Mamici si viitoare mamici de gemeni! (3)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Buna mamici de gemeni,
Noi suntem foarte fericite, fetitele de 2 saptamani si-au facut un program cu olita, fac de doua ori pe zi kaka la olita, le pun dimineata si seara si fac, la prinz le pun si fac pishu.
Sper sa fim pe drumul cel bun. Cred ca suntem prea devreme sa avem deprinderi, deabia am facut un anisor.
Fetele mele sunt zvapaiate rau.
Ne-am facut un program iesim in fiecare dupamiaza afara. Dupa ce vin de la servici, ma iau de mana fiecare si ma duc la usa sa plecam pa pa.
Noutati, au inceput sa deschida usa singure, apasa pe clanta si o deschid.
Va pupam si un weekend placut.
Ionela si gemenutele Maria si Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

Fetelor,am vizitat forumul vechi si am descoperit primul meu mesaj scris pe
Mi-au dat lacrimile,dau un copy-paste cu mesajele pt cine vrea:
Subiect : copii gemeni Autor : Theodora Data: 8/26/2002 12:04:54 AM
Raspunde
Am doi baieti gemeni de 5 luni! Exista printre voi cineva care are gemeni?
Subiect : copii gemeni Autor : luizax Data: 8/26/2002 8:57:17 AM
Raspunde
cristinacs vaz ca ere gemeni...a pus subiectul cu cum stati cu somnul... Luiza
Subiect : copii gemeni Autor : Mina Data: 8/26/2002 10:34:24 AM
Raspunde
Sa-ti traiasca baietii! Ai mei au 3 ani ... mult succes!
Subiect : copii gemeni Autor : tHEODORA Data: 8/26/2002 12:31:32 PM
Raspunde
MULTUMESC PENTRU AJUTOR!!!!!!!!!!!!!
Subiect : copii gemeni Autor : tHEODORA Data: 8/26/2002 12:33:21 PM
Raspunde
MULTUMESC LA FEL! SPUNE-MI CUM SINT CIND CRESC?
Subiect : copii gemeni Autor : Janin Data: 8/26/2002 7:00:52 PM
Raspunde
Sa-ti traiasca baieteii si sa fiti sanatosi toti. Eu am doua fetite de aproape 6 luni.V-am pupat.
Subiect : copii gemeni Autor : cristinacs Data: 8/27/2002 10:50:43 AM
Raspunde
Si eu am 2 fetite, Alexandra si Carina , de 1 luna si o saptamana.
Sa va traiasca baietii si sa va bucurati de ei.
Subiect : copii gemeni Autor : Theodora Data: 8/28/2002 9:46:04 PM
Raspunde
Janin,fetitele tale sint adorabile!!!! Sa-ti traiasca! Am pus si eu foto pe pagina personala. Eu am nascut pe 4 Aprilie. Tu?
Subiect : copii gemeni Autor : Janin Data: 8/28/2002 10:18:35 PM
Raspunde
Iti multumesc mult , Theodora.Ti-am vazut si eu acum bebicii tai ,sunt scumpi foc.Sa-ti traiasca si sa fiti sanatosi .Ma uitasem pe pagina ta personala , acum cateva zile ,dar nu era nici o fotografie ;eram curioasa , ca toate femeile de altfel .Sunt monozigotici?Mie mi se pare ca seamana foarte mult .Ale mele sunt dizigotice ,dar au inceput sa semene intre ele foarte mult acum in ultimul timp.La inceput semana una cu mine , una cu sotul , si acum seamana amandoua cu el.Frumoase nume au cei mici .Am nascut pe 10 martie .Deci ,noi suntem mai batrane cu aproape o luna .V-am pupat .

