Bebelusi de mai 2003 (25)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Buna dim la fete.
Cristiana...sa va amenajati frumos casa...ca abea astept sa venim in concediu la Cluj!Mai ales acum ca nu mai este nici Funar!
Aalina.mai ..macar vreme frumoasa sa aveti..calda.Mie personal..imi place marea..insa imi face rau.Fac alergie de la aerul de mare...ma mplu de bubite care ma mananca de mor.Asta e!
Oricum in vara asta am o gramadsa de treaba.Pregatirile cu nunta....mutarea in casa noua....nu ne arde de mare..poate dupa nunta plecam vreo cateva zile la munte impreuna cu nasii.
In rest..stefu are o fata tuns..razi de mori..parca nu e el....parca e un copil mare..are pijamale..hhhi..zici ca-i un barbatel..in miniatura!
Mor dupa el!
Hai va pup!


KORINNA mamika x 2


http://community.webshots.com/user/korinnay

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

Salutare fetele.
In fine am avut si noi petrecerea oficiala de 1 an. Cu lume multa, si mai ales copii multi. KiKi bineinteles ca a fost vedeta. A papat si ea din tortuletz (intre noi fie vorba, eu l-am facut si a fost delicios, ca n-a mai ramas nici o faramitza) Poz(n)e punem in curand pe site.
Ce a ales KiKi de pe tavitza: in primul rand banu' (o piesa de 2€ :)) ) pe urma o foarfeca pe care a abandonat-o si a luat creionul in mana. Creionul nu l-a mai lasat, si se juca cu cealalta mana cand cu banul cand cu foarfeca. Croitoreasa o fac! (desi i-am pus si ac si atza dar nu i-au placut).
Ieri, pentru prima oara, KiKi s-a plimbat cu tricicleta. Si ce mult i-a placut!!! Nu voia sa mai coboare .

Pupici,
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

pus poze lpe site. mergeti repede sa vedetzi. sine ajunge primul, are un pupici de la kiki!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Olo, eu am vazut pozele. Mi-a luat-o cineva inainte, sau primesc eu pupicul de la Kiki?
Copiii mei sunt binisor, au avut laringita dar le-a trecut foarte repede. Eu ma simt foarte bine si retraiesc momentele de acum un an si ceva, ca tot mi-era dor de ele. Va mai aduceti aminte cum a fost cand ati vazut prima oara inimioara la bebei? Ce bucurie ati trait? Eu la faza asta sunt



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Adita..m-ai impresionat zau asa..offf..ce vremuri..eu stiu ca nu o sa le mai retraiesc niciodata....insa nu pot zice ca chiar tanjesc dupa ele....par egoista..dar vreau sa ma bucur si eu de viata..ca m-am saturat..scoala pana la batranete..facultatea..copii..acu scaoal cu cel mik..sunt momente cand simt ca nu mai pot..vreau liniste...singuratate...vreau sa pot dormi fara grija
Eu abea astept sa creasac baietii mari!!Altii nu mai fac!!

KORINNA mamika x 2


http://community.webshots.com/user/korinnay

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMario spune:

Adita mie chiar imi e asa dor de momentele alea eu chiar te invidiez daca eu acum ma bucur asa mult de Joshua ma gindesc ca pentru tine bucuria va fi de 3 ori mai mare.

Eu iti doresc tot binele din lume si sa mai ai inca un prichindel la fel de nostim Antim si Elena.


Va pupici
Dana si Joshua
http://members.rogers.com/joshuas/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Korinna arata-ne si noua freza lui Stefu.

Olo scumpica foc Kiki.

Adita trebuie sa fie minunate clipele pe care le traiesti. Multa sanatate tie si puiutilor tai. Si mie imi e tare dor de momentele alea si incerc sa ma bucur de fiecare clipa.

