Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (17)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Oi fi eu mai posesiva nu stiu, dar la bbul meu nu are acces lumea. Adica cu jumuliri si cu aruncat in sus..nici vorba! Daca mai vine cite cineva, nu-i face decit sa-i vorbeasca si sa-i atinga minutele sau un deget pe frunte(si daca-mi permit mai si intreb ada s-a spalat pe miini). Dar pupici si alte alea, nu..! De aruncat in sus nu obisnuim nici noi ca are un stomacel mai sensibil si daca mai e si dupa masa in mod sigur ar iesi voma ca la o fintina arteziana, iar sotzu dupa ce a scapat odata ciinele jucindu-se asa mai cu foc nu mai indrazneste sa faca nici cu el daramite cu Aldito. De pupat pe gura nu obsinuim pt ca suntem fumatori amindoi si nu mi se pare corect fata de el. Iar de contactul cu ciinele nu avem deloc probleme, nu am frica de microbi de la ciine. Asta nu inseamna ca las cinele sa-mi linga copilul pe gura dar nici nu ma stresez ori de cite ori sta cinele prin apropiere sau daca ne jucam cu el sa nu atingem copilul.Vikinga& bb Aldohttp://community.webshots.com/user/vikinga109

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allya spune:

CARMEN de la scuturat si aruncat in sus i se distruge creierul la copil! si poate muri sau ramane handicapat, mai ales de la scuturat sunt cazuri f grave! aveti grija! probabil ca voi o faceti finut dar musafirii mei aveau de gand sa vada daca nu-l pot da cu capul de tavan... Am vazut pe discovery health channel niste cazuri f triste...parintii erau distrusi pt ca ei doar se jucasera...
in rest nu prea am avut grija asa cu microbii dar de pe jos daca intra lumea incaltata si daca nu se spala pe maini se transmit f multe boli, cum ar fi hepatita (maini murdare...), dar de cand s-a imbolnavit de 2 ori copilul sunt cu ochii in patru...e tare nasol sa ai copilul bolnav...

FETELOR AM PUS POZE CU MINE! ma puteti vedea cum arat azi (cu culoarea noua) pe albumul Family de pe webshots de la noi. E primul album si eu sunt aia in kimono auriu! Speneti-mi ce credeti...

pupici,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zeeva spune:


La multi ani fetitelor sarbatorite astazi!

Ven, multumesc pentru ganduri si urari, acelasi cuvinte alese si pentru voi si comoara voasta.

Simona R, daca vrei sa accesezi albumul fa click pe adresa de mai jos; daca nu se deschide direct ,vezi in dreapta unde scrie My Photos si fa click apoi introdu Yahoo ID lmureseanu si password mirumaia; am sa schimb contul pe webshots caci ia prea mult timp la accesare pe yahoo.

Am citit cu destula mirare cam ce patiti unele dintre voi cu diversi vizitatori. Daca va deranjeaza anumite lucruri - si e evident ca asa e - fiti mult mai ferme cu anumite reguli. Nu pupat, nu aruncat, nu orice alt gest de mare amor. Bebelusul e o comoara pretioasa nu jucarie. Din fericire nimeni nu a avut tendinte de acest fel cu fetele mele. Le-am nascut iarna pe amandoua si muuuulteeee zile nu am lasat pe nimeni in vizita de frica sa nu-mi aduca raceli. Impuneti limite clare. Daca cineva se supara e chiar mai bine caci nu va mai veni si a doua oara.

Mai fetelor, vad ca bebelusii nostri papa deja mai toti diversificat si sunt fericiti. Maia face botic de suparare cand termina suculetul asta in conditiile in care laptele il termina dupa indelungi eforturi.
Maine ii fac vaccinul. Ce stiti voi, e bine sa nu-i dau suc in ziua cand e vaccinata?
Voi strecurati sucul sau il dati cu tot cu pulpa?
Inca ceva. Puteti va rog sa-mi dati o idee despre cum as putea strecura branza de vaci daca nu am tifon.

Ganduri bune,
Z. si fetele
http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zeeva spune:


Allya sa-ti fie de bine cu noua frizura. Iti sta bine. Nu se distinge prea puternic nuanta de par dar probabil ca e din cauza rezolutiei photo.

Z.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Allya, bineinteles ca nu il da nimeni pe Matei cu capul de tavan ... departe de cazul nostru ... de fapt nici nu se dezlipeste mult de mainile noastre, e mai mult un arc in sus cu el in maini, deci nici intr-un caz nu cred sa ii faca rau ... sa-i zagaltai creierii si sa moara copilul?!! Pai cat de tare l-au aruncat parintii respectivi? Poate l-au si scapat pe jos, ca altfel nu imi imaginez. Iar despre scuturat ... ce naiba, cine isi scutura copilul? Doar psihopatii. Despre chestia cu cosmarurile am citit si eu, dar ... mi se pare discutabil. De exemplu pe mine nu m-a aruncat nimeni in sus si imi aduc aminte ca toata copilaria am visat ca zbor de pe un acoperis si apoi cad ... senzatia era faina pana la impact . Oricum, nu am de gand sa ii interzic lui taica-su sa se joace cu el, ca dupa aceea o sa se simta exclus si e mai rau asa. Cu animalele imi mentin parerea, adica daca ai grija cu parul, nu cred ca se intampla nimic.

Zeeva, ti-am vazut si eu in sfarsit pozele .. frumoase fete!! Sa iti traiasca.

Allya, te prinde bine noul look, dar culoarea nu se prea vede, in loc sa iti faci singura poze in oglinda, mai bine roaga-l pe sot sa te fotografieze undeva in lumina .

Cam atat.

