mamici din Iasi (2)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns acvi spune:

Saluti,si o saptamina minunata va doresc!!
La rubrica"mi s-a parut ca te-am zarit!!" ma inscriu si eu ca sa-mi potolesc curiozitatea:Carmen ai fost cumva ieri pe la prinz cu Alex cel minunat in Copou(mai precis in parcul Expozitiei)si daca da,atunci ai un nou look??
Ieri am fost pt prima oara cu Alex la porumbei unde ne-a terminat si pe mine si pe tati, ne-a plimbat atita, ca am facut cu schimbul,iar el era super fericit,era cel mai mic copil de acolo care mergea singurel si am fost taare mindri,dupa care am simtit nevoia sa bem o cafea si dupa o incercare nereusita la Vinatorul unde cu tristete am constatat ca Alex mai are suficienta energie in el cit sa sparga macar scruia o pauzara de pe masa ne-am consolat cu o cafea la pahar pe care am baut-o in ...mers!!Unde sint vremurile cind mergeam linistit la terase iar el dormea linistit in bratele noastre!!???
Pupici tuturor si o saptamina super usoara si super minunata!!
Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

La multi ani Otto! Cu intarziere dar mai bine mai tarziu...:)!Si eu sant innebunita dupa Harry Potter,am citit tot ce a aparut,mai putin sfarsitul ultimului volum,care a ajuns prin bunavointa domnisoarei Catalina in masina de spalat(si chiar l-am spalat:)).

Acvi,tot la Vanatorul am avut si eu o experienta ca a ta..anul trecut pe vremea asta...cu fugit permanent dupa copil (cat a mancat tati micii mult poftiti)si cu schimbat scutece prin WC...:(

Carmen,acum ca ne-ai gasit aici pe toate,putem vorbi mai usor...

Cristina ,ai cumparat bicicleta?

Ce bine de voi fetelor ca va puteti plimba pe-afaraaaa...noi santem consemnate in casa (avem deja patru zile) pana pe sambata de Vrajitoarea Varicela cea rea...pandesc copil sa nu se scarpine,dau cu alcool mentolat,cu pasta de apa cu tot ce pot...numai sa ne treaca mai repede...

Dia si bebe Rucsi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Criss,
Azi e mai bine, mult mai bine... Multumesc...
Am luat nurofen aseara si am luat si azi, am baut ceai ca pe apa, dar inca imi e frica sa il iau pe Alex in brate. Nu de alta, dar nu ma pot abtine sa nu il pup. Si deci... prin urmare.
Tipa la mine mereu, ca daca tot am venit acasa de ce nu il iau in brate si stau degeaba... Rostul meu e clar, nu? Sa stau cu puiul in brate...
Oricum, asta e. Ma bucur ca nu mai izvorasc "natural" cu diverse chestii... Sunt inca ragusita, dar nu mai tusesc. Si cel mai important nu mai fac febra.
Pupici lui Mihnea cel Scumpici.

Acvi,
Am fost sambata in Copou, la Starea Civila, pe la 11, la cununia unui prieten. Cu ocazia asta sotul meu m-a intrebat : ai mai spune odata "da"? Tinand cont ca nici prima data nu s-a prea auzit ce am spus...
Glumesc, i-as mai spune de 10 ori, dar numai lui! Ha, daca m-ar citi aici ar zice ca atentez la cardul lui!!
Dar aiurea mai arata Starea Civila in Copou! Jenanta atmosfera, serios. Se auzeau de undeva, pe bune, niste acorduri dintr-un recviem!!! Faceau repetitii niste pusti! Dar chiar acolo?!! Va dati seama ce aiurea a fost. Iar pe pereti era o expozitie cu icoane si scria mare Paste fericit!

Chestia e ca mi-am schimbat look-ul. Inainte de Florii... M-am dus la prietena mea, care are un salon si in general face chiar ce o rog - ma rog, a facut pana in martie anul trecut, cand a hotarat ca o gravida trebuie sa aiba parul scurt - si din ce i-am spus eu ca vreau, sa imi ramana parul suficient de lung sa il pot prinde la spate, sa nu ma traga Alex de el, a inteles sa ma tunda scurt.
Chestia e ca imi place cum arat deocamdata, ca atunci cand va mai creste 1 cm am sa fiu sigur nervoasa, asa ca...
Ieri am stat cuminti in casa...Mi-ar fi placut sa ne vedem.
Mai punem de o intalneala? De 1 mai?

Pupici multi (fara virusi) de la noi, la toate mamicile de Iasi si nu numai.

PS. deja am cedat psihic si mi-am luat odorul in brate si normal am inceput sa-l pupacesc. Nu ma pot abtine!
Sta in brate la mine si tipa la piciorutele lui:"iii", apoi se intoarce la mine si ma apuca de par si face:"aaaa maaama" Eu traduc asta ca pe ceva frumos.... De la febra am si imaginatie.
Pa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Adriana
DAA.
Uneori mor dupa un cuvintel. Si suntem aici. Super.
Lipsesc 10 minute sa-i schimb iubirii hainutele caci cafeaua mea se asorteaza cel mai bine mouse-ul lui taica-sau si cu pantalonasii lui.
Hai, fie 15 sa raspund la telefon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acvi spune:

