Mamici si viitoare mamici de gemeni! (3)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Janin spune:

Buna mamicilor si viitoarelor mamici de gemeni,
La Multi Ani, Ione, pentru cele doua printese!
Maria-Diana Elena-Stefania
Sa aveti parte de mult noroc in viata, bucurii si fericire!
Cum a fost la petrecerea de 1 an? Vrem detalii si poze!
Theodora, La Multi Ani!
Multa sanatate, fericire si implinirea tuturor dorintelor.Petrecere frumoasa si asteptam o feliuta de tort.Vrem poze!
Stai linistita ca nu esti batrana, si daca mai vrei un bebe sau doi poate, nu este prea tarziu, lasand la o parte partea financiara. Uite aici,femeile fac mai tarziu copii, dupa ce se realizeaza profesional sau mai stiu eu ce si nu se mai gandesc ca sunt batrane. La 37 de ani esti foarte tanara!
Acum despre noi:
Mai apuc sa mai scriu si eu putin, ca in ultimul timp decat v-am citit. Am avut numai probleme. Am venit din tara acum o luna, dar la o saptamana, cand inca nu ne revenisem cu fusul orar si ne pusesem mari sperante in acel we., Isa a facut sambata, pe la 4 am febra _ 40,5. Dupa 3 zile ii iasa si niste pete, bubite rosii pe corp, Roseola Infantum, dupa cateva zile tuseste, are si rosu in gat, mergem iarasi la dr. si ii da antibiotic;Scapam cu Isa, incepe si Nico sa tuseasca, mergem iarasi la dr., nu are nimic, poate e ceva ascuns(?), totusi ii da antibiotic si un alt medicament bronhodilatator. Acum inca mai este pe tratament, dar mai tuseste putin, in special seara la culcare si dimineata. Am avut o luna intreaga numai probleme de sanatate. In rest sunt active, fac numai nazdravanii. Va las acum ca este ora mesei.
Va pupam pe mamici si bebici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

Draga mea Ionela,
Pierduta in durerea si in deprimarea care ma cuprins,am uitat de ziua fetelor tale.
Sincer mi-au dat lacrimile de suparare!!!!
Iarta-ma ca nu am fost prompta si spre rusinea mea,v-am uitat!!!
LA MULTI ANI SCUMPELOR TALE ,si multi pupici de la cavalerii mei!
Va multumesc si pentru urarile de ziua mea de nastere...Makis a plecat la servici si nu mi-a zis nimic...iar pling! Eu ma gindesc cu o luna inainte la ziua lui!!!
Patricia am primit mesajul,multumesc!
Tamara,TE IUBESC!
Pe toate va iubesc,daca nu a-ti fi si voi nu stiu ce as face!




Theodora, Alexandros, Yannis POZELE NOASTRE: web3

13.August.2004 Jocurile Olimpice Atena 2004
http://www.athens2004.com/athens2004/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

La multi ani! Theodora[s
] Sa fii sanatoasa si sa ai bucuri de la ingerasi si mai ales liniste sufleteasca
Te pupam dulce, dulce.
Maria Elena si Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Buna mamici,
Pentru prima data am lasat, sambata seara, fetele singure la bunici.
Au fost cumintele. Voi i-ati lasat singuri in deplasare ? Cum s-au comportat?
A inceput sa le curga nasucurile, mai intii Elenei apoi Mariei.
Le-am pus ser fiziologic, le-am dat cite o lingurita de Panadol astept rezultate.
Voi ati trecut prin asa ceva?
Va pupam.
Ionela, Maria si Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

La multi ani! Copii.
Astazi este ziua noastra.
Va pupam duce si distractie placuta.Maria si Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi spune:

Buna, dragi gemenei si mamicutele lor!
La multi ani, Ionela, fetitelor tale. Sa fie sanatoase si sa creasca mari!
La multi ani, Theo! Fericire si noroc alaturi de familia ta!
Imi este atat de dor sa va citesc si sa mai postez si eu! Dar seara pic de oboseala. In timpul zilei nu-mi permit sa intru pe net (au la Romtelecom niste tarife...); speram sa-mi pun internet pin cablu dar inca n-am reusit.
Gemenutele mele sunt tot mai mari si mai poznase; foarte istete, dar inca nu prea vor sa vorbeasca. Deocamdata, tot pe limba lor o tin; sau zic prima silaba din cuvant si ... gata.
Toata ziulica danseaza, canta, se joaca si sunt puse pe sotii. Le place sa-si imparta jucarelele; cand una are doua de un fel, ii da si celeilate; cand beau apa, lapte au grija ca si cealalta sa aiba in cana sau biberon. Sunt atat de scumpe! Iar cand isi dau pupicei ma topesc.

Va pupam!

tuturor copiilor!


Cosmina, Diana-Maria & Amalia-Ioana
http://community.webshots.com/user/amadia2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

Ma bucur sa aud de voi Cosmi si Janin.Mi-e dor de voi toate,cele mai multe nu mai intrati mai deloc pe forum si nu mai stiu nimic de voi!
Sper sa fi-ti bine si cind aveti putin timp sa treceti si pe la noi!
NOUTATI:
SINT FERICITA!!!!!!
In ultimul timp ne luptam si noi sa facem la olita si nu avem succes,desi acum sint absolut sigura ca stiu EXACT la ce foloseste.De cite ori fac kk se duc in alta camera sa nu-i vad si cind ma duc dupa ei,incep CINTECUL"nu kk,nu popo,nu olita"...intre timp au facut in scutec!!!!
Azi,dupa baie,stateau in scaunelele lor si se uitau la o emisiune muzicala(SUPER IDOL),si dintr-o data,pentru prima oara,Yannis se ridica si vine la mine si incepe sa strige KK,MAMA OLITA!!!!!!!!!!
Va imaginati surpriza mea,ca nici nu-mi gaseam picioarele sa ma duc pina in baie sa aduc olita!
KK nu a facut pina la urma,doar pipi,dar era tare fericit si eu si mai si!!!!
Alexandros de gelozie s-a pus si el cu haine le pe olita si il incuraja pe Yannis sa duca treaba la bun sfirsit!




Theodora, Alexandros, Yannis POZELE NOASTRE: web3

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=4480" target="_blank">Povestea-nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_gemeni spune:

Si noi suntem pe-aci, chiar daca foarte rar, pentru ca mami are mii de treburi!
De multa vreme tot vreau sa va scriu despre gemeni si olita, dar nu am timp sa retranscriu articolul(mai ales ca este si in italiana).
Andreea cere olita de la 1 an si 10 luni. Dar doar la kk... Mai cere si la pipi, dar destul de rar. Aseara, de exemplu, dupa ce am venit de la plimbare, Andreea zis "Pipi"; pana sa ne trezim noi sa aducem olita, Andreea si-a dat drumu'. Dar, sper ca vara asta s-o rezolvam. Mai ales cu el. Andrei n-ar zice ca face kk, ferit-ar Sfantu'. Zice dupa!!!
Ce sa faci? Sunt mici!
Hai, ca incercam sa mai intram si noi pe forum sa vedem ce faceti!
Va pupam pe toti.

Angi&Andrei&Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

dragele mele, ca sa nu raman datoare va anunt ca nu sunt gemeni, am facut ieri echo, doar ca se pare ca va fi un bebe cam la fel de dolofanutz ca primul (3.800)

va pupic pe toate! numai bine!

http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

Gandacelu, cum ai ajuns in tara? Cum te simti? Ne-a fost dor de tine!

Mergi la inceput