E probabil una din cele mai frumoase zile,ziua in care v-am intalnit!
Mai am gasit si alte despre gemeni,tot din primele zile:
Copy: Subiect : Gemeni Autor : vicky Data: 6/9/2002 2:38:22 PM
Raspunde
Cite dintre voi sinteti mamici de gemeni?Si cum e viata cu ei?Povestiti-ne si noua.Va pupic
Subiect : Gemeni Autor : LUCIA MIRELA Data: 6/9/2002 5:27:44 PM
Raspunde
He, he! Mamicile de gemeni cred ca nu prea au timp de povesti!
Subiect : Gemeni Autor : kika Data: 6/9/2002 9:09:20 PM
Raspunde
Vicky, bravo, tu tii forumul in priza cu ideile tale, cu o mamica ca tine nu avem timp sa ne plictisim!
Subiect : Gemeni Autor : iris Data: 6/9/2002 9:40:23 PM
Raspunde
uite asta am uitat sa ii spun larei , una din prietenele mele mamici singure a nascut acum citiva ani baieti gemeni, asta da bafta;
alta pereche de gemeni o stiu de la muzic atelierul fetitei mele; ana si tom sint gemeni neidentici, nu stiu expresia corecta, au 2 ani si 4 luni parca, ana e ca o soacra si are grija de tom care e un pic mai putin dezvoltat, adica e mai aiurit si mai bebelus ; ana e o scumpete; mamica lor arata grozav, tipic pt o mamica nemtoaica de 25 de ani, dar are spatele terminat; i-a crescut singura pe ceidoi care abia la 1an si 4 luni au inceput sa mearga -la fel ca fiica-mea; acum e intr-o faza incomparabil mai buna dar ea zice ca n-a fost attit de greu ca in cosmarurile pe care le-a avut inainte de a naste; sotul ei a ajutat-o cit a putu dar a si trebuit sa trga tare cu serviciul, ce nu pot face doi parinti!?
Subiect : Gemeni Autor : vicky Data: 6/10/2002 1:20:22 PM
Raspunde
Da ,cred si eu ca e o bafta.Desi la inceput cred ca e ucigator de greu cu 2(mai ales daca esti singura),dar cred ca sint o groaza de avantaje si cel mai important ca ai 2 copii dintr-o data.Te chinui o data si gata.Plus ca nu se vor bate cum fac de multe ori fratii intre ei,ba mai mult e o legatura speciala intre ei mai ales daca sint si monovitelini.De multe ori cind il doare pe unul,il doare si pe celalalet,daca se intimpla ceva cu unul,celalalt simte imediat.E ca un fel de telepatie intre ei.
Imi aduc aminte si cind unul moare (sorry)se face ca o dezlegare intre ei,ptr. ca altfel o sa-l cheme si pe celalalt dupa el.Si la nunta se face cam acelasi lucru,cu un fel de lant.
Oare de ce comunica asa de bine?1Doar ptr. ca seamana perfect?
Pacat ca nu am gasit nici o mamaica cu gemeni.Chiar era curioasa!!
V-am pupacit.Vicky
Subiect : Gemeni Autor : JANIN Data: 6/10/2002 6:57:56 PM
Raspunde
Buna fetelor,
Sunt noua pe aici,abia acum m-am inregistrat,dar va citesc sfaturile de mult timp si le gasesc foarte utile.Sunt in N.Y. de un an de zile ,si din Craiova .
Sunt intradevar o mamica de gemeni ;am doua fetite care azi fac trei luni - Isabella si Nicole.Sunt gemene dizigotice , adica nu seamana intre ele , una seamana cu mine , iar cealalta seamana cu sotul.Ce sa va spun , ca e foarte greu sa cresti doi copii odata , mai ales ca nu e nimeni sa ma ajute (sotul lucreaza ), si nu mai e timp pentru nimic decat bebeluse si cam atat .Multa lume zice ca e bine asa , ca ii cresti pe amandoi odata si te scapi.Cand plange una incepe si cealalta ,le vine foame in acelasi timp,e mai usor cand e sotul acasa , ca luam fiecare cate una , dar asa e groaznic de greu.Le mai alaptez inca , dar mananca si lapte praf,deoarece nu le ajunge doar sanul.Cand erau mai micute le luam pe amandoua in brate si le alaptam in acelasi timp , dar acum nu mai pot , ca au crescut si sunt grele .Iarasi e greu la baita , ca ne ia 2 ore pentru amandoua ,plus ca din trei in trei ore ,cand mananca , cu schimbat cu tot imi mai ia o ora si jumatate , chiar doua ,si restul de o ora - o ora si jumatate nu prea am timp decat sa fac laptic , sa sterilizez biberoane si cam atat.Nu mai pot sa mai scriu , deoarece s-au trezit si e ora mesei;poate mai scriu dupa aceea .
Vicky ,am vazut ca si tu esti tot in N.Y..daca vrei sa discutam despre bebelusi sa-mi spui si vorbim la telefon , ca e mai usor ptr. mine .
Subiect : Gemeni Autor : vicky Data: 6/10/2002 11:36:41 PM
Raspunde
In primul rind "La multi ani!" ptr.fetitele tale si sigur ca mi-ar face placere sa discutam, chiar si la tel.Insa trebuie sa gasim o modalitate sa facem schimb de nr.Cum adresele de mail (aici)sint usor de accesat...
Te-am pupat.VICKY
Subiect : Gemeni Autor : iris Data: 6/11/2002 2:08:19 PM
Raspunde
Janin , noi nu putem decit sa te felicitam pentru bebeluse si sa iti dorim toata puterea din lume pentu urmatoarele luni care vor fi cele mai grele; apoi va veti bucura mai usor de toate si vei vedea ce moace dragute pot fi doua fetite mici .
Subiect : Felicitari!!! Autor : Luana Data: 6/11/2002 3:36:18 PM
Raspunde
Janin,
Fericita mamica de gemeni,

