mamici din Iasi (2)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Hristos a inviat!
Noi duminica am fost in vizite si luni am avut musafiri...
Am mancat in sfarsit carnita de miel...de cand asteptam...
De acum s-a cam terminat cu sarbatorile....revenim la rutina zilnica...

Dia si bebe Rucsi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata! O zi cu multa caldura in suflete ca afara....

Roberta + BeBe scump din burtica - 20 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacri spune:

Hristos a inviat!mai fetelor ati avut spor la scris nu gluma,adevarul este ca nu am intrat de multisor sa vad ce mai faceti dar ba am fost pe la neamuri ,ba au venit ele la mine ba am mai plecat si din oras putin si abia azi am reusit sa deschid calculatorul.Cam ne-a tinut in casa vremea asta anul acesta de Pasti dar poate se va mai incalzi ca al meu print numai afara vrea si acum cum sunt numai baltisoare el numai in ele vrea sa se bage si face numai scandal.In rest ....voi ati petrecut bine SF. Pasti?cam cat ati pus pe voi zilele astea....?nu prea sunt foarte bune sarbatorile astea pt. silueta ....dar pe de partea cealalta tare buna mai este mancarea nu????va pup super dulce

Fabian si mami Lacramioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

'Neatza! Soare cu dinti la Iasi!!!

Roberta + BeBe scump din burtica - 20 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

'neata si Hristos a inviat si de la mine !!!

de Paste a fost super, in inimile noastre si in casa, chiar daca vremea a fost nabadaioasa. Azi, insa e soare....dar cu dinti (te aprob roberta)... dar important e sa fim sanatoase noi si toti ai nostri, sa fim vesele si increzatoare...o sa vina si vara, fetelor...

aime 8 sapt si 4 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

ADEVARAT A INVIAT !!


Am aparut si eu dupa atitea zile de "dicstractie".Noi am fost liberi si marti si miercuri,iar de azi am intrat in focuri.
Ieri am fost la Hala Centrala la "potogan"dupa cum zice Mihnea si am stat vreo doua ceasuri.
Stiti ce-am patit cu Mihnea?Nu a vrut sa mearga nicaieri.Am fost duminica la socri si a urlat ca din gura de sarpe:pecam,pecam,pecam si pina nu am plecat de acolo nu a tacut.
A doua zi am fost la niste prieteni,iar a inceput "pecam,pecam,noroc cu calculatorul lor de am reusit sa-l fac sa inceteze( dupa juma de ora nu mai vroia sa plece acasa).Am fost la maica-mea,dupa ce m-a tocat la cap:a bunica Dioica..o juma de zi,cind am ajuns acolo,iar a inceput:pecam...evident dupa 10 minute nu mai vroia acasa.
Ce-o fi cu el oare?

A mincat todonat(cozonac) si a ciocnit(de masa)toate ouale de Paste si bineinteles ca a avut o "problema"cu acestea in timpul "procesului de uscare"drept pentru care fata de masa arata ca un tablou nedefinit.
Vreau sa-i cumpar o tricicleta ca tot sta pe afara toata ziua:ati vazut pe undeva mai trainice?

Cristina si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Noi am vrut sa-i luam Catalinei tricicleta de ziua ei,dar nu am gasit.pana la urma i-a luat taica-su o bicicleta mai mica cu roti ajutatoare.Si a mai primit si o tricicleta de plastic,la care dupa doua "plimbari"au sarit de la roti benzile de protectie...
Am modificat putin scaunelul si ajunge si la pedale la bicicleta dar nu stie sa pedaleze...inca.
Este pe Strada Garii un magazin cu biciclete,poate gasesti ceva sa-ti placa.

Dia si bebe Rucsi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Offf...ce mult mai este pana o sa vrea si puiul meu ma potogan!!! Abia astept!!

Roberta + BeBe scump din burtica - 20 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

quote:
Originally posted by roberta04

Offf...ce mult mai este pana o sa vrea si puiul meu ma potogan!!! Abia astept!!

Roberta + BeBe scump din burtica - 20 saptamani



ce simpatica esti! si dac-ai sti ce te-asteapta:))

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacri spune:

buna fetelor!a inceput sa se incalzeasca....este super !!!poate nu va mai ploua si vom putea merge linistiti la plimbare cu strengarii ca m-a innebunit tot Pastele ca vroia "apala ,pa,a copii".
Despre triciclete si biciclete si tot felul de panarami gasesti in Siraj de toate sper sa-ti si placa dar cam ce gasesti acolo gasesti si in magazinele mari din oras numai ca sunt mult mai scumpe;de ex. anul trecut am luat un carut de asta sport din Siraj cu vreo 2 sau 2,5 mil. iar pe la Hala acelasi carut era cu vreo 700000 mai scum iar in Mall cu 1 mil.,si multa altele .....asa ca eu zic sa mergi acolo e mai nebuneala si te ratacesti dar de restul de bani care ii dai la alte magazine mai bine ii cumperi jucarii sau ce ii place ingerasului mai mult.
Roberta eu zic sa te odihnesti cat mai bine acum cat ai timp si sa-ti incarci bateriile ca dupa astea 9 luni vei mai vrea uneori macar 2 min. sa mai dormi sau sa mai stai sau sa mai faci o baie linistita fara sa te fugareasca nimeni dar nu vei mai putea asa ca ....este extraordinar de frumos si nu se compara cu nimic dar la fel de obositor si poate chiar de greu.si inca un sfat care vine din tot sufletul :incarcate cu rabdare!!!!!!!!!!!!!
va pup super dulce!

Fabian si mami Lacramioara

Mergi la inceput