Mamici de Sept.-Oct. 2004 (15)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana_oana spune:

fetelor, am descoperit un iaurt foarte bun cu fructe, jogobella, cu bucati mari de fructe si cu tot felul de combinatii tare bune de cate doua fructe sau un fruct si cereale. mai e cineva fan?
iaurtul asta e cel mai bun, mai ales ca mie imi plac la nebunie capsunile si chiar are gust si fructe adevarate !! super bun...
se gaseste la carrefour oricand, la megaimage mai greu, e cam ca danone de scump dar isi merita banii din plin
mie imi place mai mult ala mic decat ala mare,dar toate-s bune; mi-am mai invatat niste prietene cu drogul asta ;)

felicitari pt baietel Cali !!
cred ca si eu tot unu de-al lor am, ca asa zice toata lumea; mai vedem saptamina viitoare

pupici la toate burticile (cat mai sunt inca mici)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue77 spune:

fetelor am descoperit ceva care la mine cel putin merge super.
Daca aveti probleme cu constipatia luati dimineata pe stomacul gol o lg de miere-doua si apoi beti un pahar de apa- eu care am avut mereu probleme sunt ca ceasul acum.

Eu tot imi fac salata seara cu legume si mozzarella - tare imi place , si asa reduc si painea si vad ca de o saptamana ma mentin la aceeasi greutate , da Doamne sa tina asa...


Cristina 22 sapt.UM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

De azi diminieata caut suboectul asta intr-una, credeam ca ma lasa nervii! .
Am intrat acum putin inainte sa ma culc si surpriza am descoperit! ma simt parca as fi Columb cand a descoperit America
Buna!
Felicitari pentru ciucuras si Cristina pentru fetita!
Azi m-a durut spatele ingrozitor si ma doare si un pic am senzatia ca imi radiaza durerea pe picior.
Va pup si noapte buna



Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

'Neata burtici!
Sunt convinsa ca multe burtici cauta acum subiectul si nu-l gasesc....cum sa le anuntam??
Voi cum va simtiti azi?
Eu am avut niste crampe musculare azi-noapte la gambe de am plans de durere..iar dimineata la celalalt picior...:(
Acum mi-e si frica sa ma mai intind in pat.....
Pupicic, Ioana si bb mic(20 sapt. si 1 zi)

http://photos.yahoo.com/pufymic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nature spune:

Neata mamici,

Ia vedeti ce mail am primit eu azi dimi

7 intrebari despre sarcina
Daca barbatul meu poarta boxeri si nu slip, sunt sanse mai mari sa raman insarcinata?
Sansele cele mai mari le ai daca sotul tau nu poarta nimic.

Si eu si sotul meu aratam foarte bine. Sunt sigura ca si copilul meu va fi frumos si as vrea sa apara in reclame. Cui ma pot adresa in acest sens?
Psihologului tau!

O sa imi iubesc catelul mai putin dupa ce voi naste?
Nu, dar s-ar putea sa te calce pe nervi sotul.

Poate sexul, in ultimile luni de sarcina sa provoace travaliul?
Doar daca sexul e intre sotul tau si o alta femeie.

E important sa fiu alaturi de sotia mea atunci cand naste?
Nu, atata vreme cat temenul de "pensie alimentara" nu te sperie.

Nasterea poate provoca hemoroizi?
Nasterea poate fi folosita ca si cauza pentru orice problema pe care o ai.

Sotia mea a nascut saptamana trecuta. Cand isi va reveni?
Cand copilul va termina facultatea


Patrice si Ilinca ( DPN 19 oct)

http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/nature474/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristia spune:

Neata burtici!
Mai ce ma bucur ca am dat de voi! Ieri nu mi-a mers net-ul iar azi mai sa dau in plans cautand subiectul!
Ce sa mai mi-e mult mai bine cand sunt cu voi!
@Cali & mcm felicitari pentru baietel & fetitza! Sa fie sanatosi!
@Patrice frumoase poze! Esti o gravidutza super! (ca noi toate dealtfel )
@Pufymic magneziul nu combate crampele musculare? Daca cel din prenatalele tale nu e suficient bea si tu apa minerala cu mai mult magneziu. Zicea careva ca Mg previne si contractiile si starile emotive.Din cercetarile mele de pana acum reiese ca Tusnad ar avea mai mult Mg. Stiti voi si alte ape minerale si mai si ca Tusnad? (dpdv MG)
La ce zicea Cristina (Blue77) (contra constipatiei) adaug ca mie imi fac tare bine salatele (salata verde) mancate la (ultima) masa de seara (pe la 21...). Si daca nici astea nu dau roade (rar) iau dupa masa de seara seminte de in (se inghit pur si simplu, e f comod) - f eficiente.
Cred ca subiectul poate fi gasit la "Subiecte active" (eu cel putin asa am dat de voi).
Va pup pe toate si va doresc sanatate maxima!
Cristiana si bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

