FIV 11

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giugiuca spune:

inseamna ca suntem 3 la dr. marinescu?
dr. codreanu, dorina cumva?
ellena sau Mirela...ne vedem vineri dimineata atunci!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilie spune:

Va tinem pumnii la toate si multumim Ellena pentru ca ne-ai pomenit.
Asa este am inceput tratamentul cu diphereline in data de 7 aprilie.
Peste cateva zile o sa incepem puregonul.
De data asta finalul v-a fi fericit pentru TOTI!
cred ca in jurul datei de 15 mai o sa facem un nou subiect "mamici de ian - feb 2005"
Credinta, optimismul si increderea trebuie sa ne calauzeasca pe toti in aceasta perioada.
Suzana & Ilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Irina este f.bine avand deja 21-23 de foliculi este super bine, bafta in continuare.
Mirela,Ana, Suzana, Tia va tin pumnii fetelor si exact cum spunea Ilie intr-o luna doua sa va mutati toate la mamici de ian/feb, dar sa nu uitati de noi
Ana eu ti-o recomand pe embrioloaga Cocei dar stiu ca Marinscu lucreaza cu dr.Monica Codreanu, embriologul este f.f.f.f. important
Va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

BAFTA Ellena !!! BAFTA Giugica !!!

Sa aveti multi embrioni frumosi (pe la 8-10 celule in ziua ET-ului) si sa fie cuminti, sa stea la mami in burtica vre-o 9 luni. Daca aveti mai mult de 3 (e maximul pe care il transfera in Giulesti) sa ii pastrati la crio - poate vreti si un al doilea BB. Cat despre embriolog, daca puteti alege, mergeti cu COCEI - e o DOAMNA (cu litere mari).
Luni e o zi mare! (Luni e ET-ul, nu?)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Mult succes fetelor! Sper sa se lase cu multi bebiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Servus,

Bafta gagici!
Sfinte Giugiuca ce recolta bogata...poti sa fi optimista!

Eu astazi cred ca-l un pe Prof. ANCAR.
Sa nu uit...analizele alea generale pe care mi le-a dat de facut pt. completarea dosarului...fara probe respiratorii, clamydia si dozari...costa 2 097 000 lei de persoana si trebuie sa l fac si eu si al meu sot...
Voi ati primit de facut asemenea analize?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Pia, am facut si dozarile hormonale, dar cu cateva luni inainte, pt. ca am facut si inseminari, asa ca nu am facut altele ianinte de FIV ci doar in timpul stimularii si, cel putin acum 2 ani erau gratuite la Giulesti. Iar probe respiratorii nici gand. La ce trebuie? Nici cand nasti nu se intereseaza nimeni cum stai cu respiratia - si e mult mai important.

anya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giugiuca spune:

Multumesc pt incurajare..
Chiar sunt optimista..
Si eu as vrea cu dr. Cocei ca embriolog...dar nu cred ca e ceva optional..( sa vedem ce spune maine dr. Marinescu).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ja spune:

Dragele mele sunteti niste comori la "netul omului".
Sperantele sunt maaari,iar voi le mentineti nivelul.
Voi vedea ce embriolog aleg sau mi se da.Giugiuca sau Elena ca sunteti mai inaite voi ati ales sau se da din oficiu?
Cat despre tratament nu mai am timp sa-l iau din Ungaria ca imi raspunde numai robotul si nu pot risca sa treaca wee-endul ca nu stiu cand apar rushii.
HAI SA TRECEM LA MAMICI
ANA

Mergi la inceput