Fetele din USA,poftiti la o barfa!(9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns allya spune:

CLEOMAX, RACHEL, eu cred ca s-au schimbat f mult in bine treburile cu vizele, cel putin dupa 11 sept...eu de exemplu nu am primit viza F1 de prima data!, am mers apoi chiar cand se schimba ambasadorul deci la vreo 3 luni si am primit viza imediat, insa imi schimbasem f multe, aveam legaturi cu tara din greu..., asta inainte de 11 sept... sotul meu a primit viza F2 fara interviu apoi la cateva luni si-a schimbat-o in F1 tot fara interviu....asta dupa 11 sept (si cu F2 si cu F1...), acuma mai e si faza ca romanii pot sa mearga in Vestul Europei in tari mai acatarii, deci nivelul de cereri pt SUA o fi scazut....
cine stie? eu zic sa incerce ca nu are nimica de pierdut! acuma ne chemam si noi parintii sa vedem, va tinem la curent sa ne tineti pumnii sa reuseasca!

OLIVIA noi am mai povestit...

.... in legatura cu dr si spitalele,...eu am dat peste medici buni (asta a fost concluzia mea din discutiile cu ei, nu sunt medic dar am si eu cultura medicala si lucrez in medicina moleculara deci macar la nivelul de biochimie i-am putut verifica... totusi nu sunt de acord cu tratamentul radical propus mie pt tiroida...), dar am mers numai la o clinica universitara unde astia sunt mai scoliti si fac si cercetare....insa ma enerveaza ca nu imi spun si mie rezultatele analizelor, imi explica ca la un prost pe unde sunt glandele in corp...pai cum sa nu stii asa ceva? e absurd.... si stau de imi ies ochii din cap prin salile de asteptare.... eco mi-au facut de 2 ori, normal, cand am intrebat de cel 3D mi-au zis ca nu e cazul la mine, dar daca vreau mortis sa il platesc eu, asta nu am vrut asa ca nici nu am intrebat de pret...
In legatura cu bebelusul meu, cand a fost racit nu mi-au facut programare nefiind urgenta si am discutat prin telefon...eu as fi vrut macar sa-l vada, sa fiu linistita, caci asa prin telefon nu-mi vine sa cred ca ei pun diagnostice...si tratamentul sugerat de ei era minimal....adica mai nimic...picaturi de nas saline si asteptare....

VEVE nastere usoara! sa te relaxezi acuma cat poti de mult! pupici multi!

CARMEN bine ai venit!

LIA multumesc! sper ca te simti bine si nu mai esti necajita!

LAURA cum sunt copii? inca odata sanatate!

pupici,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Eh, hatisul asigurarilor medicale. M-am impiedicat si eu in el anul trecut, n-am priceput nimic din ce s-a intamplat atunci, n-are nici o logica dupa sistemul meu de referinta. Trebuia sa fac un HSG la o clinica cu trimitere de la ginecolog. Ar fi trebuit sa am si o recomandare de la medicul de familie (trimitere care nu stiu unde se incadreaza la faza asta ca dupa tipul de asigurare am dreptul la un medic de familie si la un ginecolog deci nu era nevoie de recomandarea lui) care n-a putut sa dea acea recomandare pentru ca nu era afiliat la acelasi spital ci ginecologul desi amandoi lucreaza cu tipul de asigurare pe care il avem noi. Solutia ar fi sa schimb unul din medici ca sa ii am pe amandoi afiliati la acelasi spital. De ce? Habar n-am.
Ce zicea Andrada mai devreme ca daca nu-ti convine sa te plangi e perfect adevarat. Merg acum la dentist, mi-am facut dantura inaine sa plec din Romania dar pro'abil am fortat ca au inceput sa se rupa podurile. De aproape 4 luni stau numai cu poduri temporare ca cineva de la cabinet nu-si face treaba ca lumea, ori dentistul ori tehnicianul, ba e prea larg podul, ba n-are margini, ba e prea mic. Am spus ca ma deranjeaza, ca nu pot mesteca, ca imi scapa mancarea printre masele si de atunci tot lucreaza la cele doua poduri ale mele. Nu mi s-a cerut un cent in plus fata de ce am de platit, corecteaza pana iese ca lumea.
Aaa, era sa uit:
http://www.walgreens.com/store/product.jhtml?id=prod4896&CATID=100270&navAction=push&navCount=0
Andrada, incearca unul din asta, firma mi se pare buna, am de la ei un alt produs si zic eu ca si betele astea sunt bune.

