Bebelusi din Apr 2003 (12)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns acvi spune:

Mihuletu,nora ca nora eu ma gindeam sa nu-i deschida lui tati ochii sa vada ce oferta bogata a pierdut!!!Sa nu ma trezesc cu tati intr-o zi la usa cu vreo silueta (ca eu la cite kg am pe mine ,nu mai stiu ce e aia!!!!),si sa-mi spuna ca a fost alegerea lui Alex.
De bagat in gura Alex nu prea baga,e f precaut chiar si la mincaruri,studiaza bine inainte sa guste,dar sint curioasa cum face el selectia,de ex brinza de vaci nu maninca asa simpla,in schimb capsunile le-a primit imediat!!Aaaa,intr-o zi consulta o revista Practic si a vazut o fotografie cu un platou cu felii de cozonac....si s-a aplecat sa manince!!!
Ma chinui cu oala dar nu vrea si pace sa se aseze pe ea,doar pipi din picioare face.
Zilele astea i-am dat cam multe alimente interzise..pizza,salam....si azi e plin de bubite iar a facut urticarie ,si are si putina febra de la dinti cred,ca are pusee,speram sa scapam cit mai repede!!
Noapte buna!!
GAbi si Alex.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Acvi lasa salamul ca te impusc!!!!cum ai putut sa dai copilului salam,daca ai stii tu cate kk-uri contine afurisitul ala de salam,nu l-ai manca nici tu.Te mai miri de unde vine urticaria???de la SALAM.

Noi nu bagam chiar nimic in gura,afara cand il scot la plimbare e musai sa aiba o piatra in mana,de altfel la cuier am deja o colectie de 5 pietre bine spalate si cand plecam i-au una in buzunar.
DACA se intampla s-o uit se apleaca sa i-a el una si o tine bine in mana(nu o baga in gura)o plimba si o aduce acasa.Respectiva piatra acasa nu e interesanta asa ca trece frumusel la locul ei la cuier.
Daca nu gasim nici o piatra pe drum se pune jos si da cu unghia ca s-o scoata pe cea din asfalt,dar degeaba ca nu iese si incepe sa planga.
Cand ies la plimbare trebe sa i-au si niste mere gata curatate si taiate intr-o caserola ca daca vede la alti ca se livreaza ceva in gura HOPA ca vrea si el,iar de biscuiti intre mese nici nu poate fi vorba ca altfel mancare BA.
Mica vacanta va fi o saptamana la mare din 10-16 august la Eforie Nord,mai merge cineva pe acolo?
Pupici tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuletu spune:

quote:
Originally posted by Cary
Mica vacanta va fi o saptamana la mare din 10-16 august la Eforie Nord,mai merge cineva pe acolo?
Pupici tuturor!



si eu tot in perioada aia am concediu si vrem sa facem si noi o escapada la mare, nu ne-am hotarat inca unde. unde stai la eforie?

pupici

www.sara.haihui.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

O prietena mi-a dat un nr.de telefon a unei d-ne care are camere inchiriat in sistem de pensiune,adica:
camera are baie proprie cu dus,TV,2paturi mari,ai acces la frigider unde e un raft pentru fiecare camera si acces la bucatarie unde sa gatesti rapid cu oala de presiune.Pretul e intre 400.000-500.000 lei camera/noapte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Tot eu,
Planuisem va maine sa trag o fuga pana la Paraul Rece dar afurisita asta de ploaie mi-a stricat planurile.
De altfel am auzit prognoza pe vara si spune cam asa:
Ploua la inceput de IULIE si la sfarsit de august,deci am schimbat un pic perioada vacantei(deh oricum sunt in CIC deci nu am programare de la servici)voi pleca din 5-11 august,Mihaela daca ne suprapunem cumva da-mi de veste ca sa ne vedem.
Va pupam si va dorim W-E placut,ca la noi toarna cu galeata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bendis spune:

Am si eu o intrebare ....
Exista vreun prichindel ca al meu ?
Pentru ca eu am o mare problema. DAVID nu da semne ca m-ar iubi. Este topit dupa sotul meu. Dimineata cand ne trezim il striga Ahcel si cand vede ca nu-i raspunde incepe... tata ... tata ...
N-ar zice mama...
Daca vreau sa-l sarut pe obraz pe Marcel ma impinge cu manuta. Acelasi lucru il patesc si daca ma saruta Marcel. Cand intra pe usa fata lui David se lumineaza instantaneu si imediat se duce la el pt. a fi luat in brate.
Sambata trecuta am fost o la nunta si am fost plecata mai toata ziua ... cand m-a vazut David n-a schitat nici macar un singur gest ... de parca n-as fi fost „dusa”...
CONCLUZIA: copilul meu este tatos...