Neata!
Garofita ce sa-ti spun cu manacarea, am avut si eu o perioada in primele 2 luni cand nu suportam carnea si mirosul de ceapa oricum ar fi fost cruda sau prajita, acum mi-au trecut bazdacii.
Aseara am mancat mici spre exemplu, oricum nu mai gatesc asa des preferam amandoi sa ne facem cate ceva proaspat cand ajungem acasa de la serviciu. Mai nou am gasit la Selgros cordon bleu congelat, doar il prajim si tragem niste cartofi si o salata si asta e cina. Eu mai mananc niste iaurt sau miere sau gem pe la 9,30 inainte sa ma culc. la serviciu imi iau ba cremvursti, ba imi fierb 2 oua, icre, branza cu rosii, fructe asa ca eu zic ca mananc destul de consistent. Nu prea sunt fructe multe in piata, nu e sezonul lor, dar peste o luna abia astept sa ma umflu de cirese capsuni vad ca deja sunt, 80.000 kg, o sa ma duc azi sa-mi iau si eu desi nu sunt fructele mele preferate.
Azi nu mi-am luat nimic la mine de mancare, o sa ies sa mananc o salata bulgareasca avem un rest dragut in zona si ieftin.
Eu am fost tare pretentioasa la manacare cat am fost mica acuma as manca orice, mancare sa fie, nu-mi plac ardeii umpluti mirosul ala de ardei fiert ma scoate din minti dar asta e poveste veche deci nu e din cauza sarcinii.
Acum urmeaza sa spuneti voi! Astept sa spuneti ce mai mancati poate aveti idei noi.
Tocmai am vorbit cu dr meu maine la 2 ma duc la eco morfologica abia astept, mi-a spus sa aduc si o caseta video sa-l inregistram pe bebe.
Va pup ma apuc de invatat.


Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Patrice, mi-au placut intrebarile(dar mai ales raspunsurile...)
Cristiana, eu inca nu iau prenatale(a zis medicul ca inca nu e cazul sa iau), in schimb mi-a dat magneB6, si iau din ala.....dar uite ca tot am crampe si contractii...
Mada, iarasi te apuci de invata?Ca ultima data nu ai prea avut chef...
Spor la invatat!
Pupici, Ioana si bb mic(20 sapt. si 1 zi)

http://photos.yahoo.com/pufymic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

Fetele mi-am pus o poza la pagina desprecopii, este ziua in care bebe a msicat prima data venisem de la serv si vroiam sa ma dezbrac de haine si Dani zice hai sa facem o poza cu fetita.
E de groaza barbatu asta al meu, vrea o fetita din toata inima, dimineata cand ma treste sa pelc la serv zice hai fetele mele treziti-va si numai de fata lui vorbeste.
Maine aflu sper ce e, poate e baiat cum vreau eu si atunci sa-l vad ce ne zice dimineata!

Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cali spune:

Buna dimineata,

multumesc frumos pentru urari.. desi imi doream asa de mult o fetita, incep sa ma obisnuiesc cu ideea ca este baietel, important e sa fie sanatos! sa dea Domnul sa avem toate copilasi sanatosi!

mcm, sa-ti traiasca fetita!

pufymic, ai grija de tine!! eu nu prea mai am contractii, dar am cand si cand dureri, mai ales cand fac multa treaba, nu stiu daca sunt contractii..si eu sunt hotarata sa-mi iau cele 84 de zile de prenatal, dar trebuie sa stau pana se rezolva pe la servici toate problemele..

Catinca, eu sunt in sapt. 20 si placenta, fata de ultima eco care am facut-o la 17-18 saptamani, nu s-a ridicat decat f.f.f. putin! sper sa se ridice mai mult, cine stie?? ma bucur ca la tine s-a ridicat, oricum astept.. daca si dupa sapt 28 ramane tot jos, atunci e problema..

vad ca vorbiti de mancare.. si eu la servici mananc salate mai mult.. doar seara mananc mancarica gatita.. de cand m-ati speriat cu listeria asta, am renuntat sa mai mananc branza din piata, desi imi placea tare mult! si eu astept sezonul fructelor!

ce-mi recomandati pentru varice, mi-au aparut la un picior, si ma cam dor!! plus carceii, mai ales noaptea!

o zi frumoasa
Cali

Mergi la inceput