Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (17)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns allya spune:

FLEUR nu stiu ce sa zic de kiwi aicea se considera ca se poate da, eu zic sa-l cureti de seminte f bine si sa-l dai amestecat cu cereale (ce le-ai incercat) care mai taie din aciditate. Capsunile sunt f alergene si de asta nu se prea recomanda sa le dai la bebelusi asa ca bine faci ca nu-i dai.

CARMEN bebelusii vizeaza inca din burtica! poti sa vezi cand viseaza ca li se misca f repede ochii sub pleoape. ALex de exemplu viseaza des ca suge si face cu gurita exact asa ca un iepuras mancal-ar mama ce dulce e atuncea! sau chiar vorbeste (gangureste) in somn si uneori doarme cu ochii semi-deschisi de acolo ii zic eu si Iepu...

pupici,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_mihnea spune:

Ven,
uite ce am gasit:
- postat 26.01.2004
"Eu am cumparat ieri paste integrale (spaghete shi fusili) de la Carrefour, 55.000/ pachetul de 500 gr. - italiene, nu mai retzin numele firmei - la raionul de Paste (le recunoshti din prima, sunt mai inchise la culoare decit cele rafinate)
Unii zic ca ai voie paste, altii nu! Citeste in carte si poate ajungi la o concluzie!
iar orez neprelucrat tot de la Carrefour - Bosto - 45.000/ cutia de 500 gr., dar se gaseshte shi pe la MegaImage (tot la raionul de Fainoase).

Tot la Carrefour - shi numai la Carrefour - putetzi gasi ciocolata neagra cu >70% cacao, inscriptzionata "Carrefour" deci se gaseshte numai in lantzurile de magazine Carrefour - costa aprox. 46.000/ pachet de 100 gr.:

1. Chocolat Extra Noir 72% cacao Amer Degustation - pachet maro
2. Chocolat Extra Noir 72% cacao Amer Degustation cu fulgi de cacao (nu mai shtiu exact cum se spune in franceza) - pachet negru cu verzui

Oricum, formatul este mare (sunt mai mari decit ciocolata Poiana, de ex.) shi mai subtziri shi scrie mare cu auriu pe ele 72% CACAO, asha ca sunt relativ ushor de observat

Tot la Carrefour am vazut shi ciocolata Heidi Extra Dark cu 70 % cacao, pachet de 60 gr. la numai 15.900 lei, f. buna!, pachet alb cu maro."

Sper sa-ti fie de folos,


Adriana si Mihnea (11.11.03)
http://community.webshots.com/user/bbcloanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

fetelor, teroarea CONTINUA!!!
adriana, mersi mult!
acuma il port in marsupiu prin casa, si tot maraie......
cre' ca o iau razna!!!

Venera si Markus (10 decembrie 2003)
http://community.webshots.com/user/rothgross

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpintilie spune:

Salut fetelor!
pentru toti sarbatoritii. Sa cresteti mari si sanatosi!

Ileana, nu se mai gata odata??? Mi-e tare mila de tine. Si de Luca, ca dor gingiile de numa...Saracutzu.
Vikinga, imi pare rau ca e bolnavior Aldo. Iti doresc insanatosire cat mai grabnica.
Mai fetelor, care ati mai avut bebeii bolnaviori, ati descoperit cauzele? Ce a determinat imbolnavirea lor? Sa stiu si eu cum sa ma feresc. Spuneti-ne cum sa ne ferim de una alta...

Ven, cat ai slabit? Si pe mine ma tenteaza cura asta de slabire, regimul disociat. Desi am patit-o odata cu el...Am slabit 3 kg si in urmatoarele zile le-am pus dublu inapoi. E periculoasa daca nu continui cu o alta cura de slabire.

Simona, asa e...mai bine stam aici, unde ne e bine si cald. Intre fetele cu care ne intelegem. Da parca ma mananca degetele si nu pot sa ma abtin. Parca vad ca ma mai bag eu pe unde nu ar trebui.

