Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (17)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Buna seara!
La multi ani ptr bebelusi!
Uite ca noi am facut azi vaccinul, si pare ca totul e bine, deocamdta doarme.
Avem o problemica, nu ne-a ajutat deloc Vigantolul, asa ca acum ne-au prescris ceva mai puternic, vit. D3. Sunt cam suprata din cauza asta.Sa vedem cum o sa fie luna viitoare.
In schimb a luat inca 800 gr luna asta, adica avem deja 7800gr si 64 cm.
In rest toate bune si frumoase, am cazut dinnou din pat, desi l-am lasat in mijlocul patului si nici n-am facut 5 pasi, cum aud un bum si un tipat. Dar i-a trecut repede, a plans foarte putin. Si de atunci il car dupa mine, ori il duc la el in pat, chiar daca nu-i place.
Ei, cam atat. Azi a fost cam urat afara, dar totusi m facut si noi prezenta la noi in parc. Salutari de la Theiuta si micutul Nikolas.
Pupici!

alina si bb Alex(22.11.2003)
http://community.webshots.com/user/alinkava

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Bonjurica!

Si eu stiu ca aruncatul in sus provoaca anumite cosmaruri... Si noi ne jucam cu Luca cam asa cum a descris Carmen, adica nu-i dam drumul din maini niciodata, dar il tinem in sus, il fac avion, il mai dau cu capul mai in jos, etc. Si rade de se prapadeste.

Cu pupatul pe gura nici eu nu sunt de acord, sunt de aceeasi parere cu Vikinga, si noi suntem fumatori, dar si daca n-am fi, tot nu as face chestia asta.

Iar musafirii trebuie pusi la punct, ca nu-i copilul lor, ci al vostru si mai bine spuneti va deranjeaza.

Si sa stiti ca nici eu nu ma agit extrem de tare cu cainele. De obicei e bucurie mare cand vin cu Luca de la plimbare si Jimmy ne asteapta acasa. Se bucura catelul asa de tare ca daca nu sunt suficient de atenta ii trage 2 limbi pe fata. Chestia s-a intamplat de 2 ori, dar daca sunt atenta tot nu se lasa si-l pupa pe maini. Ma duc apoi si spal bine copilul pe maini si gata. De multe ori il pun pe copil calare pe catel, il mainagie, il trage de blana si Jimmy nu zice nica. Apoi mergem iar la spalat si gata. Toata lumea multumita.

Zeeva, poti sa-i dac suc fara probleme si in ziua vaccinului. La noi nu iti dau voie sa le faci baie. Atat... Si nu avem voie sa le dam mancare 2 ore dupa vaccin, doar ceai.

Mie azi mi-a dat dr voie sa-i dau iaurtel cu cereale sau biscuite, daca vreau. Am sa-i dau Danonino, sa vad daca-i place, dar intentionez sa-i fac iaurtul mai poi in casa. Stiti vreo reteta de iaurt?

Pupici



http://community.webshots.com/user/adamestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Mai da' ce sexoase sunt cercetatoarele in ziua de azi mai! Mai ales astea romance Allya, imi place cum arati si sa stii ca se cunoaste noua nuanta mai rosie si te prinde draga si fara oki verzi!Ia zi-mi si mie roshkato, ce crezi, i-ar face rau ceaiul de ceapa la bb? Ca mama tot ii trage ca face minuni la tuse, si cum al meu nu se mai termina, as incerca si altceva inafara de sirop(prospan).Nu v-am citit pe toate ca am deschis pozele allyei si a trebuit sa zic repede ce mult mi-a placut!RevinVikinga& bb Aldohttp://community.webshots.com/user/vikinga109

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Hai mai feteor ca se cunoaste diferenta la parul Allyei, eu tin minte ca am mai vazut o poza cu tine sau confund? Aveai parul mai scurt si stateai in poza asa ca la pasaport. Ma insel? Si cum vrei fata sa ti-l mai tunzi? Ca da bine si asa mai lungutz!Imi pare rau ca nu ai gasit pompita din aia, e tare eficienta, am aruncat hirtia din ambalaj, trebuie sa merg iar la farmacie sa vad daca are vre-un nume ceva. Miine promit ca merg si am sa vad si cit costa humana pt Adriana(scuze ca nu am facut pina acum).pupici:)Vikinga& bb Aldohttp://community.webshots.com/user/vikinga109

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Bonsoir, fetele!

Mai , sa stiti ca pana la urma am ajuns la dr. cu Markus (la insistentele lui Cristi, care nu pricepe ca (virgula) copiii mai au si perioade din astea "nebune", cand ne scot peri albi)......
Ei da, of course ca baiatu' n-are nimik!!!
Are in schimb lungimea de 70 cm!!!! Sa mor de ras, nu alta!!! Asta vrea sa ajunga direct in NBA, sa faca bani multi, lunganu' lu' mama plangacios!!!
Mda. Dr. zice ca n-ar fi de mirare sa iasa in curand si dintii, ca gingia e tare dura si aplatizata, sau cam asa ceva...... Doamne, da sa mai astepte, ca o iau razna!!! Ileana, incep sa te inteleg cu adevarat din ce in ce mai bine........

