Mamici din 2002 (2)... Copilasii din 2002

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisia spune:

Theodora, uite prima parte a subiectului:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=23370

Haideti sa va mai zic si eu de Iulia: a invatat cum fac animalele (catelul uauu-uauu, catelul mic mam-mam-mam, cocosul cu-cu, pisica mauuuu, cioara mra-mra-mra, vaca buaaaa, calul nu pot sa scriu cum face, dar seamana destul de bine si mai multe), cu olita inca nimic, nici macar nu vrea sa stea pe ea, danseaza cand aude muzica, canta cu la-la-la, ii place tare mult sa mearga la plimbare, sta cam 7 ore pe zi afara cand e vreme frumoasa, urmareste tare atenta reclamele la tv, mananca doar in scaunelul ei de masa si doar piure pasat bine-bine, intre mese rontaie tot ce-i pica in mana, dar nu pe toate le inghite, de multe ori le mesteca si le scuipa... Se catzara si ea peste tot, dar inca n-a invatat sa traga scaune ca sa ajunga si mai sus, se suie singura in carucior si se leaga cu centura. Se ascunde prin casa si face cu-cu! si rade de nu mai poate cand o gasesc. Intelege cam tot dar e lenesa la vorbit, vede ca oricum o intelegem daca arata doar cu degetul Prin parc ia in brate toti copiii si ii pupa. Duminica au venit niste prieteni cu fetita lor de 8 luni, care merge de-a busilea si a luat-o in brate, faceau lupte greco-romane pe jos, erau tare haioase.
Cam atat pana acum.
Pupici,

Crisia & Iulia-Nicole (2.12.2002):
http://community.webshots.com/user/littleelda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacri spune:

CE OLITA fetelor,nu sta si pace,asa inbracat se pune singur si spune ca face"caca", dar cand il dezbrac si ramane cu funduletul gol nu mai sta se catara pe mine numai sa nu-l asez pe ea.astazi cand a inceput sa se screme l-am pus sa aduca olita si i-am zis ca acolo trebuie sa faca(a nu stiu cata oara),s-a asezat pe ea bucuros iar eu m-am dus la el si i-am spus ca trebuie sa dam pantalonasii jos ,nu a obietat dar cand sa-l pun .....nici o sansa se tinea de mine si zicea foarte nervos"nu,nu",l-am dus la baie si am zis ca poate pe wc o sa vrea sa stea ,alte povesti ...gulu ...gulu ....nimic frate .si nici nu a mai facu cacuta de atunci.nu stiu poate pana se insoara ajunge si la olita
de dormit doarme cu mine,stiu ca nu e bine dar ador sa fac nanita cu el(si el la fel),asta e am sa trag mai tarziu ....
pupici

Fabian si mami Lacramioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viopet spune:

Fetelor sint suparata pe Daria! Nu vrea pur si simplu sa foloseasca olita. Am incercat sa-i spun, sa o conving, sa o rog, am lasat-o fara pampers, dar nu vrea si pace! Ma anunta cind face in pampers, dar refuza sa stea pe olita! Ce sa mai fac? In rest este o fetita foarte cuminte si vesela, nu este mofturoasa, iar de dormit ea a dormit numai in patutul ei.
Mai am o intrebare: Dariei i-au aparut aproape toti dintisorii (mai putin molarii). Am inceput, in joaca, sa spal pe dinti - este oare prea devreme? Am luat-o razna si stresez copilul?
Gabbriela ma bucur ca Iulian si-a revenit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

quote:
Originally posted by viopet

Fetelor sint suparata pe Daria! Nu vrea pur si simplu sa foloseasca olita. Am incercat sa-i spun, sa o conving, sa o rog, am lasat-o fara pampers, dar nu vrea si pace! Ma anunta cind face in pampers, dar refuza sa stea pe olita! Ce sa mai fac? In rest este o fetita foarte cuminte si vesela, nu este mofturoasa, iar de dormit ea a dormit numai in patutul ei.
Mai am o intrebare: Dariei i-au aparut aproape toti dintisorii (mai putin molarii). Am inceput, in joaca, sa spal pe dinti - este oare prea devreme? Am luat-o razna si stresez copilul?
Gabbriela ma bucur ca Iulian si-a revenit!

Viopet,stai linistita,inseamna ca fetita ta nu e pregatita sa faca la olita!Multa rabdarica!
Fetita mea are 2 ani si o luna si abia de o saptamina am inceput"operatiunea olita",adica o asez de 3 ori pe zi cite 10 minute si deja avem succes.Vreau sa-ti spun ca olita a primit-o demult dar era pe post de decor in baie,se aseza ocazional cind ma vedea pe mine pe wc.Niciodata nu am fortat-o,nu am rugat-o ci pur si simplu timp de multe luni a inteles la ce foloseste si acum s-a hotarit sa o foloseasca.
Nu o stresezi,e cazul sa o speli pe dinti,de 3 ori pe zi.Noi facem asta de un an si mai multe luni,copila s-a obisnuit,sta cumintica sa-mi fac treaba si chiar ii place !



Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Theodora am facut ce ai zis tu, est eo idee foarte buna, deacuma inainte o sa pun link-ul fiecarei partzi acolo langa listutza, dar find ca etse doar unu si listutza inca nu etse terminata l-am pus la inceput, o sa il mut la sfrsitul listei cand totul etse terminat si verificat, ok?
Cirsia este bine si atat... al meu nus e da in vb nici cat a ta fata :((.
lacri si al meu face la fel si i-am am cumparat capac special care il pui peste tronul mare si daca il pun acolo afce tot , far as aprotesteze. Incearca si tu.. poate ca merge.
viopet Cu spalatul pe dintzi am inceput pe la 8 luni in joaca si la 11 luni serios (adica de la 11 luni incoace in fiecare dimineatz asi sear ail spal pe dintzi si nu prodesteaza, ba chiar aduce singur periutza sa il fac pe dintzi "Julian are 8 dintzi, 4 masele, 4 canini si acuma ashteptam ultimile 4 maselutze {sorry daca nu le shtiu denumiriile stintzifice la dintzisori })
In rest Julian este bine, sanatos, mancacios si jucaus... ar sta toata ziua in curte la apa, si ar lua pisica in bratze dar biata pisica este cam salbatica si nu sta la mangaiat. In park se joaca cu orice copil si ishi da jucariile dar cu o conditzie sa nu fie ridiat in bratze de persoane straine sau pupat, atunci se supara si plage si aduna toate jucariile sa plece acasa.
Ai vostri pitici accepta sa fie luatzi in bratz ede alte persoane (inafara de mama, tata, bunici, fratziori) sau pupatzi?

http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/gabbriela_h/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

Am de calcat un munte,dar nu pot sa nu fac o statie pe aici!
Referitor la faptul legat de straini,din pacate Alexandros se duce la cine deschide bratele,Yannis e mai suspicios si nu da importanta oricui,doar asa pentru ca face o fata ciudata cind il vede si zimbeste hazliu!!! Nu are nici incredere si cred ca e cu nasul mai pe sus,daca pot traduce asa comportarea lui!
Cu copiii se joaca amandoi,indiferent de virsta,dau si jucariile lor cu conditia ca sa ia si ei jucaria altuia,dar nu intotdeauna!
Saluta pe toata lumea,trimit pupicuri cu mana,sa-i vedeti cum sufla in palma,ma topesc!
Acum i-am pus la culcare si alerg sa calc.Am facut azi musaca si cind am stat cu totii la masa(ce imagine minunata!!!),nici nu m-am asezat bine si Yannis zice:KEKA!!! Adica FETA,aici nimic nu se mananca daca nu e feta pe masa! Scot feta si dau iar sa ma asez...din nou nu am fost norocoasa! De data asta ALEXANDROS i-mi atrage atentia ca nu am aprins lumina,afara era soare,asa ca nu era nevoie,dar lamuriti-l pe Alexandros! Ma rog,aprind lumina si,in sfirsit,mi se permite sa stau la masa!!! Cind am inceput sa pun salata din castron in farfuria mea...cred ca intelegeti urmarea! A trebuit sa le pun si lor salata in farfurie,Yannis e mare amator de rosii,castraveti,ceapa,salata verde,orice e in salata,Alexandros mai putin,dar se intelege ca nu poate ramane fara salata chiar daca nu o maninca toata!!!
Asa ca am mincat cu totii,lucru rar pentru ca de obicei Makis nu e aproape niciodata la prinz acasa,acum a venit repede doar sa manince si a fost un prinz minunat!
Chiar va pup acum si mai vorbim!


SHAKE IT,SAKIS! YOU ARE THE BEST!!!

Theodora, Alexandros, Yannis

http://community.webshots.com/user/theodorapap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Theodora frumoasa masa avetzi voi... si cum ai descris tu pare o masa din poveshti.
La noi mancam totzi in acelasi timp dar bb inca in scaunu lui si nu vrea sa mance singur, deci o lingura la bb in gura si una la mama... cand o sa mance si el cu mana lui si o sa ceara lucruri prin vorbe cred ca o sa ma plicitisesc neavand ce face.
Sfarsit de saptamana frumos si plin de bucuri la toata lumea.
yashy--- Luka--- 15.05.2002 La multzi ani, sa creshti mare, sanatos si sa aduci parintzilor tai numai bucuri.
Gabbriela & Julian

http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/gabbriela_h/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

La multi ani,Luka!!!

SHAKE IT,SAKIS! YOU ARE THE BEST!!!

Theodora, Alexandros, Yannis

POZELE NOASTRE: web3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisia spune:

Cu intarziere, La multi ani sarbatoritului de ieri, Luka!
Sa cresti mare si sanatos si sa aduci numai bucurii tuturor celor dragi!


Crisia & Iulia-Nicole (2.12.2002):
http://community.webshots.com/user/littleelda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

fetele, azi-dimineata m-am uitat pe albumele voastre de poze (m-am topit, nu alta!)

nu stiu, se mai organizeaza intalniri cu bebelusii??

am vazut ca multe din pozele voastre sunt destul de putin recente, asa ca m-am gandit sa va mai pun un link cu fetita mea, de asta iarna... nu sunt poze alese, sunt asa cum am facut ultimul film inainte sa placem in canada si sa o lasam la socri... pentru noi sunt ultimile poze cu ile, vi le oferim si voua cu draga inima, sa vedeti ce minuatie de fetita avem

peste 2 saptamani ne intoarcem in tara si am vrea mult sa ne intalnim cu cateva mamici (noi suntem bucuresteni)

ve pup!

pozele:
http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/a_lustanciu/album?.dir=/4beb&.src=ph
(doamna blonda e soacra mea, nu eu!)

Mergi la inceput