Carmen,faza comica e ca eu am recunoscut copilul(sau asa am crezut),era un baietel imbracat in costumas de blugi cu o caciulita cu dungi nuante de albastru exact cum i-am luat eu lui Alex(dar pe bej)de la magazinul in fata caruia ne-am intilnit,asa ca l-am luat ca pe un indiciu ca sigur e Alex al tau(semana oricum f bine!!) ,doar ca era cu tati.M-am uitat indelung la ei dar n-am indraznit sa intru in vorba asa ca ma uitam sa vad daca nu te vad prin apropiere.La coborire am vazut din masina acelasi copilas cu mama care era cu parul scurt(dar cum tu zici ca nu ai fost pe acolo duminica...)!!
Mi-ar face placere sa ne mai intilnim,poate mamicile cu mai multa experienta,ne vind si noua ponturi despre cum sa gasim si putin timp pt noi,ca e jale!!
Copoul arata superb in perioada asta ,si il gasim in fiecare saptamina schimbat(in bine!!),noi mergem in parculetul de linga Vinatorul ,unde testam leaganele si tot ca gasim pe acolo.
Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Fetelor, multumesc inca o data pt urari.
Carmen, multumesc pt intentie, dar avem ambele parti din Harry Potter si aproape l-a invatat pe de rost(filmul). Asteptam cu interes partea a 3-a.
La "Acasa" am fost saptamana trecuta, dar trebuiau sa primeasca marfa, era cam gol dupa Paste. Se pare ca ne vom face cumva singuri proiectul si mai departe vedem noi.
Se pare ca la noi au venit "virusii" cei rai, Matei e mucos deja, Otto stranuta si eu am capul plin (senzatia ceea nasoala).
A fost frumos astazi, sper ca toata saptamana sa fie insorita si sa beneficiati din plin cu puiutii la plimbare.
Pupici la toata lumea,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Timp pentru noi....neeee,cine a auzit de asa ceva...hihi,poate cind vor merge la gradinitza.

Carmen,am eu un leac bun pentru git,dar trebuie sa-l suporti:PENICILINA V,numai ca trebuie supta,nu bauta.Eu dupa doua comprimate nu mai am probleme.

Mihnea face simbata 2 ani si sapte luni si tot numai dupa mine sta,evident vrea "batzica" sau "canu"-calu.Cind era mai mic,mai mergea si desi acum imi rupe spinarea,prefer sa-l duc calutz ca nu-mi rupa miinile.
Dia, nu i-am cumparat bicleta,pentru ca nu am ajuns inca in Siraj.Oricum nu sint hotarita de care sa-i iau:tricileta sau bicleta cu doua roti ajutatoare.
Da cum s-a procopsit Rucsi cu varicela ?

Am fost aseara toti trei in Expo la "potogan".Nu-mi vine sa cred ca maimutzica mea se urca singur fara frica tocmai acolo sus...si apoi se distreaza grozav alunecind pe topogan..Doamne ce a mai trecut timpul,mai ieri era un botz micut,iar astazi e un nazdravan fara pereche.El a mai experimentat potoganul din Expo joi,cind era numai cu taica-su,ca daca era dupa mine asteptam sa implineasca 18 ani sa-i dau voie.

O intilneala de 1 Mai ai fi perfecta ,si sper din tot sufletul sa nu lucrez pentru a ne putea intilni.

Habar nu aveam ca Starea civila e in Copou.Unde anume,chiar in Gradina?

Cristina,ce mai fac scumpicii vostri?

Sanatate si multiminunilor voastre!Cristina si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata la mamici si burtici din dulcele nostru targ!
Ce mult vreau sa tina vremea frumoasa si in week-end, mi-a promis tati ca ne duce in Copou , sa facem poze , sa mancam mici , sa ma alint un pic cat mai pot ! Abia astept, sper sa nu lucreze non-stop asa cum s-a mai intamplat...
O zi insorita tuturor!

Roberta + BeBe scump din burtica - 21 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena I. spune:

Dragaele mele,
Au fost si ieri si azi ceva probleme cu conexiunile si n-am putut intra deloc pe net cind era copila cuminte. Acum insa e momentul!
Eeeei, Carmen, bine ai revenit! Ma bucur sa aud de Alex, dragul de el, ca e un dragalas. Multa sanatate iti urez! Si eu am racit si am baut fervex gindindu-ma ca, avind in continut paracetamol, n-are ce sa-i faca rau bebitei. Si uite-asa ieri nu stiam de ce nu mai adoarme si e agitata.
Cristina, e un curajos Mihnea pe "potogan"! Si Erica a fost curajoasa cind a scufundat-o parintele in cristelnita. A plins numai un pic (din cauza ca o scoate afara din apa ).
Dia, sanatate multa lui bb Ruxi!
Anca, eu ma dadeam utza in parc cu micuta! Dar acum am carut si nu mai trebuie sa ma odihnesc in scrinciob. Totusi azi mi-e cam teama sa ies afara din cauza vintisorului care bate cam tare.
Daca se stabileste o intilnire de 1 mai, venim si noi!



Elena si Erica (6.februarie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Nu stiu sigur Cristina de pe unde am luat varicela,am inteles ca este epidemie in oras. S-a jucat cu un verisor de-al ei care merge la gradinita si care avea colegi cu varicela...si banui ca de pe acolo...
Bicicleta Catalinei a costat vre-o 800 de mii ,are roti ajutatoare si garantie pt doua luni(parca).In Siraj nu am ajuns,ti-am spus ca a luat-o de pe Strada Garii de la un magazin cu biciclete.

Fetelor,va doresc plimbari placute cu gazulicile voastre...noi ne jucam de-a bucataria, de-a constructorii , facem curse cu masini prin casa ,desenam,coloram,citim povesti,cantam si dansam,ne uitam la desene...dar tot ne dorim sa plecam la plimbare...asa... macar un pic...

Multumim de urarile de sanatate,Elena ! mai avem putin si scapam...sper...

Dia si bebe Rucsi

Mergi la inceput