Ne-am plimbat azi iar vreo 3 ore, pe urma am mers cu masina la dr. (prima data cand am iesit eu cu Markus singura cu masina, si parca atunci au iesit pe strada toti soferii idioti si cretini din Bistrita, de am injurat intr-una, plus ca Markus plangea in dreapta )......in fine, pana la urma a fost bine......

Carmen, te-am mai intrebat (sau nu???), Revalidul da foame asa ca vitaminele??? Ca daca da, astept sa termin cu Montignac, pe urma iau o tura, ca chelesc rapid si sigur......

Nici pe Markus nu-l ia NIMENI (care nu-i din familie) in brate fara sa ceara voie, nici nu pune mana pe el or stuff like that......ca sa nu mai vb. de pupat pe gura, care mi se pare DEZGUSTATOR, dar daca fetele zic ca asa-i obiceiul in Olanda, ma rog, oricum nu pe copiii mici.........

Simona, se pare ca totusi e o perioada "cretina" din viata lor, saracii, ca si copilul prietenei mele de aici, din Bistrita, care e deodata cu Markus, face cam aceleasi figuri, plus ca nu se mai omoara nici cu mancatul, si era si el un mare mancacios, ca si Codrin.......parca si Dana se plangea de acelasi comportament la Andrei (marait + mancat prost)......sper sa treaca mai repede, ca vad ca la noi (la Markus adica) toate "necazurile" fiecarei perioade sunt mai accentuate decat la alti bebelusi.....

Eu una cre' ca in curand nu mai tre' sa tin nici un Montignac, ca abia daca apuc sa mananc ceva din cauza lui Markus, acuma e trecut de 9 si inca n-am mancat, si Monty zice sa nu sarin peste mese......

Hai ca m-am intins cat China, da asa-i cand scapa calul la ovaz ......mi-e o ciuda cand vin cu el in brate pana la calculator, ma asez, si incepe sa urle, si nu apuc nici sa citesc......

Va pupicesc!!!

Venera si Markus (10 decembrie 2003)
http://community.webshots.com/user/rothgross

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Ven, nu, stai linistita, Revalidul nu da nici o foame ... contine tot felul de germeni de grau si alte chestii din astea ... poti sa iei linistita. Si eu m-am apucat de Montignac si iau Revalid, si nu am nici o treaba. Si vreau sa spun ca mi-e deja mai bine cu parul dupa o cutie de Revalid. O sa mai iau inca una si poate nu o sa mai fie nevoie.
Fetelor, imi pare rau ca sunt maraiti bblushii vostri, dar si Matei e exact la fel .. eu il susptectez de dinti, ca se scoala asa, urland, fara nici un motiv aparent ... si asta dupa jumate de ora de somn! . Unde mai pui ca se scoala si noaptea de vreo 3-4 ori, si tot trebuie sa ii indes suzeta in gura ... ma cam chiauneste si pe mine, dar asta e. A, vroiam sa te intreb, Ileana, Luca a dat vreun semn cand i-au iesit primii dinti? Ca la Matei gingia nu e nici rosie, nici umflata, nici puncte albe pe ea, si totusi urla ....

Carmen si Matei Gabriel

http://community.webshots.com/user/carmen77102

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allya spune:

VIKINGA mama LOL na ca ma facui si sexoasa....
se vede o diferenta fata de poza unde de exemplu il tin pe Alex nou-nascut, e in albumul Newborn....
chestia este ca e doar un ton mai deschis o nuanta rosie fata de cea albastruie dar tot inchis la culoare a ramas.....
hai ca pana la alea profesioniste facute de sot, o sa va pun una facuta de mine asa la freza direct..... da mi se vede numa jumatatea superioara a capatanii....si una cu manichiura....
Nu stiu da ma simt asa de bine ca is entuziasta cu prostiile astea si va bat si pe voi la cap!

va pupic,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allya spune:

VIKINGA stai sa ma informez in legatura cu ceaiul de ceapa.

pupici,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allya spune:

VIKINGA asa-i aveam o poza facuta de sotu ca la pasaport ca era pt loteria vizelor incercari....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julia23 spune:

Cred ca pe printesica mea nu o mai doare dintzisorul ca a fost linistita,dc mi a spus ca intr o sapt sau 2 apare si urmatorul,sper sa iasa la fel ca asta usor.
Fetelor am chinuit-o azi sa i scot cerceii din urechi ca avea medicinali,a plins saracutza si i-a dat si singele,iar acum nu reusesc sa-i pun pe cei noi,se inchid f greu si ea nu sta deloc cuminte,asa ca trebuie sa ma duc sa-i cumpar altii.
Am pus si noi poze noi in album.
Alina miine cred ca venim si noi in parc.
La multi ani pt Andreea si Ana Cristina

Julia23
http://community.webshots.com/user/julia062003

Mergi la inceput