FIV 11

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Fetele...
Spuneti-mi si mie cum e cu procedura lunga la FIV..asta pe partea de administrare a medicamentatie...logic ca dureaza mai mult ca saptamani...nu?
ALtceva..cum decurge FIV pana la urma? Pe timpul stimularii, din cat in cat timp se face eco?
Pana la punctie...poti sa nu faci eco e vorba de 2 saptamani de pauza de eco..?Sau e obligatoriu...



AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giugiuca spune:

Anis draga eu fac acum procedura lunga..
Am facut diferelin 3.75 ( m-a costat cam 6.5 mil) apoi doua saptamani pauza...a urmat prima eco si apoi de la 13 aprilie si pana maine inclusiv zilnic 2*menogon+1*puregon...eco in a 9-a zi..si a 11-a( adica maine)...sambata seara fac pregnyl iar luni dimineata punctia...si probabil miercuri sau joi embriotransferul...
Mi-as fi dorit protocolul scurt dar era pastele si de aceea mi-a prescris pe cel lung..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Bunadimineata harnicutzelor!

Ati scris 3 pagini decand nu am mai intrat,adica de 2 zile!Bravo!Candva subiectul acesta cadea in jos de tot!Scriam doar eu si Anemona!
Imi place tare mult ca sunteti bine toate si optimiste!Noi suntem aici sa va tinem pumnii!Abia astept sa va vad la Mamici de ian-febr 2005.Trebuie sa fie bine!
Ania,tie trebuie sa-ti spun bine ai venit!Tu cand faci FIV?

Ellena(Mirela)multa bafta!De data aceasta trebuie sa fie bine!

Giugiuca,felicitari pt foliculii tai!Sunt super!Si eu am facut stimulare lunga si am reactionat bine(11 embrioni).Cred ca tu vei avea mai multi.Eu am avut 15 foliculi scosi pt fecundare si au iesit 11 embrionasi.Eu cred ca dr se grabesc acum cand fac stimulari scurte...dar depinde de fiecare.

Ja,imi place sa te vad optimista!Va vi bine!

Ileana,mult succes!Trece tot si vin !Tia cred ca face in lot cu tine FIV,nu?Mult succes ,Tia!

Astazi este o zi mare!Fetitza mea ...o cheama Georgiana!Este ziua ei!Sarbatorim ,sarbatorim!

Va pupa pe toate,

Simona Georgiana!

In week-end poate reusim sa pumnem si noi poze in album ca sa -mi vedeti domnisoara!Zilele astea am umblat ca bezmetica dupa gradinitza.Din cauza asta ati scapat de mine!




Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Anis,eu la protocolul lung am facut cam o luna de injectii.Am facut 3 eco in aceasta perioada.Am inceput cu doza mai mica de humegon(1) si am ajuns spre sfarsit la 5/zi.Eu zic ca e mai bine asa pt ca foliculii cresc incet si bine!




Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Buna dimineata,
Gabi La multi ani sa-ti traiasca Georgiana sa fiti fericiti si sanatosi.
Anya nu stiu de ce te-au pus sa faci probe respiratorii, eu n-am facut asa ceva acum un an.
Dragelor suntem aici sa va incurajam si sa va sustinem, nu ezitati sa ne cereti ajutorul.
Eu, exact acum un an nu stiu ce m-as fi facut fara fetele de aici, care m-au sustinut si incurajat mereu.
Va pupic un weekend super va doresc si saptamana viitoare va asteptam cu vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

La multi ani Gabi pentru Moni sa va aduca numai bucurii si sa fie sanatoasa.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

si La Multi Ani pt. Giorgiana ta Gabi.Sa creasca mare si frumoasa si sa va bucurati de ea

A sti, a putea sa te opresti exact unde trebuie, iata marea putere in arta, ca si in viata!" - Al.Vlahuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

La multi ani,GEORGIANA! Sa cresti mare si desteapta!

Gabid, sper sa nu mai fac nici-un FIV. Am facut si am deja un baietel de 1 an si 3 luni. Golan mare, deja! Acum mai veau un bb si inca incerc natural (la mine nu a descoperit nimeni de ce nu ramaneam insarcinata). Daca pana spre toamna nu reusesc asa ma gandesc la cei trei embrioni pe care-i mai am la Giulesti.

pupici,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Ok...am inteles...e bine daca nu se fac eco dese..fiindca eu vreo 2 saptamani inainte de punctie nu sunt prin tara.
Da, dr a ales varianta lunga si datorita varstei mele...si fiindca vrea sa supravegheze mai bine lucrurile.

Mai ramane doar sa ma hotarasc eu...

Deci pana la punctie...pot sa stau 2 saptamani fara sa fac eco?



AniS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Servus,

Ilie/Suzana si TIA cand faceti dozarea de estradiol?
Eu o fac marti...
Am retinut bine, nu , sunteti tot la PROF. Ancar?
V-a zis ceva anume pt.dozarea de estradiol? Trebuie sa fim cum...mancat, nemancat, baut apa, nebaut.....
Eu l-am sunt ieri, dar iar nu am reusit sa vorbesc cu d-lui.
Ilie/Suzana...acum vad, Suzanei i-a recomandat puregon?
Aveti idee de ce ?
karula imi spusese la un moment dat ca la ea, Prof. Ancar a insistat pt. puregon...eu i-am spus sa-mi zica ce vrea sa cumpar si aia cumpar, si mi-a dat menogon...
Nu cred ca este fct. de varsta, ca sunt doar putin mai in varsta decat Karula...
Sunt framantata de 1000 de intrebari...
Prolactina mi-a iesit tot mare ...probabil o las asa si o sa-i spun marti...
Grupul Medsana, avem aceeasi data de puntie, 13-14 mai?

Mai am o rugaminte, imi poate trimite cineva un prospect de menogon,( scanat sau copiat) eu il am in maghiara...

Mergi la inceput