Asta noapte Dori s-a trezit tipand si nu a mai vrut deloc in patut. Inca nu stiu daca a fost de la dinti sau un cosmar. Dar tare mi-a facut placere sa il simt ca doarme langa noi in pat. Atat de repede trec clipele astea.

http://community.webshots.com/user/aalinador

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

kori, intr-adevar, yupiiii am scapat de Funar.sper ca in curand Clujul va redeveni un centru economic important ca acu e vai de noi...

noi cu picii am chefuit super bine.am avut 6 copii cu Thea si un singur baietel care a facut fata cu brio.s-au jucat cuminti, au fost deliciosi.
si gagalicea ne-a rezervat doua surprize.de 3 zile adoarme singurica in patul ei, ma mai cheama de cateva ori dar nu urla disperata , ii dau bibe si dupa multa foiala nani.nu-mi vine sa cred minunea, poate e doar o intamplare.
si doi:o noapte dormita integral, bine bine.
plus ca la amiaza cand se trezea cam de 3 ori in doua ore , acum de o saptamana e super, doarme non stop.
dar sigur o sa se gaseasca ceva dintisori care sa strice minunea

adita, si mie mi-e dor, tin minte ce emotii aveam cand mergeam la ecograf, si mergeam nu gluma.cate saptamani ai?ce parere are Antim de veste?
eu sincer inca nu ma simt pregatita nici psihic nici emotional de inca unul, poate pentru ca m-am consumat si ma consum mult cu toate nimicurile picei.

pisi, ce face Emma cu nani ziua, tot in scaunul de masina?

parpalak , ce mai faci?

va pupam

cristiana si gagalicea Theodora Alexia(1 anisor)

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alycia spune:

Buna fetelor...acum am aterizat si eu pe aici...cautam ca disperata pe la femina rubrica noastra si cand colo suntem mutati la clubul scutecelor...haioasa idee...noroc ca v-am gasit cu google.
Mircea e bolnavior de 4 zile o tine tot cu febra peste 38 cu toate ca primeste antibiotic...augumentin...a facut rosu in gat dupa vaccin la vreo 2 zile...asa ca ne chinuim mai tare ca de obicei ca are imunitatea scazuta dupa vaccin. Sper sa treaca cat mai curand ca nopti dormite nu mai am de cand cu vaccinul si boala asta a lui!

Carrie, Vio lucreaza la unitatea militara de acolo...si cam 4 ani cel putin de acum in colo tot drumul asta o sa-l bata zilnic...asa ca asta e...o sa se obijnuiasca el cumva.Nu stiu iarna cum o fi!

Dana_d concediu placut la mare....la fel si voua Aalina sunteti fericite mai...da lasa ca o sa vina apa si la moara mea...eu deocamdata stau pe tusa!

Adita scumpo, bravo tie...iti doresc sarcina usoara...cand mi-a spus ca-i bate inimioara lui mircea am simtit un imens val de bucurie in toata fiinta mea mai ales ca era sa-l pierd la 6 saptamani.Doamne ajuta...sa treaca timpul cat mai repede si sa-ti ti comoara in brate!Cred ca esti nerabdatoare!

Korina si MIrcea e chelios...o sa punem poze cat mai curand la o noua rubrica "frizuri de primavara-vara!"

Ollo dulce foc Kiki ca de obicei!

daca vreti sa ne vedeti da-ti clik aici:
http://community.webshots.com/user/penciu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy spune:

Salutare fetele!

Intram mai rar pe net ... Timpul s-a facut frumos , stam mai mult pe-afara si de scris nu mai am timp! In schimb va citesc tot timpul!

Alycia sanatate lui Mircea! Sa se faca bine cit mai repede!

CArrie nu mai cobi...))) Poate ca Thea si-a schimbat programul!

Adita sarcina usoara! Am ramas cu amintirile din timpul sarcinii si acum cind ai scris de inimioara celui mic mi-au dat lacrimile! Sint momente unice pe care nici o mamica nu le uita!

Olo frumoase pozici! Un pupic de la Francesca pentru Kiki!

Noi sintem bine! Alergam toata ziulica . De citeva zile a revenit la programul de somn in doua reprize . O repriza pe la 11-12 si alta pe la 17-18. Doarme cite doua ore uneori alte ori si o ora!
Francesca e o harnicuta..)) Cara tot ce gaseste dintr-o camera in alta si abia reusesc sa mentin ordine ! Arunca tot ce nimereste la gunoi asa ca ori de cite ori trebuie sa duc gunoiul am grija sa -l controlez si sa recuperez bunatate de lucruri!
Il asteptam saptamina viitoare pe taticul nostru si asta e cea mai mare bucurie pentru mine !

Parpalak , Ange pe unde mai sinteti?

V-am pupat!

http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov

Lumy

Mergi la inceput