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonaM spune:

quote:
Originally posted by Lauraa
Simona, WEBSHOTS iti da o adresa pe care o poti trimite la lume (share your Photos) . Aceea e adresa care trebuie pusa aici, nu linkul pe care il dai tu, ala e linkul "tau" atunci cand esti logata la ei. Vezi ca trebuie sa fie o adresa acolo care sa contina ID -ul tau (ala cu monaUSA sau cum era ca nu mai stiu :) ) Scuzati interventia europeana dar ma manca sa ajut omul :)Laura si papusica din burtik (31+ saptamani)
vai Lauraa ce ma tot chinui aici si nu am rezolvan nimic.....il astept pe sotu acasa sa se ocupe el...eu de nervi m-am pus sa dorm o tirucu.deja ma doare capul cit am stat concentrata la el.nu a vrut sa imi dea nici o adresa...nu stiu ce o fi avut cu minemai stiti voi alte situri in care se pune pozele.....si eu vreau.o noapte placuta tuturor romanilor. Veve,.....ei am stiut eu ca e fat frumos din lacrima......dar totusi,cul il cheama...haide ca nu scapi de mine pina nu imi spui.mona78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonaM spune:

quote:
Originally posted by petra
Am si eu o intebare pentru cei dinzona Chicago-ului. Stie cineva daca aici, si unde ? se pot largi un pic inelele din aur? Eu am o probleme cu verigheta, care a fost cam fixa de la bun inceput, si acum este si mai si! As vrea sa o largesc nitel si nu stiu unde>La toti numai bine!
Petra,la orce magazine de bijuteri ti-l face.eu mi-am dus inelul la strimtat la sears si m-a costat 28$.pe tot locul unde vezi bijuterie acolo si il fixeaza...dar dureaza citeva zile(2-5 zile)mona78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomax spune:

allya, o sa mai incercam, sa dea domnul sa fie cum spui tu! pentru mine este foarte frustrant, pentru ca inainte de '89 primeau vize toate rudele fara probleme insa nu le dadeau voie comunistii, iar acum ca nu mai e problema sa capete pasaport, ne lovim de partea astalalta
iar fi-miu ar fi dorit sa fie macar una din bunici aici cand gradueaza de la hs anul asta, asa cum spune si el, are dreptul sa mearga in armata dar nu poate fi alaturi de bunica-sa.

asa ca, rachel, nu te lasa, mai incearca, daca fetele spun ca s-a dat viza chiar dupa un refuz, cine stie, poate chiar si noi sa reusim.

veve, nastere usoara, bebe sanatos si vanjos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mn spune:

quote:
Originally posted by Cleomax

allya, ... ca nu mai e problema sa capete pasaport, ne lovim de partea astalalta



asta imi aduce aminte de intrebarea: care este diferenta intre comunism si capitalism?

in comunism ai bani dar nu ai ce cumpara, in capitalizm este invers ai ce cumpara dar nu ai bani :)

mn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns super-lia spune:



Salut!

iata am sosit si eu din vacanta -am scurtat-o ca eram prea obosita si am vrut acasa- si fac prezenta aici .
Mihaelabebe vazutam ca ti-ai facut burtica mare cu fripturica. Sa-ti fie de bine! Avuta-i un pahar bun de vin?
Am avut fun. Am fost la plaja (sic! sic! sic! celor la care ninge) si desi apa era foarte rece fecior-miu una doua si la apa... bineinteles ca nu l-am lasat si am avut scandal de mama-mama ...apoi am fost la zoo si sa-l fi vazut ce viteaz era si hranea animalele . O capra aproape ca i-a luat toata mana in gura de mi-a sarit inima...
Cand am ajuns acasa eram franta de oboseala si i l-am plasat lui sotu iar eu am facut nani o ora jumate ... ca sa fiu apta sa va citesc mesajele.
Ma bucur sa vad ca toata lumea e bine si ca MN are o bila neagra ..
pupici!

mamica fericita a unui baietel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

unde in Florida ati fost, Super-Lia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns super-lia spune:

PENSACOLA

mamica fericita a unui baietel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mn spune:

quote:
Originally posted by super-lia
Ma bucur sa vad ca toata lumea e bine si ca MN are o bila neagra ..
pupici!



hey hey hey ... te bucuri de necazul omuli?! unde este bila ca nu o vazusesi?

mn..fetitza cu bile negre...

Mergi la inceput