Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (17)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Umflatzel spune:

Salut mamicilor,
in sfarsit mi-am pus si eu osul la treaba ca sa scriu si eu pe-acilica sa nu cumva sa uitati complet de noi...
Bursucul meu e bine, azi am iesit pe-afara, am stat fara caciulita si ne-am dat in leagan, am stat putin in parculetz, a fost tare bine! Am stat si noi mai relaxati ca de obicei tot pe fuga iesim afara, ba sa platim facturi, ba la banca, ba la piata, mititelu nu statea si el linistit intr-un parc sa simta aer curat!
Si noi am inceput de la 2 luni si ceva cu fructele si acum la 3,5 luni mancam piure de fructe sau mar cu biscuite. Eu nu sunt prea lamurita fetelor daca tre sa ii scoti o masa de lapte ca sa ii dai fructele sau astea sunt asa ca aperitiv...voi ce natitate le dati la ai vostrii? Eu ii dau cam o banana si cateva felii de portocala, se satura de fructe dar el mai vrea si lapte...
Cu piureul de legume si supica cand ati inceput? (scuzati cacofonia)
In rest despre mine ce sa va zic, nu prea sunt in regula, operatia mea este in a patra luna si are in continuare infectie (cica de la fire ca nu le suporta organismul), mi-am luat stepper de la carefour si up-tronic si ma chinui sa dau burtica jos (am pus mai multa slana pe burta decat in rest, acolo tre sa ma concentrez cu exercitiile)

Sper sa intram mai des ca voi vad ca sunteti vrednice tare...

Va pup si
La multe luni sarbatoritilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleur spune:

ma prind si eu in hora...trandafirasul meu e miorlait si plangacios de vreo trei zile,nu stiu ce are.banuiesc ca-i de la nasuc caci este cam infundat,o fi vreo raceala mica.si pe mine ma lasa nervii uneori mai ales cand tipa si plange cu lacrimi de crocodil si-o potolesc numai daca o tin in brate si ma plimb prin casa;cum ma vede ca vreau sa ma asez pe canapea cum incepe taraboiul.acum e la mine in brate si fac precum toate animalelr ca sa-i distrag atentia.

dana,a mea a luat gripa de la cineva care a intrat in casa cu virusul

simona,si eu am intrat in colimator odata pe alte forumuri si de-atunci m-am linistit,stau in banca mea.te inteleg perfect cu vecinele, eu am probleme cu soacra care o pupa pe gura,i-a zis paul o data sa nu mai faca asa dar vad ca continua si e si tare sensibila.n-as vrea s-o supar dar cred ca iau eu problema in mana,frumos si delicat.aici asa e moda cu pupatul pe gurs,mie-mi vine sa vomit cand ii vad.

ileana,la multi dintisori!

va pup,
fleur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacc spune:

Buna mamicilor si puiutilor!
Noi am inceput de ceva vreme diversificarea si acum trb sa ii introduc in alimentatie si branza care am inteles ca se face in casa cu ajutorul pastilelor de ca lactic....voi tot asa o preparati?mai aveti si alte retete? pot sa ii dau si branza de vaci cumparata?uneori imi e dor de perioada cand bea doar laptic de la mine......

Andreea si Sebastian - 07.10.2003

http://community.webshots.com/user/andreeacc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zeeva spune:


Dupa ce am pierdut o gramada de vreme sa fac albumul vad ca nu are nici o optiune de deschidere automata pentru vizitatori. Daca doriti sa deschideti albumul meu folositi va rog Yahoo ID: lmureseanu si password: mirumaia

Alta data am sa incerc sa mut albumul pe alt site ca sa se deschida mai usor.

Daca poti Ileana te rog sa treci si albumul meu la lista. Desigur cand ai timp, nu-i nici o graba. Multumesc.

ganduri bune,
Zeeva si fetele

http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/lmureseanu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_mihnea spune:

Fetelor,
cand le-au iesit dintisorii bebeilor vostri?
Ca al meu este smiorcait si-si baga degetele in gurita; are si balute si ma gandesc ca poate de la dinti. Are 4 luni jumatate.
Nu stiu cand ne-au iesit noua (parintilor) dintii, dar cred ca este un pic ereditar, nu?

Pupici,


Adriana si Mihnea (11.11.03)
http://community.webshots.com/user/bbcloanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Zeeva, sunteti niste frumoase toate 3!!!Serios, tati tre' sa fie mandru ca are 3 gagici asa de faine, si sa fie cu ochii pe toate 3!!!

Adriana, zau daca nu ma gandeam si io ca la Markus ii ies dintii, ca se comporta exact la fel.......baleste INGROZITOR, TOT TIMPUL e cu mainile in gura, plus ca mai nou se scoala si noaptea pe la 2, si mai infunda vreo 1/2 de ora pumnii in gura si tot geme, dar nu vrea mancare......
Chestia e ca m-am uitat in guritza lui, gingiile nu par a da semne de dintii......dar mi-a facut impresia ca i-a facut bine faptul ca l-am pipait cu degetul pe gingie.......

