Puterea care ucide?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by vektros

...fragment din ce-o sa fie-n trandafir:

Vocea din receptor devine tot mai soptita...
- Umezeste-ti un deget in saliva...plimba limba ta umeda si fierbinte peste el...
Inchid ochii. Aratatorul mi se opreste o clipa pe buze. Apoi se lasa sa intre in fierbinteala gurii. Cerul gurii ma gadila si simt fiori...
- Acum scrie...
- Sa scriu? Ce sa scriu...? mormai infierbantata...
- Deseneaza-ti pe sani Litera "E"...roteste degetul umezit pe mugurele pietros si scrie "R"....inchide ochii...nu te opri din scris...acum "I"...simti?...simti cum creste-n tine pasiunea?...termina ragusit:.."C"...
Ii scriu numele. Din nou. Din nou...offf...ce nume dulce...
_ Numele tau ma arde...

"Work like you dont need the money, Dance like no one is watching, Love like you have never been hurt before." -Mark Twain



asta e preludiu telefonic. esti pe langa subiect, pana si tu :))

am stofa de gica-contra, nu-i ashea? :)) doar ma joc, nimic serios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

Conchita,tu vrei orgasm de orgasm???Fara floricele si alea-alea?Ia de aici:

"oh,ah...ahhh....ahhhhh...oooooohhh...yes,yes,yes,yes,yeeeeeeesssss.....uhuuuuuuuuuuuuuu...pfiu...."(anonim-:-))))))



P.S.-pen'ca era vorba de citate:-)

Ortansa-deX mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns qsar spune:

Panseu personal, adeca... nu-i artistic, da are un soi de rima: Puterea care ucide... sau feromonu' care nimiceste neuronu'...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by Ortansa

Conchita,tu vrei orgasm de orgasm???Fara floricele si alea-alea?Ia de aici:

"oh,ah...ahhh....ahhhhh...oooooohhh...yes,yes,yes,yes,yeeeeeeesssss.....uhuuuuuuuuuuuuuu...pfiu...."(anonim-:-))))))



P.S.-pen'ca era vorba de citate:-)

Ortansa-deX mamica




nuuu, eroare. :))

Andrada, n-am ce sa zic, eu chitibusez pe margine:)) am zis o data ca nu inteleg care e provocarea cu topicul asta. dezbatem ceva? retraim o stare? cautam curiozitati din operele alese? cu ce se alege cititorul? cu extaz de unul singur? cu invataminte sa nu mai faca si altadata? e topic afrodisiac pentru imbunatatirea relatiilor intime in familiile de intelectuali? nu pricep si basta. plus ca despre orgasm citesti pe toti peretii si in toate revistele pentru femei, la modul citat de Papa si cateodata, intr-un graffiti mai istet, de Joxy :)) despre sfaturi profesioniste in domeniu (psihologi, medici etc) nu e cazul, ca suntem la Arte. in carti cu povesti de dragoste stim toti ca fenomenul e tratat artistic. subiectul in sine, orgasmul, e deja icon social. deci, noutate ioc, ca suntem in sec. XXI. care e provocarea si de ce sa dam texte din clasici sau sa vorbim de capul nostru despre orgasm? oricum mai bine decat scriitorii valabili n-am putea-o face...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by descintec
le-ai vazut privirea in primele secunde de dupa?..sunt morti, goliti de orice sens ..



nu le-am vazut-o ca nu ma cheama narcisa sa umblu cu oglinzile dupe mine in locuri tainice :)))))

bey, gata, va las, mi-am luat nasul la purtare prea mult, joaca-joaca, dar ce e prea mult strica. v-am distrus preludiul, macar postludiul sa mai fie salvat. ludic. abulic. artistic. yeeessss....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

quote:
Originally posted by conchita

quote:
Originally posted by descintec
le-ai vazut privirea in primele secunde de dupa?..sunt morti, goliti de orice sens ..



nu le-am vazut-o ca nu ma cheama narcisa sa umblu cu oglinzile dupe mine in locuri tainice :)))))

bey, gata, va las, mi-am luat nasul la purtare prea mult, joaca-joaca, dar ce e prea mult strica. v-am distrus preludiul, macar postludiul sa mai fie salvat. ludic. abulic. artistic. yeeessss....





Eu te mai astept pe aici , ai fost simpatica.

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

quote:
Originally posted by conchita

am stofa de gica-contra, nu-i ashea? :)) doar ma joc, nimic serios



asta era si scopul, jocul..n-are nici un fel de tinta sau morala subiectul asta..

D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

Puterea care ucide... si totdata da nastere, viata.

Intr-una din seri am vazut la tv, ca daca partenerii ajung la orgasm deodata, sansele sant mult mai mari de a ramane insarcinata. 70% din spermatozoizi sant "inghititi". Nici o noutate, nu? Dar m-a dus cu gandul la randul de mai sus.



"Un om nehotarat ajunge la fiecare pas pe pragul unei alternative, adica in situatia de a vedea ca este intr-adevar o fiinta libera. Un om hotarat este lipsit de acest neajuns."
Lucian Blaga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

quote:
Originally posted by conchita


am zis o data ca nu inteleg care e provocarea cu topicul asta. dezbatem ceva? retraim o stare? cautam curiozitati din operele alese? cu ce se alege cititorul? cu extaz de unul singur? cu invataminte sa nu mai faca si altadata? e topic afrodisiac pentru imbunatatirea relatiilor intime in familiile de intelectuali? nu pricep si basta. plus ca despre orgasm citesti pe toti peretii si in toate revistele pentru femei, la modul citat de Papa si cateodata, intr-un graffiti mai istet, de Joxy :)) despre sfaturi profesioniste in domeniu (psihologi, medici etc) nu e cazul, ca suntem la Arte. in carti cu povesti de dragoste stim toti ca fenomenul e tratat artistic. subiectul in sine, orgasmul, e deja icon social. deci, noutate ioc, ca suntem in sec. XXI. care e provocarea si de ce sa dam texte din clasici sau sa vorbim de capul nostru despre orgasm? oricum mai bine decat scriitorii valabili n-am putea-o face...



mah, parca esti tata ..cand eram copii si ne uitam toti impreuna la cate un film, ne lua la sedinta dupa, sa trajem invataminte si sa stabilim care-i morala..vaaai, saracul, in ce hal puteam sa ne distram si sa-l enervam trei draci de copii..ia zi trei carti cu orgasme care topesc..trei pe care le tii minte..care au avut valoare initiatica eventual..ai sa razi, dar eu am intrebat in jur si putina lume isi aminteste.. sa te imbunez

D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lily spune:

va uitati cu tata la filme "sexoase" ? era cenzura, faze adevarate lipseau din program

mi-aduc aminte de "Rascoala" lui Rebreanu, "Decameronul" lui Boccaccio si era sa uit "La tiganci" de Eliade...

nu cred ca puterea orgasmului ucide, atunci de ce si l-ar dori atita oamenii ? de ce ar cauta cu orice pret placerea suprema si ar suferi cind nu o obtin ??

quote:
Originally posted by descintec

mah, parca esti tata ..cand eram copii si ne uitam toti impreuna la cate un film, ne lua la sedinta dupa, sa trajem invataminte si sa stabilim care-i morala..vaaai, saracul, in ce hal puteam sa ne distram si sa-l enervam trei draci de copii..ia zi trei carti cu orgasme care topesc..trei pe care le tii minte..care au avut valoare initiatica eventual..ai sa razi, dar eu am intrebat in jur si putina lume isi aminteste..

D.

Mergi la inceput