FELICITARI pt. tot ceea ce daruiesti neconditionat.

Iti scriu ceea ce-i spuneam Oanei mai devreme, de fapt. Eu - sunt convinsa - n-as fi fost in stare de atat.
***
Imi amintesc ca prin luna a 7-a am intalnit un bunic in jurul caruia zburdau, neobositi, doi gemeni (frumusei!!!) de 4 anisori (in cateva clipe au escaladat un gard viu, au adunat nuiele si frunze, s-au urcat pe capota masinii parintilor s.a.m.d.). Eu si sotul meu ii priveam cu drag si cu uimire. La scurta vreme au aparut si parintii baieteilor (pe care noi i-am sorbit admirativ din ochi). Mamica lor : inalta, subtire, calma si ... cu experienta asta bine amprentata in gesturi, in reactii ... Pustii si-au continuat joaca in acelasi ritm nebun. Cu ochii pe ceas, nu cred ca trecusera 3 minute, dar noi deja ostenisem privind.
Nu vom uita momentul asta vreodata : e asa viu in mintea noastra! Ni-l povestim deseori si ne intrebam ce-am fi facut noi.
***
Sa fiti fericiti impreuna cu fetitele voastre, sa aveti sanatate si putere sa le treceti pe toate cu bine!

Cu prietenie, L.
Subiect : Gemeni Autor : JANIN Data: 6/11/2002 7:56:09 PM
Raspunde
Va multumesc din suflet pentru urari si la fel va doresc si eu voua , sa fiti sanatoase si voi si bebeii si sa va bucurati de ei din plin.Ieri nu am mai putut scrie , deoarece fetitele mele au fost foarte agitate si a trebuit sa stau cu ele in brate , chiar asa le-am si adormit.A trebuit sa stau cu amandoua in acelasi timp ,ca nu se linistea nici una;daca o tin pe una in brate , cealalta cred ca e geloasa , ca sa zic asa si incepe sa planga imediat.Si eu cand eram graviduta (nu stiam inca de gemeni) si vedeam gemeni ma uitam indelung dupa ei si eram fascinata de cele doua mogaldete , dar mai tarziu putin am aflat ca o sa am chiar eu gemeni .Cand am fost la ecograf si am auzit ca sunt gemeni , nu stiam exact ce simteam - bucurie ,dar si teama ,ca nu o sa fac fata la un copil , dar la doi;dar te obisnuiesti cu ideea si atunci cand le vezi iti dai seama ca merita tot efortul si toate sacrificiile .Am avut probleme foarte multe in timpul sarcinii ,sarcina toxica ,sangerare ,serclaj si am nascut la 39 saptamani ,dupa 40 de ore de la ruperea apei la prima fetita ,pana la urma prin cezariana (s-a intors cu fata in sus in ultimul moment ),doua anestezii epidurale ,deoarece una nu a fost facuta bine , plus una spinala la cezariana .Au avut totusi o greutate buna pentru gemeni- 2,5kg si 2,2kg si nu am avut probleme din cauza asta , acum sunt la normal , au recuperat foarte repede si in greutate si in lungime ,ceea ce bucura fiecare mamica de altfel ,sa vada ca puiul ei creste repede si bine .Acum cand ne uitam la fotografiile de la spital , nu ne vine sa credem ca erau asa de mici,atunci ne era si teama sa le schimbam ,primul pampers l-a pus sotul la amandoua,mie imi era teama sa nu le fac ceva , ca erau asa de firave , dar timpul trece foarte repede si ele cresc .De obicei gemenii sunt imbracati la fel ,au jucarii la fel , asa facem si noi deocamdata ,pana mai cresc un pic ,si vrem sa le dezvoltam personalitati diferite ,sa nu le mai imbracam la fel si multe altele,deoarece va fi bine pentru ele cand vor fi mai mari.Intradevar,cand iesim cu ele la plimbare , toata lumea se uita la noi si multi se opresc si vorbesc cu noi ,cu toate ca aici sunt foarte multi gemeni si tripleti ,chiar langa noi mai e o familie de romani care au doi baietei de vreo 2 anisori,plus niste sarbi peste strada care au tot doi baieti de 4 anisori ,ce sa mai aici e invadata zona de gemeni.Seful sotului are tripleti,doi baieti si o fetita , de 5 anisori ,si el ne zicea ca o sa fie bine pana la urma si o sa ne bucuram de ei ;noi la inceput eram speriati rau de tot , ma refer la faptul ca nu o sa facem fata ,si a avut perfecta dreptate , ne descurcam foarte bine in postura de parinti de gemeni .Eu de fapt intru pe forum si citesc raspunsurile voastre , ca nu ma prea pricep sa dau eu sfaturi , plus ca nu e timp de scris , ma intelegeti.Va pup si numai bine .
