Mamici de Sept.-Oct. 2004 (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camipl spune:

Cali, sa-ti traiasca "ciucurelu"!

Camelia, DPN 9 oct

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Cali, felicitari pentru baietel!
Frumoase poze, Nature! Dar cum ai facut sa le pui acolo?
Raluca DPN 8 oct.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catinca spune:

Cali, felicitari si tie pt baietel. in cite sapt esti acum?
si eu am un baietel si am avut placenta inserata jos la eco de 18 sapt. apoi la aproape 23 sapt cind am facut iar, placenta s-a deplasat in sus, deci e foarte bine. Asteapta si tu, ai sanse de 90% sa se ridice.

Mai spuneti si mie si alte pareri cu cit timp inainte de data nasterii vreti sa plecati in maternitate sau unele dintre voi ati intrat deja in concediu din diverse motive.
mie mi-a spus multa lume ca plec prea repede cu 7 sapt inainte de nastere.mie nu mi se pare, in iulie si august eu stiu ce calduri sunt si as vrea sa am putin timp pt mine, sa ma plimb, sa mai cumpar ce trebuie pt bebita, etc...

Ce nebunie cu forumul, am crezut c-a plecat toata lumea de pe site. ce-o mai fi si in capul meu!

Catinca, 25 sapt. baiat baiat in toata regula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

salutari tuturor burticilor!

ei, am ratacit si eu pe-aici pe forum fara sa gasesc subiectul, pana cand mi-a spus mihaela ca e aici... apoi am incercat sa scriu si nu mi-a mai mers internetul. acum sper sa reusesc sa va trimit un mesaj
in primul rand felicitari cali!
noi azi suntem destul de bine, arsurile de zi cu zi ma supara un pic, dar rezist cu stoicism in seara asta mi-e putin mai rau decat de obicei, cred ca iau un metoclopramid, ca avem niste drumuri de facut cu masina si in trafic mi-e si mai rau... uffff...
fetelor, am descoperit un iaurt foarte bun cu fructe, jogobella, cu bucati mari de fructe si cu tot felul de combinatii tare bune de cate doua fructe sau un fruct si cereale. mai e cineva fan?

va pupam si va dorim o seara frumoasa,

marcela si alexandra din burtica - DPN 5 sept - dr. nayel cfr2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Garofitza spune:

Fetele, voi ce mai mancati? Eu decat am ramas insarcinata, nu am mai putut manca nici un fel de carne. Nu pot sa o vad, bleah... Nu mi-a fost rau deloc, nu am varsat, absolut nimik.
Gatesc, dar nu pot sa mananc deloc. Ma indop cu vegetale si fructe si lactate, piureuri, ardei copti, salate. Imi amintesc ca la prima sarcina, ma trezeam si noaptea sa mananc, acum cate putin ciupesc. Maine ma duc la doctor, m-am cantarit, nu am luat nici un kg, la de ultima vizita.

Voi cum stati la capitolul mancare?

Garo

Sanatate, ca-i mai buna ca toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Buna burtici,

Astazi am aflat si noi de la dr. Iosup ca vom avea o fetita. Socul a fost destul de mare pentru ca nici o clipa nu ne-am gandit ca va fi fetita dupa simptomele pe care le-am avut. Dr. Iosup nu prea vorbeste si am cam tremurat cat timp s-a uitat in burtica noastra. Ne-a fost tare teama de vreo anomalie; mai mult ma gandeam la asta decat la...fetita.Ce sa zic, am plans putin pentru ca am vazut expresia lui tati cand a intrebat doctorul "cum o s-o cheme" si noi nu ne gandisem decat la un nume de baiat. Si acum ....ma obisnuiesc cu ideea.


Va pup pe toate si va doresc sarcina usoara si bb-i sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Fetelor, cum sa le spunem si la cele care nu au gasit subiectul , unde suntem acum????
Marcela, tu inca nu ai scapat de ?Eu am probleme numai cand circul cu masina sau autobuzul.......deci mai bine pe jos!
Catinca, eu am decis sa-mi iau maximum de zile posibile din concediul prenatal(adica 84), ca nici acum nu rezist sa merg la lucru...daramite mai incolo....
Mai trebuie sa vorbesc cu medicul meu despre asta.
Garo, dar prenatale iei?Ca are nevoie si de proteine din carne bb.....
Eu acum mananc de toate.....mai rau e ca am pofte....dar are tati grija de noi!
Pupici, Ioana si bb mic(20 sapt. )

http://photos.yahoo.com/pufymic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Mcm, felicitari pentru fetita din burtica! Nu va necajiti, ca aveti timp sa-i mai faceti si un fratior!Sanatoasa sa fie! Asta conteaza cel mai mult!
Pupici, Ioana si bb mic(20 sapt.)

http://photos.yahoo.com/pufymic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_oona spune:

Fetelor sunt super fericita,de vreo 2 zile imi simt minunea miscandu-se.Inca nu stim ce e dar vom afla curand,si sunt super nerabdatoare.O sa va dau de veste.Va multumesc ca m-ati pus si pe mine pe lista DPNSarcina usoara burticilor!!

Elena_a (DPN 24oct.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_oona spune:

Garofitza nu-ti face griji daca inca nu ai luat in greutate,asa am fost si eu.Cum am trecut de 3 luni,m-am ingrasat in 2 sapt.4 kg.Si eu mananc o groaza de fructe,legume sunt cel mai sanatoase.nu uita vitaminele.Sarcina usoara!!

Elena_a (DPN 24oct.2004)

Mergi la inceput