Liste medici ginecologi/obstetricieni (3)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uki spune:

Salutare la mamici si viitoare mamici!

Daca este cineva la spitalul Elias si vrea sa nasca acolo, eu as recomanda pe Dr. Dan Tutunaru. Este o fire deschisa si tare de treaba, chiar glumet uneori. Sta la travaliu si pe mine cand am nascut ma facea sa rid si el si moasa, ca sa nu dau importanta contractiilor.
Eu va doresc nasteri usoare si bebelushi sanatosi
Va pupaceste mami Gabriela si bebitza Mariuca - 6 lunitze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Dragilor dragi, si mai ales draga Gabriela,


AAAAA! Deci dumneaei era bebelushelul acela frumos de pe galeria foto de la inferilitate .ro, nu? Sa va traiasca , sa va bucurati de bombonica dulce si sper ca in februarie aparem si noi! Deocamdata suntem pe cale !Speram sa nu apara probleme, desi acum nu prea imi mai este foarte frica! Se pare ca acolo se nasc copii frumosi!
Si eu sunt pacienta doctorului Dan Tutunaru! Pana acum au fost ceva probleme, pe care cu calm si cu super, super, super, profesionalism m-a facut sa castig increderea si speranta de mult pierduta prin cabinetele unor medici "recomandati", unde criteriul de baza era viteza cu care se consultau pacientele si mai ales numarul lor, care sa fie proportional cu numarul.... nevoilor personale ! E greu sa te mai gandesti doar ca exista oameni ca el, dar , mai mult, MEDICI!
Poate sunt eu prea entuziasmata, dar cred ca am ceva "experienta" - ce-i drept, neplacuta - si pot spune ca primele saptamani de sarcina am traumatizat copilul cu plansul si umblatul din cabinet in cabinet, prin soare si ploi, .
Pe urma repet cu PROFESIONALISM, atentie ne-a explicat care sunt problemele si care solutiile! De povestit sunt multe , si cred ca fiecare are o "istorie" mai mult sau mai putin agitata, dar eu va sfatuiesc , pe cele cu istorii agitate sa mergeti cu incredere! Veti fi uimite ca exista si un astfel de MEDIC!


Cu drag, Andreuca 9 saptamani UM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

eu votez pentru moment pentru dl. dr. Anca de la Municipal.
Are cineva info. suplimentare?
monu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiti spune:

Buna tuturor !Am citit toate mesajele si am o intrebare : de doamna doctor Oana Toader de la Polizu nu stie nimeni nimic ?!! Eu sunt pacienta ei de 5 ani si ca medic ginecolog mi se pare foarte buna,am fost tratata de o infectie cu HPV ! Acum suntem in perioada de proceere si nu stiu cum este d-na doctor ca obstetrician !! Daca stiti ceva dati-mi de stire !

va multumesc anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta raducu spune:

Buna, Fetelor!
Ce stiti de Dr. Monica Tataru de la Polizu?
Multumesc! Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Artemis1578 spune:

Nota 10 cu felicitari pentru Dr. Peltecu !!! Am nascut acum 3 saptamani prin cezariana o frumusete de baiat.
va pup pe toti

Anka T.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrada biris spune:

Cea mai buna din parcare (cu parcarea plina)este dna. dr. Zsigmond Anna din Cluj-Napoca. Fara a mai preciza cat de draguta este, ca medic am deplina incredere in ea. Aviz pt. cele care nu reusesc sa ramana insarcinate sau nu pot pastra sarcina. Am o fetita minunata, sanatoasa, precoce si frumoasa foc, de 1 an 8 luni care dovedeste ca este cu adevarat buna. Cele care nu inteleg ca programarea la cabinet (cab. Holmed tel.431570) poate fi data peste cap de o nastere nu ar trebui sa mearga acolo. Desi eu nu as merge la un medic care sa spuna, cand vine momentul, ca nu poate sa lase cabinetul pt mine chiar dc m-a urmarit toata sarcina.
mamica briannei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana-oana spune:

Valeriu Horhoianu , seful clinicii de obstretica ginecologie de la Municipal. este printre cei mai buni ginecologi de la noi (el si Ancar). nu este un delicat (daca sunteti sensibile nu apelati) insa e un foarte bun profesionist. eu am avut 100% incredere in el si a fost mai mult decat bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katie_26 spune:

Sunt o viitoare mamica din Targoviste si m-am interesat de doctorii locali, nu am fost la acestia, sa fie clar, dar ceea ce am auzit nu este zvon, ci ceea ce au suferit insesi persoanele cu care am stat de vorba la modul cel mai serios. Voi adauga la lista:
Doctorul TOMESCU VIOREL, TARGOVISTE - deplorabil. La acesta o nastere costa cel putin 5 milioane, dar si in acest caz exista riscul ca domnul doctor sa nu se prezinte la operatie, viitoarea mamica ramanand pe mana medicului care se nimereste de garda, sau chiar numai pe mana moasei, dupa cum are "norocul"...
Doctorita ZULUF, TARGOVISTE - EXECRABILA. Aceasta a fost data in judecata, fiindca din neglijenta ei a murit o fata, doamna doctor a castigat procesul datorita relatiilor sus puse pe care le are. Deci, cine a suferit de pe urma ei si vrea sa o dea in judecata - probabil ca sunt multi tatici ramasi singuri care vor sa faca asta, din cate am auzit -, mai bine sa-si pastreze banii, ca tot degeaba...
Am auzit acest lucru de la o prietena care a ajuns pe mana ei; femeie care de atunci nu mai poate avea al doilea copil, sufera cu inima si i s-a dereglat si glanda endocrina. Pe aceasta prietena a mea, dna "doctor" ZULUF a lasat-o 48 DE ORE dilatata si cu apa rupta, iar apoi i-a administrat INTRAVENOS 9 substante O DATA, de aici tragandu-i-se si cu inima, iar la sfarsit - cireasa de pe tort -, i-a gresit si operatia de cezariana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastase spune:

singura in care am avut incredere si care mi-a demonstrat ca e o adevarata profesionista (ma refer la cei din Bacau), este dr.Iordache ,de la Gine-Med Bacau.Restul.........

Mergi la inceput