Vicky ,ce companie de telefon ai , Verizon sau MCI ?Cautam in cartea de telefon , nu e mai bine asa ?Eu am Verizon .
Subiect : Gemeni Autor : JANIN Data: 6/11/2002 10:38:41 PM
Raspunde
Vicky ,am uitat sa-ti spun ,stau in Queens ,Ridgewood.
Subiect : Gemeni Autor : vicky Data: 6/11/2002 10:40:21 PM
Raspunde
Si eu la fel,in exact aceeasi zona si am Verizon.
Subiect : Gemeni Autor : vicky Data: 6/11/2002 10:40:56 PM
Raspunde
Mai precis in Glendale.
Subiect : Gemeni Autor : Camelia Data: 6/11/2002 10:46:00 PM
Raspunde
Janin, felicitari pentru curajul si puterea cu care faci fata in cresterea a doi copii deodata!Cred ca nu-i usor!Dar cred, de asemenea, ca e extrem de frumos!
Sa-ti traisca fetitele si sa va aduca numai bucurii!
Subiect : Gemeni Autor : JANIN Data: 6/12/2002 7:14:59 PM
Raspunde
OK ,Manda Marcel .
Subiect : Gemeni Autor : Theodora Data: 8/28/2002 10:47:14 PM
Raspunde
Eu am doi baieti. Sint aproape 5 luni. Iannis si Alexandros...
Subiect : Gemeni Autor : luca&matei Data: 8/28/2002 11:58:41 PM
Raspunde
Buna mamicilor de gemeni si nu numai,
Am si eu baietei identici care vor face 3 ani pe 5 septembrie. Sunt foarte fericita alaturi de ei, si eu sunt niste scumpi.
Felicitari celor cu bebici noi, Oana
Subiect : Gemeni Autor : irina Data: 8/29/2002 1:46:31 AM
Raspunde
Oana,ce mai faci?nu te-am mai vazut de mult!Mai esti in State?Ce mai face prietena ta americanca aia zgircita si nesimtita?:)

...and more:
Subiect : CUM STAI CU SOMNUL? Autor : Theodora Data: 8/26/2002 10:19:16 AM
Raspunde
Cristina,eu am doi baietei gemeni nascuti pe 3 Aprilie 2002. Si eu am nascut cu cezariana la 36 saptamini. A luat 25kg in timpul sarcinii si mi-au ramas doar 2kg. Se numesc Iannis si Alexandros. Iannis s-a nascut 2405gr si Alexandros 3030gr. Locuim in Atena. Pot spune ca sint foarte norocoasa,dorm toata noaptea de la 21.30-22.00 pina dimineata la 7.00-7.30 se trezesc pentru cel mult o ora si dorm alte trei-patru ore si dupa amiaza inca trei-patru ore. Sint foarte linistiti,dulci si zimbitori. Bineinteles sint momente cind pling si nu-i pot calma,dar ,din fericire, sint destul de rare. Eu,inafara de sotul meu,nu am alt ajutor,dar,sincer,nu am nevoie!!!Macar toti bebelusii sa fie la fel de buni si linistiti ca ai mei!!! Trebuie sa termin...Cred ca cineva ma are nevoie!!!! Eu inca alaptez. Tu? Bineinteles le dau si biberon 180gr. Astept mesaj...
Subiect : CUM STAI CU SOMNUL? Autor : cristinacs Data: 8/27/2002 10:58:26 AM
Raspunde
Draga Theodora,
Ma bucur ca mi-ai scris si ca au aparut pe forum si alte mamici cu gemeni.
Si eu inca mai alaptez , dar destul de putin.Pentru ca in primele zile de dupa nastere nu am avut lapte, domnisoarele s-au invatat cu biberonul si...
Ce bine de tine ca ai tai dorm mult...Noaptea dorm si mamarutele mele, se trezesc doar o data , uneori de 2 ori ca sa manance, dar ziua uneori foarte putin. Oricum sper sa se mai schimbe.
Ai inceput sa le dai si altceva inafara de lapte?
Va pupam toate trei.

