mamici din Iasi

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lacri spune:

Buna fetelor !am revenit pt. scurt timp.am vazut ca s-au mai adunat iesence ,va urez bine ati venit si va pupacesc pe toate .tare ma mai bucur cand vad ca suntem din ce in ce mai multe,abia astept sa ne intalnim.acum sunt cam suparata ca Fabian a facut rosu in gat si nu mai scapa de febra si e tare mofturos si plangacios si nu mai stiu ce sa-i fac sa il vad zambind,in seara asta am fost iar la doctor si i-am schimbat tratamentul ca de sambata ma lupt cu febra si nu mai scade ci din contra creste.sa vad cum merge pana maine ,daca nu-i bine iar trebuie sa merg la medic(si sper sa fie numai gatul ca puiutul meu a fost cam bolnavior si sa nu mai fie altceva,dupa ce se mai pune pe picioare trebuie sa-i fac analizele iar).cand stiu ca iar trebuie sa-i iau iar sange....ma ia groaza ...tot i-am facut analize pana acum si ma doare capul cand ma gandesc ce ma asteapta.sambata am fost si noi in Copou la"eu"si la "copi" a fost grozav si am luat toate mingile copiilor si m-am jucat desi aveam si noi minge dar expirase ,nu mai avea farmec.nu stiu cand mai am timp sa va mai scriu dar sper sa aud numai de bine de la voi cand am sa revin .va pup super dulce
Aime iti doresc din toata inimiara sa fii,iti tin pumnii si ma rog pt. tine.va pupacim:Fabian si mami


lacramioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Elena, asa incepe "distractia" dar cand ai sa devii experta la scris cu o sg mana o sa-ti fie mai usor:))

Cristina, deci asa ramane, ma duc maine sa mai iau una.

Acvi, in afara de primul an 2 copii sunt mai usor de crescut decat unul. Mancare tot faci pt 1, ce mi-e sa faci pt 2, jucariile tot alea sunt, hainutele le reciclezi, ca sa nu mai zic de experienta ca nu degeaba se zice ca al doilea copil plange mai putin (in maj. cazurilor), pt ca il "ametesti" mai usor. Acuma tb sa recunosc ca Patrick e o bomboana de copil, am zis ca daca ar fi fost amandoi la fel nu-mi mai trebuia nimic, insa Andra e acuma la prima varsta dificila, e si racita, acuma i s-a umflat si un ochisor si cred ca o deranjeaza... maine mergem la medic... asa incat nu am scapat. Acuma a venit bunicul la noi si cum a adus si primavara sta f mult cu ei afara. Sa-ti mai spun ca am si un curs de 3 ore pe zi???? e adevarat ca seara sunt ca o carpa de spalat pe jos insa in timpul zilei cand stau jos deja ma intreb "ce am uitat sa fac?" ca nu se poate sa am atata timp la dispozitie. Am o masina de spalat vase pe care am luat-o mai mult pt biberoane ca deja de la Andra ne saturasem de ele si acuma si mai mult, si una de rufe, care merg aproape continuu, cand una cand cealalta. Acuma mai nou Andra vomita in fiecare zi din cauza secretiilor. In seara asta doarme fara perna, i-am pus plapumioara sub cap si o invelesc cu o patura, ca toate sunt ude, aseara a vomitat in pat.
Mda, dar ca orice munca grea are si satisfactii mari. Ma uit la ei si ii iubesc in fiecare secunda mai mult. Cineva a zis aici ca la nasterea celui de-al doilea copil i-a mai crescut o inima si sa stii ca mare dreptate a avut, si unde mai pui ca e si plina ochi
In afara de faptul ca se au unul pe altul, eu am vrut sa nu fie singurica si ca sa nu fie alintata. Cand ai 2 nu poti, chiar de-ai vrea, sa stai numai dupa fundul lor si se invata un pic mai independenti. Invata in timp ca nu e nu, ca asta se poate si asta nu. Poate ca daca eram numai cu Andra pana la urma tot cedam insistentelor (doamne cata rabdare si perseverenta are un copil cand vrea ceva cu adevarat!!!) dar asa ... nu se poate si gata.
ei, uite ca m-am intins la romane... tati e cu Andra, Patrick doarme iar pe mine ma asteapta invatatul ca altfel arunc banii pe geam de pomana.
Multumim pt laude, de fiecare data ma mai umflu un pic in pene si asa raman, asa ca sa nu va mirati daca am sa fiu umflata . Si, bine'nteles, din cauza voastra, nu a mea:)))

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MALUBA spune:

buna mamici de IASI !!!!

ce ma bucur sa ne-am adunat asa multe ...
noi deocamdata inca ne acomodam cu strunful ,dar speram sa vina mai repede caldurica si sa iesim si noi la plimbarica ...
abia astept sa ne gasim macar cu cateva din voi ca tare ii greu avand in vedere ca stam in campusul studentesc si nu prea sunt bbii...
despre gagalicea mea pot spune ca e un ingeras : papa de imi rupe sanul si doarme (noaptea si cate 5,30 ore)in rest cam din 4,30-5 ore .
ii citim poiezioare cat e treaz si e innbunit dupa ele ...il gadilim, il masam toata ziulica .....avem treaba ce mai
....colicii ii tinem destul de bine in frau : SABSIMPLEX, BABYDRNK, mangaiat pe burtica si tinut pe burticile noastre....
deocamdata pupici si sa vina mai repede calduricaaa!!!

