Machiaj si coafura

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liris spune:

quote:
Originally posted by magdala

Ai dreptate, ankalaura.
Inteleg ca o fi la moda contur negru, dar pune-mi tu mie, care am ochii mici, contur negru, sa ma vezi ce fel arat ca se sperie si ciorile de mine.
Si eu, ca si tine, sunt adepta unui machiaj natural, dar sunt putin ingrijorata de faptul ca rochia, fiind alba, si eu tot alba la fata voi arata cam palida.
Nu vreau sa ma bronzez caci nu se prinde de mine bronzul deloc, ma inrosesc si tot alba devin, si nici nu imi place sa fiu bronzata, parca sunt un pui de tigan, fara a jigni pe nimeni, dar arat ingrozitor.
Totusi am sa ma duc si eu la cateva probe de machiaj special, sper sa gasesc ceva acceptabil in Cta si nu foarte scump.
Pupici de la mami Magda si scumpa Rafaela.



daca e vorba ca esti din Cta hai sa-ti fac o recomandare. eu m-am machiat ptr nunta la Chiq salon pe Vlad Tepes. este o doamna acolo Adriana , foarte draguta si pe mine m-a facut suuuuper. deci am fost super-frumos machiata. m-a intrebat cum vreau : accentuat , sau mai discret si i-am spus " discret insa sa-mi accentueze partile bune" . am avut totul de acasa de la mine : mi-am adus culorile , fondul de ten tot. rezultatul a fost super si daca vrei itit trimit poze pe mail ca sa te convingi.
o prietena de-a mea s-a machiat tot acolo , ca-i placuse mult cum iesisem eu ...insa ea nu m-a intrebat inainte ce am cerut cu ce m-am dus in buzunar...asa ca pe ea n-a facut-o prea bine. deci e un loc bun , ieftinut (vreo 300 fara bacsis) si iese super daca sti ce si cum sa ceri.

************************
Once a grump, always a grump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zergon_ea spune:

pt vmariejeane
multumesc mult pentru informatii!
problema mea este insa urmatoarea: nu pot face programarea la saloul respectiv inca, deoarece nu stiu ora la care o sa fim programati la primarie si de aici incep necazurile
cand stiu eu ora e posibil ca tipa sa nu ma mai poata programa, deja ma urc pe pereti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

www.desprecopii.com/forum/rules.asp#rulesid21" target="_blank">Nu publicati mesaje de interes limitat (de genul: pentru Andreea). Daca subiectul devine strict personal - folositi comunicarea prin intermediul mesajelor private (PM). Astfel de subiecte vor ajunge rapid la Containerul Verde.

www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Catalin" target="_blank">Catalin


Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

quote:
Originally posted by liris

quote:
Originally posted by magdala

Ai dreptate, ankalaura.
Inteleg ca o fi la moda contur negru, dar pune-mi tu mie, care am ochii mici, contur negru, sa ma vezi ce fel arat ca se sperie si ciorile de mine.
Si eu, ca si tine, sunt adepta unui machiaj natural, dar sunt putin ingrijorata de faptul ca rochia, fiind alba, si eu tot alba la fata voi arata cam palida.
Nu vreau sa ma bronzez caci nu se prinde de mine bronzul deloc, ma inrosesc si tot alba devin, si nici nu imi place sa fiu bronzata, parca sunt un pui de tigan, fara a jigni pe nimeni, dar arat ingrozitor.
Totusi am sa ma duc si eu la cateva probe de machiaj special, sper sa gasesc ceva acceptabil in Cta si nu foarte scump.
Pupici de la mami Magda si scumpa Rafaela.



daca e vorba ca esti din Cta hai sa-ti fac o recomandare. eu m-am machiat ptr nunta la Chiq salon pe Vlad Tepes. este o doamna acolo Adriana , foarte draguta si pe mine m-a facut suuuuper. deci am fost super-frumos machiata. m-a intrebat cum vreau : accentuat , sau mai discret si i-am spus " discret insa sa-mi accentueze partile bune" . am avut totul de acasa de la mine : mi-am adus culorile , fondul de ten tot. rezultatul a fost super si daca vrei itit trimit poze pe mail ca sa te convingi.
o prietena de-a mea s-a machiat tot acolo , ca-i placuse mult cum iesisem eu ...insa ea nu m-a intrebat inainte ce am cerut cu ce m-am dus in buzunar...asa ca pe ea n-a facut-o prea bine. deci e un loc bun , ieftinut (vreo 300 fara bacsis) si iese super daca sti ce si cum sa ceri.

************************
Once a grump, always a grump



Multumesc pentru informatie. Probabil ca voi da si eu o raita pe acolo cand ma voi hotari CE CULORI VREAU LA NUNTA!!!!!

Sunt foarte confuza dar sper sa ma lamuresc totusi cu vreo 6 luni inainte de nunta cel putin.

Pp ca face si machiaj de proba, nu?

Multumesc,

Mami MAgda si scumpa Rafaela.

http://community.webshots.com/user/magdala77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

eu am fost cam inconstienta si am mers direct in ziua nuntii, dar cred ca face. e foarte draguta si calma. mie mi-a placut, ca, cu cosmeticienele astea am avut tot felul de experiente, unele nu prea placute. dar acum sunt clienta ei fidela.

***********************
Once a grump, always a grump

Mergi la inceput