Oricum, fetelor, nu va puteti imagina ce groaznic e, geme, maraie si urla TOATA ZIUA, nu mai stiu ce sa fac cu el, maine cred ca merg la dr. ca azi am plans cu el in brate, ca nu mai pot sa-l vad asa suparat, si sa nu stiu ce are, si sa nu-l pot ajuta......
Nici nu mai zambeste, e mereu incruntat, nu se mai distreaza la vechile "maimutareli" ale noastre la care radea cu gura pana la urechi......
Culmea e ca afara e ok, plange pana il imbrac (pt. ca URASTE CACIULILE!!!), apoi adoarme, si atata timp cat caruciorul se misca , doarme......cand ne intoarcem acasa, reincepe calvarul..........

Azi a si mancat rau, asa ca nu mai inteleg nimic......

Va doresc o noapte linistita.....


Venera si Markus (10 decembrie 2003)
http://community.webshots.com/user/rothgross

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza99 spune:

Adriana, eu habar nu am cat costa Humana, ca-i dau numai lapte de-almeu, o sa ma uit prin magazine.
Te rog mult de tot trimite-mi si mie cartea Montignac xxxxxxxxxxxx:
Mersi anticipat!
Cristina + Luana Carla (11.11.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaR spune:

Ven , imi pare rau ca Markus e chiar asa de miriit de te aduce la disperare Si Codrin isi baga pumnii in gura si baleste dar nu cred ca ii dau inca dintii. N-ar fi totusi un pic prea devreme ? Desi, tot ce se poate, nu-i exclus sa iasa dintii la 3 luni jumate.

Zeeva, eu nu reusesc sa gasesc albumul tau de poze !

Fleur, eu sper totusi ca nu am intrat in colimator cu postarile mele pe alte topicuri. Numai ca ma enervez cind vad ce usor pot altii sa arunce cu jigniri din simplul motiv ca ai o parere diferita de a lor. Si sa te mai si tina minte de la un topic la altul ... Dar cum zice si Dana, ne minca degetele.
Nu eu eram cu faza cu vecinele, eu as fi fost mai rea cu ele si nu le-as fi permis sa vina la mine ca la ele acasa. De altfel, la mine nici rudele n-au avut acces in prima luna. Si cred ca as innebuni sa-mi vad soacra pupindu-l pe gura Nici macar eu nu fac asta !

Andreea, ziceau fetele ca brinza se poate face din lapte fiert in care pui zeama de lamiie si/sau ca lactic.

Va pupic, ma duc si eu sa ma culc, ca puiutul meu doarme de pe la 8 jumate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sympa spune:

Bine-ai revenit lorelai...pai trebuie sa il ajuti tu sa stea in fundulet. Daca el plange sau se screme inseamna ca nu vrea si-atunci trebuie sa-l lasi pe mai tarziu.Daca-i place poti sa-l tii.
fetelor..tocmai am facut doua poze de la mine sa vedeti si voi daca e posibil ca in luna martie sa fie asa ceva. profitati de vreme abuna de la voi si faceti cate o plimbare si pentru noi.Le puteti vedea pe-a doua adresa la montreal-martie.
Andrea e cumintica...papa bine, sper sa fi luat mai bine in greutate decat pana la ultimul control.Peste 2 saptamani o sa mergem sa ne cantarim.In rest..chiuie, isi linge picioarele si salopetele spre disperarea mea ca e uda tot timpul.Acum ii schimb hainuta intr-o ora e uda toata.
Merg sa-i dau papica ca daca nu incepe show-ul.
Pupici..Andrea 25.10.2003

http://community.webshots.com/user/sympa200
http://community.webshots.com/user/sympa2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacc spune:

Simona, multumesc frumos, am sa incerc si cu lamaie, cata zeama de lamaie se pune la un litru?
Alina, bb a inceput sa vrea sa stea in fundulet pe la 4 luni (sprijinit bineinteles) insa pediatrul mi-a spus ca nu-i bine sa faca asta inainte de 5 luni....asa ca dupa ce a facut 5 luni am inceput sa il proptesc de perne sau sa il tin cate 10-15 min in scaunelul de luat masa...acuma sta si cate juma' de ora dar cum da semne de obosela il trec la orizontala...
Umflatzel, ideea e ca masa de fructe sau piuree sa inlocuiasca tota masa de lapte...programul meselor ar trb sa fie ceva de genul:6-8 dim lapte, 10-11 fructe, 13-14 supa + piuree, 17-18 cereale, inainte de culcare lapte....cel putin asa zice doctorul nostru...

PS am adugat poze noi in album

Andreea si Sebastian - 07.10.2003

http://community.webshots.com/user/andreeacc

Mergi la inceput