mamici din Iasi (2)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna maria spune:

Mamici si viitoare mamici,unalaturi de cei dragi!

Teodoreiin 21 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda spune:

"Paste fericit!" alaturi de cei dragi, sa aveti parte doar de clipe frumoase in aceste zile.
Mamici cu burtici, lasati treaba si nu va apucati sa faceti mancare, sa stati mult in picioare, ca nu se merita. Mai inrositi si voi un ou, mai faceti o maioneza, dar mai mult nu
Am facut si eu cozonaci (pentru a doua oara in viata mea) si au crescut frumos...ce gust or avea, Dumnezeu stie , noi vom afla duminica.

Dragostea e intotdeauna gata sa ierte, sa aiba incredere, sa spere si...sa indure orice urmeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Tuturor, inca o data, Paste incarcat de bucurii si liniste sufleteasca! Va pup si...fug la mama ca mi-ati facut pofta de cozonaci!
Sa-mi spuneti ce v-a adus !!!

Roberta + BeBe scump din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Merge cineva la inviere la Catedrala Catolica? Noi o sa fim pe-acolo pana se poate lua lumina...
Am schimbat meniul...face sotul meu ciorba de burta si miel inabusit si eu fac placinta cu carne.
Paste fericit tuturor, plin de bucurii si neaparat petrecut alaturi de cei dragi...!

Dia si bebe Rucsi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Iesencele mele dragi va urez un Paste fericit cu lumina in ganduri si suflet! Imi lacrimeaza sufletul cand ma gandesc ca nici anul asta nu o sa fiu acasa si nu o sa pot lua lumina de la Mitropolie! Va rog sa va ganditzi si la mine atunci cand , la miezul noptzii o sa luatzi "lumina din lumina". Sanatate si fericire multa !

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Multmumim de urari.
AM FACUT COZONAC SI PASCA, YUPPPIII(prima data in viata mea). Sunt deliciosi dar cam negrica am un cuptor care nu stie ca trebuie sa coaca cu flacara mai mica.
Va doresc un PASTE FERICIT, linste in suflete si in casa si sa va dea Domnul multe bucurii alaturi de cei dragi.
Pupici,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena I. spune:

Hristos a inviat!

Sarbatorile cu bine, cu sanatate si bucurii alaturi de cei dragi!


Elena si Erica
http://community.webshots.com/album/118077613bBQpCl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Adevarat a-nviat!

Un Paste Fericit!
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

ADEVARAT A INVIAT! Sarbatori fericite in continuare! Abia astept sa revenitzi si sa povestitzi cum au fost sarbatorile voastre!

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

HISTOS A INVIAT! Sper ca ati petrecut cu bine, eu nici nu am avut timp sa realizez ca e mini vacanta: sambata in bucatarie,noaptea la slujba de Inviere pe o ploaie adevarata, duminica musafiri, luni la socri unde am stat in picioare de am crezut ca nasc, marti la serviciu. Dar sper sa recuperez duminica, cand am de gand sa doooooooooooorm!!! Va pup si va doresc tot ce e mai bun!

Roberta + BeBe scump din burtica

Mergi la inceput