CINE VREA SA CITEASCA FORUMUL VECHI O POATE FACE AICI:
http://www.desprecopii.com/MSGboard/default.asp
O saptamana buna tuturor!




Theodora, Alexandros, Yannis
POZELE NOASTRE: web3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=4480" target="_blank">Povestea-nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_gemeni spune:

Frumoase amintiri! Si ce repede a trecut timpul!
Doamne, vad acum copii in carucior de 3-4 luni si nu-mi vine sa cred ca sunt atat de mici. Nu-mi vine sa cred ca maimutelele astea doua care misuna in jurul meu au fost atat de micute!!!
Trece timpul... Copiii nostri cresc si sa ne rugam sa fim sanatoase sa ne crestem copiii si sa-i educam asa cum trebuie.
Va pupam,

Angi&Andrei&Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Buna mamici,
Amintirile sunt nemaipomenite, cu asta ramanem. Nici mie nu-mi vine sa cred a trecut un an, pe timpul asta eram debusolata , incercam sa ne acomodam unii cu altii. Timpul le-a rezolvat insa pe toate. Mi-am recapatat increderea in mine, sunt chiar mai sigura pe mine.Intotdeauna fetele mau ajutat sa depasesc orice obstacol, sunt totul pentru mine.
Oricum ai reusit Theodora sa scoti sensibilitatea din mine pe ziua de azi.
Sa va merga din plin tuturor.
Va pupam si ne gindim la voi.
Maria & Elena - Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_gemeni spune:

Eu imi amintesc ca la o zi dupa ce i-am scos pe gemeni din maternitate, a venit la noi medicul de familie(mama prietenelor mele, veche si buna prietena de familie a parintilor mei). Imi amintesc ca in momentul in care a intrat pe usa, m-a pupat si m-a felicitat, am inceput sa plang si sa-i zic " Nu cred ca fac fata". M-a incurajat atunci, dar dupa ce a plecat am ramas cu aceeasi impresie, ca nu voi face fata, ca voi fi cea mai nepriceputa mama, ca nu voi fi in stare sa-mi cresc copiii. Dar nu a fost asa! Cel putin, asa cred acum, dupa 2 ani si 4 luni... Mai am multe de invatat, e drept.
Insa, atunci, au mers toate ca pe roate. Ceea ce faceam, faceam din instinct, parca le faceam de cand lumea; parca eram la a 10-a serie de copii... Cand mi-a fost greu am strans din dinti si am mers mai departe cu zambetul pe buze, pentru ca tot ce faceam, faceam pentru minunile mele, pentru cele 2 fapturi extraordinare pe care mi le-a dat Dumnezeu.
Timpul trece, timpul le rezolva pe toate. In cele mai multe din cazuri, uitam cand ne-a fost greu, uitam cand copiii nu ne-au dormit din cauza colicilor, a eruptiilor dentare, a racelilor... Ne amintit doar de ce este frumos cu speranta ca asa va fi si de acum inainte!

Angi&Andrei&Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

Veste noua!
Azi am reusit sa termin cu inscrierea gemenilor la gradinita!!!!
Vor merge de la 1 octombrie! Luptam cu olita,dar inca fara rezultate.
Azi Yannis a facut putin pipi in olita si cind am plecat putin din camera,a inceput sa bage mainile inauntru si sa dea cu pipi prin capr si pe tot corpul!!!!!
Miroseau ca un scutec,noroc ca aveam apa calda si l-am pus repede sub dus!!!

