Liste medici ginecologi/obstetricieni (3)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Buna
Ma bucur sa aud de bine despre fam. Badea cred ca eu voi naste cu doamna doctor de aceea mi-a prin f f f bine ce am citit. Daca m-ai puteti sa imi povestiti cum ati nascut cu ei v-as fi tare recunoscatoare.
Danina si bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipi spune:

Va rog sa-mi spuneti ce parere aveti de D-na dr. ROSCA de la Municipal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Salutare, mamici , gravidute ,aspirante
A nascut careva cu d-na doctor Muller Carmen de la Giulesti?
N-am vazut-o pe lista doctorilir..... Multumiri anticipate pentru orice tip de raspuns.(de bine ,sau de rau)

Irda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory66 spune:

ceea ce as putea spune eu aici ,nu e prea magulitor pentru medicii ginecologi!mie din cauza lor mi-au murit doua fetitze....una la 7 luni de ciroza hepatica si una la o zi...cand am facut cezariana si era sa mor si eu pe masa de operatie pentru ca am dat in septicemie..intrucat m-au lasat 4 zile cu apa rupta,la 7 luni de sarcina si fetitza nu a rezistat infectiei....ca sa nu mai spun ca de atunci ,nu am mai putut da nastere altui copil!asa ca eu i-as bate daca as putea ...si vreau sa spun ca dr. huszar georgeta care e trecuta aici pe lista ca medic ginecolog bun,e unul din medicii care m-au lasat sa zac ,cu apa rupta fara sa imi faca imediat mica cezariana...deci concluzia o trageti singure....va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Flory, imi pare nespus de rau pt ce ti s-a intamplat


Fetelor, cum pot sa ajung la domnul dr. Nayel de la CFR2? Are cabinet particular sau e la vreo clinica particulara?
Va rog mult, daca stiti cum as putea sa-l gasesc, v-as fi recunoscatoare



Oana si bb Mara 35 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory66 spune:

oana,iti multumesc mult ptr.pupici si ptr. ca esti alaturi de mine!am trecut intr-adevar prin clipe groaznice si nu doresc nici dusmanilor mei asa ceva!:(sunt insa fericita ca il am pe fiul meu,alin,care e sensibil si frumushel ca o fetita!sa dea dumnezeu tuturor mamicilor,un adolescent cum e fiul meu!va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_sonja spune:

quote:
Originally posted by danina

Florypop sunt deja la ea numai ca eram curoasa daca a nascut sau a auzit cineva de ea.
Iti multumesc pt amabilitate. Acum mergi la ea sau ai nascut cu ea?
Spune-mi mai multe despre ea?
Ai mers sau mergi la ea la cabinetul din al i cuza?
Danina si bb 20 sapt



Cu tot respectul pt cele care au fost si sunt pacientele dnei Badea dar eu n-as recomanda-o nimanui.
Daca vrei mai multe detalii,vezi mesajul meu de la pag:http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=28726

E oricum la alegerea ta! Succes!

Eu am nascut cu Dr.Dana Oprescu de la Polizu! A fost de nota 20!!!Pt mine foarte important a fost sa comunic bine cu ea,sa ma asculte,sa raspunda la tel 24 din 24 si cand am nevoie sa fie acolo.Asa a fost!

Sonja,Horatiu &Marc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

Cu dr. Predoiu de la Spitalul Sf. Constantin si Elena a nascut cineva?
Multumesc,
Nadina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Pentru danina,
Despre dr. Badea stiu ceva si iti pot spune si tie( nu in scopul de a te speria sau a-l denigra pe dumnealui). Stiu ce este un medic de exceptie si tocmai fiindca auzisem multe lucruri bune despre el m-am prezentat inainte de a ramane insarcinata la el, pt a afla ce anume trebuia sa fac a.i. copilul sa se nasca sanatos. Doar ca atunci mi-a spus ca e totul bine si sa "ma pun pe treaba". Ceea ce am si facut, numai ca intamplarea a facut sa ajung la alt medic care m-a intrebat abia aunci daca am avut rubeola, ce fel de RH am si daca am animale, ceea ce era deja cam tarziu fiindca eu aveam 6 saptamani.Deci eu cred ca a fost putin cam indiferent, aceste analize se fac inainte de a ramane insarcinata si nu dupa. Si inca ceva, o prietena buna de a mea a vrut sa nasca cu el, tot asa auzise ca e fff bun si asta a vrut asta a si facut. Doar ca atunci cand a fost sa nasca a cam lasat-o balta fiindca a nascut de Craciun si dl. doctor "ramasese inzapezit". Eu cred din ce am trait pe propia piele si din ce au patit alte prietene, ca trebuie sa ai noroc altfel el este fff bun profesionist, doar ca de la o varsta intervine probabil rutina . Ceea ce mi se pare tragic e ca noi suntem oameni si nu ar trebui sa se intample asa.Iti doresc sa fie totul OK
Violeta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oake spune:

In Iasi:
La Cuza Voda: DOMNUL DOCTOR Mircea Onofriescu. Am scris intentionat cu litere mari.
Elena Doamna: feriti-va cum puteti de d-na Pricop. Prin luna a 3-a, aveam o scurgere si o iritatie suficient de deranjanta. M-am dus la consult la doamna profesor (???????) Pricop care dupa 10 sec. imi spune: "Pai nu stiu ce ai acolo. Intai intrerupi sarcina si dupa aia vedem cum tratam".
Dupa o zi de plans (si eu si sotul) o sun pe sora mea care ma duce la Dl. Onofriescu. Era o simpla vaginita (normala de altfel la o sarcina), care s-a tratat fara riscuri pt.copil.
Si uneori imi vine sa-l iau pe Bebitza in brate, sa ma duc la madam Pricop si sa o intreb: "la copilul asta voiati sa renunt eu ca sa va dati seama ca era doar vaginita"??? Si cica e profesoara!!!!!

Multi pupici pt. mamici si pt. pitici
Oake si Bebitza

http://community.webshots.com/user/bebitza_vlad

Mergi la inceput