Ellie, nu-ti face griji pentru sughitat. Si al meu e campion la asta, si bea ceai si lapte si da-i mai departe cu sughitul. Il las in pace, daca nu se simte bine facand asta, fi sigura ca ar protesta.

Ven, se pare ca ai nostri continua comunicarea telepatica. Asa urla si al meu de-mi tiuie urechile. Noi suntem de vina, cine ne-o pus sa-l ridicam atata la verticala, sa vada, vezi doamne, ce e in jur. Acuma suportam consecintele. Ce am observat e ca atunci cand e obosit, urla de nimic nu-l mai opreste. Atunci e chinul cel mai mare, eu am noroc cu suzeta, asa il mai potolesc si il adorm. Bineinteles in brate adoarme, sau cu mine intinsa langa el si il tin pe mana, cuibarit la sanul meu. E un chin curat, si uneori imi ies rau din pepeni. Am mai vorbit cu lume, si eu si mama mea. Se pare ca sa sunt copiii astia, urla pur si simplu fiindca pot.

In rest, cand e linistit, e o dulceata de copil. Acum ca si-a descoperit mainile, le studiaza. Se uita cum prinde diferite lucruri cu ele. Ma mai joc si eu cu el, mana mea cu manuzta lui. Ii place tare mult sa vada cum prinde degetele mele sau barbia, sau tricoul. Ne uitam si la carti, reviste cu foarte mult interes. Acum incerc sa-l fac sa intinda mana si sa si prinda jucarii. Ca intinde mana, dar nu prinde decat daca ii pun eu exact in palma. Evident ca nu stie sa se joace cu jucariile, ar fi culmea. Le duce la gura, se mai uita la ele...
Azi imi scoate Luci la imprimanta Montignac. Trebuie sa fac ceva, pentru ca M-AM INGRASAT!!!!
Nu stiu cum naiba fac, sunt pofticioasa, mai rau decat cand am fost gravida.

Gata, ca am scris iar o gramada.

,Dana si Andrei(12 dec 2003)

http://community.webshots.com/user/dpintilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

am slabit 3 kg in 5 zile
sunt happy
continui cu Montignac
nu pot scrie cu el in brate

Venera si Markus (10 decembrie 2003)
http://community.webshots.com/user/rothgross

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpintilie spune:

Am uitat sa va spun ca pentru fiu-meu cred ca asta e solutia: sa-l parasc la toata lumea ca nu mananca. De ieri infuleca baietu meu in mod regulat 150-170 ml la o masa. Asa ca ne-am mai revenit. Si l-am cantarit aseara, a inceput sa creasca iar binisor. Aseara a bagat in el 190 inainte de culcare.

Si piciorul meu da semne de vindecare. Inca e naspa, nu ma pot incalta decat cu pantofii lui Luci . E hidos de-a dreptul sa ma vedeti cu papucii lui in picioare, asa am iesit in oras de cateva ori. Dar decat depresii in casa, mai bine niste priviri lungi prin magazine


,Dana si Andrei(12 dec 2003)

