mamici din Iasi

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

FELICITARI AIMEE!!! Tocmai citisem la "Asteptand un ingeras..." dar vad ca ai scris si aici.
Sarcina usoara si ai grija de voi.
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda spune:

Felicitari, aime!! Ma bucur mult pentru tine!
Cristina (palmyrah) nu ti-am spus de pestisori pana acum pentru ca...nu stiu....n-a venit vorba . Poti sa vii cu Mihnea cand vrei tu ca sa scapi de nebunia cu Iris (trebuie sa recunosti ca ti-ai facut-o cu manutza ta )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Buna,fetele!Io-s beata de fericire de doo zile!Huh,ce bine-i sa ai parinti langa tine!!...zic io,s-o vedeti pe fii'mea care nu mai stie pe care dintre ei doi sa-i invarta dupa degetel...
In rest,azi la dr. am fost anuntata ca-s dilatata deja 1cm si mi-a scos cerclajul imediat;aveam DPN 7 aprilie si cezarina programata pe 1.Se pare ca umflea nu mai vrea s-astepte.Lucky me!...Ideea e c-o sa cam dispar de prin zona un timp;una ca-s ai mei si tre' sa ma plictisesc de ei,a doua ca ma mut saptamana viitoare si-am de-mpachetat,plus ca n-o sa am net cateva zile si 3 s-ar cam putea sa nasc.V-am pus la curent ca nu cumva sa va-ngrijorati!
Aime,felicitari si sa fie intr-un ceas bun!!!!Sanatate,sarcina usoara ca fulgul si bebelutz sanatos!
Cine intreba de doua cezariene?Eu am doar o cezariana,dar am mai avut o operatie pe uter inainte,deci e cam acelasi lucru.A doua oara mi s-a parut mult mai usor si-am auzit ca chiar asa si e de obicei.Acum o astept pe-a 3-a!
No,acu' va pupez dulce pe toti si ma-ntorc la placintelele proaspat scoase din cuptor.Pompici hotarati voua si bebelicilor,toate cele bune si-aveti grija de voi!



Irina,Vevica-mica & margicu'din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna maria spune:

Super felicitari,Aime!Am zis eu ca va fi un bb...Sanatate multa,sarcina usoara,si fara neplaceri!
Rosa,si pe noi ne-a cam luat pe NV,bb 2,la o dif.de un an(deci va fi un an si noua luni dif.intre ei),sotul mei e super optimist(l-ar mai vrea si pe al treilea)insa eu imi mai fac griji cu finantele,dar am sprijin serios in casa plus ca Teodora mea vrea numai joaca,cind il vede pe tat'su,ca mami nu prea poate!Asa ca o sa aiba partener!
Veve,bafta multa!
Apropo,Rosa,unde anume stai in Nicolina,ca mai suntem vreo citeva din zona asta!

Numai bine la toate iesencele!

Teodoreiin 19 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata!! Aime, felicitari, sa dea Domnul sa ai o sarcina usoara si un Bebe sanatos din toate punctele de vedere! Despre bebe nr.2, eu sunt la prima sarcina ...la 34 de ani...si ieri, sotul meu drag mi-a dat un inelus frumos si m-a cerut...de mamica a doua oara! M-am topit, asa ca stam cuminti sa vedem ce se intampla cu puiul care e pe drum dar deja ne gandim la fratior/surioara dupa 1 an si 9 luni (he, he, Anna Maria, te copii!).Va pup si sa aveti o zi frumoasa!

Roberta + BeBe scump din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

FELICITARI AIME !!!
Sa fii sanatoasa si sa duci sarcina usor si fara probleme!
Ai grija de tine,menajeaza-te cit poti si totul va fi OK!!Te pupacim dulce de tot,Cristina si Mihnea

Cristinutza(tinatache)sarumana pentru tava!la dragalasi.
Adresa mea de mail e crimih09@hotmail.com.

HEII VEVE roaga-l pe "umflea" sa mai stea un pic la caldurica pina reusiti sa va mutati!!
SANATATE MULTA,MULTA,NASTERE USOARA SI PUPACELI LA TOTI AI TAI ,IN SPECIAL VEVERITEI DRAGALASE !!


Roberta ,sarcina usoara usoara si un bebe sanatos si nazdravan!

Adda,chiar am sa vin pe la voi intr-o zi ,nu de alta dar sa-i sporesc auditoriul lui fiu-miu ca nu se stie...poate face cariera muzicala si are nevoie de sustinatori.Pupici dulci de la un nazdravan si mamica-shica.
PS.Aseara mesterea la o barcutza si cinta "ultima toamna"...hihi

Dragele mele iesence,e o vreme asa de frumoasa afara incit ar fi fost super sa ne intilnim duminica prin Copou,dar Mihnea are o laringo-traheita urita de tot si nu pot sa-l scot din casa pina nu scapa de ea!.Poate pe saptamina viitoare
.!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda spune:

Buna dimineatza mamici!
Si eu o sa dispar o vreme...trebuie sa ma duc sa ma opereze la nasuc (am deviatie de sept si tot timpul e nasucu' infundat)...mi-e cam frica
Roberta, sarcina usoara!
Veve, tinem pumnii sa treaca toate cu bine: si mutatul, si venirea "margicului" pe lume
Cristina (palmyrah), pupici pentru Mihnea ...sa se faca bine cat mai curand si sa-si revina in fortza la stresatul vecinilor cu Iris ....si va asteptam pe la noi ca sa ne stresati pestii (a vazut Mihnea "Finding Nemo"? ...daca nu, ii punem si filmuletul-e film de desene animate cu pestisori si e tare dragutz si amuzant)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Anna Maria,stau pe strada Lacului,nu stiu daca stii pe unde e,la o statie de Podu-Ros,prima intersectie la stanga.Din pacate n-am internet acasa,ca nu pot sa-mi conving barbatelul ca avem nevoie si acasa,desi avem amandoi la servici.A-propos fetelor,cat costa internetul prin cablu de la RCS,are cineva?
Problema cu sotiorul meu e ca e foarte incapatanat si nu stiu cum ar reactiona daca ar veni BB2 pe NV.Dupa ce l-am nascut pe Cosmin,am avut o groaza de probleme si certuri din cauza finantelor(eu eram inca studenta,iar el abia se angajase) si cred ca se teme sa nu fie si acum la fel,desi eu cred ca ne-am mai maturizat de atunci,dar nu pot sa-l conving si pe el,iar daca mai asteptam mult,sigur nu-l mai facem.Si primul a fost tot pe NV,dar cred ca eram mai fertila pe vremea aia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Felicitari aime,sper sa mi se intample si mie curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

va multumesc mult fetelor, sunt, de fapt suntem ... e o senzatie pe care cele mai multe dintre voi o cunoasteti...
de acum ne rugam ca totul sa fie bine, si viitorul Craciun sa-l petrecem ca cea mai fericita familie.
de la aime

Mergi la inceput