Liste medici ginecologi/obstetricieni (3)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinush spune:

Buna, eu sunt foarte noua printre voi, nu am inca bebe, dar vreau sa am, ma straduiesc, ce-i drept nu ff tare, de vreun an sa raman insarcinata si pana acum nimic. Dar eu tot mai sper . Acum, ca sa fiu in ton cu acest topic, eu am fost la niste consultatii la dr. Puia, de la Giulesti, unde am facut si o histerosalpingografie (nashpa!) care a iesit ok, iar ulterior mi-a spus ca tb sa fac niste analize endocrinologice si apoi, in functie de acele analize, mai vedem ce e de facut. Eu sunt cu totul pe dinafara in privinta acestui subiect (sarcina, bebe), nu am nici prietene insarcinate sau mamici cu care sa ma sfatuiesc, asa ca am apelat la voi. Ce parere aveti de dr. Puia? e ok? sa raman la el? sau sa mai cer si o a doua opinie si anume medicului Anca de la Municipal, pe care mi l-a recomandat cineva?
Va multumesc anticipat pt raspunsuri si sper sa fiti ingaduitoare cu mine, care sunt fff inocenta la capitolul asta!

Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta raducu spune:

Buna, Irina,
Bine ai venit in rindul minunatei comunitati "Desprecopii". Eu cred ca alegerea ta este una buna, am foarte multe prietene care au nascut cu Dr. Puia , doua dintre ele chiar cu probleme destul de grave si au fost foarte multumite. Asa, ca o birfulita, este sotul actritei Dana Dogaru.Asta nu are, desigur, nici o legatura cu profesionalismul!Din punctul meu de vedere, cred ca alegerea ta este ok cu medicul asta. Mai vezi si alte pareri. Te pup!Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamicaluitheo spune:

draga mea....din cate am auzit doctorul puia este ok....

eu una am nascut de 2 ori cu anca la municipal....un super doctor.

si inca ceva......desi nu ar trebui, dar asta este realitatea.....aceeasi medici-diferite paciente...... se pot purta altfel , nu intotdeauna la fel si nu mi se pare fair play fata de nimeni.........

de ex......eu un il apreciez enorm de mult, ca si multe alte fete de aici, pe prof.dr.conferentiar anca alexandru (dupa cum bine am mai spus-o), dar am inteles ca nu este intotdeauna ok (strict adresare verbala sau tact)..........

asa ca am ajuns la concluzia (EU PERSONAL) ca degeaba il laudam pe unul sau altul , sau la un moment dat mai ca le facem si "statui"(SA STITI CA A FOST O GLUMA).........cu fiecare se poarta altfel, desi repet nu ar trebui.

cu mii de pupici pt. voi
andreea mami de theo si de florin
http://community.webshots.com/user/mamicaluitheo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimisor2004 spune:

De la Polizu o recomand cu caldura pe doamna Petrache.
Stiu ca a fost la multe specializari in strainatate.
Nu am avut probleme prea complicate dar intotdeauna s-a purtat foarte frumos.
Puteti gasi o lista cu medici, spitale, magazine pentru copii la adresa reclamapenibila.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amary19 spune:

Hello fetele!

Imi spuneti si mie cum este la Dl DR. Ion Ionut de la Giulesti.
Saptamina acesta vreau sa ajung pe la dansul, pentru ca pina acum a fost in concediu.


multumesc

amary

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinush spune:

va multumesc mult pt raspunsul prompt, o sa raman la dr. puia in cazul asta ... luna asta imi voi face niste analize hormonale, pe care mi le-a recomandat el, mi-a spus ca tb facute in zilele 3, 12 si 25 de ciclu parca (am scris acasa pe undeva), asa ca astept momentul ca sa le fac si sa vedem ce tb facut mai departe ca sa am si eu un bebe.
va tin la curent!intre timp o sa ma trec si eu pe lista aspirantelor

Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Salutare! Lista asta nu se poate face cumva mai fain? Nu ma pricep, ceva cu proncente, cu vot....
Acum adun infirmatii de la toata lumea, concluziile mele, pentru al doilea copil vreau sa am un MEDIC cum trebuie.
Am nascut cu dr SUCIU al Polizu, un cosmar, nua m cuvinte, maxim interes cat am fost toata sarcina la cabinet si din 3 in 3 saptamani lasat 500 de mii acolo. La nastere si-a aratat adevarata fata. Chesti acu studiile in strainatate? Si dansul avea pe pereti diplome americanesti... Degeaba daca nu esti om. Nu doresc nimanui sa treaca pirn ce am trecut eu la nastere si pe doata durata spitalizarii!
Inainte de asta, ma vazute dr Ciprian CRISTESCU de la Giulesti. Mi-a placut. Nota 10! Datorita lui am pastrat sarcina (luasem niste antibiotice cu risc peste sarcina, fara sa stiu ca sunt insarcinata). Ata de aproape mi-a fost si mi-a explicat totul... Nu am putut ramane la dansul, pentru ca nu functiona la nici un cabinet privat sau clinica, si eu lucram 10-11 ore pe zi, ca si acum, si nu puteam merge la spital. Fara glume, "conducerea" nu imi permitea...
Numai vorbe de lauda despre dr PARVU de le Elias. Daca pana fac eu al doilea bebe nu il gasesc pe dr Cristescu altundeva decat la spital, o sa incerc sa merg la dr Parvu pe durata sarcinii.
Va pup pe toti!

Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumit spune:

Si eu,ca si Ankalaura,am fost pacienta doctorului Suciu si nu l-as recomanda nimanui.
Din septembrie as vrea sa merg la un alt medic.Una dintre colege mi-a spus ca dr.Tutunaru este un om si un medic nemaipomenit.A fost cineva pacienta dumnealui?
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Eu sunt o pacienta asistata de multitudine de doctori! Am fost pacienta dr.Suciu, 4 ani - care este un bun diagnostician, dar putin cam grabit si nu cred ca de aglomerat ce e mai are timp sa se puna la punct cu unele chesiute delicate pe care nu le stie, dar da niste rezolutii...-a dr.Anca, 1 an - care e profesional probabil ca e ok, - si dupa cum zicea mamicaluitheo-paciente diferite, dar mai ales probleme diferite,- dar pe care le trateaza conform cartii si putin globlaist si in cazul in care tie ca pacient iti pare ceva in neregula, si pui intrebari iritarea devine manifesta!Tie, biet pacient care iti achiti taxa la cabinetul paricular,parca ti se pare aiurea sa se uite la ceas cand pui intrebari si sa se ridice in picioare dupa ultimul raspuns!
Am doua cunostinte care au nascut cu el! Una de doua ori si alta o data ! Dar ambele fara probleme,adica cu o sarcina normala, fara sangerari, fara complicatii! Asa ca depinde de pacineta si de problemele pe care le are!

Si pe langa cei doi am mai vizitat pasager cativa ! Cine aude crede ca sunt bolnavul inchipuit!Eu nu eram chiar inchiouit eram doar bine documentat si ce citisem nu prea regaseam in raspunsuri, care variau de la dr la dr.Deci e clar nimeni nu prea stia despre ce e vorba dar sfatuia!
De trei luni, de cand sunt insarcinata sunt pacienta dr.Tutunaru! E, eu am mai scris pe aici asa ca nu fac decat sa reamintesc ca sunt supermultumita! Un OM cu vocatie de medic! In toate domeniile exista oameni cu har fie ca sunt profesori, teologi ori doctori pe care,zic eu, nu este greu sa-i recunosti!
Problemele mele si-au gasit raspunsuri logice, concrete,atente comunicate cu calm, fara graba!Te simti jenat ca te cheama la spital, in garzi si fiecare consultatie e la fel de minutioasa chiar daca abia a iesit din sala de nasteri! Te simti jenat parca de cata grija ti se poarta! Si nu esti nici pila nu stiu cui si nici cu alta recomandare nu ai! Singura recomandare a fost vraful de analize si multiple variante de raspunsuri !
Poate fiecare ridicam la statui si de cele mai multe ori nu e cazul, dar exista si exceptii! Si dr.Tutunaru este exceptia! Poate daca am intalni in toate domeniile oameni dedicati, daruiti semenilor , sigur , daca nu ne-am schimba , am invata sa ne mai infranam putin egoismul si lacomia ( in opozitie cu altruismul si profesionalismul ce nu caracterizeaza nici un domenui al societatii) !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameron spune:

Despre dr. Mihai Ilie ( Bucur) stie ceva cineva ?
Multumesc!

Mergi la inceput