Astazi m-am amuzat copios. Am fost in vizita la „prietena „ lui ... Teodora ... si la un moment dat am asistat la scena balconului. Teodora cocotata in pat... si David jos stand in genunchi cu mainile ridicate spre ea, razand in hohote. A fost mortal...

In alta ordine de idei ... astazi am fost la o agentie de turism si ne-am lut bilete la mare (Mamaia in perioada 01.07-07.07.2004). Se mai „nimereste” vreo mamica in acelasi loc si in celasi timp?

De ceva vreme urmez un curs de arta fotografica si maine avem expozitie ...
Bineinteles pt. mine ... subiectul ... UNIC ... copiii ...

Pana data viitoare toate cele bune

Diana & co.


http://photos.yahoo.com/dianabalas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

SUFAR,asta e cuvantul care ma caracterizeaza acum.
Plang cand va sriu aceste randuri,plang ca un copil si nu ma pot opri.

Eu stau la parter,iar pe plafonul de deasupra scarii din spatele blocului vin o groaza de pisici care doresc ceva de mancare,of Doamne ......de multe ori il rugam pe sotul meu sa sparga oasele ca sa apuce toate,iar Axel(1an si 3luni) manca cu atata placere cand le vedea ca se aduna.
AZI,cineva a calcat cu masina o pisica gravida si saracuta,cu ultimile puteri s-a tarat pana le geamul meu stiind ca am s-o ingrop si am sa ma rog pentru sufletul ei nevinovat.As fi dus-o la veterinar dar nu mai avea nici o speranta........
Daca in calea mea as vedea un animal as prefera sa tamponez masina decat sa omor un suflet nevinovat care nu m-a atins nici macar cu respiratia!
Voi soferi fiind ati calca o pisica sau ati tampona masina?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acinorev spune:

cary, mi-e greu sa scriu dupa mesajul tau. iti inteleg suferinta mai ales ca pisica era insarcinata.

de fapt doream sa ma inscriu ca mamica de copil nascut in aprilie 2003, mai exact pe 28. am o fetita pe care o cheama teodora si care e tare alintata, frumusica si poznasa.

veronica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

BINE AI VENIT !la noi in grupa,sa-ti traiasca fetita si sa fie sanatoasa.
Tare ne-am bucura sa ne povestesti de ea,despre boroboatele ei si s-o vedem in poze,asta in cazul ca se poate.

Pe mine m-a pacalit un pic vremea din acest W-E dar si eu pe ea,caci in loc de sambata,am fost duminica la Paraul Rece,dar fara Axel.Ne-am dus sa vedem cursa de motociclete ENDURO.Pentru ca a plouat atat motoarele cat si motociclistii erau ca scosi din namol,iar Rebecca radea de ei cand soseau.Apoi am plecat la un gratar,iar la intoarcere ne-a prins ploaia la aeroportul Beneasa.Drumul la intoarcere a fost aglomerat dar si frumos,caci cerul era inorat si din cand in cand era brazdat de fulgere,minunat.
Voi ce mai faceti,nu mi-ati dat de stire ce ati facut in W-E????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vlada spune:

Veronica - bine ai venit printre noi ! Asteptam cat mai multe povesti despre fetita ta.
Cary - tare rau mi-a parut cand am citit povestirea ta...sunt atatia oameni fara suflet...
- ce coincidenta ! Si noi am fost plecati duminica la Poiana Brasov,insa cu Vlad caci nu exista sa facem ceva fara el, si culmea exact pe la Baneasa ne-a prins si pe noi ploaia...deci eram si noi in cardul interminabil de masini.Daca stiam ieseam sa ne muram si sa schimbam vreo doua vorbe.

Andreea si Vlad

http://community.webshots.com/user/vladstefan2.

Mergi la inceput