mamici din Iasi (2)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Hristos a Inviat!

he-he!!

ia te uita ce subiect era deschis aici si eu nu stiam!

pai va salutam pe toate si ne auzim cit de curind!!



Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004)

http://community.webshots.com/user/ancutza124

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

vad ca sinteti mamici cu experienta (am citit tot din urma ca abia acum am descoperit subiectul asa) - dati-mi o idee de un restaurant micut/bar unde sa fac petrecerea de botez.sa fie dragutz, curatel, dar sa nu ma curete de tot de bani.



Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004)

http://community.webshots.com/user/ancutza124

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Bine ati venit Ancutza si Matei !!
Sa va traiasca nazdravanul,sa fie sanatos si mincacios!
E un flacau pe cinste!

Cam in ce zona stai?Sint citeva locuri dragute in care ai putea face cumatria,dar trebbuie sa "luam in calcul":
-daca preferi sa fie aproape de casa
-daca vrei sa aduci tu mincarea sau cu mincarea lor
-cite persoane vrei sa inviti!!Cristina si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

buna dimineata!

stau in Tatarasi si as prefera sa aduc de acasa bautura

vom invita cam 30 de persona.



Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004)

http://community.webshots.com/user/ancutza124

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Ancutza mama,da tu cind mai faci nanitza?Odihneste-te si tu cit poti mai mult!

Si la Ciric e frumos,la Ciuperca,sau la Casa Vinatorului,apoi mai este Casutza Rodica in Bucium si am auzit de la fete de terasa Pinochio(nu stiu exact locatia).Este o sala de protocol la Cantina CFS,unde e tare dragutz si intim.A,este linga fosta Fabrica de Tigarete un barulet -Green Club parca se cheama,am fost in nov.la o cumatrie si mi-a placut - nu e foarte pretentios.
Ma mai gindesc si poate mai au si fetele idei.
Cristina si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Multumesc de idei.
Sper sa reusesc sa ajung in Siraj.Eu daca termin la 4 programul pina ajung se inchide si nu am timp prea mult de colindat;sper ca miine sa fiu libera si poate trag o fuga!
Cristina si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata!! Ce dulci sunteti cu sfaturile, ma topesc de ras cu "potoganul", aseara mi-am disperat sotul ca vreau la potogan si cu "pecam, pecam!!"!!
Ancutza, vezi ca mai este pe malul Bahluiului, aproape de statia Luk Oil din Podul de Piatra un bar frumusel, se numeste Clubul Medicilor, stiu ca la un moment dat, acum cateva luni, era cam 300 mii meniul de persoana cu tot cu DJ si nu se plateste chirie. Oricum, trebuie sa te hoterasti pentru ca incepe sezonul nuntilor si risti sa nu mai gasesti liber decat in timpul saptamanii.
O zi buna, mai muncesc un pic si revin !

Roberta + BeBe scump din burtica - 20 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Maine Otto, baiatul meu cel mare face 6 ani, asa ca mergem la Mc'Donalds. Si cu ocazia asta, vorbind cu o amica mi-a spus ca sambata copiii ei sunt invitati la Pinocchio, un restaurant dragut in Bucium. Poate maine reusesc sa aflu mai multe amanunte si va mai scriu. Interesant este ca organizeaza si petreceri pt copii.
Si apropos de "potogan", Otto al meu cand era mic spunea "pocogan".
Un weekend placut fetelor,
Gabriela si baietii
PS. Si findca tot sunteti asa dragute, stiti cumva prin Iasi o firma care face mobila la comanda, dar sa arate impecabil? Adica PAL-ul taiat sa nu fie ciobit(ca sa spun asa) si bineinteles sa nu fie chiar scump? Eventual vreo pagina de web a lor?
Mersi mult,tot noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acvi spune:

Hristos a inviat!!!
Da,Pinochio e un local dragut,chiar linga blocul ANL din Bucium,si mie mi-a placut ca are loc de joaca pt copii,si teoretic, pe cineva care se ocupa de copii,iar pt pici mai mici scaunele speciale de stat la masa cu parintii.In schimb e destul de scump,si noi am fost anul trecut sa ne interesam pt botez dar aveau scoruri ff mari pt buzunarul nostru(tacimul undeva in jur de 475.000),muzica 1.5 mil .Noi dupa indelungi cautari am facut la restaurantul Rodica(in Bucium imediat dupa "3 sarmale"),am fost multumiti tacimul a fost 250.000 lei ,muzica pe calculator 750.000 si am adus noi bautura sucurile, desertul,nu se plateste inchiriatul daca faci cu meniul lor ,si duminica am vazut ca au terminat si terasa cred ca o vor da in folosinta,pt 30 pers e super acolo,la noi au fost 46 de persoane si au fost si citeva mese afara dar a fost OK.Tot duminica am descoperit inca un local dragut,dar e la Poieni putin mai departe dupa Quatro Rotte,Dublu V se cheama ,au preturi f acceptabile si o muzica super au si casute in spate(250.000 lei pe noapte ,ne-am interesat!!),localul dragut,personalul la fel(imbracati in costum national!!).
Gabriela,de mobila la comanda,personal nu stiu dar o colega mi-a recomandat cu caldura pe cei de la "Luceafarul" Letcani,ea si-a facut ceva acolo si a fost f incintata desi ea e f pretentioasa,de unde am tras concluzia ca lucreaza bine(am nr lor de telefon,daca te intereseaza ).
La multi ani Otto !!Distractie placuta miine!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

'neata fetele!

e o zi insorita la noi, asa ca si sufletele sunt pline de soare. sa aveti un w-e minunat.
Gabriela,
La multi ani ptr Otto, sa creasca mare, sanatos si sa aiba tot norocul din lume.
Eu am mobila facuta in bucatarie de Mimi-Mob, la pret destul de bun, cu transport si montaj inclus si dupa pofta si dimensiunile bucatariei. Au si site, adresa : www.mimimob.sitexdesign.ro, este pe Str. Manta Rosie nr.11, telefon 254.910 sau mobil 0744/881 153.Eu sunt f. multumita de ce-a iesit, ba chiar tipa mi-a sugerat si cateva idei dragute.Viziteaza site-ul si te hotarasti.
va pupic


aime

Mergi la inceput