mamici din Iasi

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns acvi spune:

Ei draga Raluca”s-a schimbat jupinu /Nu e cum il stii”,Alex a mai pierdut din aura aceea de copil cuminte,acum incepe sa se contureze adevarata lui personalitate(doar zimbetul si l-a pastrat ,fiind mostenire de la tati)!!Avem nervi deja ne trintim pe jos de suparare ca nu-I da mama cartea sau pixul pe care il doreste ,probleme serioase avem!!De luni a inceput sa practice ridicarea singur in picioruse fara ca macar sa se ajute de miini(eu am incercat sa vad daca pot asa ..dar zecile de kg in plus m-au impiedicat!!),asa ca acum colinda de unul singur prin camera.
Tinatache,dupa asa o pledoarie frumoasa pt 2 copii mai mai ca ma puneam pe treaba(noroc ca sotul era plecat in delegatie,ca altfel….)
Adi,multa sanatate si te asteptam cu vesti !!
Aime, hai ca miine iar stau pe ace in jurul calc. sa vad rezultatul final!!Mult succes miine iti tin pumnii!!
Bine ai venit Roberta!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Bonjurica fetele

hormonelul beta a crescut de la 244 la 301 ... azi la ora 17:00 am programare la dr, deci maine (sa nu ma bateti ) va spun verdictul.
Va simt atat de aproape, va multumesc la toate ptr sustinere si va pup dulce


aime

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

quote:
Originally posted by aime

Bonjurica fetele

hormonelul beta a crescut de la 244 la 301 ... azi la ora 17:00 am programare la dr, deci maine (sa nu ma bateti ) va spun verdictul.
Va simt atat de aproape, va multumesc la toate ptr sustinere si va pup dulce


aime


e cu ooochi, e cu oooochi

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Buna fetelor, si eu sunt din Iasi si stau in Nicolina.Noi suntem ceva mai maricei,implinim la vara 7 anisori su stam tare mult in casa,la calculator,ca nu prea avem parcuri pe aproape,iar mami are de invatat si facut lucrari pana in iunie, ca face un masterat.Dar dupa aia,ne mutam in parc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Si fiindca vazui acum ca abordati si subiectul BB2 pe aici,ma inscriu si eu,ca tare mai vreau unul.Insa tati nu e hotarat,zice ca nu ne descurcam cu 2 cu finantele actuale si cu casa,ca avem numai 2 camere si la toamna incepem si scoala.Voi ce ziceti,cum as putea sa-l conving,ca trece timpul si creste diferenta de ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Si inca ceva,eu am amintiri tare urate despre perioada petrecuta in spital,spuneti-mi voi cum e acum la Cuza-Voda si,eventual recomandati-mi un doctor bun.Si mai e cumva cineva cu 2 cezariene?Eu am nascut cu cezariana,daca mai fac unul,mai mult ca sigur ca va fi tot prin cezariana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Fetele, SUNT MAMICA...in sfarsit pot spune ca am respirat un pic mai usurata...am fost la dr care a confirmat : 4 saptamani si 3 zile.


aime o fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Bine ai venit printre noi, Ingrid!
Si eu ma laud cu Bb1(Otto) mare, implineste 6 ani in aprilie. BB2 (Matei) implineste 2 ani in iulie. Si stam la dopua camere si tot in Nicolina, chiar langa Piata Nicolina. Poate ne intalnim.
Adi, refacere rapida, ca vine caldurica si trebuie musai sa facem o "intalneala" serioasa.

Fetelor, hai ca fac reclama, nu aveti nevoie de bone, menajere, etc?
Exista agentie de babysitting in Iasi!
Detalii pe PM.
Pupici si sanatate,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acvi spune:

Felicitari draga Aime!!!Sarcina usoara si ...cit mai putine greturi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

aimeeeee, ce ma bucur!!!!!! tare de tot!!!!!!! sa-ti dea Domnul sanatate si sa ai grija mare de tine, auzi? de fapt ce-ti spun eu ca sotiorul tau cred ca deja ti-a facut sau coaceti voi o lista cu "nu e voie". Vai, ce bine-mi pareeee!!!

ingrid, bine ai venit si spor la scris! eu am doua cezariene si cu siguranta ai sa mai gasesti mamici pe aici la fel. Cat despre sotiorul tau... ce sa zic, n-am idee pt ca la noi al doilea a venit cam pe NV asa... pot doar sa-ti spun ca intre mine si sora mea sunt 6 ani si abia acuma (eu am 30) incepem sa avem puncte comune de discutie: familie, cariera etc.etc. Pana acuma am fost tot timpul decalate: cand eu la liceu, ea la generala, cand eu la fac., ea la liceu... Am zis ca nu e bine asa si ne hotarasem sa nu lasam atat de mult intre ei... insa intre timp s-au hotarat singurei ca 1 an si 9 luni e varsta ideala:)) Oricum, un lucru e sigur: decat deloc, e buna si surioara mea cu 6 ani mai mica, acuma am sta si ore intregi la telefon povestind vrute si nevrute, ne ajutam cand putem si cum putem.

palmy, ti-am luat, vb pe meil ce si cum.

v-am pupat si noapte buna.

Cristina

Mergi la inceput