Help Simona - cheltuieli postoperatorii, transport

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirela Anca spune:

Nu vreau sa intalegeti gresit mesajul meu asa ca va scriu din nou .

Cerind ajutorul dR.Alafat ,i-am cerut si parerea in legatura cu faptul ca Simona nu s-a trezit de 4 zile .Eu personal eram ingrijorata de acest aspect .Dr.Alafat mi-a spus ca este o stare normala pt. un copil atit de mic (Este putin cam mult timp )dar copii sint inprevizibili .Simona poate sa-si revina oricind .Si luati in calcul ca Dr.Alafat nu a consultat-o pe Simona ,Omul si-a spus o parere .Si tot el mi-a spus ca starea Simonei poate sa devina in scurt timp atit de buna incit sa revina cu ea in tara cu un transport obijnuit . PS; nu eu am vorbit cu Chivu .Fam. Moanta are numarul lui Chivu
Mirela si Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurelia spune:

Mirela

Aura&Luca,2 ani si 2 luni!
"Daca dragoste nu e nimic nu e"
http://yamafoto.com/?ref=6538

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandra spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

Cornelia,

Multumim si noi Doamnei pentru gestul de omenie pe care l-a facut. Dar... poate fi copilul transportat cu avionul?! Azi am luat legatura cu Ramona Olaru,m ziarista care a mediatizat cazul in "Ev. Zilei". Am rugat-o sa incerce sa faca ceva, cazul fam Moanta fiind disperat. De la ea stiu ca fetitei i se recomandase sa evite trasportul cu avionul, datorita problemelor cu inima pe care le are. In plus, un copil asa mititel, proasptat operat, nu poate fi transportat fara asistenta medicala. I se face rau pe dru, cine intervine, stewardesa?
E f. complicat cazul, iar parintii ar fi trebuit sa ia in calcul toate aceste situatii...
Chiar nu mai stiu ce e de facut...
1. Insista ca dl. Moanta sa-l sune pe Chivu. E chiar nepoliticos ca acel om, fie el si-un fotbalisat pirlit, a asteptat telefonul lui de joi... Ce inseamna rusine cind viata copilului rtau e in pericol. As linge, scuzati expresia, si rahat de pe jos daca asa mi-as putea ajuta copilul. Cred din toata inima ca Chivu l-ar putea ajuta.
2. Trebuie vorbit la Crucea Rosie Italiana sa rezolve cumva trasportul pina la granita cu Romania. De aici speram ca putem aranja cu vreo salvare particulara (PULS sau BGS).

Dar cel mai important acum este cum se simte fetita. Te rog sa ne dai de veste daca ai noutati despre starea ei!
Doamne ajuta!

Salvati un inger:
www.casa-romanilor.ch/teodora.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia Horoiu spune:

Daca Simona sau alt copil cu afectinui ale inimii suporta transportul in avion doar medicii ar putea spune.

Din ce stiu eu pot sa spun ca ....mécénat accepta transpotul cu avionul si inainte si dupa operatie. Deci probabil nu exista riscuri majore.

In seara aceasta urmeaza ca tatal Simonei sa fie sunat de un alt prieten care se afla tot in Belgia. Prin el sper sa avem alte vesti despre evolutia fetei.
S-auzim de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia Horoiu spune:

Am primit confirmarea si acceptul de a va informa ca familia Moanta are asigurat costul biletelor de avion pentru revenirea in tara.
Gestul vine din partea unei Doamne din comunitatea franceza.
Respect dorinta Doamnei de a nu-i dezvalui identitatea.


In functie de momentul externarii Simonei,se va face necesarul pentru ca Dl Monata sa intre in posesia biletelor.
Transmit tot respectul si admiratia acestei Doamne fata de gestul facut.Sper sa fiu in acord cu voi toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela Anca spune:

Cornelia ma gindesc ca-i bine sa-i dai si numarul de tel. al Dr. Alafat.Daca se apeleaza la transport de urgenta este bine sa tina legatura direct cu el fara intermediar.Sa-ti trimit numarul?


Mirela si Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia Horoiu spune:

Da Mirela,
ar fi bine ca dlMoanta sa ia legatura direct cu medicul Smurd, in caz de necesitate.
Ai facut foarte bine ca ai vorbit tu inainte.
Felicitari pentru tot ce ai reusit sa obtii, informatii.Toate cer timp si cheltuiala.

Dl Moanta este/era oricum interesat de transportul cu ambulanta din Bucuresti pina la Craiova.

Transmite-mi numarul unde doresti tu, pe forum sau PM
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurelia spune:

adriana domnul Moanta nu l-a suant pe CHIVU in primul rind nu pentru ca i-a fost rusine ci pentru ca a avut probleme cu cartela telefonica ,nu i-a mers zilele acestea iar se pare ca sa cumpere alta........n-a putut ,cit despre starea ei ,noutati sint ca au trebuit sa-i branseze din nou aparatele de respirat!

Aura&Luca,2 ani si 2 luni!
"Daca dragoste nu e nimic nu e"
http://yamafoto.com/?ref=6538

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

CUM le putem trimite fam Moanta bani in Italia prin Western Union? Avem nevoie de o adresa!
Doamne ajuta sa se faca fetita bine!
anto

Mergi la inceput