http://community.webshots.com/user/dpintilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Mersi fetelor de urari. Si-a mai revenit Aldito, azi am fost la dr cu el si l-a controlat cica otita e pe trecute, inca tre sa ia antibiotice pina ce face 5 zile de tratament si apoi mai vedem, in functie de cum evolueaza. E vioi, maninca bine, are chef de joaca, azi am iesit la aer, inca mai tuseste asa cu rupere dar nu asa de tare ca inainte. Dr mi-a zis ca tusea trece mai greut un pic si singura chestie ce o pot face sa-i mai accelerez asta e sa-i desfund cit mai des nasul. De fapt spun gresit desfundat ca nu-l are infundat, ci mai degraba sa incerc sa-i scot orice urma de mucisori dupa ce-l tin un pic cu capul aplecat.Vad ca s-au apucat si alte fete de montignac, mult suces! E un regim bun cu toate ca nu l-am tinut bine(ca mi-a placut berea), mai am de gind sa mai revin la el. Sa va zic de o ciocolata buna, cu toate ca in prima faza a regimului nu e voie ciocolata deloc, incercati de la Lindt, ciocolata cu cacao 85%!!!! E foarte buna!Si am uitat sa va spun ca si eu am avut probleme cu unghiile incarnate. Nu avusesem in viata mea asa ceva si cred ca mi se trage de la o pedichiurista de aici ca mi-a taiat colturile prea adinc. Apoi mi-a venit o tanti acasa care cica e profesionista, si mi le-a aranjat ea acolo cu toate ca faceam pipi pe mine de durere si mi-a bagat ceva sub unghie nu stiu cum sa explic, asa ca sa ajute unhia sa creasac inafara si apoi am turnat la greu peste unghie mult alcool(ceva de dezinfectat) si mai si desfaceam asa pe acolo si bagam iar la greu alcoolul respectiv si mi-a trecut. Incalataminte cit mai lejera chira si dupa ce trec, timp de o luna doua, unghiile taiate drept si inca odata muuult alcool pt dezinfectat(dar ceva puternic, asa fara mila ca de ex cu iod nu prea era de ajuns). Eu am depasit problema asta, e acum ca un cosmar demult trecut. Succes si voua!Vikinga& bb Aldohttp://community.webshots.com/user/vikinga109

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Adriana, azi am iesit cu gindul sa am opresc intr-un market sa vad cit cost humana dar am uitat complet..Scuze, cind mai ies dupa-amiaza sau miine promit ca ma uit.Vikinga& bb Aldohttp://community.webshots.com/user/vikinga109

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorelai182003 spune:

Mah fetelor de cand nu am mai scris!!!! Cred ca ati si uitat de mine, nu? Mi-a fost foarte greu cu serviciul ista si colac peste pupaza am avut si netu stricat. Abea azi l-am facut, ma rog nu io! Cred ca sunt cam 2 luni de cand nu am dat p-aci!!!! Ce multa s-au intamplat meyyyy!
Despre noi, pe scurt ca sa nu va plictisim prea tare!
Am trecut foarte bine de injectia de la 4 luni, fara febra si fara planset. Ne intoarcem f bine de pe spate pe burta da ne e cam greu sa ne intoarcem inapoi, deh, si plangem si ne enervam cand obosim.
Am inceput diversificarea cu piure de legume si de fructe si mai nou am bagat si piept de pui si branzica de vaci facuta de noi in casa.
Se cam stramba el in special la mar dar in final il mananca!
Vad ca a inceput sa faca spume d-alea seriuoase, adica acum e vesel si deodata tipa rau di tot de ma iau cu mainile di cap! Pruobabil ca-i iese vreoun dinte. Nici nu stiu ce sa cred!
Am si io o nelamurire. Cum incep bbii sa stea in fundulet? Se ridica singuri sau ii asezam noi? Io nu l-am asezat pe Adrian deloc in fundulet pana acum ca mi-a fost frica sa nu pateasca ceva la coloana da el se screme rau di tot si vrea sa se ridice da inca nu poate. Ce sa fac? Se invata singur sau tre sa-l invat io, adica sa-l pun in fundulet?
In rest toate bune si frumuoase, rade in hohote si in weekend il luam la noi cu patut cu tot!
Asa ca va rugam sa va aduceti amint de noi ca suntem cu voi de cand eram inca in burtica!
Hmmmm, vad ca inca sunt pa lista deci e un semn bun!
Mersic ILEANA ca nu m-ai uitat!
Pupuoi,

Bebe Adrian,Alina si sotul Adi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zeeva spune:


Multumim de urari!
Suntem maaaari....4 luni....si chiar mai mari...cinci ani.
Avem si pozici afisate cu ocazia asta.
Nu stiu sa le atasez la listuta noastra asa ca te rog frumos Ileana sa ma ajuti.
Multumesc mult.
sanatate la toti,

http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/lmureseanu/my_photos

Mergi la inceput