Liste medici ginecologi/obstetricieni (3)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Initial creeata de MihaelaT

Eu o recomand din toata inima pe D-NA DR.DIMA LUMINITA de la Maternitatea Polizu, este intradevar un medic foarte bun profesionist si un om cu un suflet deosebit.Ii doresc pe aceasta cale tot binele din lume.Eu sunt insarcinata in 16 saptamani si merg la d-sa cu o foarte mare placere in conditiile in care inainte imi era foarte teama de medici dar aici mergi cu toata increderea.
Va doresc dragelor mamici multa sanatate atat voua cat si dragutilor vostri bebelusi.NASTERE USOARA!


MihaelaT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danna2002 spune:

printre medici de mentionat este si medic primar Gheorghe Madalina de la Maternitatea Filantropia..care este tanara ...si te poate intelege indiferent ca te duci sa te pregatesti sa nasti sau..SA TE AJUTE SA NU TE MAI PREGATESTI SA NASTI....

danna2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu_boches spune:

Eu pot sa-i multumesc d-lui dr.Ciotea Alexandru din Deva, ptr. ca datorita dinsului am reusit sa aduc pe lume o gizuta.
Liana&Luana (17.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elutza82 spune:

Buna fetelor...sunt si eu noua...sincera sa fiu va citesc de 6 luni...si numai cuvinte de lauda meritati toate...este o adevarata comunitate de parinti simpatici si gata sa te ajute atunci cand ai nevoie....si sa va zic un secret:nu trece nici macar o zi in care sa nu intru si sa va citesc...si daca ar fi ziua putin mai mare ce bine ar fi...
Vreau sa va intreb daca il cunoaste careva pe dl. dr. Cocosila Claudiu de la Spitalul Caritas...as vrea ca la anul sa fac si eu un bebitza si inca nu sunt hotarata la care dr sa merg...am citit la voi de foarte multi,dar vad totusi ca parerile sunt impartite si nu stiu ce sa fac...la dl dr Cocosila am fost de cateva ori si mi se pare un dr foarte priceput,dar am nevoie si de niste "recomandari"....pt mai multa siguranta...
Multam'
Va pupicesc si aveti grija de burtici si copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

daca se poate sa va feriti de dr. Popa Mihail sp. Cantacuzino. e inuman. am ajuns la el dintr-o greseala si am tras ani de zile (o cezariana vraiste).

din tot sufletul dr. Mihailescu Gheorghe pol. Batistei sp. Polizu. mi-a tratat chisturi, mi-a reparat cezariana veche la a doua nastere si ii "datorez" doi copii minunati.

poti sa-l suni la orice ora si pt. orice nebunie. are un calm si o bunatate iesita din tipare. eu il ador si il cunosc de 10 ani.

icv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns energy spune:

Ramon,
nu te duce sa nasti la Bucur, cred c-am vazut cea mai mare mizerie posibila acolo, cauta un spital curatel, mai ai timp destul. Sarcina usoara si bb sanatos!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adlemi spune:

Buna...In primul rand Prof.Dr.Virgiliu Ancara carui pacienta am fost pana in luna a 9 -a este o scarba de om!In luna a 9-a cand am fost la control(in uram unei echo facute de capul meu,ca el nu m-a trimis niciodata la echo) diagnosticul era "placenta necrozata".M-am dua panicata la el a doua zi dimineata,ma consulta si imi spune ca totul e ok,ca se tine doar in firul de cerclaj si ca ne vedem peste 2 saptamani.Referitor la placenata a spus"e imbatranita dar n-avem de ce sa ne facem probleme"!Moment in care l-am schimbat cu dr.Miloiu Ioanacare e o scarba si mai mare!
Cand m-am dus la control la ea,observa ca am o infectie luata probabil de la cerclaj(deci aveam de 4 luni infectia si dr Ancar nu a spus nimic,desi ma consultase si el in aceeasi dimineata!).Dr.Miloiu imi spune ca nasterile sunt scumpe,ca pe ea o costa 4 mil un cauciuc la masina!Si asta la prima intalnire!
Cand m-au apucat contractiile(pe 23 februarie)la ora 10 eram la Giulesti.Dupa ce m-a consultat Miloiu a plecat la Medicover si m-a lasat cu moasa,urmand a vb la telefon.La ora 19 aveam 2.5 cm dilatatie(eu optand pt anestezie epidurala,care se face la o dilatatie de 3 cm).La ora 20.30 cand a venit ea aveam 7 cm dilatatie si atunci a pus sa mi se faca anestezia,care nici nu a prins nici nu-si mai avea rostul!De la 19 la 20.30 nu s-a uitat nimeni la mine!Nimeni!!!
La ora 21 m-a pus pe masa de travaliu si la 00.20 cu chiu cu vai(de fapt prin aplicare de vid extractor)s-a nascut fiul meu.A respirat singur dupa 20 de minute!Nu mi-au facut nici o perfuzie,nimic!Nici macar cezariana de urgenta!Cand am iesit din sala,la 02.30(dupa 2 ore de la nastere),dr.Miloiu ii spune sotului meu ca anestezia costa 2 mil si ca ii va da ea bani anestezistului.A doua zi dimineata,a venit anestezistul la mine in salon sa ma intrebe de Miloiu ca el nu o mai vazuse!Nici pana in ziua de azi nu stiu daca i-a dat banii!Ei ii dadusem 7 mil pt nastere! Si culmea nesimtirii,scrie pe foaia de externare "naste prin aplicare de vid extractor din cauza lipsei de cooperare materna".Deci daca pateam eu ceva sau copilul meu,ea n-avea nici o vina!Si cand am reusit sa dau de ea la telefon(dupa o luna de la nastere)-cand ne-am externat n-a venit sa ne vada-si cand am intrebat-o in care moment al nasterii am lipsit eu de a scris asa ceva,mi-a raspuns ca"asa se obisnuieste"!Si cand am cerut explicatii suplimentare mi-a spus"dvs nu v-ati scremut cum se screm altele"!de parca ar exista o scoala pt asa ceva!
Atat Virgiliu Ancar cat si Miloiu Ioanasunt niste scarbe si nu-i intereseaza altceva decat sa-si primeasca banii!In rest,poti sa mori!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina constantin spune:

Roxit, vezi subiectul "Dr. Tutunaru" de pe forumul "Asteptand un ingeras...". Acolo vei gasi toate informatiile de care ai nevoie despre dr. Dan Tutunaru.
Numai bine.

http://community.webshots.com/user/alina_constantin
"Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land amog the stars." (Les Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Doamne ce brute!!
Nu pot sa cred ca exista asa ceva! Adevarul e ca in situatia in care ai ajuns pe masa esti in stare sa rabzi orice numai sa stii ca iti vine copilul pe lume bine! Ce sa mai vorbim de dragoste si pasiune ??
Eu sunt mai sensibila de felul meu si cred ca m-ar fi doborat definitiv!
Eu nu am vazut doctori din astia disperati!
AM vazut ca m-au expediat , desi platisem consultatia 550 mii si cerea mexplicatiipentru un tratament care mi s-ar fi aplicat in timpul sarcinii, si domnul conferentiar se uita la ceas -semn ca pusesem prea multe intrebari- cine stie probabi l ca daca as fi rams la el , tot la municipal ajungeam, si probbil alergam disperat de colo colo!
Noricul meu a fost ca am gasit un om super, super minunat , un adevarat OM si PROFESIONIST- MEDIC ADEVARAT- DR.DAN TUTUNARU care a reusit sa ne aduca linistea in suflet, care niciodata nu s-a grabit si tot timpul il are alocat pacientelor atunci cand este de garda IN SPITAL,nu facand socoteala la nr.pacientelor pe care trebuie sa le aduca la cabinetul particular!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastad spune:

Cantacuzino si Policlinica Dorobanti: Dr. Ciurel Octavia
O doctorita foarte buna, mi-a fost alaturi tot timpul, am simitit ca sunt in siguranta si , sincer, nici nu a asteptat spaga.
Doina

Mergi la inceput