mamici din Iasi

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aime spune:

buna dimineata mamici si viitoare mamici!
va multumesc ptr ca sunteti langa mine, stiam eu ca moldovencele-s dulceturi de gagici
e o zi cam naspa si ma cam doare capul, dar incerc sa-mi pastrez optimismul. aseara m-a durut un pic burtica jos, e normal, oare? nu o durere mare, doar asa sacaitoare, voi ce ziceti mamici? Si parca in dreptul ovarelor s-a umflat un piculet si e mai cald...sa nu radeti de mine, da' eu is incepatoare si nu stiu. maine ma duc la dr (d-na Grigore, care a fost f bucuroasa cand a aflat, e si un triumf al ei, doar) si sper ca totul sa fie bine.
va pupacesc dulce pe toate si pe BB-ici.


aime

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

mai fetelor, voi chiar credeti ca pot face si doi?
adda, multumesc mult ptr carucioare...adi 69, poate a avut gurita aurita...da' asta o sa aflam mult mai tarziu...ce sa va spun, nu conteaza, la cat am asteptat...si la cat ii iubesc...
nu uitati, tineti pumnisorii stransi ptr aime care spera sa fie


aime

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Adi, sanatate multa te asteptam sa vii cusuta frumos si revigorata. Dar ec s-a intamplat de tb sa refaci?
Aime, de ce sa nu faci 2 iubita? Si acuma intre noi fie vorba daca tot va doriti 2 (asta nu stiu sigur) ar fi mai bine sa-i faci o data, e mai usor sa cresti gemeni decat 2 diferiti de varsta, asta stiu si eu d ela mamici de gemeni ca eu n-am de unde sa aflu singurica. Sa fii tu sanatoasa ca te descurci, sunt sigura! Transmite-i salutari dr. de la Andra si patrick, ca ne stie pe toti ca pe niste cai breji:) baftaaaaaaa!!!!!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:

Buna, fetelor, am lipsit cateva zile si iaca am pierdut discutiile !!!!!
Aime, tin pumnii pentru tine, iti doresc din tot sufletul sa fie cu ... 2 liniute sau ce-o zice echografia sau doctorul.
Tinatache si Veve, daca o tineti tot asa, ma convingeti si pe mine sa ma pun pe treaba, tare imi doresc inca un alt bebe mic si pufos la mine in brate. Plus ca si Andra iubeste copiii, doamne ce e cu manutele ei cand da de vreun alt bebe.
Tinatache, ma gandesc cateodata cata dreptate ai, Andrele noastre nu mai sunt bebeluse. Sunt domnisoare in toata regula. Andra mea toata ziua canta prin casa, cocheteaza, isi pune diverse chestii in cap, esarfe, batiste etc. Nu va spun de pantofii mei cu toc, ca toata ziua e in saboti si se imbraca cu rochite, singura, det-i vine sa razi o saptamana cand o vezi cu 2 rochii pe ea.
Oricum, si eu sunt innebunita dupa copii si mi-l doresc enorm pe al doilea.
Mai astept vesti.


Alina si Andra - 2 ani !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Hello, sunt si eu o viitoare din Iasi, ma bucur ca ati deschis subiectul pentru ca si eu cam duc lipsa de prietene cu care sa am in comun cea mai mare bucurie- calitatea de a fi mamica. Am citit repede, repede tot ce ati scris si parca deja va cunosc de mult! Aime, iti tin pumnii, am trecut si eu vreo doua saptamani prin chinul groaznic "este sau nu este" si iti doresc sa simti ce simt eu acum, la impresionanta varsta a burticii de 15 saptamani! Mergi inainte cu d-na dr. Grigore, eu am renuntat la un domn profesor care m-a lasat in prag de iminenta de avort sa cred ca e totul OK si m-a golit de bani si acum merg la ea. Este un exemplu de omenie si profesionalism!


Roberta + BeBe scump din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Aime,FELICITARI !!!Gindeste pozitiv si totul va fi bine!
Sa stii ca starea ta de fericire se rasfringe asupra bebelusului,asa incit va fi la fel de puternic si fericit ca si tine.Mi-ai facut o mare bucurie si abia astept vesti noi.

Adda,mie nu mi-ai zis nimic de Vasilica !!tztztztz...poate-l aduc pe Mihnea intr-o zi sa caste gura la pestisori,doar ,doar i-oi mai gasi o ocupatie in afara de IRIS!!!
Toata ziua la mine se asculta Iris si Mihnea stie pe de rost versurile de la mai multe cintece,iar seara cintam amindoi cit ne tine gura de cred ca vecinii mei mai au un pic si se carambanesc pe la alte "case".

Adi,da ce ai patit?De ce trebuie sa mergi iar sa refaci operatia?

Cristina multa putere si spor la invatzat!!
Nu stiu cum mai reusesti ...Mie imi este tare greu un sesiune si am doar un singur nazdravan.

Cristina si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Multumesc,fetelor!
Cristinelelor, m-i s-a desfacut operatia de cezariana,adica s-au desfacut muschii unde au fost cusuti si trebuie acum sa ma taie si sa ma coase iar.Imi pune si o "plasa"de sustinere.
Cam asta... am patit...!
Ma duc la chirurgie de data asta...
Pai, va mai zic inca o data ,...cu bine! Revin in doua saptamani(poate ceva mai devreme daca e bine...)


Dia si bebe Rucsi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena I. spune:

Dia, multa sanatate si sa auzim numai de bine!

Si eu merg miine la primul control de dupa operatie, sper sa fie totul in regula, nu mi-am putut inchipui ca se poate intimpla asa ceva (sa se desfaca muschii...)
Gabriela, Cristina, Raluca, mercic de urari! si voua de la mine si de la Erica.
Alina, visez si eu la vremea aia cind o sa se costumeze fiica-mea singura cu rochite.
Dar si acum e destul de frumos, mai ales cind zimbeste ea larg, cu gurita ei stirba.
Tocmai a fost pediatra (la prima vizita) si taaare a mai incintat-o faptul ca Erica e un copil foarte sanatos si a evoluat super bine.
Aime, tinem si noi pumnii (doi mai micuti pt. inca un dragalas).
Cine mai locuieste dintre voi in Tatarasi?
pt. toate mamicile din Iasi,


Elena si Erica
http://community.webshots.com/album/123984114xzgizU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna maria spune:

Uite ca s-au scris citeva paginutze!Daca va cunoastetzi deja...
Subscriu si eu la momentul in care o sa-mi vad pisicutza in rochitze.
Elena,eu am facut liceul in Tatarasi!
Aime,sa ne spui care este rezultatul,ca miine e ziua cea mare,nu?

Teodoreiin 18 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Salutic voios tuturor iesencelor! Dia itzi doresc multa sanatate si sa dea Domnul sa itzi rezolvi problemele cat mai repede.Aime Itzi tin si eu pumnii si ma rog ca totul sa fie asa cum itzi doresti tu. Si m-ai facut sa am niste emotzii fantastice! Intru in fiecare zi pe aici si la " aspirante optimiste" ca sa vad daca ai dat cumva vestea cea mare Ozyar fi super fain daca ajungi si tu acasa in luna iulie. Spre deosebire de Japonia, in Iasi nu avem nici un motiv sa nu ne intalnim, nu? Doar noi doua suntem din Iasi si locuim in Japonia. Ce coincidentza!Elena am tras cu okiul la pozicile tale si am vazut ce printzesa frumoasa e Erica la o luna. Voiam sa te rog de data trecuta sa pui niste pozici cu fetitza ta, dar apoi am vazut ca sub semnatura ta e si link-ul care duce la albumul cu pozici.

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput