Liste medici ginecologi/obstetricieni (3)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexuta spune:

Irina,parerea mea este sa ramai la doctorulPuia.
Pot spune ca daca nu era el eu pierdeam sarcina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pd spune:

Nota 10 si pentru d-na dr. Carmen Muller de la Maternitatea Giulesti.

Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Falcoasa spune:

Si eu sunt una dintre pacientele Doamnei Petrache pe care desi este foarte modesta o recomand cu multa caldura. Dupa cinci ani de incercari am fost la dansa, mi-a prescris un scurt tratament bazat mai mult pe vitamine si dupa am reusit sa raman gravida, sa am o sarcina fara probleme si un pui dolofan si foarteeee sanatos. Am nascut in preajma Craciunului dar ea a fost vesnic alaturi de mine si de Puisor. Tot cu ea a nascut si sora mea doi copii frumosi si sanatosi. Am deasemnea o buna prietena care era cat pe ce sa piarda o sarcina usoara dusa pana in saptamana 23, dar multumita interventiei Doctorei Petrache a reusit sa o mentina (desi pierduse 90% din lichid) pana in saptamana 29 astfel incat copilul a avut o sansa si a profitat de ea. Acum copilul are 9 luni si este un dodolot desi a fost nascut la doar 1.25 Kg. Este un medic extraordinar si dedicat meseriei pe care o face, chiar daca uneori pare cam "glaciara". Nu ezitati!!!

quote:
Originally posted by mimisor2004

De la Polizu o recomand cu caldura pe doamna Petrache.
Stiu ca a fost la multe specializari in strainatate.
Nu am avut probleme prea complicate dar intotdeauna s-a purtat foarte frumos.
Puteti gasi o lista cu medici, spitale, magazine pentru copii la adresa reclamapenibila.ro

Mimisor



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

amary19, si eu sunt pacienta dr Ion, am numai lucruri bune de zis despre el dar nu pot face asta pe fiecare pagina a forumului. Vezi ca pe pagina precedenta celeia in care intrebai tu, a mai scris cineva ceva despre el. Si din lista poti gasi ce s-a scris despre el mai de mult. Pot sa-ti spun ca nu a scris nimeni ceva de rau.

Lavinia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mih spune:

Imi pare rau ankalaura de ce citesc... Eu am nascut cu Dl. Dr. Suciu anul trecut pe 8 septembrie. Tot el m-a monitorizat toata sarcina si pot sa spun ca a fost OK, din punctul meu de vedere. Tot el a operat-o si pe mama de fibrom uterin si iarasi totul a fost OK. Mama s-a simtit f. bine dupa oepratie, fara dureri, fara complicatii...
Cand am nascut s-a purtat foarte bine cu mine, l-a primit si pe sotzul meu in camera de nasteri ca sa asiste....e adevarat ca am avut si o nastere usoara...nu stiu ce sa zic...imi pare rau ca ai avut parte de o experienta asa de urata....
Numai bine!

Mih si bb Matei
http://community.webshots.com/user/bogux1973b
http://community.webshots.com/user/mateiutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

[Emi si Mami] eu sunt la Dr vladareanu sa purtat excelent pana acum. Cel putin eu am schimbat ceva medici pana am ajuns la el, dar m-ar interesa cum este spitalul pt ca nu prea stiu si poate poti sa imi spui mai multe despre el si despre spital.

Dnina si bebitza 31 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramon spune:

buna fetele,
este primul mesaj care-l dau pe forum si m-am gandit ca e interesanta chestia cu lista cu dr. buni.
bebele meu este super mic, de fapt este embrion , are 12 saptamani, dar ma gandesc tot timpul la nastere.
am o pritena care este medic ginecolog la maternitatea Bucur _ dr. Manuela Predila si deocamdata la ea am fost la controale, dar nu-mi place cum arata acea maternitate, cu toate ca am inteles ca toate maternitatile - mai putin Elias - arata trist.
cine a mai nascut de curand la Bucur sau cu dr. Predila poate imi povesteste cate ceva.....
pupy
ramon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdaBB spune:

Buna fetelor, poate sa-mi dea cineva informatii despre dr. Corina Radulescu - CARITAS, si despre CARITAS???
Eu una sunt f. multumita de dr. Radulescu C.: sunt in 12 saptamani (am 30 ani, si am ramas din a doua incercare, desi am uter retrovers)si chiar de la primul control (la 6-7 saptamani) mi-a dat sa fac toate analizele: toxoplasma, listeria (care din pacate e pozitiva 1/320 si pt. care iau antibiotic), megalovirus, etc. - m-a trimis la o doctorita la Inst. M. Bals (fostul Colentina - boli infectioase) si nu m-a costa decat ce am vrut eu sa-i dau acelei doctorite; apoi m-a trimis chiar in acea zi la SANADOR sa ma programez pt o eco 3D la un dr. care acum imi scapa numele dar care este f. bun si f. ocupat, asa ca am gasit programare exact cand vroiam eu pt. saptamana 19-20 (in octombrie - aveau liber incepand cu 12, iar eu am optat pt. 14). De asemenea m-a trimis de acum sa-mi fac analize pt. incompatibilitate de grupa sangvina (eu 0I, sotul AII), iar la Inst. de Hematologie am vazut 2 gravidute care erau cam in 20-22 saptamani si ele deabia atunci isi faceau analizele.
Am o prietena si o verisoara prin alianta care au pierdut sarcinile, si deabia apoi le-au trimis medicii lor sa-si faca analizele, cu toate ca se simteau rau. Apoi nasa mea (31 ani) se chinuie de cateva luni sa ramana gravida, a facut tratament, analize, dar cele pentru infectioase nu - cu toate ca doctorita la care este lucreaza la Cantacuzino. Si cumnata mea (27 ani) mai are vreo 2 saptamani pana naste, dar nici ei nu i-a dat nimeni (a schimbat mai multi doctori) sa-si faca analizele pe care le-am facut eu, si chiar a crescut pisica in apartament de bloc pana anul trecut!!!
Mai am noroc si de o doctorita de familie f. cumsecade: Vlasopol, care m-a trimis sa mai fac iar unele analize de sange (ultimile analize erau facute chiar in perioda cand am ramas).


adac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianna_r spune:

Eu am fost operata (chist ovarian destul de mare: 8/6 cm) de dr Laura Dracea si asistata de dr Bogdan Marinescu. (Maternitatea Giulesti)FELICITARI! Niste persoane exceptionale, nu numai ei, ci si anestezistul (rusine sa-mi fie , dar nu-mi mai amintesc numele)! Eu am avut ceva complicatii, operatia a durat 2h45min! Īn '93, statusem īn coma profunda timp de 28 zile, īn urma unui accident si era foarte periculoasa pt mine o anestezia totala (exista riscul sa nu ma mai trezesc niciodata)! Dar totul a fost OK! OAMENI MINUNATI prin prizma lui DUMNEZEU!
Am fost operata laparoscopic dimineata, iar seara am plecat acasa!- ca doar sunt capricorn ambitios si īncapatānat(doar un pic).

Pupici, sanatate si numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miguelle spune:

Irinush, acum ca te-ai hotarat, m-am gasit si eu sa scriu. sfatul meu e sa renunti la Puia. Stiu, e renumit, laudat, dar e si superaglomerat, toata sarcina vei fi un numar intr-o agenda, nu ti se vor explica deciziile care se iau pt tine, va trebui sa mergi pe incredere (adica sa fii convinsa dinainte ca ce zice el e bine). Nu e nici pe departe genul care sa zica: uite acum vom introduce un ovul care sa grabeasca contractiile, nu, el zice: vino si stai aici, iti introduce ovulul si apoi te trimite la loc. Poti sa intrebi tu "ce-a fost asta" si poate vei afla.Si in plus inarmeaza-te cu rabdare:vei astepta mult la fiecare consultatie, caci tot timpul apar operatii sau nasteri.
Parerea mea e ca Puia a devenit superficial, a intrat intr-o rutina, pt ca are foarte multe paciente.
Iar despre partea cu increderea, mai da si rateuri. Sper ca cei multumiti de el sa nu aiba parte de ele.

Mergi la inceput