si cateva pozici din spital:

http://community.webshots.com/album/125065060nZxywh


pupici pt bebici,mamici si burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda spune:

S-ar parea ca eu sunt ultimul mohican de pe aici ...adica fara . Io despre ce sa va povestesc? Despre pestii din acvariu? . Nici macar despre ei n-am ce sa spun, decat ca se fugaresc toata ziua si se bat de la mancare (cei mai batausi, si, de altfel, si cei mai grasi , sunt Lorena si Vasilica...o sa ziceti ca am luat-o razna de m-am apucat si le-am pus nume pestilor...nu sunt eu de vina, sotul meu care s-a inspirat din viata reala - fishulicii au numele unor copii batausi care i-au marcat copilaria )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MALUBA spune:

si in leg cu nasterea :

am povestit cate ceva la mamici de martie-aprilie !
dar pt voi care trebuie sa nasteti nu pot sa nu spun ca am nascut la SP.CUZA -VODA cu doctorita HOLICOV -MONICA si dr. LUCA -sectia 1.---le multumesc din tot sufletul si pe aceasta cale...
am nascut prin cezariana ...am avut o nastere fff usoara ..o operatie super estetica si mai ales fara nici o prob. (la 3 ore m-am ridicat din pat si fara nici un calmant).

cat despre spital si asistente numai vorbe bune si f bune ....curatenie deosebita si niste tipe tinerele si super dragute...

eu am ales sa stau la salonul private (rezerva )---300.000lei pe noapte ....unde stai doar tu si bb si e fff fain --se merita
daca o sa vreti mai multe detalii intrebati si va raspund cu mare placere!!!

si daca ar fi sa aleg intre o nastere normala si o cezariana as alege cu siguranta cezariana!


pupici pt bebici,mamici si burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

fetele, mamicilor,

am facut test (2 la numar) si a iesit a 2a dungulita roz mai pal, dar era acolo...azi insa mi-am facut si test de sange la Cuza Voda, la 11-12 aflu rezulatul, imi bate inima in gat...daca nu e cum vreau eu?


aime

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Tinem pumnii aime!!!
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Salut tuturor! Adda m-ai facut sa rad. Nu esti ultimul mohican ca m-am inscris si eu in clubul iesencelor, si nici eu nu am bebe. Culmea e ca nu am nici pesti Am un caine care concureaza cu mine la kilograme si pe care il cheama Mark. Cristina(tinatache) chiar ca ar fi fain sa venim in aceiasi perioada acasa si poate organizam ceva atunci. Mai ales ca e vara si o sa fie vreme frumoasa si cine stie, poate se lasa cu un gratarel si o berica rece prin Bucium . Cristina(palmyrah 2000) la vara cand vin o sa te rog mult de tot sa faci gogoshi de-ale bestiale. Ca mie aici nu mi-au iesit decat de-alea criminal de necomestibile Si asta din cauza ca nu am bicarbonat si sunt si un antitalent la bucatarie. Prefer totusi sa cred ca e din cauza bicarbonatului Pupici lui Mihnea si mai provoaca-me cu niste ghicitori de-ale lui Mihnea.Aime itzi tin pumnii si sa dea Domnul sa fie cu okishori. Acvi daca si bb nr 2 o sa fie la fel de cuminte ca Alex nu cred ca o sa ai vreo problema. La intalnirea trecuta nu imi venea sa cred cat de cumincior si cat de zambaret a fost puiul tau. Daca ai vre-un "ingredient" secret pt copii cumintzi sa ni-l impartasesti si noua.Elena I. felicitari inca odata pt micutza Erica. Data trecuta erai burticutza, la intzlnirea viitoare ti-ai schimbat statutul: esti mamica. Super!! Spunei te rog lui Vio ca nu am uitat de sakele ala si data viitoare , la intalnire o sa facem o "degustare" sa vedem ce-i mai bun: tzuica noastra sau aia a japonezilor

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda spune:

Aime, Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

aimeeee, cum eeee?

adda, poti povesti de pesti, raluca tu de caine. Noi pana sa plecam din tara am avut o catea care pt noi este de fapt primul nostru copil. O iubim tare mult si ii simtim lipsa, chiar daca intre timp casa s-a umplut de bipede. (acuma realizez ca la nr de picioare am ramas la fel:))) E ciobanesc german si e frumoasa foc, normal!

Pai e clar, la vara bem sake si papam gogosi, poate chiar muffins facute de palmy, sigur ies mai bune decat la mine care am cam la fel de mult talent ca si raluca (tu ai spus!!:))) Eu ce sa aduc, niste berica de la mama ei?

Eu imi fac de cap, un copil doarme si unul e la plimbare cu bunicul... hehee, dau bairam!


Cristina

Mergi la inceput