mamici din Iasi (2)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

LA MULTI ANI, OTTO!!! Gabriela, sa-ti traiasca feciorasul si sa va aduca numai bucurii! si sa ne povestesti cum a fost petrecerea!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena I. spune:

Salut, iesence dragi!
In primul rind ii urez la multi ani lui Otto , multa sanatate lui, parintilor si fratiorului lui.
Roberta, imi amintesc cu drag cind adaugam si eu alaturi de semnatura numarul de saptamini de sarcina. Timpul trece, important e sa te bucuri de fiecare moment al maternitatii.
Anca (buli), noi ne cunoastem de la mamici de ianuarie februarie. N-am stiut ca locuiesti si tu in Tatarasi. Poate ne intilnim cu puiutii la plimbare.

Cea mai mare veste pe care o am pentru voi e ca joi, 15 aprilie, am increstinat-o pe Erica. A fost o zi minunata din toate punctele de vedere si sper sa pun in curind poze de la botez .


Elena si Erica (6.februarie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:



LA MULTI ANI OTTO!!!
Multa,multa sanatate si bucurii alaturi de Matei,mami si tati!


Cum a fost la petrecere ?Ai primit cadouri frumoase?
Gabi sa pui pozici,sa le vedem si noi!!Cristina si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Eu astazi ma impart intre "toaga",adica scoala pe limba lui Mihnea si serviciu,asa incit nu pot iesi nicaieri.
Mihnea a fost pe afara cu bunica,iar acum se pare ca se balaceste la "cudeta"-chiuveta!
Cind pisica nu-i acasa...soricelul face numai pozne..


Elena,sa va fie de bine !
Cum i-a placut Ericai baita la biserica?
Abia asteptam pozele!!Cristina si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Multumim pt urari. Sunteti niste dragute.
A fost frunos la mc' Donalds, dar daca era cel putin 3 ore ar fi fost super. Copiii s-au distrat, au "inotat" in bazinul cu bile, apoi a fost un fel de concurs: cine duce mingea in lingurita fara sa o scape, dar deja s-au plictisit pana la ultimul din sir, apoi Otto a fost asezat pe "tron" si au jucat un joc in care miscau din degetele si apoi trebuia sa stea nemiscati. Apoi a venit masa, surpriza dun punga, tortul cu lumanrele si sampania si gata. Daca ar fi fost dupa ei, abia dupa ce au papat s-ar fi jucat mai bine, abia ajunsesera sa se mai cunoasca intre ei cei care nu erau de la gradi, dar... ramane pe alta data in alta parte. Chiar sunt curioasa sa aflu mai multe despre Pinocchio.
Nu am facut poze, pt ca am filmat un pic...
Oricum Otto a fost foarte fericit. Acasa a primit doua jocuri cu LEGO cu Harry Potter si a fost transfigurat aproape. Cu greu am reusit sa-l dezlipim sa mearga la Mc'Donald. A mai primit 2 tricouri cu Harry potter si o carte cu postere si este foarte incantat. Bineinteles ca a mai primit o gramada de cadouri, cum nu a mai primit niciodata, pt ca nu i-am sarbatorit niciodata ziua cu invitati pt el. A primit si masinute si avion, pardon elicopter, si joculete, etc...dar Harry Potter e pasiunea lui sau cu vorbele lui: "asta-i tot ce mi-am dorit".
Cam atat, o sa va mai tin la curent.
Multumim mult pt urari si sa fiti fericite alaturi de familiile voastre,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Salutare,
N-am stiut de adresa asta. Adica n-am intrat niciodata la "prieteni din totdeauna". SALUT!
Gabriela:

  • La multi ani lui Otto. Sa creasca mare si frumos si voi sa va bucurati de el.
  • .
  • Mobila la comanda bine facuta, daca nu te grabesti f. tare se face la magazinul Acasa. Propietarul e un fost coleg defacultate al meu si e un tip serios. Noua ne-a facut mobila din dormitorul nostru si din cel al copilului - in care nu doarme nimeni!!, caci copilul doarme cu noi in camera. Chestia e cu grabitul. Are multe comenzi si dureaza cateva luni. Daca vrei sa il contactezi il gasesti langa Billa, si daca crezi ca te pot ajuta, pot vorbi si eu cu el.

Palmirah2002 - nu ne-am mai intalnit de Pasti dar poate dupa, nu? Pupici dulci lui Mihnea
Adi69 - Sanatate si multumesc de pozici. E o scumpete puisorul.
Elena - cred, nu stiu sigur daca e asa, ca joi pe la ora 14 te-am vazut in Tatarasi? Cu puiutul si cu nasii? Pe acolo stai? Eram in parcarea de langa Flora - cred ca asa se cheama, nu stau in zona, si asteptam pe cineva. Sa va fie de bine si numai sanatate!