Ieri in timp ce ne pregateam sa mergem la bunici,au disparut pentru putin si eu am crezut ca sint cu tatal lor...ei insa erau in baie si cind i-am gasit am ramas muta!
Erau gat imbracati cu hainute frumoase,"de duminica",si cind i-am gasit erau ca doi purcelusi! Au luat trusa mea de farduri si cred ca intelegeti ce a urmat si cum aratau,ca 2 mici clowni.
A trebuit sa-i spal,sa-i schimb si am intarziat jumate de ora sa plecam!

LA NOI SINT 36gC,AU INCEPUT CALDURILE!!!
Ne ducem sa mancam!Pupicei!




Theodora, Alexandros, Yannis
POZELE NOASTRE: web3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=4480" target="_blank">Povestea-nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_gemeni spune:

Noi de o saptamana am trecut la chilotei.
Andreea cere olita si la pipi. Ii plac chiloteii colorati si stie ca daca-i uda, nu-i mai are... Sambata, doar, a facut pe ea, pentru ca noi vorbeam si nu am fost atenti cand a cerut olita. Si-a scos imediat pantalonasii si chiloteii si i-a dus la baie, in cosul de rufe.
Andrei nu spune; face pe el. Sta femeia care are grija de ei si ii spune non stop "Sa nu faci pe tine, sa ceri olita". Si nu face, dar nici olita n-o cere. Azi a stat 3 ore fara sa faca un strop: nici pe el, nici la olita. Dar, la pranz, a dormit aproape 3 ore si pampers-ul era plin!!!
Speram si noi sa terminam cat mai repede cu pampersii!

Angi&Andrei&Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2girlsmum spune:

Si eu m-am bucurat mult sa citesc mesajele de pe vechiul forum.Citesc, citesc, apoi cand ma gandesc sa scriu ceva, ca intotdeauna trebuie sa ma intrerup si sa ma apuc de altceva..
Teodora, iti multumesc mult pentru mesajul lasat la "Psihologia copilului", pentru cuvintele de incurajare.Desi nu sunt o mamica tocmai tanara si am trecut prin multe chestii in viata, acum ma simt un pic deprimata si tare tare obosita.La inceput am fost impinsa de la spate de o energie nebanuita, ma trezeam de 3-4 ori pe noapte si ziua eram plina de energie si entuziasm.Acum insa (poate si caldura care se lasa este de vina)ma simt la fel cum Angi_gemeni scria ca s-a simtit la inceput.Fetitele mele au 6 luni si o saptamana, parca nu imi vine sa cred ca poate peste un an voi scrie si eu povesti cu olite si jocuri, mi se pare ca timpul s-a oprit in loc.Fetitele mele au fost tare bunute de mici, nu au avut colici, au dormit toata noaptea de la 3 luni, nu este nevoie sa stau prea mult cu ele cand le pun seara in patuturi...si cu toate acestea, acum, poate si din cauza dintzisorilor, plang si ma vor sa stau cu ele tot timpul..si treburile se aduna si simt ca nu mai am putere.Si eu sunt singura marea majoritate a timpului, socrii care au locuit o vreme cu noi sunt pe punctul de a se muta, nu m-au ajutat ce-i drept prea mult dar macar soacra tot ii mai scotea la cate o plimbare.
Nu vreau sa continui cu tonul asta astenic si pesimist.Vreau sa ma mentin pozitiva si sa va imbratisez pe toate si sa va spun ca ma bucur mult ca suntem int-o mare familie si ca Cineva Sus acolo ne iubeste si ne da o rezerva dubla de har ca sa putem creste aceste fapturi minunate, baietei si fetite care au venit pe lume impreuna si care sunt un miracol viu pus in bratele noastre.
va pup, si cand aveti timp, am pus niste poze noi la

http://community.webshots.com/user/2girlsmum


Patricia, Miriam si Ruth (6.12.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

Mamicilor,am deschis o intrebare pt admin aici:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=27634
Treceti si voi si semnati!
Poate in curind vom avea si noi un forum pt MULTIPLI!!!




Theodora, Alexandros, Yannis
POZELE NOASTRE: web3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=4480" target="_blank">Povestea-nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_gemeni spune:

Semnat!
Perfect de acord!
Bravo, fetelor. O initiativa frumoasa...
Va pupam.

Angi&Andrei&Andreea

Mergi la inceput