Mamici din 2002 (2)... Copilasii din 2002

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns milenadinu spune:

Ne inscriem si noi, multumim pentru invitatie-Thomas Sebastian, 13 august.In mare:suntem foarte galagiosi, cam obraznicuti,intr-o continua miscare si catarare, intr-o infinita admiratie in fata oricarui miau, bow- bow,muu, pi-pi plus tot soiul de animalute si gazute inca neidentificate.Suntem fanul cuvantului magic "NU", spus pe toate tonurile si in aproape toate situatiile.In general toate persoanele care ne sunt dragi se numesc "tati" si tot ce e bun ce mancare "mama".
De o saptamana Toto e la bunici in tara, fiindca mami are examene,alearga prin curte de la sapte jumatate dimineata, a inceput sa vorbeasca cu mami si cu tati din poza, mananca foarte mult si foarte bine,nu-i place branza romaneasca dar compenseaza cu laptic proaspat de la o vacuta careia o sa-i faca in curand o vizita( cred ca nu a vazut inca din cate imi amintesc ), a vazut iepurasi pentru prima data, la fel si puisori.A, si ar tot manca la sarmalute dar nu prea il lasa buna.Ii plac mult ciorbitele, mai ales cele cu bors si ouale batute cu multa verdeata.A inceput sa manance combinat, cu slata si painica , ca oamenii mari.Bea mult suc de fructe, nu-i plac merele si nici bananele, sper sa gaseasca buna struguri si in oraselul nostru.In rest,noua ne e tare dor de el si asteptam sa treaca timpul repede , repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Bine ati venit, dragi mamici !

Gabbriela, ma bucur ca Julian este un pic mai bine !
Andreutza, intr-adevar, cum spune si dori, in afara de a-i vorbi, de a-i citit si canta mult, nu prea ai ce face in plus pentru a-l face pe Octavian sa vorbeasca. Fiecare are ritmul lui.
Cristinuca mea si-a dat drumul mai bine dupa 2 ani si 2 luni. Propozitii nu face, inca. Doua cuvinte daca leaga, atat.
Rabdare ca va vorbi prea mult, pana la urma !
sirod, noi nu suntem matinale, suntem...nocturne. Tot isi mai aminteste ceva, mai vrea ceva inainte de adormi(alta poveste, o papusa, un pupic de dat lui buni, un pipi...) si se face ora 23 pana vine mos Ene pe la gene.
LauraT, noi stam prost la capitolul biberon de lapte peste noapte.
lacri, cu mancatul si noi stam prost. Insa, nu o pot forta. Mananca cat ii trebuie, asta este, m-am resemnat !
GabiG, este greu de luptat cu mucoasa din nasuc la varsta lor.
she_wolf, nu poti decat sa umbli dupa funduletul lui toata ziua. La fel am eram, si noi, acum 1 an.
milenadinu, le place foarte mult micutilor la curte, mai ales daca mai sunt si animale, numai afara stau. Nici Cristina nu mananca banane.

Sanatate si numai bine la mamici si !




Nina & Nina-Cristina (2 ani in ianuarie)
http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns she_wolf spune:

quote:
Originally posted by Anina_n


she_wolf, nu poti decat sa umbli dupa funduletul lui toata ziua. La fel am eram, si noi, acum 1 an.




Dar aproape ca nici nu mai fac altceva! Nici la toaleta nu pot sa merg linistita. Astazi toata ziulica (pana l-am culcat) s-a urcat pe scaunul de la computer si l-a butonat de zor. Ba s-a urcat si pe masa si mi-e tare frica sa nu cada. Aveam ceva pe foc si a trebuit sa-l iau in brate cu forta de pe masa. Nu va spun ce urlete s-au iscat, a vrut chiar sa-mi arda una dar m-am ferit la timp!

