Machiaj si coafura

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancalorelei spune:

AJUTORRRRRRRRRR!!!!!!!!!!!!!!!
AM NUNTA PESTE 3 ZILE SI NU M-AM INTERESAT DE COAFOR!!!! MA BAZAM PE CINEVA SI ACUM COAFEZA RESPECTIVA NU MAI VREA SA MA FACA DEOARECE ARE UNELE PROBLEME PERSONALE IN WEEKENDUL ACESTA!
CE MA FAC? UNDE SA GASESC EU COAFOR DESCHIS LA 7DIM (AM CUNUNIA LA 9) SI
CINE MAI ACCEPTA SA MA FACA CU 3 ZILE INAINTE DE NUNTA? AM TOT INCERCAT DAR PESTE TOT UNDE AM INTREBAT AVEAU PROGRAMARI FOARTE MULTE!!!!!!!!
CE MA FAC? MAI INCERC MAINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Stai in Bucuresti? In ce zona?...Poate stim si noi coafeze in zona.

http://community.webshots.com/user/blanca_000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancalorelei spune:

Din fericire s-a rezolvat!!!!! Tipa care trebuia sa vina la mine acasa m-a anuntat ca si-a rezolvat problemele si poate sa ma faca! Uraaaaaaaaaa!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmariejeane spune:

Fetele cucuietele....m-am machiat la Salonul Kias unde a fost si vabriuta. Eu m-am machiat pt d-ra de onoare... a fost SUPER!!!!!!! Nici nu imi venea sa cred ca sunt eu. Incredibil...nici nu va dati seama ce poate sa te schimbe un machiaj profesionist. Tipa care m-am machiat, Simona Grosu, este o "adevarata"! Va recomand din toata inima sa va duceti la ea. Abia astept sa ma macheze mireasa!!! Si mai e asa mult.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

postat de Happy, 22/10/2004, 07:37:26

Avem nunta in 3 saptamani si sunt o mireasa disperata ca nu gasesc un stilist bun (machiaj si coafura).Toti cer intre 100$ si 100 Euro si habar nu am daca sunt buni sau urmaresc doar profitul.Aveti vreun numar de telefon al cuiva care v-a aranjat la nunta voastra si ati fost multumite? Help please!
Happy

HappyGirl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niccostea spune:

Catalin, sunt tare simpatice postarile astea pe care le redirectionezi tu. Ca eu nu ma mai uit la ce scrie sus, si am impresia ca intrebarea aceea disperata legata de machiaj e pusa de tine, asa ca... (iar nu gasesc Smilies-ul acela cu capul care se rostogoleste de ras)
Nu ma bate!
Nunta frumoasa la miresici! Nu va ma faceti atatea griji, ca eu pana acum n-am vazut mireasa urata! (Si parca ma vedeti si pe mine la fel de agitata peste vreo 10 luni, cand o sa fiu si eu ca voi...)
PA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Hai sa REPLY eu lui HAPPY si tuturor in rest!
Eu am nunta pe 30. NOROC ca fatuca aia, esteticiana, mi-a spus ca pot face o proba de machiaj inainte de nunta!
fetelor! Mai amre prostie n=am fcaut in viata mea! Pai daca ma duceam direct la machiaj in ziua nuntii, credeti-ma ca fugeam, chiuleam de la propria nunta!
Sa va spun ca m-am dus la salonul recomandat de mai multe miresici de aici. Produsele folosite, de firma, super marci! Degeaba!
Nu pot sa spun ca m-a machiat urat, dar n-am reusit sa ajung acasa cu machiajul, pentru ca imi lacrimau ochii cala balamuc! S-a scurs rimelul! Poa' sa scrie pe el si mama lu' Loreal Pairs, ca tot Avonu meu e mai bun, si nu lipeste genele!
Nu mai vreau in viata mea, si m-a tinut si o ora jumate acolo, si ii spunesem ca nu vreau culori inchise in jurul ochilor, mi-a tras o negreala...
Altora le-o place, da' mie nu.
Acum, mai e o chestie: daca nu obisnuiti sa va puneti pe mutrite tona de machiaj in fiecare zi, credeti-ma ca e timp pierdut si bani aruncati degeaba.
Si va dau cuvantul meu ca m-a machiat nasa - ca i-am chemat la noi ieri, in disperare de cauza! - atat de frumos, pe cuvantul meu! Atatd e natural!
Imi mai trebuie un fard de obraz, dar nu stiu daca va fi nevoie, pentru ca merg la solar saptamana asta, si s-ar putea sa fie suficient un fost de ten, sau o pudra care sa acopere proii, culoare naturala, si strat subtire...
Sa fim seriosi: zice la machiaj ca pune mai mult ca sa tina, da' dupa atata TZOC TZOC la cununie, credeti ca mai ramane mare lucru?
Plus de asta, in afara de rimelul care curgea, mi-a pus ruj si luciu complet normale, nu rezistent la transfer. Pai atunci, cum sa imi stea nene rujul pana dimineata? Ce fac? Scot repede din geanta si mai FISH FISH pe buze, inainte de fiecare felicitare???
Pao ce se fac, domnule, miresele emotive, de le apuca plansul ca le ia de la mama, sa le curga rimelul pe fata???
Am fost ingrozitor de dezamagita! Noroc ca m-am dus la proba, ca daca mi se intampla in ziua nuntii, o strangeam de gat!

Si partea a doua: am mai vazut cateva prezentari de machiaj, cred ca este greu sa gasesti pe cineva intr-adevar profesionist, si atunci poate costa 100 de euro, si te risti, SAU NU! In prezentarile pe care le-am vazut, ma frapat diferenta intre culoarea fetzei si a bustului, era una parca toata poleita cu sidef...
Natural, pot sa ma machez si singura, fara sa mai dau o suta de euroi!

Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

Ai dreptate, ankalaura.
Inteleg ca o fi la moda contur negru, dar pune-mi tu mie, care am ochii mici, contur negru, sa ma vezi ce fel arat ca se sperie si ciorile de mine.
Si eu, ca si tine, sunt adepta unui machiaj natural, dar sunt putin ingrijorata de faptul ca rochia, fiind alba, si eu tot alba la fata voi arata cam palida.
Nu vreau sa ma bronzez caci nu se prinde de mine bronzul deloc, ma inrosesc si tot alba devin, si nici nu imi place sa fiu bronzata, parca sunt un pui de tigan, fara a jigni pe nimeni, dar arat ingrozitor.
Totusi am sa ma duc si eu la cateva probe de machiaj special, sper sa gasesc ceva acceptabil in Cta si nu foarte scump.
Pupici de la mami Magda si scumpa Rafaela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

ankalaura, ti-am dat mesaj pe privat sa-mi zici si mie unde ti-au facut nenorocirea de machiaj! Te rog raspunde-mi, ca si io vin pe 6 nov la rind si n-am nici machiaj nici coafat aranjat.

Pentru machiat am ales un loc recomandat aici, ma duc vineri la proba. Sper sa nu dau banii degeaba pe proba si sa ies plingind de acolo. Mai ales ca eu nu ma machiez deloc-deloc (doar la ocazii). Dar am zis ca nunta e o ocazie mare, si sa ma maschez si io. Dar nu asa: .

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Ti-am raspuns pe privat, Ioana
Chiar abia astept sa imi spui daca si tu ai patit la fel... Nu pot sa imi explic! M-am machiat cu mii de marci, scumpe, ieftine, din bazar, din straiantaturi.... in viata mea nu mi-au lacrimat ochii de la farduri!

Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Mergi la inceput