Mamici din 2002 (2)... Copilasii din 2002

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

quote:
Originally posted by Otilia

Mamicilor, luna iulie 2002 e campioana cu 20 de bebei DC nascuti! O sa facem chef mare in doua luni!




pai toamna... sentimente... chestii pat... caldurica... mai vreti amanunte cum a fost posibil?!:))

daca-i chef, venim si noi! cu artificiile de 4 iulie!

http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Buna fetelor... imi cer scuze pt anumite gresheli car ele tot vedetzi prin listutza... inca nu ets efinisata.. tot adauga si modific la date si la culori... Pomit ca atunci cand va fi gat ava fi o listutza perfecta, si colorata si cu informatzi (pozici si date despre bb si mamici)... dar sa shtitzi voi ca nu este doar meritul meu, am avut si 2 ajutoare foarte pricepute si iscusite, deci datzile si lor credit si laude. Multzumesc pt ajutor Anina_n si Siord, far avoi listutza cred ca era terminata numai peste un an.
she_wolf tocmai aiz am vb cu o mamica la magazin, bb ei de 15 luni a cazut de pe scaun si shia rupt mana, acuma are nevoie de operatzie, ai mare grija.
Gabbriela & Julian

http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/gabbriela_h/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Salutare, salutare,
Cu toate ca noi suntem pe listuta inca nu am apucat sa scriem la subiectul asta. Ar trebuie sa incep cu prezentarea: Carina are 1 an si aproape 7 luni si este o bomba de energie.
Am avut primul dinte la 6 luni, tot atunci ne-am ridicat si singura in picioare. A mers in 4 labe de pe la apropae 6 luni pana la 8 luni jumate cand a inceput sa mearga singurica in picioare. E un copil fff hotarat si independent dupa cum puteti observa.
Acum, alearga si alearga, se catara peste tot, nu sta locului nici macar o singura clipa.
Nu mai bem laptic din biberon de la 1 an si 3 luni pentru ca asa a hotarat ea la un moment dat. Tot de atunci nu a mai baut lapte, decat daca il fac cu paste sau cu orez sau daca e danonino de baut cu capsuni.
Manaca relativ binisor, dar numai la mesa, nu e pofticioasa deloc, spre deosebire de mama ei.
A inceput cu primele cuvintele pe la 1 an si 2 luni iar acum ne face capul patrat ca nu tace mai deloc. Spune o gramada de chestii pe care in majoritate trebuie sa te straduiesti sa le intelegi (de ex. spune ca o cheama Cati si ca are an an mate- adica un an jumate).
Cu toate ca e foarte obositor cu un copil de genul asta, eu sunt tare mandra de ea. E printesa lui mami si a lui tati (chiar daca e o baietoasa clasa 1). O sa va mai scriem. Deocamdata asta a fost introducerea.

Anda si printesuca Carina (1 an si 6 luni)
http://community.webshots.com/user/andamihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

'Neata mamici si bebici ai Clubului 02!
Daaa, She_wolf, Gabb are mare-mare dreptate, foarte multa grija si rabdare iti trebuie cu 'maimutica ta catzaratoare', bafta si nu-l scapa din ochi!
Beeeei, 'miezuri de vara' - si noi am vrea la chef!Cu toamna, caldurica, semineu, ploi batind toaca in geamuri...vedeti ce-ati facut?Vorbesc din experientza, ce eram si noi pe aproape...
Ieri am fost la cumparaturi cu Oti, asa ca 'fetele' si intr-un magazin, in timp ce achitam, am scapat-o din ochi si ea...sutise o paine din rastelul alora si incerca sa manince...daca ati fi vazut-oooo, ziceati ca era nemincata de trei zile!!!
Gabb Julian e ok?Ca Oti a facut rost de niste muci...stringator copil am!
Hai pa si toate cele bune!

DORIS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Buna ziua fetelor (buna seara la cine este cazu ---> eu).
Siord Julian este mai bine, nu mai face febra de catev azile, manca bine si doarme bine, a devenit aproape copilul vesel dinainte de boala... dar are cateva amintiri urate, de cate ori vede linguritza plange... pana il fortzez si vede ca este papa nu medicamente si dupaia se inveseleshte.
Carina bine ai venit... sa ne mai spui de bombonica ta mica ce mai face.
Otilia parantezele alea ies cand mi se blocheaza si nu mai pot accesa pagina de la forum si raman ash apana cand imi dau voie iara sa intru... nu shtiu dece mi se tot blocheaza si face fitze... Cu rabdarea... nu am nimic d efacut decat sa ma grija de bb, fac mancare, curatzenie.. si cand bb doarme sa stau pe internet...
geliza sorry pt gresheala... am corectat... uite o floricica... ca nu am miel...
Multa sanatate la toata lumea si inca o dat abine atzi venit noilor pitici si mamici pe listutza noastra
Gabbriela & Julian

http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/gabbriela_h/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Bine ati venit dragi mamici, geliza, lili, maddysi carina ! Sa va traiasca minunile, domnisoare, dansatoare si cataratoare ! Mai scrieti-ne despre ele !