Ce corect ca exista un "loc" pt iesence!!

Pupici, plec sa imi vad moata; sunt racita si am stat in seara asta mai putin cu Alex - l-a adormit sotul meu - caci altfel de unde timp la ora asta de chat-uri?

PA. Adica la revedere,
Carmen si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

quote:
Originally posted by GabrielaG

...dar Harry Potter e pasiunea lui sau cu vorbele lui: "asta-i tot ce mi-am dorit".




Are filmele cu Harry Potter - primele 2, dar cand apare al 3-lea il promit si pe acela?

Daca nu, mi-ar face placere sa i le trimitem - in format DVX - cu codecurile necesare.

Carmen si ALex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

quote:
Originally posted by l_carmen2003

[/*][/list]
Palmirah2002 - nu ne-am mai intalnit de Pasti dar poate dupa, nu? Pupici dulci lui Mihnea

Singura iesire a fost in parcul Copou,in prima zi de Paste,iar Mihnea nu a avut chef deloc sa stea ,dupa cum scriam si mai sus:miorlaia intr-una "pecam,pecam"...si am plecat.Marti dimineata am fost la "potogan" la Hala,iar miercuri mi-am gasit de treaba prin casa,deh..statusem prea mult "degeaba".
Imi pare foarte rau ca nu am reusit sa ne intilnim,chiar m-am gindit la voi,dar cu mofturila ista al meu,chiar nu am mai avut curaj sa merg nicaieri.Trag nadejde ca vom reusi sa ne intilnim cit mai repede!!



Pupici, plec sa imi vad moata; sunt racita si am stat in seara asta mai putin cu Alex - l-a adormit sotul meu - caci altfel de unde timp la ora asta de chat-uri?

[blue][b]Cum te mai simti,in dimineata asta,ti-ai mai revenit un pic.Bea niste ceai de busuioc si cimbru.E bun la raceala!
Multa,multa sanatate si pupicei lui Alex cel nazdravan

PA. Adica la revedere,
Carmen si Alex


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:



OTTO

felicitari Elena pentru botez!!
da, e adevarat, ne-am intilnit si la subiectul celalalt. eu am avut impresia intr-o zi ca iti recunosc parul rosu intr-un parculet in Tatarasi. insa nu am putut sa ma opresc pentru ca tu te dadeai in leagan, iar eu cind ies cu Matei la plimbare trebuie sa-l misc mereu. cum ma opresc cumincepe sa scirtiie.
eu ies la plimbare de obicei pe la 4-5 dupa-amiaza. daca e frumos afara merg la palat sa ma intilnesc cu nasica lui Matei care are si ea un bebe de 1 an, daca e asa si asa fac vreo doua ore ture de la dispecer pina la flux.

multumesc la toata lumea pentru sugestii!!

pina la urma am gasit un mic restaurant/ bar foarte aproape de blocul nostru. e curatel, deschis nou, are si terasa, vom face acolo si o sa va anunt cum a fost.

am gasit loc si la Biserica Barboi (nu prea mai speram pentru ca am mers abia ieri sa vorbim cu parintele). dar am gasit, simbata, pe 24 la ora 15 (chiar o ora buna, nu? tinind cont ca vin rude si din alte localitati).

o saptamina minunata!!

Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004)

http://community.webshots.com/user/ancutza124

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:



OTTO

felicitari Elena pentru botez!!
da, e adevarat, ne-am intilnit si la subiectul celalalt. eu am avut impresia intr-o zi ca iti recunosc parul rosu intr-un parculet in Tatarasi. insa nu am putut sa ma opresc pentru ca tu te dadeai in leagan, iar eu cind ies cu Matei la plimbare trebuie sa-l misc mereu. cum ma opresc cumincepe sa scirtiie.
eu ies la plimbare de obicei pe la 4-5 dupa-amiaza. daca e frumos afara merg la palat sa ma intilnesc cu nasica lui Matei care are si ea un bebe de 1 an, daca e asa si asa fac vreo doua ore ture de la dispecer pina la flux.

multumesc la toata lumea pentru sugestii!!

pina la urma am gasit un mic restaurant/ bar foarte aproape de blocul nostru. e curatel, deschis nou, are si terasa, vom face acolo si o sa va anunt cum a fost.

am gasit loc si la Biserica Barboi (nu prea mai speram pentru ca am mers abia ieri sa vorbim cu parintele). dar am gasit, simbata, pe 24 la ora 15 (chiar o ora buna, nu? tinind cont ca vin rude si din alte localitati).

o saptamina minunata!!

Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004)

http://community.webshots.com/user/ancutza124

Mergi la inceput