Claudia si Cristi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

ne primiti si pe noi?
Mara Cristiana - 24 ianuarie 2002
Avem un vocabular bogat, vorbim de pe la 1 an si 8 luni, dar dupa ce am implinit 2 ani....repetam tot ce auzim....si prostiile...si radem..ca daca rade toata lumea....Cu olita ne impacam, dar nu o cerem...daca ma pune mami, fac si pi si K, daca nu, fac pi in pampers pana ma ud...simt ca ma ud, dar nu cer...cu suzeta fac doar nani, dar daca mami "uita" sa mi-o dea eu o cer...Beau fff multe lichide (apa, ceai)vreun litru juma...pe zi (si cu noaptea cand beau 2-3 biberoane)...mananc pasat...(nu am caninii, cred ca o sa ma chinuie...)cred ca din cauza lu' mami ca i-a fost usor sa-mi faca papa in robot....nu prea alerg fiindca sunt o delicata...merg incet, de manuta, intotdeauna cineva trebuie sa fie pe langa mine....

Speram ca ne-ati acceptat in clubul vostru
mami Eliza si eu, Mara Cristiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

milenadinu, geliza bine atzi venit fetelor... sedere placuta si multa distractzie.
Anina_n Julian ets emia bine nitzel, dar pan anu manca si doarme la fel ca inainte si nu shi termina medicamentele nu pot sa fiu prea bucuroasa... dar totusi multzumes cmult pt candurile bune...
Suntetzi cu toate nishte dulcitze...
she_wolf si al meu face la fel... ash ac ainatur toat escaunele si tot ce pot din calea lui sa nu se catzere sa cada... dar asta este perioada la care ei exploreaza tot... ash aca multa rabdare si umbla dupa el sa nu cada sa patzeasca ceva
Gabbriela & Julian

http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/gabbriela_h/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

Gabbriela, multumim pentru inscriere in lista, numai ca pe Mara o cheama si CRISTIANA nu Cristina....ne esti datoare cu un miel...mama...da tu n-ai somn, ca la tine ar trebui sa fie noapte....sau esti de paza bebelicului bolnavior?....Sanatate multa...

Eliza si Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili spune:

Ne inscriem si noi : Andreea Diana ( 15.04.2002 ).In curand ,cand mamica ei va invata cum sta treaba cu scanatul pozelor, va aratam si ce mutrisoara avem.
Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy spune:

am un pic de timp si vreau sa va scriu si eu de fetiza mea , Madeline care in iulie 5 o sa implineasca 2 anisori..multumim de invitatia de a ne alatura voua si cu toate ca nu prea am timp de scris o sa incerc din cand in cand sa va mai povestesc de nastrusnica mea..insa stiti si voi ca puteti scrie o carte cu cate nazdravanii fac copilasii intr-o zi..asadar mandra mea e innebunita dupa muzica, instrumente muzicale si in special dans..stie miscari diferite, dans cu pasi(un pas in fata unul in spate),sau invartit pe sub mana, se onduleasa si- misca fundicul..cand vin musafiri stim ca trebuie sa ne facem timp sa adimram spectacolul pe care ea ni-l ofera..binenteles ca toata lumea trebuie sa danseze cu ea asa ca ne ridica pe toti, chiar si daca's la bucatarie, sunt nevoita sa las jos tot si sa dansez si eu cu ea pana-si termina numarul..si nu cumva sa uitam aplauzele de rigoare...ii place sa fie imbracata tot timpul frumos..rochitele din voal care fosnesc sunt preferatele ...cam atat pe azi. sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

Eu acum am descoperit subiectul... Doamne, Gabbriela, dar ce rabdare ai cu listele alea! Bravo tie! Dar vezi ca-ti ies niste paranteze drepte cu niste blue in plus pe ici pe colo...

Mamicilor, luna iulie 2002 e campioana cu 20 de bebei DC nascuti! O sa facem chef mare in doua luni!

Va

~Otilia&LaAdelita~ www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Otilia" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns she_wolf spune:

Merci Gabbriela!
Intre timp m-am mai obisnuit putin cu cataratul asta, dar, zau ca sunt cam obosita si ma intreb ce voi face cand va pleca mama, adica de duminica incolo! Astazi am fost plecati aproape toata ziua, dar, la intoarcere, a vizitat si calculatorul si masa din bucatarie! Ieri a reusit sa se urce - cu ajutorul unui alt scaun - pe scaunelul lui (mai inalt, normal) si i-a placut atat de mult incat a repetat "operatiunea" de vreo trei ori.
Anita, este mortala pustoaica ta!



Claudia si Cristi

Mergi la inceput