Gabbriela, ma bucur sa aflu ca Julian si-a revenit ! Este tare rau sa vezi un copilas bolnavior. Daca s-ar putea, noi mamicile, am lua asupra noastra boala.

Sanatate si numai bine !



Nina & Nina-Cristina (2 ani in ianuarie)
http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacri spune:

hai sa va povestesc o intamplare de cand eram eu mica la gradinita:intr-o zi cand am venit de la gradinita am inceput sa ma scarpin puternic in cap iar mama a inceput sa ma caute de musafiri si desigur a si gasit.dupa o perioada am plecat la tara la bunici si am inceput sa ma laud la toata lumea care trecea pe drum si sa cant ca "am piduchi,am piduchi,am piduchi".va dati seama ca au venit babutele la ai mei si le-au zis cu ce ma laudam eu iar astia nu stiau cum sa ma faca sa pricep ca nu este chiar o mandrie sa ai asa ceva.
de ce v-am povestit astaacum cam o saptamana Fabian era cu mama si s-a scarpinat in cap la care mama amintindusi de patania cu mine a zis" ai paduchi?" si asta a fost,cand ieri numai ce il aud pe strengar"puducu mae,puducu mae"cand ma uit la el era cu mainile si se tragea de par si tare fericit si multumit de sine continua sa se laude.va dati seama ca toti am fost pe burta de ras(eram la ai mei iar casa era plina?).ce ziceti?seamana flacaul cu mama ,nu?
pupici


Fabian si mami Lacramioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns she_wolf spune:

Vaaai Gabriela, n-as fi crezut ca se poate chiar sa-si rupa ceva!!! Oricum, aveti dreptate, trebuie sa stau cu ochii pe el, asta si fac de altfel, ca nu sta "la sol" o clipa. Sper totusi sa se plictiseasca repede de catarat, desi nu prea cred.
Bun venit mamicilor noi!
Da' vrem si noi la cheful de iulie chiar daca Cristi este nascut in pina iarna!!!



Claudia si Cristi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Buna fetelor si bebeilor din 2002.
Julian este bine acuma, manca doarme si a devenit acelashi copil vesel dinainte.
Se joaca toat ziua in curte cu furtunu de apa si uda pe tacsu si pe mine de cate ori ne prinde. De vorbit nu avem cu ce ne lauda ca nu zice mai nimic.. este puturos tare.. de ce sa vb daca obtzine tot numai maraindu-se. Cu oliva.. vai de mine is d emine aiic suntem rau de tot... cum la mine est ecald m-am gandit sa il las far apampers princurte si ci olitza la indemana ... poat epoate va face si el pe ea... dar patzania.. face princurte tot ce il apuca si il trece... asha ca revenim la pampers legat de el ca altfel este de bai. Daca eu stau cu el tot timpu il mai prind si il mai pun pe dar cand este cu tacsu este bai mare.
Acuma am si eu intrebare pt toate mamicile... copii vostri unde dorm, in patutz, pat mare de 2 persoane sau pat mare de o presoana, sau cu voi in pat. Al meu pana pe la 5 AM doarme in patutz si dupaia vrea cu mine in pat, oare este vremea sa trecem la pat mare? Voi ce zicetzi?
Multa sanatate si bucurie la toata lumea.
Gabbriela & Julian

http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/gabbriela_h/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

Gabbriela si ajutoarele ei,listuta e foarte frumoas si ideea cu link-urile,excelenta!
Despre noi ce sa va spunem? Cele mai multe stiti viata noastra de zi cu zi.
Ne straduim sa facem la olita,nu reusim mai niciodata sau doar din accident,beau 500 ml lapte,ii vinez sa bea apa,sucuri cam 200 ml,ceai niciodata(nu le-a placut!).
Yannis e putin racit,curge nasul si tuseste...
Promit sa urmaresc subiectul si sa fiu activa.Am incercat sa citesc cele 5 pagini,dar recunosc ca e tarziu si am facut-o pe sarite!
Daca aveti link-ul cu partea 1,vreau si eu sa-l rasfoiesc!
O idee buna ar fi ca la fiecare nou capitol sa punem linkurile celor precedente,asa formam o arhiva si nu pierdem nimic!
Va pup pe toti,mamici si copilasi...


SHAKE IT,SAKIS! YOU ARE THE BEST!!!

Theodora, Alexandros, Yannis

http://community.webshots.com/user/theodorapap

Mergi la inceput