze unde dorea si de aia nu prea m-am stresat. Asa ca nici acum nu am grija lui prin casa. Urca si coboara singurel din pat de mult timp deci chiar nu are ce sa pateasca.

Carrie va tinem pumnii la vaccin. Si felicitari pentru somn. Tie multa sanatate. Noi plecam pe 30 la Galati si de pe 7 iulie o sa fim 8 zile la Saturn. Vara asta cica e musai sa venim la Cluj in vizita la cumnata-mea. Poate atunci o sa reusim sa ne vedem.
Eu afara l-am tinut pe Dori in ham de 2-3 ori. Deci l-am cumparat degeaba. El e tare atras de nisip. Si evident nu vrea sa fie tinut de mana. Ne lasa doar cand ajungem acasa si trebuie sa urce scarile. Daca il las urca 3 etaje. Ti-am spus, la noi ca sa il putem aseza in carut il lasam pana oboseste si mergem catre o zona mai departe de leagane si copii, ca sa nu mai fie nimic interesant. Eventual daca e mai agitat ii dau repede ceva in manuta care sa ii capteze atentia :)))
De mancare si eu ii dau cam orice. Am incercat si capsunile, ciresele, kiwi. Ieri i-am dat prima data creier si i-a placut. Eu nu tin minte sa ii fi dat ceva lui Dori si sa nu ii fi placut sau sa fi refuzat. Mare mancacios. Oricum preferatul lui a fost si va ramane iaurtelul.


Alycia si pe la Mures cica o sa venim. Asa ca o sa te anunt cand va fi.

Olo pupici la fetele tale frumoase. Si distractie placuta cu apa :))

Va pup ca da semne de trezire puiul.

http://community.webshots.com/user/aalinador

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meme spune:

Nu avem poze foarte ,foarte recente.Ultimele sunt facute cam cu o luna si jumatate in urma(de ziua Ancai).Sper sa-mi fac totusi timp sa mai postez cateva mai noi ,dar cred ca abia cand ne vom intoarce de la mare(plecam pe 30iunie),ca sa ne vedeti si bronzate.

http://community.webshots.com/user/mmanca

Mergi la inceput