Carmen si Matei Gabriel

http://community.webshots.com/user/carmen77102

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allya spune:

CARMEN, pai sotul a fost la munca toata noaptea si e si acum si nu am mai avut rabdare...aveam mancarici....
Mai nu a zis nimeni sa nu se joace sotul tau cu Matei, Doamne fereste! numai sa aveti grija! pai daca e numai asa un arc finut nu-i bai...
scuturatul e f grav si aruncatul asa ca pe o minge in sus si apoi sa-l prinda, au facut odata mi s-au muiat picioarele il vedeam plonjand pe jos si cu creierii clatariti si am racnit sa imi dea imediat copilul inapoi! si de atuncea nu il mai ia nimeni in brate fara sa spuna intai ce face cu el...
Da e doar o nuanta rosiatica nu mi-a prins decat ca un nuantator, eu imi dau seama de diferenta ca era ca taciunele in cap, dar o sa imi faca si sotul niste poze o sa le pun si pe alea.

va pupic,






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lena spune:

Allya finutzo si delicato cand am citit cum se comporta americanii, vai am ras ca nebuna singura...ce misto, sincer inseamna ca sunt niste oameni civilizati in adevaratul sens al cuvantului, pe bune!! Aici ii mai vezi ca ti se infig in copil, vrei nu vrei si nu apuci sa vezi ce facuse persoana respectiva cu mainile si io nu sunt chiar disperata cu microbii, dar Fleur are dreptate.

Bubu stai linistita ca nici eu nu am inceput nici o diversificare, peste o luna de-abia si Brian e nascut in aceasi zi cu Freya.

Ce mai ma enerveaza pe mine uneori este ca vezi femeile pe strada cum se uita in caruciorul tau sa-ti vada copilul...eu n-as face asa ceva nici rugata

Deocamdata nimic nou pe frontul de vest ..."monster milk" vrea doar tzatzica si joaca multa si isi baga degetele de la picioare in gura sau dac nu se poate suge din sosetele ca sunt tare dulci

pe toate Lena cu "t-rex" Freya (4 luni si 24 de zile)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allya spune:

ZEEVA sunteti f frumoase si fetitele seamana cu tine! ce fain!

VEN imi pare rau ca Markus are toane, o sa-i treaca! la varsta lui fac ei asa!
si paote ca ies niste dintisori mai stii? Ven mama iara am scris babetica, asa mi-a intrat mie in sange cuvantul asta...

VIKINGA eu nu am gasit pompita din aia cu tuburi....

CARMEN, ZEEVA va multumesc! da trebuie sa ma si tund....dar culoarea, ma rog nuanta mi-a schimbat freza tampita, parca e alta cumva....
Carmen a zis sotul (ca i-am trimis linkul la munca sa ma vada macar acolo...) a zis ca imi face el poze ca lumea ca arat acolo ca o femeie fara de barbat...ei poate iese si cu ...

LORELAI pai nu te uitam noi asa de usor...

ILEANA felicitari! sa stii ca nu numai ereditar apar dintii! adica se considera unul din motive...dar mai sunt si altele absconse.... cert este ca e un semn de precocitate!

LA MULTI ANI! sarbatoritilor de azi si din zilele trecute!

ANCUTA de ce nu mergi la medic sa vezi de ce mananca copilul asa putin? macar mananca des? o fi ca a dat de gustul sucului? atuncea bine faci ca ii dai numai lapte o vreme!
si ALex facea asa si ma dispera...acum ii dau sa suga si stiu ca mi s-a dublat productia de lapte, mananca si des si lung 20 de minute deci nu ma mai impacientez!

pupici,






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allya spune:

LENA astia au si ei copii si cred ca de asta is atenti...

pupici,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaR spune:

Zeeva, in sfirsit am reusit sa-ti vad pozele M-am prins si eu care era problema. Fiind conectata automat la yahoo (cu propriul meu ID, of course),trebuia intii sa fac "sign out" si sa ma reconectez cu ID-ul tau ...
Sint mortale fetitele tale. Ce fain trebuie sa fie ca Miruna o iubeste asa mult pe Maia ! Se vede chiar si in poze lucrul asta. Sa-ti traiasca si sa te bucuri de ele. Sinteti niste gagici superbe

Allya, mama, nu ti se vede culoarea in poze ! Asteptam sa-si respecte sotul tau promisiunea (aia cu pozele, ca restul e treaba ta )

Fetelor, de ieri am pus in functiune robotul de bucatarie ca sa fac suc, ca marul l-am mai ras eu cumva pe razatoarea de sticla, dar morcovul zau ca nu stiu cum m-as fi descurcat cu el. E prima oara ca folosesc robotul asta, desi l-am primit de Craciun. E un Moulinex si face sucul foarte bine, adica, sucul e suc si pulpa ce ramine e aproape uscata. Va zic asta fiindca tin minte ca au fost fete care s-au plins de robotii lor ca nu prea fac sucul cum trebuie. Asa ca va recomand modelul Ovatio 2 de la Moulinex, garantez ca functioneaza OK, cel putin la stors mere si morcovi.

Mai, parca si Codrin a inceput sa se ia dupa Markus al lui Ven, nu stiu ce are, dar e cam miriit. E drept ca nu vrea in brate si nici la verticala, dar trebuie tot timpul sa ma joc cu el si sa-i fac ceva nou, ca altfel se plictiseste si tipa si miriie tare nervos. Adica nu plinge el cu lacrimi dar e tare enervant cum face... Si azi a fost o vreme cu vint si innorat, a si plouat, ca n-am avut nici un chef sa ies cu el afara, caci afara, desi nu doarme, sta totusi cuminte, nu-i trebuie nici suzi, nici sa-si roada degetele, pur si simplu tace si admira peisajul.

Mergi la inceput